Brest – Saint-Étienne 4:0 (kon.) | Montpellier – Nantes 1:3 (kon.) | Toulouse – Marseille 1:3 (kon.)
Toulouse FC
1:3 (0:2)
Olympique Marseille
Sobota 31.08.2024, 21:00 • Stadium Municipal, Toulouse • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 3. kolo

Zápas mezi Toulouse a Marseille skončil výhrou hostů 3:1. Svěřenci Roberta de Zerbiho šli do vedení v první půli po dvou zásazích Masona Greenwooda. O pár minut později obdržel červenou kartu domácí Frank Magri a bylo po zápase. Ve druhé půli Marseille ještě navýšila náskok a vypadalo to, že si s čistým kontem dojde pro tři body. Jenže v poslední minutě potrestal velkou chybu Gerónima Rulliho Shavy Babicka a stanovil konečné skóre na 1:3.

Já se s Vámi loučím a budu se těšit zase někdy příště u toho nejlepšího fotbalu. (23:04:08)

Držení míče: 22 % : 78 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.

90+6

90+5
    Gabriel Suazo přihrával do vápna na Shavyho Babicku, ale proti jeho pokusu zasáhla obrana Marseille a tohle byla nejspíš poslední akce zápasu.

90+4
    Hosté z Marseille si teď vyměnili několik přihrávek se svým brankářem a do konce zápasu zbývá už pouze pár desítek vteřin.

90+2
    Valentin Rongier rozjížděl akci svého týmu přihrávkou za obranu, ta ale včas zasáhla a žádné nebezpečí tentokrát domácím nehrozí.

90+1
    Shavy Babicka ještě bojuje a dokázal vybojovat téměř ztracený balón. Po jeho snažení se na levém křídle dostat k míči Joshua King a pokusil se o střelu. Jeho pokus ale končí pár čísel nad břevnem.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
    90. Shavy BABICKA - 1:3

90
    Toulouse právě vstřelilo branku!
    Tak domácí se přeci jen dočkali čestného úspěchu. Za nakopávaným míčem běžel SHAVY BABICKA, který měl k míči dál než brankář Marseille. Gerónimo Rulli ale udělal obrovskou chybu a gabonský útočník ji dokázal potrestat. Asistence: Djibril Sidibé.

88
    Už více než dvě minuty si hráči Marseille vyměňují přihrávky u svého vápna. Oba týmy čekají na konečný hvizd rozhodčí.

86
    Střídání v týmu Olympique Marseille:
    ze hřiště odchází Pierre-Emile Højbjerg, přichází Bamo Meïté,
    ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Valentin Rongier.

85
    Teď ale přišla přihrávka nepřesná a hosté se dopustili faulu, po kterém budou na své polovině rozehrávat domácí hráči.

84
    Hosté drží míč na svých kopačkách a vyměňují si přihrávky kolem půlící čáry.

82
    Vincent Sierro zastavil skluzem pronikajícího Jonathana Rowa a hlavní sudí Frappartová tasí žlutou kartu. Následuje přímý kop od postranní lajny.

81
    Mason Greenwood se pokusil o přízemní centr, ale neměl ve vápně žádnou podporu a balón získává na své kopačky obrana Toulouse.

79
    Valentín Carboni si navedl míč do středu a vystřelil směrem na branku. Jeho střelu Guillaume Restes vyrazil přesně na Pierra-Emila Højbjerga, který to také vyzkoušel z těžkého úhlu, ale s úspěchem se nesetkal a trefil pouze boční síť.

78
    Jonathan Rowe hledal před brankou své spoluhráče přízemním centrem, ale jeho pokus odvrací obrana na rohový kop.

77
    Špatně zahraný přímý kop, který nacentroval do vápna kapitán Toulouse Vincent Sierro, odvrací obrana soupeře daleko od své branky.

Tadeáš Zeman

Branky: 90. Babicka (Sidibé) – 16. Greenwood (L. Henrique), 17. Greenwood (L. Henrique), 53. Cresswell (vla.)

Karty:   44. Cásseres (TOU), 49. Dönnum (TOU), 74. Babicka (TOU), 82. Sierro (TOU) – 10. Højbjerg (OMA), 74. Brassier (OMA)   28. Magri (TOU)

Toulouse FC: Restes – Cresswell (62. Sidibé), Nicolaisen, McKenzie – Dönnum (76. King), Sierro (C), Cásseres (62. Babicka), Suazo – Abúchlál (62. Kamanzi), Gboho (76. Schmidt) – Magri.
    Náhradníci: Domínguez – Genreau, Methalie, Akdağ.

Trenér: Carles Martínez

Olympique Marseille: Rulli – Murillo, Cornelius, Brassier, Merlin – Højbjerg (C) (86. Meïté), Kondogbia (86. Rongier) – Greenwood, Harít (66. Carboni), L. Henrique (66. Rowe) – Wahi (76. Maupay).
    Náhradníci: de Lange – Abdallah, Lirola, Sternal.

Trenér: Roberto de Zerbi

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Drouet