RB Lipsko – Bochum 1:0 (kon.) | Hoffenheim – Kiel 3:2 (kon.) | Freiburg – Stuttgart 3:1 (kon.)
Augsburg – W. Brémy 2:2 (kon.) | Mohuč – Union Berlín 1:1 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 2:0 (kon.)
FC Augsburg
2:2 (2:1)
Werder Brémy
Sobota 24.08.2024, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 1. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10. (17:30:29)

Je dobojováno. Werder Brémy si odvezl bod z půdy Augsburgu. V prvním poločase hráči Brém nevyužili svou aktivitu na míči, zatímco domácí prokázali svou efektivitu a vstřelili oba góly.

Prvním střelcem utkání byl ale Felix Agu, který sice nevystřelil ideálně, ale i tak rozvlnil síť. Odpověď našel Elvis Rexhbecaj za čtyři minuty krásnou pumelicí zpoza vápna. Druhý gól vstřelil Samuel Essende, a domácí tak vedli po prvním poločase 2:1.

Do druhého poločasu se Augsburg s aktivitou na míči zlepšil, přesto však inkasoval v 58. minutě, kdy se prosadil střídající Justin Njinmah. Ve zbytku druhého poločasu se už nic nezměnilo, a tak zápas skončil remízou 2:2.

90+6

90+6
    Ten se ale vůbec nepovedl, a tak rozhodčí zřejmě odpíská konec zápasu.

90+6
    Hráči Augsburgu ještě mohou zahrát přímý volný kop.

90+6
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy.
    Za hrubost vidí žlutou kartu v nastavení i Marco Grüll.

90+4
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Senne Lynen, přichází Skelly Alvero.

90+3
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg.
    Rozhodčí vytahuje žlutý kartónek i pro Jeffreye Gouweleeuwa, který kartu vidí za nesportovní chování.

90+3
    Za hrubost vidí žlutou kartu v nastavení Samuel Essende.

90+1
    Hodně nepovedenou střelu poslal na bránu jeden z hráčů domácích. Brankář opět nemusel zasahovat.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Přímý volný kop nebyl rozehrán nejlépe, pro brankáře jednoduchá práce.

89
    Hráči v bílém se postupně dostávají na polovinu soupeře, následně vybojovali faul

88
    ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Leonardo Bittencourt.

87
    Utkání se blíží ke konci a hra se opět kouskuje kvůli faulům.

86
    Mads Pedersen šel do souboje velmi tvrdě, a rozhodčí Sascha Stegemann mu za to okamžitě odpískal faul.

85
    Hráči Augsburgu opět napadají rozehrávku hostů a chtějí zápas dostat na svou stranu.

83
    Augsburg drží míč a kombinuje, zatímco jeho hráči vyčkávají na vhodný okamžik pro rychlý průnik skrz soupeřovu obranu.

82
    Werder opět začíná rozehrávkou vzadu. Čeká nás ještě zajímavá desetiminutovka zápasu.

Ondřej Mlčák

Branky: 16. Rexhbecaj (Tietz), 35. Essende (Breithaupt) – 12. Agu (Weiser), 58. Njinmah (Weiser)

Karty:   55. Engels (AUG), 90+3. Essende (AUG), 90+3. Gouweleeuw (AUG) – 90+6. Grüll (BRM)

Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:10.
    FC Augsburg: Labrović – Giannoulis (79. Wolf), K. Schlotterbeck, Gouweleeuw (C), Pedersen – Maier (59. Jensen), Breithaupt (59. Dorsch), Engels (80. Mounié), Rexhbecaj – Tietz (67. Bauer), Essende.
    Náhradníci: Klein – Kabadayı, Kömür, Vargas.

Trenér: Jesse Thorup

Werder Brémy: Zetterer – Stark (46. Jung), Friedl (C), Veljković – Weiser, Schmid (88. Bittencourt), Lynen (90+4. Alvero), Stage, Agu – Topp (46. Njinmah), Ducksch (81. Grüll).
    Náhradníci: Backhaus – Deman, Hansen-Aarøen, Malatini.

Trenér: Ole Werner