Chomutov – Třebíč 3:4 (0:2 po s.n.) | Mountfield HK – HC Slovan 6:3 (kon.) | Skalica – Pov. Bystrica 7:1 (kon.)
Přerov – Nové Zámky 0:1 (kon.) | Jihlava – Tábor 7:2 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:2 (kon.)
Vítkovice – Olomouc 2:5 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Pardubice B 0:0 (zruš.)
K. Vary – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 5:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Technika Brno 5:7 (kon.)
Opava – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Kadaň – Cheb 3:4 (0:1 po s.n.) | Mostečtí Lvi – Děčín 5:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Vsetín 3:2 (3:1 po s.n.) | Benátky n/J – Kralupy n. Vltavou 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Řisuty 5:3 (kon.)
Prešov – Cracovia 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Vlci Žilina 4:3 (po pr.) | Příbram – Kobra 5:3 (kon.)
Nitra – Vsetín 5:2 (kon.) | Jastrzębie – Frýdek-M. 4:0 (kon.) | Vel. Meziříčí – Vyškov 0:2 (kon.)
Lausanne – Liberec 5:6 (po pr.)
Mountfield HK
6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
HC SLOVAN Bratislava
Úterý 27.08.2024, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji krásné úterní odpoledne a vítám vás u on-line přenosu přátelského utkání mezi Mountfieldem HK a Slovanem Bratislava. Úvodní buly zápasu v hradecké ČPP Aréně je naplánováno od 17:00.

MOUNTFIELD HK

Příprava: 1 výhra, 3 prohry

Hradečtí odstartovali přípravu v půlce srpna výhrou 6:1 proti maďarskému Fehérváru, na další výhru v přátelských utkáních ale stále čekají. V druhém přípravném zápase podlehli Lvi Spartě těsným výsledkem 0:1, zpátky na hradeckém ledě poté padli také proti Mladé Boleslavi.

Poslední duel Východočechů se uskutečnil minulý čtvrtek, když Mountfield vyzval v hlavním městě Slovenska místní Slovan. Na začátku druhé třetiny sice Hradečtí vyhrávali o dvě branky, Slovan ovšem dokonal rychlý comeback a zápas ovládl výsledkem 4:2. Svěřenci Tomáše Martince tak budou mít extra motivaci v odvetném duelu, kdy se pokusí Slovanu čerstvou porážku vrátit. Případná výhra by Lvy mohla naladit na správnou notu před odjezdem na německý Gäuboden Cup, kde se utkají s dvěma soupeři z nejvyšší německé soutěže

HC SLOVAN BRATISLAVA

Příprava: 3 výhry, 2 prohry

Bratislava si vybrala ryze českou přípravu, dohromady odehraje až osm utkání se soupeři z české extraligy. Slovanu zatím dělají problémy venkovní zápasy, kde nestačil na Budějovice a mistrovský Třinec. Na domácím ledě to je ovšem jiná písnička, tam má klub z hlavního města stoprocentní rekord. V bratislavské Tipos Aréně konkrétně porazil Kometu Brno, Olomouc a v posledním duelu také hradecký Mountfield.

Právě k těmto týmům vyjíždí Slovan na odvetný duel, jako první zavítá do východočeské metropole. Důkladná příprava by měla Slovan zocelit na start slovenské extraligy v půlce září. Hokejisté Bratislavy chtějí zopakovat mistrovskou radost ze sezony 2021/22, v posledních dvou letech je ovšem čekal pouze brzký exit ve čtvrtfinále slovenské soutěže.

Mountfield HK: F. Novotný (Kasal) – Kalina, Blain (A), Mudrák, McCormack, Pavelka (A), Pláněk (A), Bučko – Pavlík, Miškář, Šťastný – Moravec, Tamáši, Jergl – Dmowski, Estephan, Pour – A. Novotný, Štohanzl, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Andrisík) – Brincko, Acolatse, Maier, Kubka, Sersen (C), Romančík, Ličko – Lukošik, Hoelscher, Pecararo (A)– Takáč (A), Bjalončík, Puliš – Dudáš, Preisinger, Štetka – Mikulec, Šille, Lupták.
    Trenér: Peter Oremus.

Do zahájení utkání utkání zbývají pouze tři minuty. Hráči každou chvíli vyjedou na led a začnou finální přípravy na odvetu přípravného zápasu s Bratislavou.

Na ledovou plochu vyjíždějí hokejisté Slovanu a následně také hradečtí Lvi.

00:01

00:01
    Úvodní buly je minulostí a předposlední domácí přípravný zápas hradeckých Lvů je v plném proudu. Dokáže Hradec zvrátit negativní sérii tří porážek v řadě a vrátit Slovanu porážku z duelu v Bratislavě? To ukáže následujících šedesát minut základní hrací doby.

00:08
    Hradečtí zvítězili na úvodním vhazování duelu, následně ale ztratili puk v rohu kluziště.

00:30
    Jergl zkusil své štěstí z velkého úhlu, Godla posílá puk vyrážečkou do bezpečí.

01:30
    Hradec pokračuje v tlaku a brzy v zápase drží Slovan ve své třetině. Zatím ale Lvům chybí dostatek překvapivých přihrávek.

01:55
    Pláněk si nešikovně poradil s rozehrávkou, rozhodčí signalizuje buly v pásmu domácích.

02:32
    Vyloučení v týmu HC SLOVAN Bratislava:
    Acolatse – 2 min., podrážení.

02:34
    První přesilovka pro domácí družstvo. Ihned po buly přišla rychlá střela od mantinelu, Godla chytil puk a přerušil hru.

03:21
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradečtí využívají první početní výhodu utkání a ve čtvrté minutě jdou do vedení. Pavelka podruhé za přesilovku našel na pravém kruhu DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který hbitě napálil kotouč pod ruku brankáře Slovanu. Asistence: Tomáš Pavelka, Jérémie Blain.
    03:21 ŠŤASTNÝ - 1:0

04:03
    Hradečtí nespustili nohu z pedálu a nadále mačkají bratislavskou obranu. Pavelka chytře vybídnul spoluhráče ke skórování, střela ale byla zblokována v chumlu hráčů.

05:07
    Blain prováhal ideální střeleckou příležitost mezi kruhy a jeho střela byla sražena mimo branku.

05:58
    Acolatse chtěl přehrát puk na modré čáře, po nevyžádané chybě ale vyhnal svůj tým z pásma.

06:51
    David Šťastný mohl z dobré pozice přidat druhou branku v utkání, jeho tečovanou střelu ale zastavila levá tyč.

07:43
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Blain – 2 min., podrážení.

07:43
    První přesilovku v zápase si zkusí také Slovan.

08:15
    Bjalončík nešťastně zastavil střelu od modré, přesilovkové formaci Slovanu se zatím moc nedaří.

08:59
    Pláněk odebral kotouč za brankou domácích a ostrým vyhozením dostal puk na druhou stranu kluziště.

09:47
    Lukošik tvrdým hitem poslal Mudráka na led! Dle sudích ale bylo vše v rámci pravidel.

09:58
    Dudáš – 2 min., podrážení.

10:20
    Pěkné zakončení nové posily Hradce. Dmowski si vybruslil na pravý kruh a vyslal nebezepčnou střelu, Godla ale vše viděl a v poklidu chytá.

11:05
    Štetka ujel chybující hradecké obraně a tváří v tvář Novotnému vyslal přízemní pokus. Hradecký brankář si s nevýrazným projektilem dokázal poradit.

12:14
    Slovan právě vstřelil branku!
    Slovan trestá Hradec za neproměňování příležitostí. U branky Slovanu nejprve promáchl Radovan Pavlík a Bratislava zahájila smrtící protiútok. Pecararo přehrál puk před odkrytou branku na MITCHELLA HOELSCHERA, jenž zblízka zavěsil kotouč pod břevno hradecké branky. Asistence: Liam Pecararo, Tomáš Dudáš.
    12:14 HOELSCHER - 1:1

13:13
    Lvi měli znovu několik šancí před branku Godly, hradecké čekání na druhou trefu ale stále pokračuje.

13:57
    Acolatse – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

14:06
    Východočeši zkusí své štěstí na přesilovce potřetí v zápase.

14:27
    Ostrá jedovka Blaina z levého kruhu zamířila jen do výstroje připraveného Godly.

14:32
    Hradečtí drží puk v pásmu a opět vyzkoušeli přehrání na levý kruh, kde se nacházel Blain. Opět se do toho kanadský obránce opřel z první, tentokrát si puk nenašel cestu mezi tři tyče.

16:06
    Blain vyzkoušel také bekhendové zakončení při dorážce, tečovaný puk bratislavskou obranou přeletěl branku Slovanu.

16:38
    Slovan je zpět v plném počtu, při hradeckém forčekinku se ovšem zmohl jen na vyhození na zakázané uvolnění.

17:09
    Slovan se vydává do ojedinělého přečíslení a obrací skóre dnešního zápasu. PETER BJALONČÍK si našel prostor na střelu mezi kruhy a brankář Novotný nedokázal lapačkou zareagovat. Asistence: Radovan Puliš.
    17:09 BJALONČÍK - 1:2

19:22
    Lukošik ujel hradecké obraně a při samostantém úniku vyzkoušel bekhendovou kličku. Novotný se výborně přesunul a betonem zastavil obrovskou šanci.

20:00

První třetina je minulostí a o zábavu máme zatím v hradecké ČPP Aréně postaráno. Skóre utkání otevřel již v 17. minutě přesilovkovou trefou David Šťastný, po rychlém protiútoku ale Slovan dokázal vyrovnat zásluhou branky Michtella Hoelschera. Hradečtí nadále tlačili Slovan ve vlastní třetině, hokejisté Bratislavy ale s velkou četností ujížděli do nebezpečných protiútoků. Jeden takový přišel také v 18. minutě a ostrá rána Petera Bjalončíka skončila za zády brankáře Novotného. Do druhé dvacetiminutovky tak jde Slovan s jednogólovým vedením.

Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

20:01

20:02
    Vhozený puk na ledovou plochu znamená start druhé části tohoto přípravného utkání. Dokáže hradecký klub zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas?

20:09
    Slovan se ihned po buly vydal od pásma Hradce, přihrávce zpoza branky ale chyběl dostatek přesnosti.

20:51
    Jergl přehrál puk na McCormacka, toho v klíčový moment zradilo zpracování.

21:43
    Velké šance na obou stranách. Před zrakem Godly nejprve tečoval puk Moravec mimo tři tyče, Samuel Takáč na druhé straně ujížděl sám na branku, parádním zákrokem vyrážečkou ho ovšem vynuloval Novotný.

22:45
    Štohanzl se na středu kluziště dopustil velké chyby, vynikajícím návratem ale své zaváhání napravil.

23:48
    Hradec vyrovnává skóre a opět v tom měl prsty DAVID ŠŤASTNÝ. Hradecký útočník se po kvalitní přihrávce Mudráka prodral před branku a nadvakrát překonal gólmana Slovanu. Asistence: Dávid Mudrák.
    23:48 ŠŤASTNÝ - 2:2

25:17
    Tamáši – 2 min., sekání.

25:17
    Bratislava opět vyzkouší své štěstí v početní výhodě.

25:50
    Výborná defenzivní práce Adama Novotného vyhnala Slovan z pásma domácích.

26:26
    Acolatse zahrozil domácí obraně pěknou střelou pod horní tyčku, Filip Novotný byl správně postaven a pokus ramenem chytá.

27:56
    Godla se musel po delší době předvést proti střele od hrazení, včas ovšem vysunul svůj beton a vytěsnil puk mimo tři tyče.

28:40
    Jergl – 2 min., vysoká hůl.

28:40
    Jergl ohrozil protihráče vysokou holí, při následné výhodě podržel svůj tým Filip Novotný.

29:17
    Domácí vyhazují z pásma a prodlužují trápení Slovanu na přesilovce.

30:01
    Slovan jde podruhé v utkání do vedení. Chybu domácích za brankou využil rychlou kličkou Šille, jenž přehrál puk na pravý kruh, kde byl připravený SAMUEL TAKÁČ. Ten nekompromisně pověsil puk pod horní tyčku hradecké svatyně. Asistence: Timotej Šille.
    30:01 TAKÁČ - 2:3

30:31
    Pavelka – 2 min., hrubost.

Lukošik – 2 min., hrubost.

31:44
    Na hřišti je stále pět hráčů z každého týmu, na ledě se to ale pořádně začíná vyostřovat.

32:02
    Chalupa mohl vyrovnat skóre utkání bekhendovou dorážkou, zblízka ale umístil puk těsně mimo levou tyčku.

32:36
    Pecararo – 2 min., krosček.

32:36
    Pecararo se vrhnul do další nevyžádané potyčky na ledě, od sudích si za to vysloužil dvouminutový trest.

33:38
    Obrovské šance teď dokázal spálit hradecký Mountfield. Miškář nejprve nestihl včas zareagovat na odražený puk, z levého kruhu pak nesedla střela do odkryté klece Estephanovi. Ten se o pár momentů později vytáčel i na střed a s pomocí spoluhráčů dostal puk do sítě, dle usouzení rozhodčích to ovšem bylo nepovoleným způsobem.

34:39
    Dmowski se z pravého kruhu opřel golfákem do kotouče, na premiérovou trefu však nová akvizice stále čeká.

35:11
    Ličko – 2 min., držení.

35:52
    Hradec opět našel odpověď a skóre je znovu vyrovnané. Šťastný zavezl puk do pásma a následovala nádherná kombinace hradeckých Lvů, ne jejímž konci stál RADOVAN PAVLÍK. Hradecký útočník si zpracoval puk bruslí a prudkou střelou ho poslal k levé tyči. Asistence: Tomáš Pavelka, Patrik Miškář.
    35:52 PAVLÍK - 3:3

36:39
    Novotný – 2 min., hákování.

37:56
    Štohanzl excelentně sebral puk v útočné třetině a měl několik šancí vypálit ze skvělé pozice, perfektní příležitost ale prováhal puk ztratil.

38:54
    Maier – 2 min., nedovolené bránění.

39:00
    Šťastný poněkolikáté v utkání pálil z pravého kruhu, Godla si zvolil správnou pozici na střelu a hradeckému forvardovi minimalizoval úhel.

39:19
    Blain se odhodlal ke střele ihned po buly, Godla puk celou dobu viděl a přerušuje zákrokem hru.

39:51
    Geniální zákrok Godly vynuloval střelu do odkryté sítě z hole Radovana Pavlíka.

39:56
    Branka do šatny posílá Hradec čtyři sekundy před koncem třetiny do vedení. ALEŠ JERGL včas zastihl zblokovaný pokus Estephana a hbitou dorážkou obrací skóre dnešního zápasu. Asistence: Giorgio Estephan, Graeme McCormack.
    39:56 JERGL - 4:3

40:00

Druhá třetina je za námi a tentokrát jdou do šatny s těsným vedením domácí. David Šťastný přidal ve 23. minutě utkání druhou trefu zápasu, Slovan ale ještě stihl odpovědět zásahem Samuela Takáče. Bratislava následně doplatila na nedisciplinovanost a dvakrát inkasovala v početní nevýhodě, když udeřil Radovan Pavlík a těsně před druhou sirénou také Aleš Jergl.

Třetí třetina začne přibližně v 18:49.

40:01

40:01
    Třetí třetina je zahájena a s pukem na holích začínají hokejisté Slovanu.

40:15
    Ihned po vhazování vystartoval do samostantého úniku Pecararo a opět se musel vynikajícím zákrokem betonem pyšnit Filip Novotný. Již po několikáté ujel hradecké defenzivě forvard Slovanu a Novotný musel na poslední chvíli svůj tým zachraňovat.

41:24
    Hradečtí nezačali třetinu aktivně a nedaří se jim dlouhodobě držet kotouč na holích.

41:48
    Na ledě je nejspíše nějaká závada a hra byla po hradecké střele přerušena.

41:48
    Stále se v hradecké ČPP Aréně nehraje, hráči se snaží udržet v rytmu ježděním po ledové ploše.

41:48
    Teď už je závada jasná, za dozoru rozhodčích se opravuje špatně upevněné plexisklo.

41:48
    Závada je nejspíše velmi složitá na vyřešení, u opravy asistuje hned pět osob.

Oprava je hotova, můžeme pokračovat ve hře!

41:55
    Buly v třetině Slovanů vyhráli hostů, vyhození po mantinelu ovšem daleko nedoletělo.

42:05
    Dmowski přišel o kotouč v rohu kluziště, Slovan ale podruhé za poslední minutu vyhazují na zakázané uvolnění.

42:47
    Hoelscher – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

42:51
    Pavelka se po vhazování opřel do kotouče, jeho střela byla na poslední chvíli sražena mimo tři tyče.

43:17
    Pavelka si dal repete, tentokrát jeho nevýrazný pokus lapí Godla.

43:51
    Estpehan zastavil přečíslení dvou na jednoho a poté nebezpečně vypálil při protiútoku, jeho bomba skončila pár centimetrů nad horní tyčkou.

43:54
    Romančík – 2 min., držení.

44:26
    Hradec v početní výhodě nedokáže najít ideální příležitost na střelu, Blain z těžké pozice pálí vysoko nad branku.

44:58
    Estpephan vypálil do vyrážečky a následně si málem vynutil vlastní branku Slovanu.

45:59
    Slovan je zpátky v plném počtu, Hradec prováhal dobrou příležitost na navýšení vedení.

46:47
    Chalupa mohl po zachycení rozehrávky posunout puk na neobsazeného Pláňka, sobecky ovšem zvolil střelu a minul vysoko nad horní tyčku.

47:22
    Kotouč se od betonů Novotného odrazil prudce před branku Lvů, útočník Slovanu se jen o pár centimetrů netrefil do volného puku.

48:02
    Hradečtí jdou poprvé v utkání do dvoubrankového vedení! Blain se po přihrávce Jergla rozmáchl a napálil puk do betonů Godly. Kotouč se ovšem příhodně odrazil k volnému MARTINU ŠTOHANZLOVI, jenž uklidil touš od odkryté sítě. Asistence: Jérémie Blain, Aleš Jergl
    48:02 ŠTOHANZL - 5:3

50:07
    Bučko vypálil od modré vedle bratislavské svatyně, po odrazu o mantinel se k dorážce nikdo nepřihlásil.

51:23
    Adam Novotný mohl rozjásat hradecké publikum bekhendovou kličkou, Godla se proti němu vytasil reflexivním zákrokem lapačkou.

51:47
    Hradec dlouho držel puk v pásmu hostů, střeleckou šanci ale z tlaku nevytěžil.

52:36
    Hoelscher – 2 min., sekání,
    Pecararo – 2 min., vysoká hůl.

52:50
    Pour mohl hned po zahájení početní výhody udeřit, jeho dorážka o kousek minula bližší tyč.

53:37
    Jergl zblízka přizvednul puk do pravé šibenice, kotouč se ovšem jen otřel o ochrannou síť.

53:45
    Estephan – 2 min., hrubost.

Sersen – 2 min., hrubost.

53:58
    Blain jedovatě vystřelil pod horní tyč, pozorný Godla výborně chytá.

54:49
    Hradečtí nevyužili dvě minuty dlouhou početní výhodu pět na tři.

55:07
    Moravec – 2 min., sekání.

55:07
    Slovan teď může Východočechům ukázat, jak správně vynaložit s početní výhodou.

55:38
    Pour se dvakrát vyskytl s kotoučem u hrazení, ani v jednom případě nedokázal vyhodit touš z pásma.

56:20
    Acolatseho tečovaná rána mířila jen od ochranné sítě.

56:59
    Lukošik si počkal na odražený kotouč na pravém kruhu, vyvezl si touš ke středu a vyslal projektil mířící do náruče Filipa Novotného.

57:28
    Čárový rozhodčí se rozhodl těsný hradecký pas kolem modré lajny posoudit jako ofsajd. To se samozřejmě potkalo s velkou nelibostí u domácího publika, které chtělo vidět celou akci pokračovat.

58:09
    Pecararo bekhendem nahrával přes hradecké brankoviště, ambiciózní pas adresáta nenašel.

59:28
    Kuriózní branka přidává šestou trefu domácího družstva. ALEŠ JERGL zkusil své štěstí přízemní střelou z velkého úhlu a překvapil celou obranu i brankáře Slovanu. Godla se zakončením zjevně nepočítal a nechal si puk trestuhodně projet mezi betony. Asistence: Jérémie Blain.
    59:28 JERGL - 6:3

Odveta přátelského utkání se Slovanem Bratislava je u konce a z vítězství se raduje domácí Mountfield HK. Východočeši přidali ve třetí třetině další dvě branky a odnáší se přesvědčivou výhru 6:3.

To je z mé strany z tohoto utkání vše, přeji všem nádherný zbytek úterního večera a na počtenou. (19:39:13)

Dominik Jarka

Branky a nahrávky: 4. Šťastný (Pavelka, Blain), 24. Šťastný (Mudrák), 36. Pavlík (Pavelka, Miškář), 40. Jergl (Estephan, McCormack), 49. Štohanzl (Blain, Jergl), 60. Jergl (Blain) – 13. Hoelscher (Pecararo, Dudáš), 18. Bjalončík (Puliš), 31. Takáč (Šille)

Trenér: Peter Oremus

Rozhodčí: Veselý – Řeníček, Šesták