Fiorentina – Venezia 0:0 (kon.) | Turín – Atalanta BC 2:1 (kon.) | Neapol – Bologna 3:0 (kon.)
AS Řím – Empoli 1:2 (kon.)
ACF Fiorentina
0:0 (0:0)
Venezia FC
Neděle 25.08.2024, 18:30 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 2. kolo italské nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto přenosu budeme sledovat duel týmů, jimž se na úvod moc nedařilo, jsou to Fiorentina a Venezia. Favoritem je prvně uvedený celek.

Fiorentina

Domácí tým zajížděl k úvodnímu kolu na hřiště Parmy, kde od 22. minuty prohrával 0:1. Těsné manko se mu dlouho nedařilo smazat, teprve v 75 minutě se prosadil zkušený italský borec Cristiano Biraghi, jenž vyrovnal a ač jeho tým hrál od 83. minuty bez vyloučeného Pongračiće, stav se už neměnil.

Venezia

Hostům se dařilo ještě méně. V 1. kole narazili v hlavním městě na silné Lazio a ač se jim povedlo už ve 3. minutě skórovat, odjížděli bez bodového zisku. Domácí za osm minut vyrovnali a ještě do konce poločasu díky proměněné penaltě dokonali obrat. Druhé dějství gól dlouho nepřinášelo, rozhodnutí na sebe vzala 81. minuta, kdy si Venezia vstřelila vlastní gól a o vítězi bylo jasno.

Vzájemné zápasy

Fiorentině se na své půdě proti Venezii daří, ovšem skoro vždy se jedná o velmi vyrovnané souboje. V posledním mači před svými fanoušky porazila svého protivníka 1:0.

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Comuzzo, Ranieri, Biraghi (C) – Dodô, Amrábat, Richardson, Parisi – Barák, Kouamé – Kean.
    Náhradníci: Martinelli, de Gea – Martínez Quarta, Kayode, Mandragora, Fortini, Infantino, Colpani, Bianco, Sottil, Beltrán, Brekalo.
    Trenér: R. Palladino.

Venezia FC: Joronen – Idzes, Altare, Šverko – Candela, Andersen, Duncan, Zampano (C) – Oristanio, Ellertsson – Gytkaer.
    Náhradníci: Grandi, Stanković – Haps, Sagrado, Lella, Svoboda, Lucchesi, Črnigoj, Issa, Pierini, Raimondo.
    Trenér: E. Di Francesco.

Rozhodčí: S. Sozza – V. Colarossi, A. Cavallina.

1

3
    Domácí zatím drží míč, ale kombinují daleko od soupeřovy brány.

6
    Zahraje si i Pietro Terracciano, který po malé domů odkopl míč do bezpečné vzdálenosti.

7
    Špatná kombinace Venezie na útočné polovině, míč prakticky darovala soupeři.

10
    Faulem se provinil domácí tým, což dává hostům prostor pro rozehrávku.

12
    Barák prověřil poprvé gólmana Venezie, ovšem jeho nepříliš prudký pokus končil přímo v náruči brankáře hostů.

14
    Další střelecký pokus domácích, Moise Kean však pálil hodně nepřesně a Jesse Joronen neměl práci.

15
    Menší roztržka na hrací ploše mezi dvěma hráči, hlavní arbitr situaci uklidňuje.

16
    Hlavní aktéry byli Cristiano Biraghi a Gaetano Oristanio. S prvně jmenovaným vedl sudí dlouhou rozmluvu.

18
    Magnus Kofod Andersen si zpracoval přihrávku a pálil pravačkou na bránu, avšak trefil pouze záda protihráče.

19
    Ještě před rozehrávkou rohu menší pauza, na trávníku sedí Gaetano Oristanio, avšak střídání nebude nutné.

21
    Máme za sebou něco přes dvacet minut a stále sledujeme spíše opatrný fotbal bez větších příležitostí.

22
    Žlutá karta pro tým Venezia FC (Gaetano Oristanio). Hlavní postava uplynulých minut inkasuje trest za úder paží do tváře, faulovaným byl Sofján Amrábat.

25
    Fabiano Parisi si byl tak jistý tím, že bude na jeho osobu píská faul, že si míč přitáhl rukou. Pískáno opravdu je, ale právě hra rukou domácího hráče, takže rozehrávat bude Venezia.

26
    Teď už je faul pískán, Alfred Duncan fauloval Doda a klidně mohl vidět žlutou kartu.

27
    Arbitr teď přerušil hru a v dusném počasí dává hráčům možnost se občerstvit u postranní čáry, což oběma týmům jistě přijde vhod.

29
    Po přestávce se může pokračovat, u balónu domácí fotbalisté.

30
    Moise Kean byl zcela jasně zatažen za dres a hráč se právem zlobí, že nebyla udělena karta.

31
    Christian Kouamé střihl ve vápně parádní nůžky a Jesse Joronen měl co dělat, aby situaci na brankové čáře zachránil, míč se mu povedlo rukavicemi vyrazit.
    31. Kouamé střihl krásné nůžky

33
    Nechybělo moc, aby se do šance dostal Barák, ke kterému se však míč po odrazech nedostal.

35
    Pietro Comuzzo zbrzdil útočnou akci Venezie, míč tečoval do zámezí a hosté pokračují vhazováním.

37
    Hosté zklidnili hru tím, že míč odehráli malou domů svému brankáři, jenž má dost času.

39
    Fabiano Parisi se individuální akcí dostal do zakončení, levačkou pálil do horní části brány u bližší tyče, avšak Jesse Joronen stihl zasáhnout a vyrazit míč do zámezí.

42
    Standardka pro Fiorentinu na útočné polovině poté, co si hosté počínali nedovoleně.

42
    Amir Richardson se dokázal uvolnit na levé straně, jeho přihrávka však nebyla přesná. Akce pokračovala a stejný hráč se o chvíli později dostal do šance, jeho střelu po zemi k bližší tyči však dokázal brankář Venezie vyrazit.

44
    Dlouhá přihrávka jednoho z hostujících fotbalistů svého adresáta nenašla a míče se znovu zmocňuje Fiorentina.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+3

První poločas končí, zpočátku byla hra spíše nudná a mnoho toho k vidění nebylo, ale postupem času se domácí dostávali více do hry a v závěru měli několik velice dobrých příležitostí ke skórování. Žádnou však využít nedokázali a do kabin se tak odchází za bezgólového stavu.

46

46
    Střídání v týmu Venezia FC:
    ze hřiště odchází Gaetano Oristanio, přichází Nicholas Pierini.

46
    ze hřiště odchází Christian Gytkaer, přichází Antonio Raimondo.

48
    Dodô centroval dobře do velkého vápna, žádný z jeho spoluhráčů ale na balón nedosáhl.

49
    Stejný hráč centroval i o chvíli později, znovu se ale scénář opakoval.

49
    Barák dnes už podruhé střílel, ovšem i v tomto případě to nebylo nikterak nebezpečné a Jesse Joronen stihl zasáhnout.

51
    Moise Kean si míč u postranní čáry nezpracoval, hosté tak budou vhazovat.

53
    Sofján Amrábat poslal malou domů přímo mezi tři tyče, naštěstí pro něj stačil Pietro Terracciano balón dostihnout.

55
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Andrea Colpani.

56
    Moise Kean byl hodně rozčarovaný poté, co pomezní arbitr praporkem ukázal, že místo rohového kopu to bude odkop jen od brány.

58
    Vypadalo to, že se Christian Kouamé provinil faulem, ale místo toho je pískána ruka.

60
    Standardku rozehrála i Venezia, hlavička jednoho z hráčů však skončil vedle vzdálenější tyče a z toho mráčku rozhodně nezaprší.

61
    Faulu se teď hosté před velkým vápnem nedovolali, dopředu jde Fiorentina.

62
    Žlutá karta pro tým Venezia FC (Francesco Zampano).

64
    Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, šanci bude mít hostující tým, jenž rozehraje rohový kop.

65
    Moise Kean v poslední chvíli odvrátil do bezpečí míč před dobíhajícím Idzesem.

66
    Francesco Zampano velice dobře prošel až do vápna, z úhlu pálil hodně tvrdě a Pietro Terracciano měl co dělat, aby balón vyrazil.
    66. Zampano prověřil pozornost gólmana

68
    ze hřiště odchází Jay Idzes, přichází Michael Svoboda.

68
    ze hřiště odchází Magnus Kofod Andersen, přichází Hans Nicolussi Caviglia.

68
    ze hřiště odchází Christian Kouamé, přichází Riccardo Sottil.

69
    Nechybělo moc a hosté šli do vedení, Pietro Terracciano napřed vyrazil nebezpečný pokus před sebe, míč se odrazil od nohy jeho spoluhráče a směřoval do brány, byl ale pomalý a tak domácí brankář stačil zasáhnout.

72
    Ani ve druhém dějství nemůže chybět občerstvovací přestávka.

74
    Může se pokračovat, ztracený čas se potom jistě nastaví.

75
    Hans Nicolussi Caviglia si vynutil faul, což bylo pro jeho tým štěstí. Rozehrávat bude z obranné poloviny.

78
    Chystá se další střídání na straně Fiorentiny, opět je hra hodně kouskovaná.

78
    ze hřiště odchází Amir Richardson, přichází Rolando Mandragora.

78
    ze hřiště odchází Pietro Comuzzo, přichází Lucas Martínez Quarta.

79
    ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Lucas Beltrán.

81
    Hosté mohou zahrozit, rozehrávat budou standardku nedaleko velkého vápna.

81
    Po přetahované ve velkém vápně se domácím daří odehrát balón do bezpečí.

82
    Francesco Zampano nedokázal prostrčit přihrávku před bránu, svému celku však získal roh.

83
    Sudí musí znovu uklidňovat situaci v šestnáctce.

84
    No řekl bych, že tohle byl trochu přísně odpískaný faul, Francesco Zampano se asi správně diví tomu, že byl odpískán faul na Parisiho.

86
    Poměrně dlouho jsme neviděli nějakou příležitost, nebo aspoň její náznak, na straně domácího mužstva. U míče je spíše hostující celek.

86
    Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Rolando Mandragora). Kartu vidí za faul na Ellertssona.

87
    Svoboda hlavičkoval z pravé strany do horní části brány, ovšem Pietro Terracciano si celkem snadno poradil.

87
    ze hřiště odchází Mikael Egill Ellertsson, přichází Doumbia Issa.

89
    Cristiano Biraghi se mohl stát hrdinou svého celku, jeho prudká rána však prošel pouze do zámezí.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ještě pět minut. Čekal jsem trochu víc.

90+2
    Dlouhý aut domácích doputoval až k brankáři hostů, jenž míč vyráží.

90+4
    Hodně nepřesný pas domácích doputoval k vyběhnutému Joronenovi, jenž s rozehrávkou nepospíchá.

90+5
    V jasném ofsajdu se ocitl Lucas Beltrán, vypadá to, že tento mač gól nepřinese.

90+6

Domácí fanoušci po závěrečném hvizdu spustili velký pískot, čímž vyjádřili svoji nespokojenost a není se čemu divit. Jejich tým byl před utkáním favoritem a očekávalo se, že si s nováčkem poradí, ovšem opak byl pravdou a Fiorentina nakonec může být za bodový zisk ještě ráda, Venezia dobře bránila, hrála nebojácně a v závěru se dostávala do nebezpečných příležitostí, avšak ani jí se nakonec nepovedlo skórovat.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:19. (20:41:56)