Brest – Saint-Étienne 4:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:3 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:3 (kon.)
Stade Brestois 29
4:0 (2:0)
AS Saint-Étienne
Sobota 31.08.2024, 17:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 3. kolo

Debaklem skončil zápas mezi Brestem a Saint-Étienne. Domácí v něm zvítězili 4:0 a připsali si první tři body do tabulky. Svěřenci Érica Roye v zápase dominovali a s výjimkou prvních patnácti minut druhé půle měli zápas plně pod kontrolou. Kromě zmiňované čtvrthodinky nebyli hosté schopni přiblížit se šestnáctce soupeře a zaslouženě prohráli. Za domácí se postupně prosadili Mahdi Camara, Romain Del Castillo, Ludovic Ajorque a Kenny Lala.

Já se s Vámi loučím a budu se zase těšit někdy příště u skvělého evropského fotbalu. (19:04:43)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 4:14.

90+7

90+6
    Hosté se ještě pokoušeli něco vymyslet blízko šestnáctky soupeře, ale jejich snažení zmařilo postavení mimo hru. Vypadá to, že tohle byla poslední akce zápasu.

90+4
    Velká šance také přišla. K míči se ve vápně dostal Axel Camblan a pokusil se překonat střelou na bližší tyč brankáře soupeře, jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče.

90+3
    Na Stade Francis Le Blé panuje skvělá atmosféra. Všichni fanoušci stojí a ženou své hráče do dalších šancí.

90+2
    Ludovice Ajorqua gól očividně nakopl a vypadá to, že by rád přidal ještě jeden. Dostal se za obranu a utíkal směrem do vápna, ale nakonec mu byl odmáván ofsajd.

90+1
    Dlouhý míč za obranu dobíhal jeden z domácích, ale balón do autu odklidila obrana hostujícího celku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Domácí jsou ale stále aktivní a rozehrávku Saint-Étienne dále napadají.

88
    Hosté dohrávají zápas s míčem na svých kopačkách. Je vidět, že už pouze čekají na konečný hvizd hlavního sudího.

86
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Axel Camblan.

85
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne:
    ze hřiště odchází Pierre Cornud, přichází Léo Petrot,
    ze hřiště odchází Mathis Amougou, přichází Florian Tardieu.
    84. Kenny LALA - 4:0

84
    Brest právě vstřelil branku!
    Je to 4:0. K penaltě se postavil Kenny Lala a střelou do levé části branky překonal hostujícího brankáře. Gautier Larsonneur sice vystihl směr, ale na pokus pravého obránce Brestu byl krátký.

83
    Žlutá karta pro tým AS Saint-Étienne (Pierre Cornud).
    82. Nedovolný zákrok Pierra Cornuda, po kterém budou domácí zahrávat druhou penaltu.

82
    Pierre Cornud stáhl domácího hráče, který se dostával k hlavičce a uvidíme druhou penaltu Brestu.

80
    Po dalším faulu následuje standardka pro domácí od postranní čáry. Za tento zákrok ještě viděl žlutou kartu Mathieu Cafaro.

Tadeáš Zeman

Branky: 10. M. Camara, 32. Del Castillo (pen.), 78. Ajorque, 84. Lala (pen.)

Karty:   31. Fomba (SET), 56. Maçon (SET), 66. Batubinsika (SET), 80. Cafaro (SET), 83. Cornud (SET)

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Le Cardinal (74. Coulibaly), Amavi (74. Zogbé) – M. Camara, Magnetti, Faivre (74. Lage) – Del Castillo (86. Camblan), Ajorque, Sima (67. Martin).
    Náhradníci: Coudert – Kanté, Diop.

Trenér: Éric Roy

AS Saint-Étienne: Larsonneur – Maçon (59. Appiah), Batubinsika, Abdulhamíd (C), Cornud (85. Petrot) – Fomba (59. Moueffek), Amougou (85. Tardieu) – Aiki (59. Wadji), Davitašvili, Cafaro – Sissoko.
    Náhradníci: Maubleu – Gauthier, Mouton, Nadé.

Trenér: Olivier Dall'Oglio

Rozhodčí: Angoula – Auger, Haulbert

Diváci: 15 220