Arsenal – Brighton 1:1 (kon.) | Brentford – Southampton 3:1 (kon.) | Everton – Bournemouth 2:3 (kon.)
Leicester – Aston Villa 1:2 (kon.) | Nottingham – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Ipswich – Fulham 1:1 (kon.)
West Ham – Manchester City 1:3 (kon.)
Arsenal FC
1:1 (1:0)
Brighton & Hove Albion
Sobota 31.08.2024, 13:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 3. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 1:8. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:7. (16:59:58)

Je za námi atraktivní souboj dvou dosud stoprocentní celků v úvodu sezóny. Oba zůstávají neporaženy, ovšem poprvé ztrácí body po vzájemné remíze 1:1.

Arsenal v poločase vedl brankou Kaie Havertze z 38. minuty. Ovšem krátce po přestávce přišel o trochu kuriózně vyloučeného Declana Riceho a Brighton dokázal přesilovku využít k vyrovnání, jehož docílil v 58. minutě Joao Pedro.

Závěrečná půlhodina pak nabídla šance na obou stranách, žádná další už se ale neujala.

90+6

90+6
    Estupiňánův krátký centr chtěl prodloužit Rutter, ovšem neprocedil míč hradbou těl před Rayou.

90+6
    Thomas Partey fauloval rozběhnutého Joaa Pedra. Partey už má žlutou kartu, tu však nyní dostává právě faulovaný hráč za nějaké nevhodné chování.

90+4
    David Raya dostává žlutou kartu za zdržování při odkopu od branky.

90+4
    Ten hosté rozehráli velmi rychle, ovšem Estupiňán střelou od rohu pokutového území vysoko přestřelil branku.

90+4
    Po Encisově rohu se Rutterovi nepovedla hlavička, Zinčenko ji srazil na rohový kop.

90+3
    Rohový kop Encisa vyboxoval Raya, domácím se pak povedlo dostat míč až k Verbruggenovi.

90+3
    Estupiňánovi se nepovedlo odcentrovat přes Bena Whitea, následovat bude rohový kop pro Racky.

90+2
    Carlos Baleba se s trochou štěstí a vhodného odrazu míče dokázal probít do pokutového území, včas mu ale vletěl pod nohy David Raya a znemožnil mu zakončení.

90+1
    Centr Julia Ensica ke vzdálenější tyči s přehledem pokryl David Raya.

90
    Rozhodčí Kavanagh oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

88
    Georginio Rutter si našel střeleckou pozici u pokutového území Arsenalu, ovšem pálil značně nepřesně.

87
    Saka si u postranní čáry obhodil Estupiňána, ovšem byl při své snaze příliš osamocen a míč proti početné přesile neudržel.

85
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Julio Enciso.

85
    ze hřiště odchází Kaoru Mitoma, přichází Simon Adingra.

85
    Sakův nákop do pokutového území byl nepřesný, k míči se jednoduše dostal Rayův protějšek Bart Verbruggen.