Kazachstán – Maďarsko 5:2 (kon.) | Francie – Ukrajina 7:2 (kon.) | Norsko – Japonsko 4:2 (kon.)
Slovensko – Rakousko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Slovinsko 4:2 (kon.) | Dánsko – Velká Británie 3:1 (kon.)
Kazachstán
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Maďarsko
sk Čtvrtek 29.08.2024, 14:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava • Kvalifikace mužů na OH • Skupina D

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Kazachstan

Kazachovia sa pripravovali na kvalifikáciu veľmi svedomito. Odohrali až 5 prípravných zápasov. Tri sa im podarilo zvíťaziť a dva krát prehrať. Dnes majú proti sebe súpera z Maďarska. Kazachstan je v tomto zápase favoritom a očakáva sa jeho víťazstvo. Uvidíme či potvrdí úlohu favorita.

Prípravné zápasy Kazachstanu.

Lada Togliatti : Kazachstan 7:1

Kazachstan : Barys Astana 5:0

Kazachstan : Lada Togliatti 1:2

Chomutov : Kazachstan 2:4

Maďarsko

Južný sused Slovenska je outsiderom našej skupiny. Hráči Maďarska odohrali pred kvalifikáciuo jeden prípravný zápas proti Ukraine a prehrali ho 3:6. Maďari sú však húževnatým súperom a určite sa nevzdajú. Uvidíme či dokážu zaskočiť favorita dnešného zápasu.

Prípravný zápas Maďarska.

Maďarsko : Ukraina 3:6

Úvodné zostavy:

Kazachstan: Šutov (Pavlenko) . Metalnikov, Orechov, Beketayev, Stepanenko, Breus, Gaitamirov, Michailov, Daniyar – Starčenko, Šestakov, Michajlis – Panyukov, Lichotnikov, Asetov – Rymarev, Muchametov, Savitsky – Ospanov, Dyomin, Kaiyrzhan
    Tréner: G. Mambetaliyev

Maďarsko: Bálizs (Vay) . Fejes, Garat, Nilsson, Szabo, A. Horváth, Kiss, Ortenszky, Hadobas – Sofron, Bartalis, Erdely – Gallo, Sebok, B. Horvath – Varga, Papp, Nemeš – Terbocs, Szongoth, Ambrus

00:25
    Šofron nahadzoval puk na bránu. Šutov jeho pokus reflexívne vyrazil.

01:05
    Píska sa zakázané uvoľnenie Kazachstanu.

02:31
    Szabo posielal prihrávku pred bránu, kde bol Papp, ale ten nedokázal zakončiť.

03:03
    Vylúčenie v tíme Maďarsko:
    Ištván Šofron – 2 min., nedovolené bránenie.

03:42
    Kazachovia sú usadení v pásme a kombinujú.

04:07
    Erdely vybojoval puk a vyhadzuje ho cez všetky čiary.

05:03
    Maďarsko je v plnom počte.

05:30
    Vylúčenie v tíme Kazachstan:
    Rusľan Dyomin – 2 min., podrazenie.

06:11
    Nilsson získal puk za bránou a oslobodzuje svoje mužstvo.

06:45
    Šofron tečoval nahodenie Fejesa, Šutov jeho pokus vyrazil betónom.

07:30
    Kazachovia sú v plnom počte.

08:01
    Maďari zostali po presilovke v útočnom pásme. Sebok sa snažil natlačil do zakončenia, ale Metalnikov ho dobre telom odstavil.

09:14
    Veľa hokejovej krásy zatiaľ nevidíme. Sledujeme veľa nepresností na oboch stranách.

10:35
    Starčenko nahadzoval puk na bránu. Jeden z obrancov súpera jeho pokus zablokoval.

11:05
    Následuje reklamný brejk.

12:13
    Šestakov sa zbavil svojho strážcu a švihom zakončil z ľavého kruhu. Bálizs jeho pokus vyrazil betónom.

13:38
    Boj o každý meter ľadu pokračuje aj naďalej.

14:27
    Gallo sa natlačil pred Šutova a dokázal zakončiť. Brankár Kazachov puk schoval v lapačke a prerušil hru.

15:05

15:27
    Balász Sebok – 2 min., hrubosť.

15:55
    Kazachstan dal gól! Kazachovia idú do vedenia v dnešnom zápase! NIKITA MICHAJLIS sa výborne presadil pred brankárom Bálizsom a strelou pomedzi betóny otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie: Arkadiy Šestakov.

16:48
    Papp to vyskúšal z ľavého kruhu. Jeho pokus minul bránu súpera.

17:58
    Erdely nahodil puk na zadný mantinel, ktorý dokorčuľoval Šofron, ale toho okamžite dostúpil Metalnikov a puk mu vzal.

19:01
    Začala posledná minúta prvej tretiny.

19:43
    Varga zakončoval švihom z pravej strany. Jeho pokus opäť zablokoval aktívny Metalnikov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine vedie Kazachstan 1:0. Jediný gól prvej tretiny strelil v presilovej hre Nikita Michajlis.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:57
    Sebok sa dostal pred bránou k odrazenému puku a Šutov jeho pokus vytiahol z bránkovej čiary!

21:43
    Panyukov posunul puk na Asetova, ktorý z prvej zakončil. Jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

22:06
    Rymarev zakončil z ľavého kruhu. Bálizs jeho pokus chytil a prerušil hru.

22:38
    Maďarsko dalo gól! Maďari vyrovnávajú stav dnešného zápasu! DOMAN SZONGOTH sa najlepšie zorientoval po skrúmaží pred Šutovom a dokázal puk poslať do odkrytej časti brány. Asistencie: Ištván Terbocs.

23:48
    Vargove zakončenie schoval Šutov v lapačke.

24:37
    Rymarev opäť zakončoval, tento krát z pravej strany. Bálizs jeho pokus videl a pokryl ho.

25:21
    Szongoth sa tlačil pred bránu, ale telom ho zablokoval Orechov.

26:31
    Maďari hrajú veľmi aktívne v druhej tretine. Papp zakončoval z otočky a Šutov jeho pokus musel vyrážať.

27:06

27:54
    Veľká šanca Maďarska! Nemeš s Pappom zakončovali dva krát po sebe. Šutov si sadol do brány a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk!

28:39
    Bartalis sa natlačil pred Šutova a zakončil. Šutov jeho pokus vyrazil. Následne zakončoval Horváth, ale Šutov v druhej tretine drží svoje mužstvo.

29:08
    Píska sa zakázané uvoľnenie Maďarska.

30:25
    Máme za sebou polovicu riadnej hracej doby. Stav je nerozhodný 1:1.

31:13
    Kazachstan dal gól! Kazachovia idú do vedenia v dnešnom zápase! DMITRIY BREUS dostal prihrávku na os klziska a krásnou strelou prepálil Bálizsa v bráne Maďarska. Asistencie Kirill Savitskiy.

32:10
    Kazachovia po góle ožili. Starčenko hľadal pred bránou Michajlisa, ale ten sa napokon k puku nedostal.

33:19
    Panyukov nabral rýchlosť a takmer sa prekľučkoval do šance. Výborne ho telom odstavil Szabo.

34:06
    Kazachstan dal gól! Tretí gól Kazachstanu je na svete! MAXIM MUCHAMETOV nabral rýchlosť na pravom krídle a strelou bekhendom prekvapil Bálizsa v bráne Maďarska.

35:09
    Šutov predviedol opäť perfektný zákrok. Bombu Pappa schoval v lapačke a prerušil hru.

35:17
    Maďarsko dalo gól! Maďari znižujú stav zápasu na rozdiel jedného gólu. IŠTVÁN ŠOFRON sa postavil pred Šutova a výborne tečoval nahodenie Nilssona. Asistencie Henrik Nilsson, Ištván Bartalis.

36:09
    Maďari sú v tlaku a idú za vyrovnaním.

37:15
    Nemeš sa snažil zakončiť z pravého kruhu. Do jeho zakončenia mu vložil hokejku Breus.