Parma – AC Milán 2:1 (kon.) | Udinese – Lazio 2:1 (kon.) | Inter – Lecce 2:0 (kon.)
Monza – Janov 0:1 (kon.)
Parma Calcio 1913
2:1 (1:0)
AC Milán
Sobota 24.08.2024, 18:30 • Stadio Ennio Tardini, Parma • Italská Serie A • 2. kolo

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 1:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:10. (20:46:51)

Skončilo utkání mezi domácí Parmou a hostujícím AC Milán. Toto utkání dopadlo lépe pro domácí Parmu, která dokázala po remíze v minulém kole přidat také první výhru nad jedním z adeptů na titul. Domácí do utkání vletěli velmi aktivně a za to byli odměnění již ve druhé minutě utkání, kdy otevřel skóre Dennis Man. Hosté se snažili vyrovnat, ovšem kromě rohových kopů si nedokázali vytvořit výraznější šanci, a tak po prvním poločase odcházeli spokojenější domácí. Zatímco do prvního poločasu vstoupili aktivněji domácí, do poločasu druhého to byli hosté, kteří vstoupili o poznání aktivněji a už po dvou minutách mohli vyrovnat, ovšem Tijani Reijnders nastřelil pouze tyč domácí svatyně. Hosté si vytvořili i další nadějné příležitosti, ovšem to domácí podržel brankář Zion Suzuki. Hostům se podařilo rozvlnit síť domácí branky až v 66. minutě, kdy seRafael Leão dostal až před brankáře Suzukiho, ale místo zakončení ještě přihrál na úplně volného Christiana Pulisice, který měl snadnou úlohu. Parma si vzala vedení zpět v 78. minutě, kdy po chybě Leãa se domácí dostali do protiútoku na jejímž konci byl střídající Matteo Cancallieri, který podruhé překonal Mike Maignana. AC Milán se ještě snažil o vyrovnání skóre, ovšem domácí skvěle bránili a hosty prakticky do ničeho nepustili, za což jim je odměnou výhra proti AC Milán v poměru 2:1. Naopak AC Milán má po dvou zápasech na svém kontě pouze jeden bod a vstup do sezóny se mu tedy příliš nepovedl.

90+6

90+5
    Domácí tým názorně ukazuje, jak se má bojovat za svůj tým. AC Milán prakticky do ničeho nepouštějí a s míčem se nachází na útočné polovině.

90+4
    Samuel Chukwueze se velmi diví, ale pomezní rozhodčí si stojí za rozhodnutím, že vhazovat budou hráči Parmy.

90+4
    V ofsajdu se ocitl útočník domácího týmu Ange-Yoan Bonny.

90+3
    Hráči Parmy dokázali vybojovat rohový kop a můžou tak ušetřit další cenné vteřinky.

90+3
    Žlutou kartu obdržel Ruben Loftus-Cheek.

90+2
    Emerson Royal pokazil přihrávku a Parma může opět vyvést míč daleko od své branky.

90+2
    Centr dokázal před Lukou Jovičem odvrátit stoper Botond Balogh.

90+1
    Parma opět dokázala míč dostat daleko od své branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Zion Suzuki posílá dlouhý nákop na Mattea Cancellieriho.

89
    Rafael Leão si navedl míč ke střele, ale nedokázal propálit obránce před sebou.

88
    Žlutou kartu za svůj faul obdržel Emerson Royal.

86
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odstupuje Noah Okafor, nahrazuje jej Luka Jovič,
    ze hřiště odstupuje Christian Pulisic, nahrazuje jej Samuel Chukwueze.

85
    Matteo Cancellieri odvedl u rohového praporku výbornou práci a i proti přesile dokázal vybojovat rohový kop.