Bournemouth – Newcastle 1:1 (kon.) | Wolverhampton – Chelsea 2:6 (kon.) | Liverpool – Brentford 2:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
2:6 (2:2)
Chelsea FC
Neděle 25.08.2024, 15:00 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Premier League • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 31 235 diváků. (20:44:45)

Utkání, kterému v prvním poločase nechybělo vůbec nic a mohlo by se stát reklamou na fotbal, rozhodl ve druhé půli hattrick Maduekeho, jehož zásluhou Chelsea vedla v 63. minutě již 5:2. Ještě jednu branku v 80. minutě přidal střídající Félix. Zbytek utkání se již nesl v duchu exhibice, jelikož oba celky věděly, kdo bude vítězem zápasu. Já vám děkuji za pozornost a věřím, že se opět někdy setkáme u dalších přenosů.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:12.

90+8

90+8
    V poslední minutě utkání Chelsea kombinuje s míčem na vlastní polovině a zdá se, že tím i skončí dnešní zápas.

90+6
    Příliš vysoké nastavení jen zbytečně ubírá na kvalitě dnešního zápasu, který byl jinak velmi atraktivní. Poslední minuty už ale ubíhají v duchu přátelského utkání.

90+3
    Chelsea se zbývajících časem ještě zkouší akci po křídle, při které měl Gusto naprosto odlišné myšlenky než jeho spoluhráči a zůstal nepochopen.

90+1
    Možná až zbytečně velké nastavení zvolil sudí England, protože ani domácí příznivci již nevěří v drama a po skupinách opouští stadion.

90
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
    ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Thomas Doyle.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Madueke už bere dnešní utkání jako nějakou exhibici. Jeho tým má nahraný bezpečný náskok a on si tak mohl bez obav vypálit z celkem nesmyslné pozice.

88
    Nkunku se snažil projít obranným trojblokem, což se mu nepovedlo, ale nalezl vedle sebe stojícího Félixe, který svou střelou vybojoval rohový kop.

86
    Z levé strany našel prostor pro centr Gomes. Mnoho nebezpečí ovšem jeho přihrávka vzduchem nepřinesla a v náruči ji skryl gólman Sánchez.

85
    Doherty neodcentroval přes Neta, ale vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.

83
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Christopher Nkunku,
    ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Renato Veiga.
    80. João FÉLIX - 2:6

80
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Dneska hraje Chelsea možná svůj nejlepší zápas za hodně dlouhou dobu. Neto nabral rychlost, rozběhl další akci a na středu vápna našel spoluhráče FÉLIXE, jenž ihned po návratu do Chelsea navazuje na svůj otevřený gólový účet.

79
    Po standardní situaci vyslal nechytatelnou ránu z kraje velkého vápna Lemina. K jeho smůle mu na ni přihrál Toti Gomes, který stál v ofsajdu.

77
    Chelsea si je již úspěchem z dnešního zápasu zřejmě jistá, a tak už soupeře napadá jediný Palmer, kterému nedochází energie.

Adam Kročil

Branky: 27. Cunha (Ajt-Núrí), 45+6. Strand Larsen (T. Gomes) – 2. Jackson, 45. Palmer (Jackson), 49. Madueke (Palmer), 58. Madueke (Palmer), 63. Madueke (Palmer), 80. Félix (P. Neto)

Karty:   35. Ajt-Núrí (WOS), 72. Mosquera (WOS) – 40. Gusto (CHE), 44. Palmer (CHE), 72. Cucurella (CHE)

Wolverhampton Wanderers: Sá – Doherty, Mosquera, T. Gomes, Ajt-Núrí (68. Dawson) – J. Gomes, Lemina (C) (90. Doyle) – Hwang Hi-čchan (60. Podence), Bellegarde (68. R. Gomes), Cunha (68. Sarabia) – Strand Larsen.
    Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Guedes, B. Traoré.

Trenér: O´Neil

Chelsea FC: Sánchez – Gusto, W. Fofana, Colwill, Cucurella (83. Veiga) – Caicedo (76. Dewsbury-Hall), Fernández (C) – Madueke, Palmer (83. Nkunku), Mudryk (46. P. Neto) – Jackson (68. Félix).
    Náhradníci: Jörgensen – Adarabioyo, Badiashile, Guiu.

Trenér: Maresca

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Hatzidakis