Lens – Brest 2:0 (kon.) | Štrasburk – Rennes 3:1 (kon.) | Nantes – Auxerre 2:0 (kon.)
Nice – Toulouse 1:1 (kon.) | Marseille – Remeš 2:2 (kon.)
Olympique Marseille
2:2 (1:0)
Stade de Reims
Neděle 25.08.2024, 20:45 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 2. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:49:24)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11.

Marseille má po druhém kole na kontě 4 body a je na pátém místě tabulky, Remeš je s jedním bodem třináctá.

Marseille se po trochu vlažnějším vstupu do utkání zvedla a byla v prvním poločase lepším týmem. Svou převahu však přetavila jen v jednu branku, ve 25. minutě se prosadil po akci z levé strany Amín Harít. Hned několik velkých šancí měl Wahi, ale ani jednu nevyužil.

A to mohlo Marseille hned na startu druhého poločasu mrzet, protože hosté byli naopak při svých šancích nemilosrdní a povedla se jim rychlá otočka, když se nejprve v 51. minutě trefil Sergio Akieme a o čtyři minuty dal gól Yaya Kader Fofana. Domácím chvíli trvalo, než se vzpamatovali a nakonec se přeci jen zmohli alespoň na vyrovnání, které obstaral snadnou hlavičkou z dorážky do prázdné branky Mason Greenwood.

Marseille ztrácí dva body, poté co doma jen remizovala s Remeší 2:2.

90+8

90+8
    Greenwoodova střela z pravé strany byla zablokovaná a víc už se toho v zápase nestane!

90+7
    Rowe se k dlouhému pasu nedostal, dobře se o něj postaral Agbadou.

90+5
    Sergio Akieme byl faulovaný a hosté teď rozhodně s rozehrávkou spěchat nebudou.

90+4
    K odraženému míči se dostal Lilian Brassier a vystřelil, byla to ale snadná práce pro brankáře Dioufa.

90+3
    Pokračuje dobývání branky Remeše v podání fotbalistů Olympique, ale ty centry zatím nejsou přesné.

90+2
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Mamadou Diakhon.

90+1
    Marseille má v závěru zápasu jasnou převahu, ale čas na vítězný gól už se krátí. Uvidíme, jestli to domácí ještě stihnou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Luis Henrique posílal přihrávku do vápna, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.

88
    ze hřiště odchází Keito Nakamura, přichází Cédric Kipré.

87
    Domácí rohový kop rychle rozehráli, ale z něj už branku soupeře neohrozili.

87
    Quentin Merlin tentokrát zakončoval a jeho nebezpečnou střelu na první tyč musel Yehvann Diouf vyrazit na roh.