Ath. Bilbao – Valencia 1:0 (kon.) | Valladolid – Leganés 0:0 (kon.) | Real Sociedad – Alavés 1:2 (kon.)
Atlético – Espanyol 0:0 (kon.)
Atlético Madrid
0:0 (0:0)
RCD Espanyol Barcelona
Středa 28.08.2024, 21:30 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 3. kolo

Atlético Madrid doma překvapivě ztratilo body s nováčkem Espanyolem Barcelona, když zejména v prvním poločase nevyužilo několik velkých šancí. V nich se objevoval nejčastěji Nor Sørloth, letní posila z Villarrealu. Navíc hned v úvodu nastřelil Lino v největší příležitosti tyč.
    Po přestávce už Espanyol domácí do tolika šancí nepouštěl, v 54. minutě se sice Madridští radovali z vedení, ale po dlouhém zkoumání odhalil VAR Riquelmeho ofsajd. Hosté tak sice stále čekají na první ligový gól, ale s Alexem Králem, který odehrál celých 90 minut a byl vedle brankáře Garcíi jejich nejlepším hráčem, vybojovali první bod. (23:35:19)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 10:7. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 6:9.

90+8

90+8
    Riquelme podruhé v zápase dostal míč do sítě, tentokrát ale z naprosto jasného ofsajdu a tak radost zhasla po pár vteřinách.

90+5
    Riquelme přistrčil míč Barriosovi, který z 20 metrů střílí přímo doprostřed brány, Garcíovi stačilo nastavit náruč.

90+3
    Puado zkusil štěstí na druhé straně, ale skákavý křížný pokus zpoza šestnáctky míří daleko vedle.

90+2
    Po rohovém kopu střílel vysoko na tribunu Pablo Barrios.

90+2
    Král odrazil akci Atlética na rohový kop.

90+1
    Z téhle možnosti nic nebylo, Álvaro Tejero zakroutil trestný kop několik metrů vedle domácí brány.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90
    Koke Resurección fauloval dva metry před velkým vápnem, ač ne přímo proti ose brány. Espanyol si chystá standardku a Oblak si diriguje zeď, za kterou leží jako zátaras Barrios.

88
    Rodrigo Riquelme vysunul Antoina Griezmanna a sám si před bránu naběhl na jeho výbornou narážečku, ve skluzu však nedokázal přes nalepeného Krále zamířit mezi tyče.

87
    Střídání v týmu RCD Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Álvaro Aguado, přichází Jofre Carreras.

85
    Griezmann si chodí pro míče hluboko, naráží si s Barriosem i s Correou, ale každou akci vždy přeruší důrazná defenzíva Espanyolu.

83
    Atlético obléhá území staronováčka La Ligy stále bez úspěchu a na rozdíl od prvního poločasu si ani nevytváří větší šance. Correovu prudkou ránu výborně zablokoval Král.

82
    Omar el-Hilálí (Espanyol) dostává žlutou kartu.

79
    Domácím se pomalu krátí čas, Llorente nedostihl průnikovou přihrávku na pravém křídle, kterou si pokryl Calero a dává malou domů Garcíovi.

76
    Přestávka na občerstvení přichází v horkém večeru i ve druhém poločase.

74
    Po rohu se k hlavičce protlačil Alex Král, v záklonu dělal co mohl, ale pokus letí nad břevno.