Stuttgart – Mohuč 3:3 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 3:1 (kon.) | W. Brémy – Dortmund 0:0 (kon.)
Bochum – Mönchengladbach 0:2 (kon.) | Kiel – Wolfsburg 0:2 (kon.) | Leverkusen – RB Lipsko 2:3 (kon.)
VfL Bochum
0:2 (0:0)
Borussia Mönchengladbach
Sobota 31.08.2024, 15:30 • Vonovia Ruhrstadion, Bochum • Německá Bundesliga • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (17:31:59)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 13:9. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:10.

Zápas druhého kola nové sezony Bundesligy mezi Bochumí a Borussií Mönchengladbach končí výhrou hostů 2:0.
    Do utkání ale vstoupili lépe domácí, nadějnou příležitost měl Philipp Hofmann, ale svou křižnou ranou branku minul. Kolem poloviny poločasu se začali dostávat do útoku i hosté, asi nejblíže brance byl Franck Honorat, ale jeho střelu vykopnul z brankové čáry záložník Sissoko. Po prvním poločase tak bylo skóre bezbrankové.
    Ve druhé půli už začali hosté více potvrzovat roli favorita. Honorat sice ještě trefil tyčku a Sander trestuhodně minul odkrytou branku, avšak v 67. minutě Gladbach dobře zakombinoval na levé straně a po centru aktivního Francouze Honorata skóroval Tim Kleinsdienst – 1:0. Oba fotbalisté si své roli vyměnili asi o deset minut později, když si německý snajpr všiml nabíhajícího křídelníka Francka Honorata a adresoval mu přesnou nahrávku, kterou francouzský fotbalista usměrnil do sítě – 0:2. V závěru se domácí Bochum snažila o snížení, avšak Wittek trefil pouze břevno a Pannewig hlavičkoval vedle branky.
    Borussia si tak připisuje po výhře 2:0 první tři body do tabulky, to Bochum je zatím stále bez bodu.

90+4

90+4
    Baldé chtěl vysunout za obranu Boadua, ale nenahrál přesně a bránící Itakura míč nechal doskákat do zámezí.

90+4
    Wittekův dlouhý centr ze standardky našel hlavu Pannewiga, jehož hlavička ale minula Omlinovu branku.

90+3
    Brankář domácího celku Patrick Drewes už jen nakopl míč na útočnou polovinu, kde navíc vyhrál hlavičkový souboj jeden z hráčů Gladbachu.

90+2
    Ze standardky se Borussia neprosadila, hrála sice zase Bochum, ale se svým útokem neuspěla.

90+1
    Nathan Ngoumou byl poslán na trávník Wittekem, sudí Storks přerušuje hru a nařizuje přímý kop proti brance Bochumi.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Český útočník Tomáš Čvančara dobře naznačil pohyb a poté přihrál Reitzovi, ten se sice neprobil, ale k míči se znovu dostal Čvančara a z velkého úhlu vystřelil, ale trefil jen boční síť.

89
    Julian Weigl byl jasně přidržen střídajícím Maxem Pannewigem, který se stává prvním hráčem dnešního utkání, jenž obdržel žlutou kartu.

88
    Ko Itakura výborně ubránil Baldého, který ale pak ještě zabojoval a získal pro Bochum aut.

88
    Po Čvančarově nahrávce centroval Stöger, jeho pobídka byla odvrácena k Ngoumouovi, který se ještě snažil zahrozit, ale brankáře Drewese pořádně neprověřil.

87
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Stefan Lainer.

86
    Domácí už hodně riskují a nechávají svou obranu otevřenou. Další průnik teď předvedl střídající Ngoumou, který proti sobě měl bránícího Witteka. Francouzský fotbalista se poté rozhodl pro střelu, tu ale brankář Drewes vyrazil.

85
    Střelecký pokus nakonec byl ještě tečovaný a Bochum rozehrála rohový kop, ten ale hosté poctivě ubránili.

84
    Dlouhý Berův aut odvrátila obrana Mönchengladbachu jen k Maximilianovi Wittekovi, který do míče prásknul z voleje a jeho pokus div nerozpůlil břevno Omlinovy branky!

83
    Na začátku 83. minuty rozehrává s balonem obrana domácího celku, který prohrává už o dvě branky.