Kazachstán – Maďarsko 5:2 (kon.) | Francie – Ukrajina 7:2 (kon.) | Norsko – Japonsko 4:2 (kon.)
Slovensko – Rakousko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Slovinsko 4:2 (kon.) | Dánsko – Velká Británie 3:1 (kon.)
Lotyšsko
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Slovinsko
Čtvrtek 29.08.2024, 19:00Kvalifikace mužů na OH • Skupina E

Lotyši se v dalším utkání zítra střetnou s Ukrajinou, zatímco Slovinsko narazí na Francii. (21:35:08)

Střely na branku: 54 – 22

Je konec! Lotyšsko zvládlo úvodní duel olympijské kvalifikace a poráží Slovinsko 4:2. V první třetině poslal domácí do vedení Balinskis, jenže o minutu později vyrovnal Tičar. V závěru periody ale udeřil Balcers. Ve třetí třetině udeřil Dzierkals, jenže za Slovince snížil Maver. Definitivní pojistku pro Lotyšsko přidal Abols.

59:28
    Oba týmy hrají v plném počtu.

58:50
    Lotyši se v přesilovce nikam neženou. Domácí jsou blízko k prvnímu triumfu v olympijské kvalifikaci.

57:28
    Vyloučení v týmu Lotyšsko:
    Batna – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Slovinsko:
    Urbas – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení.

57:15
    Do úniku se dostal Rodrigo Abols, který jej zakončil forhendovou střelou po ledě, ale slovinský gólman zasáhl betonem!

56:30
    Lotyši se vydali vpřed. Rihards Bukarts před brankou tečoval nahození z levé strany, ale Krošelj byl u puku včas.

55:23
    Gudlevskis navíc zastavil Verlicovu ránu od mantinelu a ukryl kotouč v lapačce.

55:10
    Slovinci se ještě snaží zdramatizovat závěr utkání, ale domácí celek si zatím s přehledem hlídá dvoubrankové vedení.

54:07
    Lotyšsko hraje v plném počtu.

53:10
    Lotyši mohli udeřit ve vlastním oslabení, ale po objetí branky už rozjetému Batnovi nezbyly síly k zakončení.

52:49
    Gudlevskis vytáhl vynikající zákrok lapačkou proti dělovce od modré čáry. Domácí gólman si vysloužil potlesk.

52:07
    Jaks – 2 min., držení.

51:25
    Slovinci se usadili v útočném pásmu, jenže po vyhraném vhazování Mašič od modré trefil jen blokujícího hráče ve vínovém.

50:51
    Macuh projel po levé straně do útočného pásma, kde ustál souboj s obráncem, ale bekhendem už nepřihrál.

49:41
    Domácí celek pokračuje v ofenzivním snažení. V rohu ledové plochy sice upadl Balcers, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.

49:15
    Krošelj si dal pozor na nahození od levého mantinelu a schoval puk do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 2. Balinskis (Daugavinš, Abols), 19. Balcers (Abols, Daugavinš), 26. Dzierkals (Batna, Ro. Bukarts), 39. Abols (Daugavinš, Egle) – 3. Tičar, 35. Maver

Lotyšsko: Gudlevskis (Grigals) – Rubinš, Balinskis, Zile, Jaks, Mamčics, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš, Abols, Balcers – Girgensons, Ločmelis, Ri. Bukarts – Dzierkals, Batna, Ro. Bukarts – Tralmaks, Egle, Krastenbergs
    Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Gregorc, Pavlin, Magovac, Mašič, Podlipnik, Crnovič, Čošič – Jeglič, Urbas, Verlič – Tičar, Torók, Sabolič – Drozg, Kuralt, Macuh – Beričič, Maver, Jezovšek – Tomaževič