Slavia B – Prostějov 2:2 (kon.) | Ostrava B – Líšeň 0:2 (kon.) | Sparta B – Táborsko 1:2 (kon.)
Varnsdorf – Vyškov 1:2 (kon.) | Brno – Zlín 1:2 (kon.)
SK Slavia Praha B
2:2 (1:1)
1. SK Prostějov
Neděle 01.09.2024, 10:15 • SC Olympia Radotín (Praha) • Chance Národní Liga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezké nedělní dopoledne z pražského Radotína, kde bude dnes od 10:15 pokračovat Chance Národní Liga svým 8. kolem. V rámci této online reportáže budeme sledovat souboj B-týmu Slavie Praha proti Prostějovu.

Pohled na tabulku druhé ligy nám naznačuje, že by měl být k vidění vyrovnaný souboj. Oba týmy mají na svém kontě aktuálně devět bodů, i když je nutné zároveň dodat, že domácí Slavia má jeden zápas k dobru. Slavia měla totiž hrát minulý víkend na hřišti Zlína, avšak její utkání bylo kvůli rozsáhlé marodce Pražanů odložené.

Těžko se tak dá odhadovat aktuální forma domácího celku. Ten v posledním zápase hraném 18. srpna dokázal doma v Radotíně rozstřílet béčko Sigmy Olomouc 4:0, dvě utkání předtím ale prohrál shodně 0:1 (v Drnovicích s Vyškovem a doma s Chrudimí). To Prostějov nezačal sezonu nijak slavně, avšak z posledních tří zápasů získal sedm bodů a velký bodový příděl zaznamenal právě v posledních dvou zápasech, které oba vyhrál – nejprve v Ostravě vyhrál nad béčkem Baníku 2:1 a minulý víkend stejným výsledkem doma udolal Jihlavu.

Oba dnešní soupeři se v druhé nejvyšší soutěži potkali již v sezoně 2022/23. Oba vzájemné duely tehdy vyhrál Prostějov, který na podzim roku 2022 vyhrál na Slavii 1:0 a poté na jaře v domácím prostředí zaznamenal výhru 3:1.

SK Slavia Praha B: O. Kolář – Trédl, Hunal (C), Konečný, Zachoval – Pech, Bužek – Belžík, Beran, Mikulanda – D. Toula.
    Náhradníci: A. Rezek – Jelínek, Pikolon, Behenský, Piták, Hájek, Slončík, Rama, Mi. Škoda, J. Dufek.
    Trenér: David Střihavka

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík (C), Šindelář, Carneiro – Lahodný, Matocha – Matoušek, Bartolomeu, Žák – Hrdlička.
    Náhradníci: Neuman – Slaměna, T. Jedlička, R. Látal, Zapletal, Bielan, Koudelka, Lima.
    Trenér: Radim Kučera

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Dresler.

Hráči i rozhodčí jsou na trávníku a zápas co nevidět začne. Utkání odstartuje s nějakým tří nebo čtyřminutovým zpožděním.

Domácí fotbalisté mají tradiční červenobílé dresy, hosté mají zářivě zelené dresy a tmavé trenýrky.

1

1
    O výkop se postarali domácí fotbalisté.

3
    Do prvního zakončení v zápase se dostal Dominik Pech, po centru Trédla ale z těžké pozice zamířil mimo.

5
    Domácí fotbalisté jsou v tlaku a hosté se v úvodu zápasu musí soustředit hlavně na defenzivu.

7
    Stále se hraje podle not domácího celku. Hosté se jen brání.

10
    Teď tady navíc po zákroku Hrdličky bude rohový kop.

11
    Sešívaní nakonec kopali v krátkém sledu tři rohové kopy. Po tom posledním se ale domácí dopustili útočného faulu a rozehrávat bude gólman Vejmola.

13
    Stále se hraje podle not domácího celku. Hostům se vůbec nedaří překročit půlící čáru.

14
    Teď tady navíc bude další rohový kop pro domácí celek.

15
    Centr do vápna posílal Belžík a hlavičkující Zachoval zamířil jen těsně vedle pravé tyče Vejmolovy brány.

17
    I když mají domácí hodně balon na kopačkách, co se týká nebezpečných šancí, sledujeme spíše velmi opatrný fotbal.

19
    Domácí velmi vysoko napadali rozehrávku soupeře a málem jim to vyšlo. Hosté ale nakonec složitou situaci v blízkosti vlastního vápna zvládli.

20
    Po zpětné přihrávce Pecha se balon odrazil k Bužkovi, jehož tečovaná střela skončila nad bránou. Další rohový kop pro Slavii.

20
    Mikulandovi se ale centr do vápna příliš nepovedl. Balon byl moc nízký a hosté se ubránili.

21
    Další velkou šanci měl Zachoval! Po centru do vápna od Belžíka si dobře zpracoval balon, pak ale zamířil tvrdě nad bránu.

22
    Za faul u postranní čáry dostal žlutou kartu hostující Jakub Matoušek.

23
    Lehovec poslal do vápna dobrý centr, avšak Robert Bartolomeu nedokázal úplně dobře zakončit a míč poslal nad bránu.

24
    Vůbec největší šanci zápasu měl nyní Lukáš Lahodný, který vypálil tvrdě z pravé strany vápna. Gólman Ondřej Kolář skvěle vyrazil balon a připsal si zákrok proti gólové střele.

25
    Teď tady máme krátkou pauzu na občerstvení.

27
    Čas rychle běží a opět se hraje podle not domácích.

28
    Problém pro hosty. Robert Bartolomeu má zdravotní problémy a bude muset střídat.

30
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Martin Vybíral.

33
    Hosté se přeci jen nedechují a tlačí se také občas k vápnu soupeře.

36
    Ondřej Ševčík ostrým skluzem zastavil Štěpána Berana a dostává další žlutou kartu pro hostující tým.

38
    David Mikulanda dobře vystřelil a gólman Vejmola měl plné ruce práce, aby balon vyrazil na roh.

40
    Domácí nakonec znovu kopali dva rohy, ani po jednom se ale k úplnému ohrožení brány soupeře nedostali.

41
    Prostějov právě vstřelil branku!
    David Mikulanda ztratil u postranní čáry balon a LUKÁŠ LAHODNÝ ranou z velké dálky i díky teči jednoho z hráčů poslal míč za záda gólmana Koláře – 0:1!

44
    Slavia B právě vstřelila branku!
    Domácí rychle srovnávají na 1:1! Z levé strany centroval Mikulanda, jeho pas do vápna byl ztečovaný až k brankové čáře, odkud Trédl vrátil balon na malé vápno, kde velmi snadno do prázdné brány zakončil DANIEL TOULA – 1:1!

45
    Již se hraje poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

45+2
    Lukáš Lahodný přesně na půlící čáře prošlápl soupeře a dostává žlutou kartu.

45+3

Skončil nám první poločas zápasu mezi béčkem Slavie a Prostějovem. Sledujeme fotbal velmi slušné úrovně a rozhodně bylo na co koukat. Po opatrném úvodu utkání si oba celky vytvořily několik dobrých šancí a k vidění nakonec byly také dva góly. Nejprve v 41. minutě poslal hosty do vedení tečovanou střelou Lahodný a hned o tři minuty později pak srovnal snadno zakončením do odkryté brány Daniel Toula.

Druhý poločas začne přibližně v 11:20.

46

46
    Ani jeden z týmů o poločasové pauze nestřídal.

47
    Tak to bylo rychlost! Z pravé strany levačkou střílel Dominik Pech přesně tak, že se balon dostal na zadní tyč ke zcela volnému DAVIDU MIKULANDOVI, který pouze nastavil nohu a míč poslal do sítě!

49
    Daniel Toula zastavil faulem rodící se brejk hostů a následuje první žlutá karta pro domácí celek.

51
    Nádherná fotbalová akce. Do pasu z hloubi pole se z voleje opřel Jakub Matoušek a gólman Kolář předvedl skvělý zákrok! Míč vyrazil na roh.

52
    Po rohovém kopu hosté již bránu soupeře neohrozili.

53
    Fotbalisté Prostějova teď chtěli další roh. Hlavní rozhodčí Kotala ale situaci viděl jinak a ukazuje na odkop od brány. To se samozřejmě hostům nelíbí.

55
    Hosté se samozřejmě hodně snaží a tlačí se do útoku. Defenziva Slavie ale zatím drží.

57
    Tlak hostujícího celku sílí. Hráči Slavie se teď musí soustředit hlavně na defenzivu.

59
    Po velkém závaru ve vápně Slavie nakonec rozhodčí Kotala zapískal útočný faul Vybíralovi.

60
    Žlutou kartu za následné protesty uviděl hostující trenér Radim Kučera.

62
    Máme za sebou více než hodinu hry a skóre zápasu je stále příznivější pro domácí celek.

64
    Hosté se nadále hodně snaží. Přidali i na důrazu a teď v krátkém sledu jim byl odpískaný útočný faul.

66
    Obraz hry se nemění, hosté jsou stále v tlaku.

67
    Teď tu bude navíc další rohový kop pro hostující celek.

68
    Po centru z levé strany mířil míč do vápna, kde se k hlavičce dral Matoušek. Byl ale ve složité pozici a zamířil mimo.

69
    Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
    ze hřiště odchází Karel Belžík, přichází Samuel Pikolon.

71
    Pikolon nyní opustil hrací plochu s míčem na kopačkách. Bude z toho tedy jen autové vhazování pro hosty.

72
    A je opět srovnáno! Hosté měli v posledních minutách velký tlak a ten nyní zužitkovali. Po velkém tlaku a závaru ve vápně se po rohovém kopu prosadil JAKUB MATOUŠEK!

73
    Následuje pauza na občerstvení.

75
    Hosté pokračují v tlaku. Domácím se teď nedaří a pouze se brání.

77
    Trenér domácího celku David Střihavka tak chystá další střídání.

77
    Po faulu na Ševčíka budou u balonu nadále hostující fotbalisté.

78
    ze hřiště odchází David Mikulanda, přichází Šimon Slončík.

80
    Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a těžiště hry se stále drží na polovině Slavie.

81
    Už to vypadalo na brejk Slavie, avšak Lehovec velmi dobře odebral balon Toulovi a bude z toho jen roh pro sešívané.

81
    Po rohovém kopu k ohrožení brány Prostějova nedošlo.

83
    Domácí defenziva si nyní oddychne, protože fotbalisté Slavie teď pozvolně kombinují na polovině Prostějova.

84
    ze hřiště odchází Lukáš Hrdlička, přichází Jan Koudelka,
    ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Leandro Lima.

85
    Z otočky zkoušel ve vápně zakončovat Lehovec, míč ale poslal mimo.

86
    Matocha zastavil unikajícího Slončíka a za taktický faul dostal nyní žlutou kartu.

87
    Eric Hunal teď dostal také žlutou kartu, když po ztrátě balonu fauloval u postranní čáry.

88
    Leandro Lima byl teď také příliš důrazný a po jeho faulu budou rozehrávat domácí.

90
    Kauan Carneiro úplně zbytečně dohrál Berana a dostává žlutou kartu.

90
    ze hřiště odchází Dominik Pech, přichází Milan Škoda.

90+1
    Po centru do vápna se balon dostal k Trédlovi, který ale v poslední chvíli nezakončil vůbec dobře. Zkoušel padnout k zemi, ale penalta to nebude.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Patrik Slaměna,
    ze hřiště odchází Martin Vybíral, přichází Michal Zapletal.

90+3
    Ještě se dostal ve vápně k balonu Lima, jeho zakončení ale nebylo nebezpečné.

90+4
    Ještě tady bude jedno autové vhazování pro domácí celek.

90+4

Skončil nám zápas 8. kola Chance Národní Ligy mezi béčkem Slavie a Prostějovem. Také ve druhém poločase jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Domácí se nejprve hned ve 47. minutě dostali do vedení 2:1, hosté ale poté v 72. minutě po velkém tlaku vyrovnali po rohovém kopu na konečných 2:2. (12:14:04)