Stuttgart – Mohuč 3:3 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 3:1 (kon.) | W. Brémy – Dortmund 0:0 (kon.)
Bochum – Mönchengladbach 0:2 (kon.) | Kiel – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:3 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:3 (2:1)
RB Lipsko
Sobota 31.08.2024, 18:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 2. kolo

Leverkusen dnes v Bundeslize prohrál poprvé od května 2023, kdy padl s Bochumí. Neuvěřitelná série svěřenců Xabiho Alonsa je u konce po 462 dnech! (20:38:49)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 17:6. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 8:8.

Je konec! Leverkusen loňské ligové tažení bez porážky nezopakuje! V letošním ročníku Bundesligy padl už ve druhém kole 2:3 s Lipskem, a to i přes vedení 2:0. Už v 7. minutě Tapsobu vychytal gólman a o čtyři minuty později hlavičkoval Piero Hincapié do břevna. Do vedení se Leverkusen dostal ve 39. minutě po úniku Frimponga. O šest minut později navíc dohrál krásnou kombinaci až do gólu Grimaldo. V nastavení však vykřesal pro Lipsko naději Kevin Kampl. Po změně stran dokázal vyrovnat Openda. Leverkusen se poté sice snažil hrát aktivně, ale právě Openda deset minut před koncem rozhodl o snovém obratu Lipska, které se posouvá do čela Bundesligy.

90+8

90+7
    Tellovu ránu z pokutového území hosté ještě srazili na roh.

90+6
    Poulsen se hnal za míčem na polovinu hřiště, ale stáhl se s ním Jonathan Tah, od jehož těla Poulsen doslova odletěl.

90+5
    Florian Wirtz se sice dostal do zakončení hlavou, ale Péter Gulácsi jeho pokus bez problémů schoval do rukavic.

90+3
    Domácí se sice tlačí vpřed, ale jejich centry zatím nejsou pro defenzivu Lipska nebezpečné.

90+2
    Leverkusen měl k dispozici standardní situaci. Centr směřující k zadní tyči přizvedl jeden z hráčů Lipska na rohový kop.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Lipsko se dostalo k rohovému praporku, kde nasbíralo cenné sekundy k dobru.

89
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Christoph Baumgartner,
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Yussuf Poulsen,
    ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Arthur Vermeeren.

88
    Vylučovat se nakonec nebude! Loktem do obličeje byl Lukebou trefen Patrik Schick, ale sudí Lukebu nechává na hřišti.

87
    Pozor! Sudí se jde podívat na VAR! Řeší se možná červená karta pro jednoho z hráčů Lipska!

86
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Edmond Tapsoba, přichází Arthur.

85
    Grimaldo střílel levačkou ze střední vzdálenosti. Jeho ránu hostující brankář vyrazil do míst, kam se Patrik Schick k dorážce nedostal.

84
    Piero Hincapié si dal pozor na nákop za obranu, zpracoval si míč hrudí a rozehrál. Leverkusen ale nedotáhl akci k centru.

83
    Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Edmond Tapsoba).

Tomáš Kubečka

Branky: 39. Frimpong, 45. Grimaldo (Wirtz) – 45+7. Kampl (Henrichs), 58. Openda, 80. Openda (Nusa)

Karty:   12. Boniface (LEV), 19. Frimpong (LEV), 83. Tapsoba (LEV) – 61. Klostermann (RBL)

Bayer Leverkusen: Kovář – Tapsoba (86. Arthur), Tah, Hincapié – Frimpong (78. Tella), Xhaka, García, Grimaldo – Terrier (71. Adli), Wirtz – Boniface (78. Schick).
    Náhradníci: Lomb – Andrich, Belocian.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Lukeba, Bitshiabu – Henrichs (89. Vermeeren), Haidara (16. Seiwald), Kampl (89. Baumgartner), Raum – Simons – Openda (89. Poulsen), Šeško (68. Nusa).
    Náhradníci: Vandevoordt – Silva, Elmas.

Diváci: 28 000