Galatasaray – Young Boys 0:1 (kon.) | Sparta – Malmö 2:0 (kon.) | Salzburg – Dynamo Kyjev 1:1 (kon.)
Galatasaray Istanbul
0:1 (0:0)
BSC Young Boys
Úterý 27.08.2024, 21:00 • Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul • Liga mistrů • 2 • Play-off

BSC Young Boys vyhrává tento dvojzápas poměrem 4:2 a vybojoval si účast v základní skupině Ligy mistrů. Velký úspěch pro Young Boys a naopak trpká porážka pro turecký velkoklub. Tento zápas mnoho krásných fotbalových momentů nenabídl. (23:03:44)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:10.

90+10

90+9
    Kutlu fauloval soupeře, Virginius odnesl jeho tvrdou hru. Rozehrávat budou fotbalisté hostujícího celku. Camara uvedl balon do hry.

90+8
    Hostující celek se může nyní chvíli usadit na polovině soupeře, rozehrávat bude volný kop Blum.

90+6
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Dries Mertens).

90+6
    Günay Güvenç po faulu soupeře rozehrává na své polovině.

90+5
    Polovina nastaveného času je pryč, domácí vybojovali rohový kop, následně Demirbay minul branku. Mnoho času už Istanbul nemá. Na prodloužení dvojzápasu potřebuje dvě branky a neinkasovat.

90+3
    Icardi po volném kopu se dostal k zakončení hlavou, ale míč míčí vedle branky.

90+2
    Virginius vedl jednu z protiakcí hostů, ale Young Boys nyní míří vedle branky.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.

90
    Domácí celek vrhá všechny síly do útoku a Demirbay vedl další zakončení. Jeho rána míří vedle.

89
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul:
    ze hřiště odchází Kerem Aktürkoğlu, přichází Günay Güvenç.

88
    Červená karta pro tým Galatasaray Istanbul (Fernando Muslera).
    87. Alan VIRGINIUS - 0:1

87
    Young Boys právě vstřelil branku!
    Bleskový protiútok hostujícímu celku vyšel a hokejovým blafákem posílá velmi pravděpodobně ALAN VIRGINIUS Young Boys do Ligy mistrů. Asistence: Itten.

87
    Domácí celek prohrává po úvodním zápase o jednu branku, hodně se nyní snaží o vyrovnání skóre dvojzápasu. Yilmaz rozehrával rohový kop, ale rána byla zblokovaná.

85
    Martens se zmocnil míče a rychle vypálil, jeho rána byla obranou soupeře velmi rychle zblokovaná.

84
    Po delší hře bez fotbalu se už zase hraje a balon mají domácí fotbalisté, jmenovitě Nelson.

84
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Kaan Ayhan).

Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Darian Males).

82
    Na hrací ploše se strhla velká potyčka a zapojili se do ní všichni hráči včetně laviček, emoce jsou v plném proudu.

80
    Střídání v týmu BSC Young Boys:
    ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Miguel Chaiwa,
    ze hřiště odchází Filip Ugrinic, přichází Darian Males.

78
    Demirbay rozehrává volný kop, jenže k výraznější šanci to nevedlo a domácím čas ubíhá velmi rychle.

77
    ze hřiště odchází Sivere Ganvoula, přichází Cedric Itten.

76
    ze hřiště odchází Michy Butshuayi, přichází Dries Mertens.

75
    Icardi fauloval Perssona, za což podle všeho od rozhodčího uvidí kartu.

72
    Domácí rozehrávali rohový kop. Po centru před branku se do zakončení dostal Demirbay. Jeho projektil zastavil brankář Keller.

71
    Kerem Aktürkoğlu si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale brankář Young Boys se vyznamenal a vytáhl míč na rohový kop.

70
    Střídání předvedl také hostující celek, který je v tomto zápase aktivnější. Uvidíme, jak se změní obrázek hry.

69
    ze hřiště odchází Jaouen Hadjam, přichází Noah Persson,
    ze hřiště odchází Joel Monteiro, přichází Alan Virginius.

65
    Ačkoliv je tento zápas zatím bezbrankový, tak díky úvodní výhře 3:2 má blíže k postupu hostující celek. Ten hraje takticky velmi dobře.

63
    ze hřiště odchází Gabriel Sara, přichází Kerem Demirbay.

62
    Brankář švýcarského klubu musel být pozorný, Keller si dokázal poradit se zakončením, které zkoušel Gabriel Sara.

61
    Hostující celek rozehrával rohový kop, míč před branku poslal Blum. Následně zakončoval Ganvoula, jehož pokus mířil jen do brankové konstrukce.

59
    Kerem Aktürkoğlu bude rozehrávat volný kop po faulu soupeře. Turecký celek bude muset podle všeho otevřít hru.

57
    Hostující brankář po nepřesné akci Istanbulu bude rozehrávat od své branky.
    56. Ofsajd Galatasaraye.

56
    Kaan Ayhan si sice nabíhal do zajímavé pozice, ale byl nachytaný v ofsajdu. Akce sice skončila gólem, ale hráč se radoval velmi velmi malou chvilku.

55
    Niasse svou netaktickou hrou způsobil faul, rozehrávat tak bude domácí celek. Což ocenění především fanoušci Istanbulu.

54
    Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji a na delší čas usadit před brankou.

53
    Domácí fotbalisté se dál ženou do zakončení, ví, že prohrávají v součtu o jednu branku. Nyní to na sebe vzal Torreira. Jeho rána minula cíl.

51
    Monteiro to vzal na sebe, jeho projektil minul branku, Muslera zasahovat nyní nemusel.

50
    Úvod druhého poločasu napovídá tomu, že budeme sledovat dál vyhrocený zápas, který nenabídne mnoho velkých šancí.

48
    Domácí Gabriel Sara rozehrával rohový kop, ale následný pokus o zakončení zastavil Blum.

47
    Jako první ve druhém poločase zakončoval Niasse, jehož pokus kryje domácí brankář.

47
    Domácí celek v celkovém součtu prohrává o jednu branku, a proto provedl dvě střídání během přestávky.

46
    ze hřiště odchází Hakim Ziyech, přichází Berkan Kutlu,
    ze hřiště odchází Derrick Köhn, přichází Elias Jelert.

46

Po prvním poločase sice platí bezbrankový stav, výraznější šanci jsme viděli jedinou. Krátce po půlhodině hry trefil Ganvoula břevno. K postupu má blíže Young Boys.

45+3

45+2
    Zoukrou vybojoval rozehrávku na polovině hrací plochy, balon mají pod kontrolou aktuálně hráči hostujícího celku.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45
    Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Domácí po faulu Monteiry vybojovali volný kop. Köhn bude rozehrávat zajímavou situaci.

42
    Nyní se hra poněkud uklidnila a tempo hry se zmírnilo. Souboje o balon probíhají především na polovině hrací plochy.

41
    Po rychlé akcí kolegů se do zakončení propracoval hostující Colley. Jeho rána však nebude patřit mezi ozdobné momenty tohoto zápasu.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, takticky hraje hostující celek o poznání lépe.

39
    Po faulu domácího hráče rozehrával volný kop Ugrinic. Následně po jeho rozehrávce zakončoval Camara. Jeho hlavičku poměrně snadno kryje brankář.

38
    Žlutá karta pro tým Galatasaray Istanbul (Victor Nelsson).

36
    Galatasaray pokračuje v aktivní hře, bez přípravy nyní zakončoval Ziyech, ale jeho rána však míří mimo.

35
    Kerem Aktürkoğlu to vzal na sebe, sice mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu na branku, se kterou si dokázal poradit brankář Keller.

34
    Domácí celek se po rychlé akcí dostával do střelecké pozice, ale finální přihrávka byla zblokovaná dobrým zákrokem obrany.

33
    Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Silvère Ganvoula).

31
    Krátce po půlhodině hry vybojoval hostující celek rohový kop. Blum od praporku poslal balon před branku. Následně Ganvoula z dobré pozice trefil pouze břevno.

28
    Torreira vybojoval volný kop pro svůj tým. Následně také uvedl balon do hry. Mnoho výraznějších šancí jsme zatím neviděli.

27
    Aktuálně sledujeme klidnější pasáž hry, takticky hraje hostující celek rozhodně lépe.

26
    Po klidnější pasáži hry registrujeme zajímavý střelecký pokus. První střela domácích byla zblokovaná, následně Batshuayi minul branku Young Boys.

23
    Na počátku 23. minuty bude volný kop rozehrávat domácí celek a výkopu se ujme gólman Keller.

22
    Gabriel Sara byl v souboji příliš aktivní, a proto sudí píská faul. Rozehrávat bude hostující celek.

20
    Úvodních dvacet minut odvetného zápasu je pryč, stav zápasu je bezbrankový, a tak vede Young Boys díky předchozímu duelu.

18
    Colley dobře zpracoval míč a pokoušel se o zakončení. Jeho nepříliš povedený pokus kryje celkem snadno domácí brankář.

18
    Po delší době se domácí celek dostal do šance, ale Blumův pokus zblokoval Icardi.

15
    Hostující celek pokračuje v dobré hře, vybojoval rohový kop, k zakončení se nedostal nikdo z BSC.

13
    Ugrinic rozehrává rohový kop. Po jeho rozehrávce se do zakončení dostal Blum, ale jeho pokus byl zblokovaný.

12
    Znovu rána na branku a jejím autorem je Camara. I tentokrát uspěl brankář tureckého klubu.

11
    Young Boys rozehrávali rohový kop, míč se dostal před branku, odkud zakončoval Camara. Znovu se z úspěšného zákroku raduje domácí brankář.

10
    Deset minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější střeleckou pozici zatím čekáme.

8
    Znovu se domácí hráč dostal ke střele, ale i tentokrát našel míč brankář a stav zápasu se nemění.

8
    Ugrinic rozehrával volný kop, rozhodl se pro přímou střelu na branku, gólman Muslera si dokázal poradit. První střelecký pokus na branku v tomto duelu.

7
    Torreira v souboji o balon fauloval soupeře, Colley odnesl jeho až příliš důraznou hru.

5
    Stejný hráč se dostal o něco málo později do zakončení, ale jeho projektil míří vedle branky. Rozehrávat bude brankář od své branky.

5
    Zajímavá akce hostujícího celku s výraznější šanci nevedla, navíc byl Ganvoula nachytaný v postavení mimo hru.

3
    Ugrinic rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, následně Camara však zakončoval mimo branku.

2
    Hned ve druhé minutě se do zajímavé střelecké pozice dostal Hadjam, ale jeho pokus byl zblokovaný.

1
    Köhn fauloval v souboji o míč soupeře, faulovaným byl Monteiro. Hrát tak budou hosté, jmenovitě Camara.

1

Galatasaray Istanbul: Muslera – Yilmaz, Ayhan, Nelsson, Kohn – Torreira, Gabriel Saha – Ziyech, Batshuayi, Akturkoglu – Icardi
    Náhradníci: Guvenc, Sen – Akgun, Akman, Baltaci, Bulbul, Demirbay, Dilek, Dubois, Jelert, Kutlu, Mertens

BSC Young Boys: Keller – Blum, Camara, Zoukrou, Hadjam – Monteiro, Lauper, Niasse, Colley – Ganvoula, Urgrinic
    Náhradníci: Marzino, Von Ballmoos – Athekame, Benito, Chaiwa, Husic, Imeri, Itten, Males, Persson, Virginius.

BSC Young Boys se v prvním zápase dostalo během prvního poločasu do dvoubrankového vedení. Joel Monteiro dal oba góly. Střídající Michy Butshuay velmi rychle dokázal srovnat stav zápasu na 2:2. O výhře Young Boys rozhodl čtyři minuty před koncem základní hrací doby Filip Ugrinic, který dokázal proměnit pokutový kop. Lepší výchozí pozici před odvetným duelem má klub ze Švýcarska.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky předkola Ligy mistrů. V tomto zápase proti sobě nastoupí Galatasaray Istanbul a BSC Young Boys.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Branky: 87. Virginius (Itten)

Karty:   38. Nelsson (GAL), 75. Icardi (GAL), 84. Ayhan (GAL), 90+6. Mertens (GAL) – 33. Ganvoula (YBB), 84. Males (YBB)   88. Muslera (GAL)

Galatasaray Istanbul: Muslera – Yilmaz, Ayhan, Nelsson, Kohn (46. Jelert) – Torreira, Gabriel Saha (63. Demirbay) – Ziyech (46. Berkan Kutlu), Batshuayi (76. Mertens), Akturkoglu (Gunay Guvenc) – Icardi

Trenér: İrfan Saraloğlu

BSC Young Boys: Keller – Blum, Camara, Zoukrou, Hadjam (69. Persson) – Monteiro (69. Virginius), Lauper, Niasse, Colley (80. Chaiwa) – Ganvoula (77. Ittem), Urgrinic (80. Males)

Trenér: Patrick Rahmen

Rozhodčí: Espen Eskås – Jan Erik Engan, Isaak Elias Bashevkin (NOR)
    21.08.2024
    Young Boys - Galatasaray 3:2

Branky: 4. Monteiro (Ugrinic), 45+4. Monteiro (Ganvoula), 86. Ugrinic (pen.) – 67. Batshuayi (Torreira), 72. Batshuayi (Aktürkoğlu)

Karty:   26. Hadjam (YBB), 30. Lauper (YBB), 43. Niasse (YBB), 70. Camara (YBB) – 22. Bardakcı (GAL), 45+6. Torreira (GAL)   84. Bardakcı (GAL)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 6:8. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 18:9.