Kazachstán – Maďarsko 5:2 (kon.) | Francie – Ukrajina 7:2 (kon.) | Norsko – Japonsko 4:2 (kon.)
Slovensko – Rakousko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Slovinsko 4:2 (kon.) | Dánsko – Velká Británie 3:1 (kon.)

Vyloučení v týmu Slovinsko:
    Urbas – 2 min., hrubost + 2 min., vražení na hrazení.

57:15
    Do úniku se dostal Rodrigo Abols, který jej zakončil forhendovou střelou po ledě, ale slovinský gólman zasáhl betonem!

Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšsko potřetí v utkání využívá přesilovku a znovu odskakuje do vedení o dvě branky! Po vyhraném vhazování se k puku před Krošeljem dostal RODRIGO ABOLS a na druhý pokus poslal puk do branky! Asistence: Kaspars Daugavinš, Haralds Egle.

38:28
    Urbas – 2 min., podrážení.
    34:42 Luka MAVER - 3:2

34:42
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Slovinsko snižuje a vrací se zpátky do zápasu! LUKA MAVER projel do útočného pásma, kde nejprve trefil brusle obránce, ale dostal se k odraženému puku a trefil poloodkrytou klec!

25:11
    Lotyšsko přidává třetí branku a přibližuje se úvodnímu vítězství v kvalifikaci! Roberts Bukarts za brankou předal kotouč Batnovi, který přihrál MARTINSI DZIERKALSOVI, který v jízdě propálil Krošelje. Asistence: Oskars Batna, Roberts Bukarts.
    18:55 Rudolfs BALCERS - 2:1

18:55
    Lotyšsko podruhé v první třetině využívá přesilovou hru a dostává se do vedení! Přihrávku před branku dostal Abols, který chtěl z otočky překonat brankáře. Krošelj puk jen vyrazil a dotírající RUDOLFS BALCERS už měl snadnou práci! Asistence: Rodrigo Abols, Kaspars Daugavinš.

18:09
    Lotyšsko si zahraje další přesilovku. Podlipnik si vysloužil dvě minuty za podrážení.

15:51
    Jezovšek – 2 min., držení.

10:30
    Sám na Krošelje se hnal Ločmelis, který se pokusil slovinského brankáře rozhýbat, ale pokus o blafák se mu nepovedl!
    02:07 Rok TIČAR - 1:1

02:07
    Je vyrovnáno! Slovinsko udeřilo rychle po zisku kotouče ve středním pásmu! Přes modrou čáru projel ROK TIČAR, který si s tím nelámal zuby a příklepem propálil Gudlevskise! Bez asistence.
    01:21 Uvis Janis BALINSKIS - 1:0

01:21
    Domácí Lotyšsko využívá úvodní přesilovku dnešního duelu a dostává se do vedení! Kapitán Daugavinš si všiml podpory UVISE JANISE BALINSKISE, který si kotouč zpracoval a z dobré pozice otevřel skóre! Asistence: Kaspars Daugavinš, Rodrigo Abols.

01:00
    Lotyši si v přesilovce vytvořili zajímavý závar před slovinskou brankou, ale gólman hostujícího celku vytáhl vynikající zákrok betonem!

00:29
    Domácí si hned v úvodu zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Urbas.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 2. Balinskis (Daugavinš, Abols), 19. Balcers (Abols, Daugavinš), 26. Dzierkals (Batna, Ro. Bukarts), 39. Abols (Daugavinš, Egle) – 3. Tičar, 35. Maver

Lotyšsko: Gudlevskis (Grigals) – Rubinš, Balinskis, Zile, Jaks, Mamčics, Freibergs, Cibulskis – Daugavinš, Abols, Balcers – Girgensons, Ločmelis, Ri. Bukarts – Dzierkals, Batna, Ro. Bukarts – Tralmaks, Egle, Krastenbergs
    Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Gregorc, Pavlin, Magovac, Mašič, Podlipnik, Crnovič, Čošič – Jeglič, Urbas, Verlič – Tičar, Torók, Sabolič – Drozg, Kuralt, Macuh – Beričič, Maver, Jezovšek – Tomaževič