Bournemouth – Newcastle 1:1 (kon.) | Wolverhampton – Chelsea 2:6 (kon.) | Liverpool – Brentford 2:0 (kon.)
Wolverhampton Wanderers
2:6 (2:2)
Chelsea FC
Neděle 25.08.2024, 15:00 • Molineux Stadium, Wolverhampton • Anglická Premier League • 2. kolo

Dnešní utkání sledovalo 31 235 diváků. (20:44:45)

Utkání, kterému v prvním poločase nechybělo vůbec nic a mohlo by se stát reklamou na fotbal, rozhodl ve druhé půli hattrick Maduekeho, jehož zásluhou Chelsea vedla v 63. minutě již 5:2. Ještě jednu branku v 80. minutě přidal střídající Félix. Zbytek utkání se již nesl v duchu exhibice, jelikož oba celky věděly, kdo bude vítězem zápasu. Já vám děkuji za pozornost a věřím, že se opět někdy setkáme u dalších přenosů.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:12.

90+8

90+8
    V poslední minutě utkání Chelsea kombinuje s míčem na vlastní polovině a zdá se, že tím i skončí dnešní zápas.

90+6
    Příliš vysoké nastavení jen zbytečně ubírá na kvalitě dnešního zápasu, který byl jinak velmi atraktivní. Poslední minuty už ale ubíhají v duchu přátelského utkání.

90+3
    Chelsea se zbývajících časem ještě zkouší akci po křídle, při které měl Gusto naprosto odlišné myšlenky než jeho spoluhráči a zůstal nepochopen.

90+1
    Možná až zbytečně velké nastavení zvolil sudí England, protože ani domácí příznivci již nevěří v drama a po skupinách opouští stadion.

90
    Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
    ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Thomas Doyle.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Madueke už bere dnešní utkání jako nějakou exhibici. Jeho tým má nahraný bezpečný náskok a on si tak mohl bez obav vypálit z celkem nesmyslné pozice.

88
    Nkunku se snažil projít obranným trojblokem, což se mu nepovedlo, ale nalezl vedle sebe stojícího Félixe, který svou střelou vybojoval rohový kop.

86
    Z levé strany našel prostor pro centr Gomes. Mnoho nebezpečí ovšem jeho přihrávka vzduchem nepřinesla a v náruči ji skryl gólman Sánchez.

85
    Doherty neodcentroval přes Neta, ale vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.

83
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Christopher Nkunku,
    ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Renato Veiga.
    80. João FÉLIX - 2:6

80
    Chelsea právě vstřelila branku!
    Dneska hraje Chelsea možná svůj nejlepší zápas za hodně dlouhou dobu. Neto nabral rychlost, rozběhl další akci a na středu vápna našel spoluhráče FÉLIXE, jenž ihned po návratu do Chelsea navazuje na svůj otevřený gólový účet.

79
    Po standardní situaci vyslal nechytatelnou ránu z kraje velkého vápna Lemina. K jeho smůle mu na ni přihrál Toti Gomes, který stál v ofsajdu.

77
    Chelsea si je již úspěchem z dnešního zápasu zřejmě jistá, a tak už soupeře napadá jediný Palmer, kterému nedochází energie.

76
    ze hřiště odchází Moisés Caicedo, přichází Kiernan Dewsbury-Hall.

75
    Caicedo si lehl na trávník a dává sudímu a realizačnímu týmu jasně vědět, že dnešní utkání pro něj skončilo.

74
    Zdá se, že Caicedo je po zákroku na jeho osobu stále otřesený a Chelsea bude muset místo něj povolat náhradu.

72
    Mosquera nakonec vidí žlutou kartu a Cucurella za svou reakci, při níž se pustil do viníka přestupku také.

70
    A mezi hráči to opět vře. Po ostrém zákroku Mosquery, který byl ale zřejmě čistý si do Kolumbijce opřel Cucurella a jeho spoluhráči jej od něho museli odtrhávat.

68
    ze hřiště odchází Raján Ajt-Núrí, přichází Craig Dawson,
    ze hřiště odchází Matheus Cunha, přichází Pablo Sarabia,
    ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Rodrigo Gomes.

ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází João Félix.

66
    Branky hostů fungují jako nové palivo a zdá se, že Blues stále nemají dost a vytvářejí další útočné akce.
    63. Noni MADUEKE - 2:5

63
    Pouhých pět minut trvalo, než Palmer s Maduekem vytvořili další branku pro svůj celek. Opět nahrál Palmer svému parťákovi MADUEKEMU do náběhu a ten se ani při dalším zakončení nemýlil a dovršil hattrick za necelou čtvrthodinu.

62
    Cole Palmer ukázal, že do Wolverhamptonu nepřijel jen kvůli asistencím. Jackson mu poslal nepřenou přihrávku, přesto se Palmer dostal do výhodné pozice, ze které jen těsně minul.

60
    ze hřiště odchází Hwang Hi-čchan, přichází Daniel Podence.

58
    Jestli dneska hostům něco funguje, tak je to souhra Palmer – Madueke. První zmíněný převzal míč, rozběhl MADUEKEHO a ten si jen vybral, kam bude zakončovat. Nakonec zvolil prostor mezi nohama brankáře Sá.

56
    Ajt-Núrí zastavil náběh Fofany nevybíravým zákrokem. Měl si však dávat pozor, protože již hraje pod hrozbou žluté karty.

55
    Chelsea na chvilku přišla o míč, ale vzápětí se jí navrátil po nepřesnosti Hwanga.

52
    Lemina poslal lehkým faulem Jacksona k zemi, a tak může Chelsea pokračovat v rozvíjení akce.

49
    Prakticky z ničeho se Chlesea opět dostává do vedení. MADUEKE, na kterého od úvodu utkání bučí celý stadion, po jeho příspěvku na sociálních sítích, vystřelil z malého vápna a Ajt-Núrí míč nešťastně protečoval kolem vlastního gólmana.

47
    Sá vystrašil domácí příznivce svou rozehrávkou mezi 2 soupeři. Vše ale zvládl s chladnou hlavou.

46
    ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Pedro Neto.

46

Oba týmy nám během první půle předvádí reklamu na fotbal. Hosté se dostali po rohovém kopu do brzkého vedení již ve druhé minutě. Poté následovala Cunhova pasáž hry, kdy se dostal do několika šancí a ve 27. minutě jednu z nich proměnil v gól. Před nastaveným časem přišla výstavní trefa Palmera, na kterou o 6 minut později odpověděla souhra vlků ze standardní situaci, jež zakončil Strand Larsen. Snad bude druhý poločas aspoň z poloviny tak atraktivní.

45+9

45+6
    Wolverhampton právě vstřelil branku!
    Ze standardní situaci nakonec nepřišla střela, ale centr, který svou hlavou poslal před branku Gomes a na jeho přihrávku jistě naskočil STRAND LARSEN, který dává gól do šatny.

45+5
    Po zbytečném faulu Maduekeho mohou domácí srovnat z přímého kopu.

45+3
    Po útočném faulu přichází Chelsea o míč a Wolverhampton dostane svůj prostor na srovnání před koncem poločasu.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.
    45. Cole PALMER - 1:2

45
    Dlouhé nohy Jacksona si doběhly pro nákop z poloviny a zachytily míč. Jackson si poté všiml volného COLEA PALMERA, jenž uviděl vyběhnutého brankáře Sá a dokonale jej přeloboval.

44
    Palmer si možná na chvíli myslel, že kapitánem Chelsea, když se pustul do diskuze s rozhodčím, za kterou vidí žlutou kartu.

42
    Tak tato akce by jistě zapsala mezi nejhezčí branky sezóny. Lemina si sám povodil 3 soupeře na nahrál do náběhu svému spoluhráči, který pod sebou našel Cunhu. Ten vypálil a jeho střela, která se ještě otřela o jednoho ze soupeřů, orazítkovala břevno.

40
    Žlutá karta je spravedlivě udělena také na druhé straně. Tady ji vidí obránce Gusto.

38
    Velkých zmatků se v obraně dopustila dvojice Sá, Toti, když si navzájem přenechávala míč a ani jeden z hráčů jej neodvracel do bezpečí.

36
    Přímý kop z nohy Palmera ohrožení nepřinesl. Jen se odrazil od pevně stojící zdi.

35
    Ajt-Núrí viděl rozvíjející se akci soupeře a raději zatáhl za záchrannou brzdu. Za to byl ovšem potrestán žlutou kartou.

34
    Zdá se, že Doherty je na trávníku stále v plné síle, i přes nepříjemný zákrok a zastavuje náběh Palmera.

31
    Vlci mají v utkání pořádný apetit. Na centr zleva nabíhal Strand Larsen, kterému chyběl krok k zakončení, které by se proměnilo ve skoro jistou branku.

30
    Dnešnímu utkání zatím nechybí vůbec nic. Jsou zde šance, branky i emoce. Po obou gólech si střelci našli chvilku na provokaci soupeře, která se neobešla bez odezvy.
    27. Matheus CUNHA - 1:1

27
    Velké zmatky v obraně Chelsea. Jako by se všichni obránci soustředili na Ajt-Núrího, který si razil cestu středem pole. Zapomněli však na naprosto volného CUNHU, jenž dneska hýří aktivitou a srovnává na 1:1.

26
    Doherty to chce v zápase ještě zkusit. Pro jistotu se však začal rozcvičovat Dawson.

25
    Dobře to však nevypadá se stoperem Dohertym, který leží na trávníku a je ošetřován zdravotníky.

24
    Mudryk probíhal útočnou polovinou, jako sprinterskou dráhou. Zastavil jej až svým čistým skluzem před vápnem Lemina.

22
    Chybu Caiceda na křídle zkoušel potrestat Cunha. Proti němu však vyběhl Gusto a zarazil akci Wolves hned na jejím úvodu.

21
    Fernández vyslal další rohový kop Chelsea z levé strany, ale i na ten si vlci počkali.

18
    Nádherné šance na obou stranách. Za Chelsea mohl zvýšit Cole Palmer, ale již o pár vteřin později měl na kopačce srovnání Matheus Cunha, kterému chyběl krok k lepší střelecké pozici, ze které by se jistě nemýlil.

16
    Sobecké počínání Jacksona mohl na druhé straně potrestat Strand Larsen. Zastavil jej ale praporek pomezního.

15
    Centr z pravé strany hledal u vzdálenější tyče Totiho, ale byl na něj příliš dlouhý.

14
    Další obrovskou chybu musel v obraně celku z Londýna řešit Fofana.

13
    Do slibné šance se dostal Cunha, který byl na míči o chvilku později než Sánchez, a tak raději stáhl nohu, aby se nedopustil faulu.

12
    Madueke se opět pokoušel dostat Jacksona do šance. Tentokrát ale obrana Wolverhamptonu působila jistým dojmem.

10
    Nechybělo moc a první rohový kop na druhé straně mohl být také gólový. Na hlavičku si naskočil Mosquera a Sánchez zůstal v této situaci pouze divákem. Kolumbijec však o pár centimetrů minul pravou tyč.

9
    Bellegarde to vzal na sebe a razil si cestu do pokutového území soupeře. Ke střele nebyl připuštěn, ale vybojoval alespoň roh.

7
    Po druhém rohovém kopu již branka nepadla. Palmerova přihrávka levačkou neprošla přes obranný blok.

6
    Chelsea se postarala o výborný vstup do utkání a nyní s míčem nikam nespěchá a přihrává si na vlastní polovině.

5
    O průchod pravou stranou se pokusil Strand Larsen, který však nedokázal projít skrz obrannou dvojici.
    2. Nicolas JACKSON - 0:1

2
    Rohový kop nešťastně přizvedl Cunha, který tak prodloužil vysoký míč až na soupeře JACKSONA, jenž se svou hlavou nemýlil.

2
    Do první velké šance se dostal křídelník Madueke, před nímž začala ustupovat obrana a dostal prostor na zakončení.

1
    Utkání začalo nákopem na pravou stranu na Maduekeho, ale ten prakticky ihned ztratil míč.

1

Wolverhampton Wanderers: Sá – Doherty, Mosquera, T. Gomes, Ajt-Núrí – J. Gomes, Lemina (C) – Hwang Hi-čchan, Bellegarde, Cunha – Strand Larsen.
    Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Dawson, Doyle, R. Gomes, Guedes, Podence, Sarabia, B. Traoré.
    Trenér: O´Neil

Chelsea FC: Sánchez – Gusto, W. Fofana, Colwill, Cucurella – Caicedo, Fernández (C) – Madueke, Palmer, Mudryk – Jackson.
    Náhradníci: Jörgensen – Adarabioyo, Badiashile, Dewsbury-Hall, Guiu, Félix, P. Neto, Nkunku, Veiga.
    Trenér: Maresca

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Hatzidakis.

Dobrý den, vítám vás u zápasu 2.kola Premier League mezi Wolves a Chelsea. Zápas je naplánován na neděli 25.8.2024 v 15:00 hodin. Duel se odehraje na Molineux Stadium ve Wolverhamptonu.

Wolves
    Vlci dostali na úvod nové sezóny velmi těžký los. Nejprve je čekalo utkání s Arsenalem, kde svého soupeře nepříjemně kousali, ale na zisk bodů tento statečný výkon nestačil. Wolverhamptonu nehraje do karet ani fakt, že od sezóny 2011/12 nedokázal ani jednou vyhrát druhé ligové kolo v rámci Premier League. Uvidíme, zda si vlci vylámou zuby i s druhým soupeřem z Londýna.

Chelsea
    Ani velkoklubu z Londýna, který by svým rozpětím kádru mohl složit 2 plnohodnotné týmy do Premier League, se vstup do ligy nevyvedl podle představ. Chelsea, stejně jako její soupeř z Wolverhamptonu, předvedla výkon, za který se nemusí stydět. Jenže i ona opustila hřiště s prohrou 0:2 proti Manchesteru City. Méně přesvědčivý výkon přišel v průběhu týdne v kvalifikaci o Konferenční ligu proti Servette Ženeva. Tady to však stačilo na výhru 2:0. Necháme se tedy překvapit, jestli výsledek třetího soutěžního utkání bude odpovídat předvedené hře. Pokud by ze strany Chelsea opět došlo ke ztrátě všech bodů, tak by to znamenalo historicky nejhorší vstup celku z Londýna do Premier League, jelikož Chelsea ještě nikdy neprohrála oba úvodní duely v anglické nejvyšší soutěži. Fotbalisté v modrých dresech drží šňůru 16 venkovních ligových zápasů, ve kterých obdrželi gól, což je pro ně nejdelší šňůra od roku 1994, a to na sebevědomí jistě také nepřidá.

Vzájemné zápasy:
    Přestože je Chelsea favoritem utkání, tak z posledních 8 vzájemných duelů vyhrála pouze 1 a to byl ještě hraný na domácí půdě. Ve Wolverhamptonu nevyhrála již 5 let a od té doby na Molineux Stadium vstřelila v průměru 0,5 branky na zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Adam Kročil

Branky: 27. Cunha (Ajt-Núrí), 45+6. Strand Larsen (T. Gomes) – 2. Jackson, 45. Palmer (Jackson), 49. Madueke (Palmer), 58. Madueke (Palmer), 63. Madueke (Palmer), 80. Félix (P. Neto)

Karty:   35. Ajt-Núrí (WOS), 72. Mosquera (WOS) – 40. Gusto (CHE), 44. Palmer (CHE), 72. Cucurella (CHE)

Wolverhampton Wanderers: Sá – Doherty, Mosquera, T. Gomes, Ajt-Núrí (68. Dawson) – J. Gomes, Lemina (C) (90. Doyle) – Hwang Hi-čchan (60. Podence), Bellegarde (68. R. Gomes), Cunha (68. Sarabia) – Strand Larsen.
    Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Guedes, B. Traoré.

Chelsea FC: Sánchez – Gusto, W. Fofana, Colwill, Cucurella (83. Veiga) – Caicedo (76. Dewsbury-Hall), Fernández (C) – Madueke, Palmer (83. Nkunku), Mudryk (46. P. Neto) – Jackson (68. Félix).
    Náhradníci: Jörgensen – Adarabioyo, Badiashile, Guiu.

Rozhodčí: England – Greenhalgh, Hatzidakis

Diváci: 31 235