Kolín – Teplice B 1:0 (kon.) | Živanice – Hr. Králové B 1:1 (kon.) | Most/Souš – Pardubice B 0:1 (kon.)
Ústí n. L. – Benátky n/J 4:0 (kon.)
TJ Sokol Živanice
1:1 (0:1)
FC Hradec Králové B
Sobota 31.08.2024, 10:15 • Sportovní areál Živanice • 3. Česká fotbalová liga (B) • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Příjemnou sobotu u sledování ČFL! Los čtvrtého kola si pro nás připravil mimo jiné i východočeské derby, ve skupině B na sebe narazí Živanice a Hradec "B".

TJ SOKOL ŽIVANICE (12. místo)
    4 Z, 1–1–2, 3:7 (-4), 4 body

Pokud si ve středu nějací fanoušci „Oranjes“ našli cestu do Chlumce, zhruba hodinového výletu zcela určitě nelitovali. Svěřenci kouče Krejčího tam totiž vybojovali svou první výhru v nové sezóně, když na gól domácího Rybičky ještě před koncem poločasu odpověděl Petráň a hned zkraje toho dalšího obrat dokonal Hajník.

Sokol tak k jednomu bodu, který získal za remízu s Kolínem hned na startu ročníku, přidal rovnou tři. V kombinaci s celkovým skóre 3:7 mu jeho dosavadní zisk stačí na průběžné dvanácté místo. Podaří se mu dnes na středeční úspěch navázat a poprvé od května zvítězit ve dvou soutěžních duelech za sebou?

4 Z, 1–1–2, 5:8 (-3), 4 body

K hradeckým mladým puškám los vloženého kola už tak milosrdný nebyl, čekala je totiž cesta na hřiště Záp. Duel na severovýchodní hranici hlavního města dopadl přesně dle papírových očekávání: po poločasové pauze se tam postupně prosadili Matějka, Kocourek a Weis. Sečteno, podtrženo – 3:0 pro Středočechy.

Pro svěřence kouče Šilhavého, syna někdejšího kouče reprezentace, šlo již o druhou prohru v probíhající sezóně. Ta první přišla hned v prvním zápase proti aspirantovi na postup z Ústí, zatímco zápas v Mostě skončil remízou a z domácí bitvy proti Chlumci hosté vytěžili svou dosud jedinou výhru.

LOŇSKÉ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Ve vzájemných střetnutích dnešních soupeřů v minulé sezóně platilo pravidlo „můj dům – můj hrad“: zaříjový duel skončil výhrou Hradce, zatímco Živaničtí jim porážku oplatili na svém hřišti v březnové odvetě. Který celek se bude radovat dnes dopoledne?

29. 3. 2024: Živanice – Hr. Králové "B" 2:1
    3. 9. 2023: Hr. Králové "B" – Živanice 3:2

DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Jakub Doubrava z Příbrami, který se pomalu ale jistě blíží k metě třiceti odpískaných utkání v ČFL. Jeho asistenty budou Tomáš Švagr a Ondřej Ježek.

TJ Sokol Živanice: Zíma – M. Svoboda, Chocholatý (C), Sedláček, Petrus, Hajník, Pilný, Staněk, D. Pánek, T. Svoboda, Petráň.
    Náhradníci: Frydrych – F. Pánek, Zvěřina, Buriánek, Bobek, Macháček, Kaufman.
    Trenér: Jiří Krejčí.

FC Hradec Králové B: Čábelka – Kadrmas, Mahr (C), Jurčenko, Kaštánek, Hypšman, Vobejda, Holovatskyi, Hlaváč, Hruška, Šimon.
    Náhradníci: Hrnčíř – Baloun, Zeman, Kareš, Hampl, Truhelka, Boniš.
    Trenér: Tomáš Šilhavý.

Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Ježek.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní ráno, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

1

24
    Hradec Králové B právě vstřelil branku!
    Mladí Votroci se dostávají do vedení! Druhou trefu v nové sezóně si připisuje LUKÁŠ HRUŠKA.

29
    První žlutou kartu zápasu dostává Michal Petráň (ZIV).

ze hřiště odchází Daniel Hypšman, přichází Vojtěch Baloun,
    ze hřiště odchází Vítek Šimon, přichází Jakub Zeman.

57
    Rozhodčí v sedmapadesáté minutě řešil strkanici a ukázal žlutou kartu dvěma hráčům, a to Michalu Svobodovi (ZIV) a Martinu Hlaváčovi (HKB).

66
    Další varování, tentokrát pro Marka Kadrmase (HKB).

70
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice (1/5):
    ze hřiště odchází Václav Pilný, přichází Filip Zvěřina.

78
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice (2/5):
    ze hřiště odchází Ondřej Sedláček, přichází Filip Pánek.

80
    Žlutou kartu mimo hřiště dostává Michal Buriánek (ZIV).

83
    Krátce před koncem je trestán David Petrus (ZIV).

83
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B (3/5):
    ze hřiště odchází Jan Mahr, přichází Tadeáš Boniš.

87
    Živanice právě vstřelily branku!
    Dramatický finiš v malém východočeském derby! Sokol vyrovnává zásluhou MARTINA STAŇKA.

88
    Pouhých pár desítek sekund po domácím gólu dostává kartu také Jakub Zeman (HKB).

90
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B (4/5):
    ze hřiště odchází David Jurčenko, přichází Matěj Hampl.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+2
    Hosté jdou v nastavení do deseti, Martin Hlaváč (HKB) totiž vidí druhou žlutou kartu za podražení protihráče během slibné akce!

90+3

Dohráno! Živanice vybojovaly remízu díky pozdnímu zásahu Martina Staňka a aspoň dočasně se odráží na střed tabulky, kde po výsledku 1:1 zůstávají také hosté z Hradce. Za ty se prosadil Lukáš Hruška.

Sokol příští víkend vyrazí do České Lípy, zatímco Votroci na své půdě přivítají béčko Slovanu.