Nový Jičín – Kopřivnice 3:2 (2:1 po s.n.) | Kobra – Hronov 4:0 (kon.) | Detva – Humenné 2:4 (kon.)
Wolfsburg – Sparta 3:6 (kon.) | Eispiraten Crimmitschau – Plzeň 1:5 (kon.) | Bolzano – Spišská N. Ves 3:5 (kon.)
Ajoie – Liberec 0:1 (nedohr.)
Eispiraten Crimmitschau
1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 30.08.2024, 19:30 • Zimní stadion Sahnpark, Crimmitschau. • Přípravné zápasy

To je pro dnešek úplně vše. Přeji dobrou noc a já se budu těšit u dalších textových přenosů. (21:58:46)

Skončilo přípravné střetnutí mezi Crimmitschau a Škodou Plzeň. Roli favorita splnil jednoznačně český celek, který si domů odváží vysoké vítězství. Skóre už ve třetí minutě otevřel svým důrazem před brankou Indrák. O pár minut později bylo lépe, když Lalancette pohotově zakončil povedenou souhru celé formace. Menší varování přišlo na závěr první části, kdy chybu Malíka využil Feser. Od druhé části už pouze dominovala Škodovka a dvěma slepenými trefami to potvrdil Matýs a Lalancette. K završení celého stavu došlo pár minut před koncem, kde samostatný únik vyřešil Indrák. Obě mužstva se tedy rozcházejí za jednoznačného stavu 1:5.

59:58
    Celý zápas se už v klidu dohraje za brankou Nicka Malíka.

59:47
    Dvě obrovské šance v přesilové hře na závěr utkání! Postarala se o ně dvojice Archambault a Söderlund. První jmenovaný orazítkoval tyč a druhý nevyzrál na domácího strážce svatyně.

59:10
    Klasicky v přesilovce to zkoušel od modré Petr Zámorský. Dnes ovšem úplně střeleckou mušku nemá.

58:53
    Hodně okaté hákování provedl v obranné fázi Scott Feser. Nemůže následovat nic jiného než vyloučení.

58:39
    Další zákrok předvedl dnes výborně chytající Nick Malík. I když tohle pro něj bylo snadné sousto.

58:25

58:10

58:04
    Z nebezpečné pozice slotu vypálil zápěstím Tobias Lindberg. Trestuhodně prostor tří tyčí míjí.

57:35
    Přihrávku pod sebe dostával na čepel Petr Hauser. Na poslední chvilku mu z ní puk sjíždí.

56:48
    Ladislav Zikmund se vymotal okolo obránce a střílel z velkého úhlu. Na tento pokus si počkal Malík.

56:25
    V oslabení paradoxně zakončovala Plzeň a je tu i vyrovnání sil na ledě. Na dvě minuty je potrestán Roman Zap.

56:10
    Ještě na závěr utkání si Crimmitschau zahraje přesilovou hru. Potrestán je jeden z plzeňských hráčů.
    55:15 INDRÁK - 1:5

55:15
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Další dvougólový střelec tohoto utkání! Na polovině hrací plochy dostal kotouč pod kontrolu Ondřej Matýs. Proti němu vyjel obránce, ale za ním vyplaval MIROSLAV INDRÁK, který dostal ideální žabičku a vyřešil střelou nad lapačku Shilina celou situaci. – 1:5. Asistence: Ondřej Matýs.

55:05
    Raději Nick Malík nezkoušel rozehrát po zachycení nahození. Vhazování bude po jeho pravici.

54:53
    Tlak začal po tvrdé střele Petr Zámorský. Jenomže už unavená útočná trojice Plzně nic nevymyslela.

54:10
    Souboj u mantinelu se Lvem Lindbergovi nevyšel. Silnější hostující útočník jede do ofenzivy.

53:34
    Po otočce a následné střele dal Ondřej Rohlík do pohotovosti pouze plexisklo za brankou.

53:14
    Výborně hrající kapitán Lalancette nadělal další velké problémy domácí defenzivě. K zakončení se díky šikovnosti obránce nedostal.

52:40
    Pozdě dojížděl za dlouhou přihrávkou Archambault. Odpískání icingu zcela správně.

52:29
    Do další ofsajdové pozice byl donucen Rihards Marenis. S verdiktem rozhodčího spokojen rozhodně není.

51:54
    Ostré nahození Petra Zámorského viděl Shilina celou dobu letu. Proto pohotově nachystal vyrážečku.

51:22
    S přibývajícím časem vidíme více osobních soubojů u mantinelu. Lépe je zvládá německé mužstvo.

50:53
    Roman Zap je dalším viníkem ofsajdu. Vhazování přijde ve středním pásmu.

50:32
    Včas přihrávku soupeře zablokoval Jakub Lev. Osobní souboj u mantinelu nezvládá.

50:02
    Přechod do útoku vůbec nevyšel Romanu Zapovi, protože si nepohlídal ofsajdové postavení.

49:35
    I další oslabení dokázala Škodovka přežít. Dokonce získala i vhazování před brankou Shilina.

49:18

48:51
    Na kratší dobu se sice domácí usadili v útoku. Jenomže jejich snahu přerušuje Rohlík.

48:20
    Obraně pomohl také brankář Nick Malík. Svou holí vyhazuje přes všechny čáry.

47:54
    Další útok hráčů v červeném nemůže pokračovat kvůli jasnému ofsajdu.

47:46
    Specialista na oslabení Radek Mužík potvrzuje svou kvalitu v tomto oboru. Vyvezl puk mimo větší nebezpečí.

47:18
    Menší tlak domácích může být zvětšen v přesilovce. Oliver Archambault míří na trestnou lavici kvůlu podrážení.

46:53
    Puk nešťastně vyletěl mimo hrací plochu. Vhazování je na programu ve středním pásmu.

46:30
    Nához za branku od Schmidta nepřineslo větší smysl. Na opačné straně může začít Petr Zámorský.

45:47
    Aktivita Eispiraten je ovšem nadále na větší úrovni. Usilovné náhozy od modré nenesou přísné měřítko.

45:00
    Na druhé straně z nepřipravené pozice pálil Petr Hauser. Trefuje blok obránců.

43:59
    Výborně chytající Malík znovu předvádí zákroky z říše snů! Vincent Saponari úplně osamocen na brankovišti pálil na dvakrát do poloodkryté svatyně. V obou případech byl nachystán k zásahům Nick Malík.

43:23
    Zatím v dobrém tempu se nám rozjíždí poslední perioda. O něco aktivnější jsou domácí.

42:50
    Lucas Bottcher to po chytře kličce zkoušel hned z tahu, jenomže pouze přestřeluje.

42:26
    Nepřesné přihrávky Crimmitschau vedou k zakázanému uvolnění.

42:05
    Velkou rychlost prokázal v obraně Patrik Brůna. Ladně projel obranné pásmo a rozehrál možnosti Škody.

41:33
    Dvojice Smith a Lindberg měla k dispozici střelecké pokusy na brankvoišti. Oba pokryl pozorný Malík.

40:53
    Střelecky aktivní Jan Skok to znovu zkoušel z připravené pozice. Trefuje pouze připravený beton Shilina.

40:21
    I do třetice zvládl buly celek v bílých dresech. Rozjíždí své možnost od branky.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:21.

Prostřední část přípravného střetnutí mezi Crimmitschau a Škodou Plzeň je u svého konce. I v této třetině ukázal lepší hru český celek, který dokázal i své vedení zvýšit. Ve 32. minutě vzal puk na modré čáře do své moci Matýs a svůj únik vyřešil úspěšně. Už na rozdíl tří branek zvýšil o pár minut později po výborné souhře Lalancette. Poslední přestávka se ponese za stavu 1:4.

40:00

40:00

39:48
    Zbytečně ještě Feser nahrával, na což byl Piskáček připraven. Hosté tuto přesilovku přežijí.

39:30
    Další menší závary jsou vyřešeny důraznou obranou.

38:59
    Velká šance v přesilové hře! Po rozebrání obrany pálil osamocen z pravého kruhu Tim Lutz. Včasný přesun ukázal Malík a reaguje skvělým zákrokem.

38:21
    Zatím může být Plzeň v klidu, jelikož hned po buly přichází vyhození.

38:00
    Do konce druhé třetiny mají domácí výhodu přesilovky. Za hranicí pravidel si vedl Tomáš Urban.

37:25
    Tobias Lindberg teď celé snažení jeho mužstva hodil do koše. Prezentuje se špatnou přihrávkou mimo pásmo.

36:43
    Další práce pro Malíka. Tentokrát to měl o něco jednodušší, protože puk k němu pouze dojel.

36:29
    Překvapivé nahození zkusil domácí Roman Zap. Jistý zákrok lapačky ukázal Malík.

35:55
    Západočeši nadále pokračují ve své aktivní hře v útočném pásmu. K větší šanci to zatím nevede.

35:00
    Za pár sekund mohl Crimmitschau snížit! Po faulu jel jeden z domácích útočníků samostatný nájezd. Na Malíka zkusil vyzrát střelou do horních prostor, na což byl gólman nachystán.
    34:18 LALANCETTE - 1:4

34:18
    Výborná akce v útočné třetině vede k další brance! Za svatyní Eispiraten inkasoval přihrávku po mantinelu Oliver Archambault. Před ní si všiml osamoceného CHRISTOPHE LALANCETTA. Nová letní posila Plzně se z této pozice nemohla mýlit. – 1:4. Asistence: Oliver Archambault.

34:08
    Pomalu a jistě přecházejí plzeňští hráči do větší kontroly celé hry.

33:27
    Petr Hauser si nabrousil na křižnou přihrávku. Po kličce nedokázal vypálit do protipohybu Shilina.

32:45
    Přes velký závar hráčů prošlo na branku Shilina nahození Urbana. Brankář domácích zázrakem vyrazil.

32:03
    Další nebezpečí musel domácí brankář skrýt pod svou lapačku.
    31:28 MATÝS - 1:3

31:28
    Prakticky z ničeho nic Škodovka navyšuje vedení! Na modré čáře vzal puk do své moci ONDŘEJ MATÝS a pronikl ke střele mezi kruhy. Odsud vypálil na přední tyč brankáře Shilina, který neměl nárok zasáhnout. – 1:3. Bez asistence.

31:15
    Zkušenost v osobním souboji ukázal ostřílený Tomáš Mertl. Z jeho práce spoluhráči netěžili.

30:45
    Shilin raději pod tlakem skryl puk pod své tělo. Vhazovat se bude před jeho vymezeným prostorem.

30:42

30:36
    Šťastného odrazu mohl využít Jakub Lev. Místo střely zajel za branku, kde ho obránci odstavili od puku.

30:00
    Ani teď se Západočeši v útoku neusadí. Další souhru začne Petr Zámorský.

29:40
    Paradoxně už v oslabení mohl posunout puk do sítě Tobias Lindberg. Teč obránce ovšem jeho pokus ovlivnila.

29:39

29:05
    Vyrovnaný stav hráčů na ledě. Zatím kombinace jsou jen v prostřední třetině.

28:42
    Síly na ledě se vyrovnávají. V oslabení unikl Ondřej Rohlík, jenže pomocí sekání ho fauloval Rihards Marenis a jde také na dvě minuty.

28:01
    Poctivě od své svatyně musí začít Crimmitschau. Piskáček po vyhraném buly hned vyhodil.

27:39
    Špatné střídání plzeňského celku. V jednom momentě bylo šest hráčů na ledě a trest odpyká Oliver Archambault.

27:20
    Hodně aktivní ve střelbě dnes je Jan Skok. Další přihrávku napálil z nápřahu pouze do zadního mantinelu.

26:52
    Do odvážného souboje zamířil Söderlund. Pochvalu od trenéra dostane, jelikož získal puk na svou hůl.

26:09
    Vysoké napadání volí Škodovky za červenou čáru. Vše nese menší ovoce, protože domácí často chybují.

25:30
    Ole Olleff měl před sebou otevřený prostor ke střele. Chtěl ještě nahrávat, čímž akci ukončil.

25:00
    Po střele Jana Skoka nikdo na zimním stadionu neví, kde je puk. Vhazovat se ovšem bude po pravici Shilina.

24:41
    Moc brzo se hrnul německý celek do ofenzivy. Jeho zbrklá akce končí zakázaným uvolněním.

24:14
    Znovu to měl na hraně s rozehrávkou Nick Malík. Tentokrát úspěšně našel volného Kvasničku.

23:36
    Söderlund dostal nabito na střelu z nápřahu od Maláka. Kotouč mu sjíždí a nemá šanci ohrozit brankáře.

23:02
    Už pod svým tělem měl puk Daniel Malák, proto raději od poloviny nahazuje.

22:34

22:30
    Vzruch vyvolal v nebezpečné prostoru svou střelou Zikmund. Jeho dělovku zastavuje jeden z obránců obětavým blokem.

21:56
    Teď přihrávku v pásmu nezvládl Lindberg. Další chybička domácích.

21:34
    Fantastická bojovná práce Petra Hausera vynáší Škodovce vysvobození.

20:59
    První útoky v přesilovce hráčům v červeném nevycházejí. Piskáček vyhazuje přes celé hřiště.

20:34
    Špatný začátek pro hosty v druhé třetině. Hasit požár musel pomocí faulu Patrik Brůna.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:25.

Úvodní dějství přípravného zápasu mezi Crimmitschau a Škodou Plzeň je u svého konce. Lepší úvod měl hostující tým, který díky důrazu Indráka šel ve třetí minutě do vedení. Na rozdíl dvou tref následně zvýšil po přečíslení Lalancette. Jenže těsně před první sirénou udělal velkou chybu Malík v rozehrávce a tu potrestal Feser. Přestávka se tedy ponese za stavu 1:2.

20:00

19:51
    Ještě na závěr střílel z dobré pozice Ladislav Zikmund. Malíka trefuje pouze do vyrážečky.

19:34
    Tobias Lindberg moc brzo přejel útočnou modrou čáru. Rozhodčí byl pozorný a píská ofsajd.

18:55
    Tato třetina se spíše už bude jen dohrávat. Oba týmy kombinují ve středním pásmu.
    17:59 FESER - 1:2

17:59
    Tým Eispiraten Crimmitschau právě vstřelil branku!
    Hodně laciná branka do kabiny a snížení je na světě! Nick Malík špatně rozehrál v pokleku kotouč a našel jen Tima Lutze. Útočník Eispiraten zvedl hlavu a našel osamoceného SCOTTA FESERA, jenž z první rozvlnil síť. – 1:2. Asistence: Lukas Wagner.

17:07
    Hodně aktivní Saponari zkusil individuální průnik. Prošel přes Kvasničku, ale zakončit nedokázal.

16:15
    Ještě chvilku Eispiraten drželi útočné pásmo. Pevná defenziva Plzně přežila.

15:36
    Za následnou hrubost je vyloučen domácí Collin Smith. Úplně zbytečně vyvolal konflikt.

15:30
    Na druhé straně musel dávat obrovský bacha hned po buly Malík. Přední tyč pokryl bez větších problémů.
    14:12 LALANCETTE - 0:2

14:12
    Indiáni okamžitě trestají neproměněnou tutovku soupeře! Okamžitý brejk hostů byl táhnut Archambaultem okolo střídaček. Následně puk předal Timu Söderlundovi, který našel v druhé vlně CHRISTOPHE LALANCETTA a ten s kapitánským céčkem měl jednoduchou práci. – 0:2. Asistence: Tim Söderlund a Oliver Archambault.

14:01
    Fantastické zákroky Nicka Malíka! Lukas Wagner využil obrovské hrubky hostující defenzivy a jel sám na brankáře, kterého trefil do lapačky. Puk ovšem našel v dorážce Saponari, jenž také neuspěl.

13:33
    Strnitou cestu ke střele prošel Denis Shevyrin, jenž nakonec Malíka neprověří.

12:46
    Snadnou práci musel řešit po lehčím nahození Nick Malík. Raději dál nerozehrává a čeká na hvizd rozhodčího.

12:12
    Včas dokázal předskočit protivníka Lukas Bottcher. Zabránil tak nadějnému útoku Plzně.

11:50
    Crimmitschau přežilo i druhé oslabení, proto teď v klidu začínají za svou brankou.

11:16

10:58
    Zbytečně se Zámorský nechal natlačit k mantinelu. Odsud nebyl úspěšný.

10:26
    Nádherná kombinace Škody ke gólu nevede! Tomáš Mertl našel milimetrovou přihrávkou před prázdnou brankou Ondřeje Rohlíka. Ten sice okamžitě vypálil, ale skvělý přesun předvedl Shilin.

10:00
    Plzeň si hodně zavařila v kombinaci. Těžké přihrávky vyhnaly David Kvasničku mimo pásmo.

09:28
    Vážnější střelu v přesilovce obstaral Ondřej Rohlík. Zápěstím mu ovšem puk sjel do ochranné sítě.

09:16
    Znovu se domácí mužstvo prezentuje sekáním. Potrestaným hráčem bude Mirko Sacher

08:54

08:33
    Moc chvátali Češi na kombinaci v útočné třetině. Eispiraten v klidu vyhazuje.

08:00
    Velkou sílu v rohu hřiště ukázal Jakub Lev. Díky němu kombinuje na modré Zámorský.

07:25
    Ani hosté nezvládají svůj přesilovkový deštník. Dokonce je pískáno i zakázané uvolnění.

06:54
    Přesilovou hru si zahraje také Plzeň. Za sekání bude pykat domácí Lukas Wagner.

06:37

06:07
    Saponari měl na holi vyrovnání, když před brankou hrály v jeho prospěch odrazy. Malík drží Škodovku.

05:28
    Radek Mužík se vytáhl až do rozehrávky domácích na modrou čáru. Ti pod tlakem chybují.

05:00
    Úvodní přesilovková snaha Crimmitschau končí neúspěchem. Západočeši vyhazují.

04:37
    První vyloučení tohoto zápasu. Na dvě minuty míří plzeňský Jakub Lev.

04:18
    Nepříjemné momenty zažíval brankář Nick Malík. V chumlu hráčů skryl puk pod lapačku.

03:56
    Ladislav Zikmund sice vybojoval puk v rohu ledové plochy, ale další přihrávku neposlal ideálně.

03:15
    Nadále pokračuje ve větší aktivitě český tým. Pomalu se usazuje v útočné třetině.
    02:31 INDRÁK - 0:1

02:31
    Tak to je brzké vedení pro český celek! Škoda se dostala do kombinace za brankou domácích. Zpoza ní vyjel MIROSLAV INDRÁK a vytvořil velký zmatek v brankovišti Shilina. Nakonec sám plzeňský odchovanec dotlačil puk za jeho záda. – 0:1. Bez asistence.

02:00
    Ani Škodovka neuspěla v přechodu do útočné fáze. Eispiraten začnou za svou svatyní.

01:28
    První vážnější práci měl v brance Nick Malík. Nahození Sachera v klidu vyrazil do rohu hřiště.

00:51
    Daniel Malák u své střídačky neúspěšně nahrával a srazil puk mimo ledovou plochu.

00:20
    Úvodní buly tohoto zápasu pro sebe urval plzeňský celek v bílých dresech. Prvnímu útoku se budou bránit domácí v červených.

00:01

Všichni aktéři tohoto střetnutí právě nastupují na ledovou plochu. Za pár okamžiků bude vhozeno úvodní buly.

Eispiraten Crimmitschau: Shilin (Schneider) – Shevyrin, Vladelchtchikov, Kreutzer, Sacher, Olleff, Schmidt – Saponari, Marenis, Zikmund – Smith, Lindberg, Reichel – Feser, Wagner, Lutz – Zap, Michel, Bottcher.
    Trenér: Jussi Tuores.

HC Škoda Plzeň: Malík (Hrenák) – Malák, Zámorský (A), Piskáček, Skok, Kvasnička, Pšenička, Brůna – Söderlund, Lalancette (C), Archambault – Urban, Lev (A), Rohlík – Indrák, Mertl, Hauser – Matýs, Mužík, Jansa.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Steingross, Kapzan – Höfer, Lindner.

Krásný páteční večer!

Srdečně vítám všechny fanoušky u sledování přátelského utkání mezi německým druholigovým celkem Eispiraten Crimmitschau a českým celkem HC Škoda Plzeň.

Letní příprava jde pomalu ale jistě do finále, k dalšímu utkání zavítá Plzeň mimo hranice své země, konkrétně do Německa. Proti Crimmitschau se utkala dvakrát už minulý rok v rámci přípravy, nejprve v LOGSPEED CZ Aréně vyhrála jednoznačně 7:1, odveta, která byla zároveň generálkou na Tipsport extraligu ovšem, patřila hráčům Crimmitschau, kteří na svém ledě zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech.

Nechme se společně překvapit, jak dopadne další vzájemné měření sil, hezkou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Matyáš Kotlan

Branky a nahrávky: 18. Feser (Lutz) – 3. Indrák, 15. Lalancette (Söderlund, Archambault), 32. Matýs, 35. Lalancette (Archambault), 56. Indrák (Matýs)

Rozhodčí: Steingross, Kapzan – Höfer, Lindner