Olomouc B – Ostrava B 5:0 (kon.) | Žižkov – Vlašim 1:1 (kon.) | Táborsko – Opava 0:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc B
5:0 (0:0)
FC Baník Ostrava B
Neděle 25.08.2024, 10:15 • Andrův stadion, Olomouc • Chance Národní Liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Domácí celek má do nového ročníku pomalejší rozjezd, po 6 zápasech je Sigma na 14. místě s 5 získanými body. Hanáci zahájili ročník prohrou 0:3 v Chrudimi, poté remizovali doma s Prostějovem 0:0 a se Žižkovem 1:1. Na hřišti Zlína Olomouc prohrála těsně 0:1 a poprvé vyhrála doma před 14 dny 3:1 s Jihlavou. Nyní budou chtít napravit dojem z posledního odehraného duelu, ve kterém padli vysoko 0:4 na půdě Slavie B.
    V čem tlačí Sigmu bota je ofenziva, jen se 4 vstřelenými góly je Olomouc nejhorší v rámci 2. ligy v této statistice. Doma Hanáci zatím neprohráli.
    Nejlepší střelec: Moses Emmanuel 2 góly

Hosté jsou na tom velmi podobně jako jejich soupeř, ze 6 zápasů vyrubali 7 bodů což řadí Baník na 12. místo Chance národní ligy. Nováček soutěže na úvod ročníku remizoval s rezervou Sparty Praha 2:2, v Táboře vyhrál 2:1 a v domácí premiéře padli s Vyškovem 1:3. Ve Vítkovicích porazili Ostravané Varnsdorf 2:0, v Chrudimi schytali debakl 1:6 a naposledy minulý týden nestačili v domácím prostředí těsně na Prostějov 1:2.
    Baník dosud vstřelil 9 branek, slabinou hostů je defenziva. 14 inkasovaných gólů je po 15 jihlavských 2. nejvyšší v soutěži.
    Nejlepší střelec: Sacha Komljenovič 3 góly

Poslední zápas SK Sigma Olomouc B
    SK Slavia Praha B vs. SK Sigma Olomouc B 4:0 (2:0)

Branky: 22. Beran (pen.), 45+3. D. Toula, 65. Trédl, 90+3. Pikolon
    Karty: 38. Hunal (SLB), 62. Trédl (SLB), 70. Žitný (SLB) – 21. Coufal (OLB), 36. Bednár (OLB), 56. Jalovičor (OLB), 71. Huňa (OLB), 90+1. Ma. Škoda (OLB) 87. Žitný (SLB) – 61. Jalovičor (OLB)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:7. Rohy: 11:3.

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Bednár, Beneš (C), Coufal (77. Zahradníček), Cahel (84. Stryk) – Pospíšil, Jalovičor, Huňa (77. Kramář), A. Uriča (66. Slavíček) – Proniuk (66. Ma. Škoda), Amasi.
    Náhradníci: Berka – Macharáček, Siegl, Judas, Ikugar.
    Trenér: Miloslav Brožek

Poslední zápas FC Baník Ostrava B
    FC Baník Ostrava B vs. 1. SK Prostějov 1:2 (1:1)

Branky: 39. Komljenovic – 16. T. Jedlička, 61. T. Jedlička
    Karty: 67. Habusta (PRO), 72. Ševčík (PRO), 90+2. Lehovec (PRO), 90+3. Lahodný (PRO)

FC Baník Ostrava B: Struhař – Fukala (73. Krupička), Měkota, Z. Říha (C), Sirotek – Komljenovic, Holaň, M. Jaroň (57. Kilibarda) – P. Jaroň (57. Chvěja) – M. Málek (73. Nzanza), Kašpárek.
    Náhradníci: Gergela – Kluiters, Ferreira, Drozd, Ogbu, Reteno Elekana, Temel.
    Trenér: Josef Dvorník

Poslední vzájemný zápas
    Naposledy se oba celky střetly před 2 lety 6.3.2022 v rámci MSFL. Baník po 2 gólech během jedné minuty v prvním poločase vyhrál tehdy v rámci 18. kola doma 3:1.

SK Sigma Olomouc B: Koutný – Beneš (C), Amasi, Fabiánek, Vraštil – Langer, Leibl, Muritala, Pospíšil – Šíp, Slavíček, .
    Náhradníci: Macík – Cahel, Elbel, Bednár, Huňa, Ikugar, Kramář, Matys, Proniuk, Stryk, A. Uriča.
    Trenér: Miroslav Brožek

FC Baník Ostrava B: Kubný – Holaň, Kašpárek, Kilibarda, Komljenovic, Krupička – M. Málek, Měkota, Nogha, Z. Říha (C) – Sirotek.
    Náhradníci: Gergela – Drozd, Chvěja, M. Jaroň, Kluiters, Nzanza, Ogbu, Reteno Elekana, Ferreira, Temel.
    Trenér: Josef Dvorník.

1

1
    Výkop měl na starosti Baník, míč na kopačkách Sigmy.

2
    Hosté sebrali míč na půlce trávníku, od brány opět rozehrávají dopředu.

3
    Sigma je v první šanci, ale Leibl nedokázal centrovat do vápna.

4
    Leibl byl podražen, poté co zákrok rozchodil se pokračuje.

5
    Amasi mohl mít velkou šanci na skórování ,Sigma bude hrát roh.

6
    Po rohu se hra přesunula na půli hostů, u míče jsou ale domácí.

7
    Šíp mířil na Kubného, dlouhou střelou to zkusil, ale hostující gólman jistě míč chytil do ruk a rozehrává.

8
    Ofsajd na straně Olomouce, Kubný rozehraje za hosty.

10
    Muritala se vysunul z obklíčení ostravské obrany, ale Kubný byl zase připraven.

12
    Slavíček chtěl posunout míc na Amasiho, ten ale za ním nestihl doběhnout a balon skončil v zámezí.

13
    Krupička po zemi centroval do vápna, ale nikdo se mu nenabídl. I tak zatím největší šance Baníku.

13
    Hosté i nadále útočí, ale další pokus nebyl z nejpřesnějších.

14
    Dlouhý nákop od Kubného, ale nikdo balon nezpracoval a ze zámezí vhazuje Sigma.

15
    Langer bude zahrávat rohový kop za Sigmu.

16
    Šíp to zkusil poté, co mezi ostatními hráči míč jen proplachtil, ale nic z toho nebylo.

18
    Nepřesnosti ve hře Baníku a míč odkopne gólman Koutný.

19
    Leibl nabídl spoluhráčům míč do vápna po zemi, nikdo ale střelu nevyprodukoval.

20
    Muritala posunul dozadu na Pospíšila, ten mu míč vrátil a po nákopu do vápna končí míč jen v zámezí.

22
    Po standartní situaci míč narazil na hráče hostů a ten sice odkopl, lae v útoku je Sigma stále.

23
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Patrik Měkota).

25
    Fabiánek dobře nakopl do vápna, hlavičkující domácí ale nemířil přesně na branku. Hráči obou celků se jdou občerstvit.

Rozhodčí: Cieslar – Hurych, Dohnálek.

27
    Průnik Málka nakonec obrana Olomouce zastavit dokázala.

28
    Amasi chtěl ukořistit míč pro Sigmu, Baník i tak míří do útoku, ale je neúspěšný.

29
    Faul na straně Baníku, rozehrávat bude Sigma.

30
    Faulu nyní se dopustil hráč Sigmy a hráči Baníku budou mít šanci.

30
    Velmi vysoký pokus, který mířil do ochranné sítě nad Koutného.

32
    Faul Leibla, který mu projde a karta udělena nebude.

33
    Holaň při volném kopu nenašel nikoho v bílém baníkovském dresu a Koutný bude rozehrávat.

34
    Slavíček odhlavičkoval možný posun Baníku do útoku do zámezí.

34
    Šípův nákop k šanci nevedl, i tak je stále Sigma na míči.

35
    Závar v pokutovém území, hráči Baníku to zkoušeli nadvakrát, ale nic z toho nebylo.

36
    Ve vápně leží v bolestech jeden z hostů, konkrétně Kašpárek.

36
    Žlutá karta pro tým SK Sigma Olomouc B (Štěpán Langer).

37
    Kašpárek po ošetřeni se znovu zapojil do hry, míč má na kopačkách Olomouc.

38
    Langer bojoval u pomezní čáry o balon, nakonec ho ukořistili ostravané. Šance Olomouce nedopadla, ale bude z toho roh pro Sigmu.

40
    Fabiánek hezky hlavičkoval, ale Kubný byl připraven a do rukavic chytil velkou šanci Sigmy z rohu.

40
    Faul na Šípa, rozehrávat bude Sigma.

41
    Langer to zkusil po zemi, ale balon vzápětí tečoval jeden z hostů a bude to roh pro Sigmu.

41
    Po střeleckém pokusu faul na hráče hostů a Baník rozehrává.

43
    Baník míří dopředu, únik ale před vápnem Sigmou zastaven.

44
    Krupička byl dobře rozběhnutý a mohl nahrát, ale důrazná obrana Olomouce mu tento záměr znemožnila.

45
    Jeden z domácích si s míčem naběhl do vápna, ke střele se nedostal.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    Holaň se hodně ukopl, tato příležitost nechala Koutného zcela klidným.

45+2
    Koutný se ale nyní zapojil, úskokem doprava lapil šanci hostů na první gól.

45+2
    Pospíšil v poslední vteřině nastřelil jen jednoho z hostujících obránců.

45+2

Máme za sebou první půli duelu rezervy Sigmy Olomouc s rezervou Baníku Ostrava. V první půli se žádná ze stran z gólu neradovala a tak je stav 0:0.
    Aktivněji začali domácí, v 7. minutě přišla první velká příležitost, Šíp mířil na Kubného, dlouhou střelou to zkusil, ale hostující gólman jistě míč chytil do rukou. Nadějně centroval ve 13. minutě ostravský Krupička, ale na jeho centr nikdo nereagoval. Ve 23. minutě viděl Měkota za Baník žlutou kartu, z nabídnuté šance Olomouc neudeřila. Stejně tomu bylo po žluté kartě pro olomouckého Langera. Ve 40. minutě Fabiánek hezky hlavičkoval, ale Kubný byl připraven a do rukavic chytil velkou šanci Sigmy z rohu.

46

46
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B:
    ze hřiště odchází Michal Leibl, přichází Jakub Elbel.

46
    Olomouc B právě vstřelila branku!
    Domácí jdou krátce po startu druhé půli do vedení nad Baníkem. Po úspěšném centru nejvýš vyskočil JAKUB ELBEL, který přesnou hlavičkou překonal Kubného a domácí ochozy slaví gól hráče, který před malou chvílí dorazil na trávník. Povedený tah trenéra Brožka.

50
    Baník má míč na kopačkách a snaží se dostat dopředu ve snaze něco udělat se stavem.

50
    A hned tu byla možnost pro Ostravany, ale v zakončení nebyli hosté přesní.

51
    Aktivní vstup obou stran do druhé půle, dopředu nyní míří Sigma.

52
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Marko Kilibarda).

54
    Pospíšil nakopl míč do vápna, ale Kubný mohl zůstat v klidu, míč se k němu nedostal.

54
    Centr jednoho z domácích se nepovedl, bude rozehrávat Baník.

55
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Marko Kilibarda, přichází David Muale Nzanza.

56
    Hosté se dostávají dopředu, centr z boku se nevydařil a rozehrávka bude na hráčích Olomouce.

57
    Slavíček byl v dobrém náběhu do vápna, ale vystřelit mu obrana Ostravy nedovolila.

58
    Nzanza se propracoval až do vápna, ale k zakončení jeho akce nevedla.

60
    Faul na hráče Baníku Málka , který se hůře zvedá, ale pokračuje.

60
    Baník Ostrava se chystá na rohový kop.

62
    Po rohu byl Baník opravdu blízko, jeden z domácích ale zastavil míč na čáře a odvrátil tutovku Ostravy.

63
    Nešťastný vlastní gól jednoho z hostů posouvá Sigmu Olomouc do vedení 2:0. Muritala centroval do vápna a na zakončení byl připraven jeden z jeho spoluhráčů. Ten sice nezakončil, ale nemuselo ho to mrzet. Za něj to provedl zas hosty DAVID KRUPIČKA, který ve snaze odkoupnout míč mimo branku se trefil do vlastní sítě a potěšil tím domácí tribuny.

67
    Sirotek rozehrál od vlastní střídačky na své spoluhráče, po pár nahrávkách se může začít od znova.

68
    Faul na jednoho z domácích a Sigma bude mít tu možnost rozehrát.

69
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (David Krupička).

69
    Roh pro Sigmu Olomouc.

69
    Na Andrově stadionu je zase veselo, domácí už mají pohodlný náskok. Beneš po ztrátě míče mimo dosah vápna posunul dozadu na MARTINA POSPÍŠILA. Ten měl již připravenou pravou nohu a z voleje trefil míč opravdu nádherně a propálil levý roh branky Kubného.

75
    Baník Ostrava bude zahrávat rohový kop.

77
    Fabiánek posouval na Amasiho, ale ten neměl pro zakončení optimální podmínky.

77
    Šíp se pokusil z velké dálky, nemířil úplně špatně, ale vysoko.

79
    ze hřiště odchází Jáchym Šíp, přichází Denis Kramář,
    ze hřiště odchází Štěpán Langer, přichází Adam Uriča.

80
    Šanci po faulu z rozehrávky bude mít Baník.

82
    Jaroš vystřelil svou levačkou na Koutného, ten nebyl po zákroku úplně jistý, ale před dalším dobíhajícím hráčem Ostravy už míč podržel v bezpečí.

82
    Zápas Sigmy se dnes úplně vyhíbá obrazu hry domácích z předchozích duelů. 4:0 vede Sigma B, když jeden z domácích zdárně centroval do vápna, kde byl nachystán ADAM PRONIUK, připravil si svou pravačku a odměnil trenéra za jeho důvěru a vstřelil další gól do sítě Baníku Ostrava B.

83
    ze hřiště odchází Filip Slavíček, přichází František Matys.

86
    Holaň už se dostal do zakončení, rozhodčí ale situaci vyhodnotili jako ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 410 diváků.

87
    Uriča centroval do vápna, ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl připraven na zakončení.

89
    I když se utkání už jen dohrává, na hře to není znát a hráči jdou důrazně do soubojů.

90
    Rohový kop pro Sigmu Olomouc.

90
    Baník dostal bůra. Rohový kop Sigmě Olomouc B vysšel na výbornou a je z tho 5. gól do sítě Baníku. Podruhé se v duelu trefil ADAM PRONIUK, když dokázal přečíst hru a v hlavičkovém souboji vyskočil ze všech hráčů ve vápně nejvýš. Jeho pokus překonal pravý roh branky a pátý gól je na světě.

90+3
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+3
    Sirotek neúspěšně centroval do vápna.

90+3

To je ode mě pro dnešek všechno, Petr Martínek se bude zase někdy těšit, na počtenou a hezkou neděli.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 11:8. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:2.

Máme konec dnešního utkání. Sigma Olomouc B může být rozhodně spokojena, vyhrála doma nad Baníkem Ostrava B vysoko 5:0, když za 45 minut druhého poločasu vstřelila víc branek než za doposud odehraných 6 zápasů. Po startu druhé půle střídal Jakub Elbel a ten krátce po příchodu na pažit otevřel skóre. Po úspěšném centru nejvýš vyskočil právě on a přesnou hlavičkou překonal Kubného. Na 2:0 zvýšil v 63. minutě vlastním gólem hostující David Krupička, když ve snaze odkoupnout míč mimo branku se trefil do vlastní sítě a potěšil tím domácí tribuny. O 6 minut později to bylo 3:0 pro Olomouc, Martin Pospíšila měl již připravenou pravou nohu po přihrávce od Beneše a z voleje trefil míč opravdu nádherně a propálil levý roh branky Kubného. 4:0 pro Sigmu zařídil v 82. minutě střídající Adam Proniuk, po centru měl nacyhstanou pravačku a mohl slavit gól. Oslavu si Proniuk zopakoval v 90. minutě, když dokázal přečíst hru a v hlavičkovém souboji vyskočil ze všech hráčů ve vápně nejvýš. Jeho pokus překonal pravý roh branky.
    Sigma Olomouc B tak porazila Baník Ostrava B 5:0. (12:14:55)