Brest – Saint-Étienne 4:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:3 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:3 (kon.)
Montpellier HSC
1:3 (1:2)
FC Nantes
Sobota 31.08.2024, 19:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 3. kolo

Opticky byli domácí fotbalisté v tomto zápase jednoznačně lepším týmem, ale nedokázali proměnit své šance. Naopak Nantes z pěti střel dalo tři góly. Body z tohoto zápasu bere Nantes. (20:59:00)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:13.

90+5

90+5
    Domácí fotbalisté v závěru zápasu vybojovali ještě rohový kop. Výraznější šanci nezískali.

90+3
    Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Jordan Ferri).

90+3
    Domácí hráč byl nyní hodně důrazný, fauloval soupeře. Uvidí kartu?

90+2
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Tino Kadewere, přichází Nicolas Cozza.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase. Uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

87
    Domácí celek to bude mít už nyní velmi těžké. Prohrává o dvě branky a času není moc.
    85. Mustafa MOHAMED - 1:3

85
    Nantes právě vstřelili branku!
    Krásná akce hostujícího celku a MUSTAFA MOHAMED se dostal do zakončení, které bylo pro brankáře nechytatelné. Asistence: Tino Kadewere.

85
    Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Rabby Nzingoula).

Žlutá karta pro tým FC Nantes (Alban Lafont).

83
    ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Louis Leroux,
    ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Bahereba Guirassy.

81
    Žlutá karta pro tým FC Nantes (Marcus Coco).

81
    Další zblokovaný střelecký pokus si připsali obránce Nantes. TI ve druhém poločase hrají velmi dobře.

79
    Enzo Tchato hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Nantes byla pozorná a rychle vybojovala míč.

77
    Z pohledu domácího celku čas plyne velmi rychle, domácí fotbalisté stále prohrávají a čekají na výraznější šanci.

75
    Domácí vybojovali sice volný kop, ale Téji Savanier poslal míč vysoko nad branku.

74
    ze hřiště odchází Sorba Thomas, přichází Kelvin Amian,
    ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází Mustafa Mohamed.

73
    Zvýšená aktivita na střídačce Nantes, podle všeho bude brzy provedeno střídání a možná několikanásobné.

72
    Montpellier je aktivnější, za podpory fanoušků hledá cestu, jak se dostat do střeleckých pozic.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, obrázek hry je poslední minuty stejný.

68
    Falaye Sacko se znovu dostal do dobré střelecké pozice, ale míč končí vysoko nad brankou. Toto nebylo dobré zakončení.

67
    Domácí celek pokračuje v dobré hře, ale obrana Nantes je pozorná a má aktuálně dobře rozehraný zápas.

65
    Falaye Sacko se propracoval do zakončení, ale rána mu nesedla podle představ.

63
    Montpellier se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana je pozorná. Nantes stále drží náskok.

62
    Domácí trenér se rozhodl pro změnu v sestavě, uvidíme, jak se to promítne do obrazu hry.

62
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Wahbí Chazrí,
    ze hřiště odchází Músa at-Taamarí, přichází Khalil Fayad.

60
    Hodina hry je pryč, hostující celek vede o jednu branku, Tanguy Coulibaly bude doošetřen mimo hrací plochu. Uvidíme, zda bude pokračovat ve hře.

58
    Nantes se nyní usadilo na polovině soupeře, ale zakončující Moses Simon minul balon.

56
    Tanguy Coulibaly byl v souboji se soupeřem, Marcus Coco uspěl, a tak jeho tým bude pokračovat na míči.

55
    Aktivně hrající Músa at-Taamarí si vynutil faul soupeře. Rozehrávat tak budou domácí z dobré pozice.

52
    Sledujeme nepříliš atraktivní fotbal, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do zakončení.

50
    Pět minut hry je pryč, optickou převahu mají domácí fotbalisté, ale čekají na výraznější šanci.

49
    Souboje o míč se odehrávají na polovině hrací plochy, optickou převahu mají ale domácí fotbalisté.

49
    Nantes na polovině hrací plochy vybojovalo autové vhazování.

46
    Zdá se, že ani jeden celek během přestávky nestřídal, stejné sestavy pokračují dál.

46

45+7
    45+7. Moses SIMON - 1:2

45+7
    Autorem branky z pokutového kopu je MOSES SIMON.

45+5
    Penalta pro Nantes.

45+5
    Domácí hráč hrál podle všeho rukou, penalta pro hosty?

45+5
    Do hry jde VAR.

45+4
    Nantes rozehrávalo rohový kop. Centr se snesl před branku, Johann Lepenant se k zakončení nedostal.

45+3
    Autové vhazování pro domácí, Jordan Ferri uvedl balon do hry.

45+2
    Falaye Sacko rozehrává na své polovině, rychle dokázal přenést hru, ale obrana si snadno dokázala poradit.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

45
    Přímý kop měl k dispozici Montpellier. Rána končí vysoko nad brankou.

42
    Volný kop vybojoval domácí celek na útočné polovině. Centr se sice snesl před branku, ale obrana si poradila.

41
    Falaye Sacko zkoušel rychle přenést hru, ale obrana Nantes byla připravená.

40
    ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Rabby Nzingoula.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v poločase, sledujeme klidnější pasáž hry.

38
    Téji Savanier se dokázal dostat do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit. Nantes se pokoušelo o rychlý brejk, ale gólman Benjamin Lecomte rychle odkopl.

37
    3:1, tak vypadá statistika střel na branku, domácí fotbalisté jsou aktivnější, tlačí se do zakončení.

36
    Enzo Tchato hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Nantes si dokázala poradit.

35
    Centr se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit. Směr hry se rychle otáčí.

34
    Nantes vybojovalo rohový kop a Moses Simon motivuje spoluhráče k lepší hře.

32
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Fanoušci vytváří domácím dobrou atmosféru.
    30. Akor ADAMS - 1:1

30
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Domácí celek srovnává stav zápasu, z dorážky se nyní dokázal prosadit obranou Nantes neobsazený AKOR ADAMS.

30
    Montpellier pokračuje v dobrém čtení hry a poměrně snadno se dostává do střeleckých pozic. Ale na výraznější šanci HSC čeká.

27
    Máme tu přestávku na občerstvení.,

26
    Alban Lafont rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že s rozehrávkou příliš nepospíchal.

25
    Domácí fotbalisté se rychle pokouší něco vymyslet na polovině soupeře, Joris Chotard centroval před branku, ale u míče byl první brankář.
    23. Matthis ABLINE - 0:1

23
    Domácí celek se dostává do vedení, po chybě obrany se k míči dostal a snadno zakončoval MATTHIS ABLINE. Asistence: Tino Kadewere.

20
    Dvacet minut hry je pryč, zatím čekáme na výraznější střeleckou pozici.

18
    Domácí fotbalisté měli zajímavou šanci, kterou na poslední chvíli odvrátila obrana za cenu rohového kopu.

16
    Hra je přerušená, hostující Moses Simon si počínal nedovoleně. Rozehrávat tak budou fotbalisté Montpellieru.

15
    Nantes kombinuje na své polovině, kde čeká na vhodný moment pro vedení útočné akce.

13
    Marcus Coco se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si s jeho akcí dokázala poměrně snadno poradit.

11
    ze hřiště odchází Issiaga Sylla, přichází Enzo Tchato.

10
    Issiaga Sylla má podle všeho nějaké zdravotní problémy po souboji o balon. Uvidíme, zda bude moci v zápase pokračovat.

8
    Souboje o balon probíhají především na polovině hrací plochy, gólmani zatím mnoho práce dnes neměli.

6
    Músa at-Taamarí po individuální akci získal zajímavou střeleckou pozici, ale jeho pokus míří vedle branky.

6
    Bećir Omeragić hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale obrana Nantes byla připravená.

5
    Domácí celek rozehrává na své polovině, snaží se hrát aktivně, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

2
    Sledujeme v úvodu zápasu klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

1

Poslední vzájemný zápas se uskutečnil 26. dubna 2024 a přinesl remízu 1:1.

Nantes na úvod sezony remizovalo s Toulouse 0:0,pak ale dokázalo porazit Auxerre 2:0. Aktuálně je celek na sedmé pozici. Montpellier na úvod rovněž remizoval, doma se Štrasburkem 1:1, druhý zápas už byl bez bodu. Montpellier prohrál s PSG 0:6.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Montpellier HSC a FC Nantes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Prošek

Branky: 30. Adams – 23. Abline (Kadewere), 45+7. Simon (pen.), 85. Mohamed (Kadewere)

Karty:   85. Nzingoula (MON), 90+3. Ferri (MON) – 81. Coco (NAT), 85. Lafont (NAT)

Montpellier HSC: Lecomte – Sacko, Omeragić, Sagnan, I. Sylla (11. Tchato) – Chotard (40. Nzingoula), Ferri – T. Coulibaly (62. Chazrí), Savanier, at-Taamarí (62. Fayad) – Adams.
    Náhradníci: Bertaud – Barès, Chennahi, Džodić, Issoufou.

FC Nantes: Lafont – Coco (83. Leroux), Pallois, Zeze, Duverne – Chirivella, Lepenant – Thomas (74. Amian), Kadewere (90+2. Cozza), Simon (83. Guirassy) – Abline (74. Mohamed).
    Náhradníci: Barbet – Acapandié, Assoumani, Augusto.