Parma – AC Milán 2:1 (kon.) | Udinese – Lazio 2:1 (kon.) | Inter – Lecce 2:0 (kon.)
Monza – Janov 0:1 (kon.)
Inter Milán
2:0 (1:0)
US Lecce
Sobota 24.08.2024, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán • Italská Serie A • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou. (22:52:47)

Inter Milán v příštím kole narazí na Atalantu Bergamo, Lecce se na domácí půdě utká s Cagliari.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:2. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 9:11.

Inter v druhém kole Serie A poráží Lecce a po překvapivé remíze s Janovem si připisuje první výhru v novém ročníku.
    Na první gól jsme na San Siru nemuseli čekat dlouho, neboť hned v páté minutě usměrnil Dimarcův centr Taremí k Matteu Darmianovi, který otevřel gólový účet utkání přesnou hlavičkou. Domácí poté i nadále byli více na míči, ale příliš šancí si nevypracovali. A protože toho dopředu moc nepředvedlo ani hostující Lecce, skončil první poločas jednobrankovým náskokem Nerazzurri.
    Do druhé části hry vstoupili aktivněji znovu hráči Interu a byli blízko druhé brance, ale Thuram z dobré pozice střílel mimo a Taremí ani právě francouzský útočník poté nedotlačili míč za záda Falconeho po velkém závaru před svatyní hostů. Důležitý moment dnešního duelu přišel v 68. minutě, kdy stáhnul aktivního Thurama na trávník hostující zadák Gaspar a hlavní sudí Di Marco nařídil penaltu. Tu s přehledem proměnil Hakan Çalhanoğlu a poslal domácí do dvougólového vedení. To ještě mohl navýšit asi o osm minut později střídající Arnautović, ale zařízení zblízka minul. A protože ani Lecce ze série rohů změnu stavu nevytěžilo, porazil Inter svého soka 2:0.

90+6

90+6
    Arnautović nepředal balon Taremímu ideálně a íránský útočník poté nezakončil.

90+6
    Asllani rozehrál také nakrátko na Bastoniho, který ještě posouvá balon až ke gólmanovi Sommerovi.

90+6
    Asllaniho pobídka před branku Falconeho byla sražena do zámezí, uvidíme tak roh i na druhé straně.

90+5
    Svěřenci trenéra Gottiho teď nerozehráli přesně a balon končí až u gólmana Sommera.

90+4
    Další standardku rozehrálo Lecce přihrávkou nakrátko, domácí Inter zatím drží čisté konto.

90+4
    Inter sice míč odvrátil, ale jen k Gallovi, jehož následný centr byl zase tečován na rohový kop.

90+3
    První rohový kop hostů neskončil úspěšně, avšak celá situace se bude opakovat z druhé strany.

90+3
    Pokus Medona Berišy raději vyrazil brankář Sommer na rohový kop pro hosty.

90+2
    Dorgu byl obehrán čistě, následně chtěl vysunout Asllani za obranu Taremího, ale tento pas neprošel. Vzápětí se přes obranu Lecce neprobil ani Mchitarjan.