Česko
5:4 (2:2, 2:2, 0:0 - 1:0)
Švédsko
Čtvrtek 29.08.2024, 17:30 • Academy Arena, Zug • Turnaj pěti (U20)

Je dobojováno! Matěj Maštalířský rozhodl prodloužení dnešního utkání kuriózní brankou, a Češi si tak připisují do tabulky první dva body. Švédové se tak budou muset uspokojit pouze s bodem. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:55:21)

60:52 Matěj MAŠTALÍŘSKÝ - 5:4

60:52
    Česko právě vstřelilo branku!
    Naše národní mužstvo vyhraje tento zápas velice kuriózní brankou! Vojtěch Hradec vypálil z mezikruží, jeho rána ale byla zablokovaná a skončila za brankou. Tam si kotouč našel MATĚJ MAŠTALÍŘSKÝ, jenž ho posílal před branku, kde si ho do vlastní svatyně srazil brankář Munther! Český kapitán tak dnes kompletuje HATTRICK – 5:4! Asistence: Vojtěch Hradec.

60:32
    Naši hokejisté se v prodloužení dostali do prvního zakončení. Tečovanou střelu našel Munther ve své lapačce.

60:01

Ve třetí třetině branka nakonec již nepadla a po vyrovnaném hodně gólovém výsledku půjdeme do prodloužení. To začne přibližně v 19:50.

60:00

59:50
    Konec třetí třetiny se nejspíše dohraje za brankou Švédska.

59:10
    Střelu z levé strany Kavan pokryl do své lapačky. Vhazuje se po jeho levici.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:39
    Švédové uklidnili hru a mají kotouč za vlastní svatyní.

58:13
    Na pravé straně střílel úplně sám Vojtěch Port, ten ale nedokázal brankáře Švédska překonat. Kotouč je odražený do bezpečí.

57:52
    Druhé zakázané uvolnění za sebou posílá hru i do švédské obranné třetiny.

57:29
    Zakázané uvolnění vrací hru do českého obranného pásma.

57:09
    Češi se po dlouhé době osvobozují a vrací se do útočné třetiny. Tam ale dlouho bohužel nepobyli.

56:46
    Do mezikruží si vyjel jeden ze Švédů, jehož následnou ránu vyráží Jan Kavan do rohu kluziště.

56:28
    Jan Kavan přerušuje hru svým zákrokem a rozhodčí opět musí odehnat hráče obou týmů od sebe.

55:03
    Češi hrají v plném počtu hráčů na ledě.

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 15. Šalé (Jecho, Galvas), 17. Maštalířský (Galvas, Jecho), 31. Fiala (Dvořák, Port), 40. Maštalířský (Šalé), 61. Maštalířský (Hradec) – 5. Nordlund, 20. Carlsson (Svensson, Annborn), 33. Vuollet (Öhrqvist, Nordlund), 34. Vesterlund (Sterner, Svensson)

Česko: Kavan (Hrabal) – Port, Galvas, Husinecký, Švec, Ročák, Dvořák, Fibigr – Sikora, Felcman, Šalé – Maštalířský (C), Hradec, Petr – Židlický, Fiala, Kalužík – Janata, Jecho, Šimek – Curran.
    Trenér: Patrik Augusta

Švédsko: Munther (Strahl) – Johansson, Gustafsson, Annborn, Sundqvist, Ohrqvist, Eliasson, Burger – Pettersson, Kangas (C), Carlsson – Nordlund, Lindberg, Vuollet – Svensson, Sterner, Vesterlund – Traff, Orrsten, Hesselvall – Westlin.
    Trenér: Magnus Hävelid

Rozhodčí: Gäumann, Weber – Ammann, Nater