Arsenal – Brighton 1:1 (kon.) | Brentford – Southampton 3:1 (kon.) | Everton – Bournemouth 2:3 (kon.)
Leicester – Aston Villa 1:2 (kon.) | Nottingham – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Ipswich – Fulham 1:1 (kon.)
West Ham – Manchester City 1:3 (kon.)
West Ham United
1:3 (1:2)
Manchester City
Sobota 31.08.2024, 18:30 • London Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 3. kolo

K vedení 2:1 z prvního poločasu už přidali Citizens pouze jeden gól a z Londýna si odváží výhru výsledkem 3:1. Opět zazářil hvězdný útočník Erling Haaland, který v druhém zápase za sebou vstřelil hattrick a velmi brzy si v honbě za zlatou kopačkou vytváří náskok. Ovšem nemuselo to skončit tak jednoznačně. West Ham vstoupil stejně jako do prvního poločasu velmi dobře a v 52. minutě napálil tyč Kudus. Nebyla to jediná šance, kterou si domácí vytvořili, bohužel ale nebyli přesní, čehož využil Manchester City a zaslouženě ukořistil tři body. (20:34:13)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:2.

90+6

90+5
    Téměř z nulového úhlu mohl přidat čtvrtý gól Haaland, z následného protiútoku hrozil Summerville, který umisťoval míč na zadní tyč, ale fantastický zákrok předvedl Ederson a konečky prstů vytlačil míč od tyče ven z hřiště.

90+4
    Výborná individuální akce Wan-Bissaky pokračovala Kudusovou střelou, která byla zblokována.

90+3
    Coufal pomalu reagoval na kličku Gündoğana a podkopl jeho pravou nohu.

90+2
    Hráči Manchesteru už jen poklidně dohrávají zápas a jednoduše si vyměňují přihrávky.

90+1
    Žlutá karta pro tým Manchester City (Manuel Akanji).
    Faul na Paquetu byl také oceněn žlutou kartou.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Fabiański dokázal Lewisův centr vyrazit mimo vápno.

89
    Coufal přistrčil Nunese, což rozhodčí nepřehlédnul.

88
    Hosté už jen s poklidem drží míč a nikam se neženou.

87
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Kyle Walker,
    ze hřiště odchází Joško Gvardiol, přichází Nathan Aké.

85
    Střídání v týmu West Ham United:
    ze hřiště odchází Jarrod Bowen, přichází Crysencio Summerville.

84
    Videorozhodčí potvrdil verdikt hlavního rozhodčího s pomezním. Gól platí.
    83. Erling HAALAND - 1:3

83
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Celý druhý poločas nebyl pořádně vidět, ale pohybem vyzval Nunese k přihrávce a po samostatném úniku na bránu ERLING HAALAND dovršil hattrick!

82
    Skvěle za sebou nechal nohu Wan-Bissaka a zablokoval skvělou přihrávku, která mířila na volného Haalanda.

81
    Kilman zblokoval přihrávku do vápna. Hosté budou zahrávat rohový kop.

Jan Táborský

Branky: 19. Dias (Bowen) (vla.) – 11. Haaland (B. Silva), 30. Haaland (Lewis), 83. Haaland (M. Nunes)

Karty:   61. Palmieri (WHU), 63. Kilman (WHU), 75. Rodríguez (WHU) – 43. De Bruyne (MAC), 90+1. Akanji (MAC)

West Ham United: Aréola (46. Fabiański) – Wan-Bissaka, Mavropanos, Kilman, Palmieri (71. Coufal) – E. Álvarez (78. Souček), Rodríguez – Kudus, Paquetá, Bowen (C) (85. Summerville) – Antonio (71. Füllkrug).
    Náhradníci: Casey, Todibo, Irving, Guilherme.

Trenér: Julen Lopetegui

Manchester City: Ederson – Akanji, Dias, Gvardiol (87. Aké) – Lewis, Kovačić – Doku (68. Gündoğan), B. Silva, De Bruyne (C) (87. Walker), Grealish (73. M. Nunes) – Haaland.
    Náhradníci: Ortega – Stones, Rodri, O'Reilly, McAtee.

Trenér: Pep Guardiola

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook