Olomouc – Ostrava 2:2 (kon.) | Karviná – Dukla Praha 0:0 (kon.) | Slavia – Pardubice 2:0 (kon.)
Teplice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Liberec – Plzeň 1:1 (kon.)
FK Teplice
1:2 (1:1)
FK Mladá Boleslav
Neděle 01.09.2024, 17:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • Chance Liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Součástí nedělního programu 7. kola Chance Ligy je také souboj Teplic a Mladé Boleslavi. V lepší náladě půjdou do utkání hosté, kteří ve čtvrtek oslavili postup do skupinové fáze Konferenční ligy. Severočeši mají naopak na kontě jen tři ligové body a naposledy navíc sehráli nepovedený domácí duel proti Karviné.

FK Mladá Boleslav (12. místo, 2 – 0 – 3, skóre 10:7, 6 bodů)
    Fotbalisté Mladé Boleslavi za sebou mají turbulentní období. Uprostřed rozhodujícího předkola o Konferenční ligu byl totiž odvolán realizační tým s Davidem Holoubkem, jehož nahradil Švéd Andreas Brännström. Ten ale první úkol zvládl dokonale. Jeho svěřenci totiž zvítězili v odvetě na půdě maďarského Paksi 3:0 a v součtu s domácí remízou 1:1 postoupili do skupinové fáze třetí evropské soutěže.

Brännströma nyní čeká premiéra v Chance Lize, jelikož souboj se Slavií si klub nechal kvůli boji o Evropu odložit. Středočeši mají na kontě šest bodů za dvě výhry a tři porážky a tuto bilanci se budou snažit v neděli vylepšit. Spoléhat mohou třeba na uzdraveného útočníka Lamina Jawa či šikulu Vasila Kušeje, který se pomalu dostává do formy z loňského podzimu.

Posledních 5 zápasů Ml. Boleslavi:
    Ml. Boleslav – Č. Budějovice 4:0
    Hapoel Beer-Ševa – Ml. Boleslav 2:4 (KL)
    Olomouc – Ml. Boleslav 3:2
    Ml. Boleslav – Paksi 2:2 (KL)
    Paksi – Ml. Boleslav 0:3 (KL)

FK Teplice (15. místo, 1 – 0 – 5, skóre 6:13, 3 body)
    Teplice nezachytily začátek sezóny. Jediné body uhrály ve 4. kole, v němž doma zdolaly 2:1 Liberec. Následně statečně vzdorovaly v Edenu favorizované Slavii, nad kterou vedly, ovšem v závěrečné desetiminutovce přišly o vše. Naposledy pak skláři vyhořeli na domácím hřišti s Karvinou. Porážka 1:3 rozlítila kouče Zdenka Frťalu, který výkon týmu označil za nejhorší pod svým vedením.

Frťala může být spokojen alespoň s útočníkem Abdallahem Gningem, který překonal vážné zdravotní problémy a v nové sezóně už třikrát skóroval. Pomoci by mohla také čerstvá posila Richard Sedláček. Odchovanec klubu zamířil v mládeži do Sparty, odkud v 19 letech přestoupil do Nizozemska, kde hrál druhou nejvyšší soutěž. Po vypršení smlouvy ve Venlo uspěl v teplickém klubu na testech.

Posledních 5 zápasů Teplic:
    Teplice – Sparta 1:4
    Olomouc – Teplice 2:1
    Teplice – Liberec 2:1
    Slavia – Teplice 2:1
    Teplice – Karviná 1:3

V loňských vzájemných zápasech vítězily Teplice. Nejprve 1:0 doma na Stínadlech a poté 2:1 v Mladé Boleslavi.

FK Teplice: Němeček – Kričfaluši, L. Havel, Mičević – Radosta, L. Mareček (C), Emmer, Havelka, Labík – Horský, Gning.
    Náhradníci: Ludha – T. Vachoušek, Harušťák, Cykalo, Čerepkai, Trubač, Urbanec.
    Trenér: Zdenko Frťala

FK Mladá Boleslav: Trmal – Kostka, Králik, Král, An. Kadlec – Sakala, P. Vydra – Langhamer, D. Mareček, Kušej – Ladra (C).
    Náhradníci: Mikulec – Žitný, Matějovský, Fulnek, Stránský, Donát, Suchý, Pulkrab, Mašek, Jawo, Buryán.
    Trenér: Andreas Brännström

Rozhodčí: Nehasil – Hájek, Pečenka.

Aktéři zápasu už přicházejí na hrací plochu stadionu Na Stínadlech.

1

1
    Jako první se dotkl míče teplický Abdallah Gning. Domácí tedy rozehráli.

1
    A právě Abdallah Gning v náznaku první šance. Na pravé straně šestnáctky už napřahoval, ale do rány mu obětavě skočil Patrik Vydra.

2
    Domácí začali aktivně. Obrana Mladé Boleslavi si poradila s rohovým kopem, ovšem Severočeši zůstávají nastěhováni na útočné polovině.

3
    Luděk Němeček musel vyběhnout až mimo pokutové území, aby odvrátil hlavou balón do autu před Andrejem Kadlecem.

5
    Martin Králik nakopl míč pouze do autu. Vhazuje domácí celek.

6
    Tempo hry se po rychlém teplickém nástupu uklidnilo a teď se míč pohybuje především ve středu hřiště.

6
    Luděk Němeček už podruhé ukázal velmi dobré čtení hry. Vyběhl daleko ze své šestnáctky a odehrál balón do bezpečí před Danielem Marečkem. Ten byl v souboji s domácím gólmanem pozdě, zasáhl ho a vysloužil si žlutou kartu.

8
    Z pravé strany centroval Jakub Emmer. Ten ale trefil jen bránícího Králika.

8
    Filip Havelka neudržel míč na hrací ploše. Domácí záložník se s ním dostal do autu.

10
    Domácí se ubránili odkopem až k brankáři Matoušovi Trmalovi. Od něj může začít další akce Boleslavi.

11
    Jakub Emmer se ocitl u lajny v obležení hned trojice hráčů soupeře. Pro Teplice získal alespoň vhazování.

11
    Dlouhý aut Ondřeje Kričfalušiho. Míč letěl až před bránu, ale hosté se ubránili.

12
    Zatím se hraje bez šancí. O jediné zakončení se pokoušel hned v úvodní minutě domácí Gning, ale to mu zablokoval Vydra.

13
    Z levé strany přetáhl centr Adam Labík. Míč skončil až v zámezí.

14
    Na pravé straně procházel dopředu hostující Patrik Vydra. Ten jednoho hráče přetlačil, ale Albert Labík před něho vložil tělo a nechal se faulovat.

16
    Tomáš Ladra nalevo přenechal míč Vasilovi Kušejovi. Ten odcentroval a dobrý balón přizvedl na roh bránící Kričfaluši.

18
    Rohový kop Tomáše Ladry směřoval na přední tyč. Tam byli připraveni obránci domácího týmu.

19
    U pravé postranní čáry udržel míč Filip Horský. Ten pak zapojil Matěje Radostu, jehož přízemní centr byl sražen na roh.

20
    Teplice právě vstřelily branku!
    Domácí se prosazují po rohovém kopu! Pro centr Alberta Labíka šel brankář Trmal, který však balón pravou rukou vyplácl jen k JAKUBOVI EMMEROVI. Ten pohotovým technickým obloučkem hostujícího gólmana přehodil a nasměroval tak skláře do vedení.
    20. Jakub EMMER - 1:0

22
    Jakub Emmer zaznamenal svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži. Letos za Teplice nastoupil vůbec poprvé v základní sestavě.

23
    Rozhodčí Nehasil nařídil přestávku na občerstvení.

24
    Po krátkém přerušení se opět hraje.

25
    Hostující stoper Tomáš Král chyboval. Odevzdal míč Jakubovi Emmerovi, který posílal do samostatného úniku Abdallaha Gninga. Už to vypadalo, že se senegalský útočník dostane do velké šance, ale v rozhodující chvíli se pod ním utrhl kus trávníku a Gning nepříjemně upadl! Velká smůla pro Teplice.

26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají! Vasil Kušej se na levém křídle vydal za nakopnutým míčem. K němu měl blíže Lukáš Havel, který se však nechal příliš snadno odstavit. Kušej pak pronikl do šestnáctky podél brankové čáry, vymíchal Lukáše Marečka a nahrál před bránu TOMÁŠOVI LADROVI, jenž zakončil do protipohybu Němečka – 1:1.
    26. Tomáš LADRA - 1:1

28
    Situaci ještě prověřoval VAR. Domácí totiž reklamovali Kušejův údajný faul na Havla. Gól je ale potvrzen. Havel si prostě a jednoduše nepočínal dostatečně důrazně a situaci zřejmě podcenil.

30
    Daniel Langhamer dojel skluzem Lukáše Marečka a uviděl za to žlutou kartu.

31
    Abdallah Gning se opět dostával za obranu. I v tomto případě upadl, ale tentokrát to bylo po kontaktu s Patrikem Vydrou. Situaci však přecházel ofsajd.

31
    Ondřej Kričfaluši vyvezl míč na útočnou polovinu. Tam ho předával Filipovi Havelkovi a bránící Tomáš Král zasáhl balón rukou. Sudí nařizuje přímý kop z velmi výhodné pozice.

33
    Exekuce přímáku se nakonec ujal Filip Havelka. Střela se mu ale nepovedla. Míč prolétl vysoko nad bránu někam do kotle domácích fanoušků.

34
    Tomáš Král vysílal dopředu Vasila Kušeje. Ten balón lízl špičkou kopačky, ale nezpracoval. Vše řeší Němeček.

35
    Na centr Alberta Labíka z levé strany si naskakoval Filip Horský. Jeho hlavička byla ještě tečována a domácí tak budou zahrávat rohový kop.

36
    Domácí nerozehráli od rohového praporku dobře. Mladoboleslavští se tak snadno ubránili.

37
    Abdallah Gning se dobře uvolnil na pravé straně. Odsud hledal do šestnáctky nabíhajícího Filipa Horského, který z první zamířil mimo bránu.

38
    Střely na bránu – 1:1

39
    Dominik Kostka předváděl dravý průnik na pravém křídle. Získal pro hosty rohový kop.

40
    Roh Tomáše Ladry. Jeho centr našel hlavu Ondřeje Kričfalušiho.

41
    Zpoza šestnáctky to zkusil Jakub Emmer. Druhý gól v zápase nepřidal. Trmalovu bránu minul.

42
    Na centr Kostky z pravé strany si nabíhal Daniel Mareček. K míči měl ale hostující záložník daleko.

44
    Hráči z Mladé Boleslavi se snaží v závěru poločasu kontrolovat hru a držet míč na kopačkách.

45
    Nákop Králika hledal Andreje Kadlece. Domácí obrana odehrála míč do autu.

45
    Dominik Kostka hledal svou přihrávkou před bránu nabíhajícího Kušeje. Domácí obrana to zvládla, ovšem hosté před přestávkou začínají zlobit.

45+1
    První poločas bude nastaven o dvě minuty. Nápor hostí pokračuje. Dobře se uvolnil Dominik Kostka. Jeho tečovaná střela z pravé strany pokutového území skončila v rukavicích Němečka.

45+1
    Na zemi zůstal ležet Albert Labík. Rozhodčí povolil ošetření.

45+2
    Labík odchází za postranní čáru. I v případě, že by nemohl pokračovat, tak už by domácí asi vydrželi se střídáním do přestávky.

45+3
    Labík je už navíc zpátky na hřišti. Rozhodčí ještě něco přidal za jeho ošetřování.

45+4

První poločas utkání mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví končí nerozhodně 1:1. Do vedení šli ve 20. minutě domácí. Brankář Trmal vyplácl po rohovém kopu míč jen na hranici šestnáctky, odkud ho přeloboval Jakub Emmer. Odpověď Středočechů přišla za šest minut. Kušej přetlačil liknavého obránce Havla a po následném průniku podél brankové čáry vyzval ke skórování Tomáše Ladru. V závěru poločasu měli míč častěji na kopačkách hosté, ovšem žádnou větší šanci si nevytvořili.

Střídání v týmu FK Teplice:
    ze hřiště odchází Albert Labík, přichází Jaroslav Harušťák.

48
    Na útočný výlet se vydal Patrik Vydra, kterého fauloval Kričfaluši. Hosté pokračují ve formě standardní situace.

49
    Hosté rozehráli nakrátko a zřejmě to byla nacvičená akce. Míč převzal Ladra, který ho nahrál Danielovi Langhamerovi. Ten vrátil Ladrovi, jenž to zkoušel levačkou. Z 18 metrů mířil jen do středu brány, kde byl připravený Němeček.

51
    Ošetřován byl hostující Daniel Mareček. Ten se bude moci vrátit do hry.

52
    Kolmici za obranu dostával Abdallah Gning. Trmal rychle vyběhl a odkopl míč do bezpečí.

54
    Úvod druhého poločasu je zatím vyrovnaný. Hra se otáčí ze strany na stranu.

56
    Dobrá akce domácích! Kričfaluši roztáhl hru doleva na Filipa Horského. Ten okamžitě pálil balón před bránu, kde se ho snažil tečovat Abdallah Gning. Nezasáhl však míč tak, aby ho nasměroval mezi tyče.

57
    Severočeši se snaží převzít iniciativu a vyvinout tlak na obranu Boleslavi.

58
    A velká příležitost Teplic! Centr Matěje Radosty z pravé strany zasáhl polonůžkami Abdallah Gning. Zamířil decimetry vedle levé tyče z pohledu brankáře Trmala!

59
    Zakončení Gninga bylo tečované, takže následoval rohový kop. Po něm hlavičkoval do Trmalových rukavic Nemanja Mičević.

60
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
    ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Marek Matějovský.

60
    Žlutá karta pro tým FK Teplice (Ondřej Kričfaluši).

61
    Dnešní utkání sleduje 3485 diváků.

62
    Matěj Radosta napravo umotal Andreje Kadlece. Jeho centr pak propadl až k Abdallahovi Gningovi, který však balón netrefil dobře a poslal ho vedle brány! To byla další dobrá příležitost domácího útočníka.

63
    Na levé straně procházel obranou pro změnu Jaroslav Harušťák. Ten chtěl nahrávat pod sebe Horskému, ale toho pokryl veterán Matějovský.

65
    Domácí jsou momentálně aktivnější a ženou se za vítězným gólem. Dopředu pospíchal Abdallah Gning. Ještě předával balón Filipovi Horskému, jehož odzbrojil vracející se Patrik Vydra.

66
    Zahrozili ale hosté. Na hranici šestnáctky se uvolnil Tomáš Ladra. Jeho střela ale mířila na ruce Němečka, který balón nadvakrát zkrotil.

67
    Domácí zahrávali přímý kop z nějakých 22 metrů. Ondřej Kričfaluši to zkusil přímo. Vysoko přestřelil.

68
    Střely celkem – 12:5

69
    Po závaru před hostující bránou se nepříjemně srazili hlavami Martin Králik a Abdallah Gning. Hůře to vypadá s Gningem, který se příliš nehýbe.

70
    Gning je už ale na nohách. Naopak otřesený Králik je v péči lékařů.

71
    ze hřiště odchází Filip Horský, přichází Tadeáš Vachoušek.

72
    Do hry se vracejí oba aktéři srážky. Vše tedy dopadlo dobře.

72
    Gning si zády k bráně zpracovával dlouhý balón a pohotově se ho snažil sklepnout pro Jakuba Emmera. Před ním zakročil vybíhající Trmal!

73
    Na druhé straně byl rozběhnutý Vasil Kušej, který získal pro hosty rohový kop.

73
    Kušej si ho také sám kopnul. Míč se v pokutovém území nepříjemně odrážel a dostal se na hlavu Martina Králika. Zakončení hostujícího stopera si stáhl do rukavic Němeček. Králik pak zůstal podruhé v krátké době opět ležet na trávníku. Zdá se, že ho po jeho hlavičce zasáhl právě Gning.

75
    Ani VAR se ke Gningově zákroku na Králika vracet nebude. Pokračuje se míčem rozhodčího. Mladoboleslavský stoper je v pořádku.

76
    ze hřiště odchází Daniel Langhamer, přichází Marek Suchý,
    ze hřiště odchází Benson Sakala, přichází Lukáš Mašek.

77
    ze hřiště odchází Matěj Radosta, přichází Jakub Urbanec,
    ze hřiště odchází Jakub Emmer, přichází Daniel Trubač.

78
    Abdallah Gning se dostal k hlavičce po standardní situaci. Nasměroval ji vedle brány.

80
    Domácí dobře napadali a získali na útočné polovině míč.

80
    Hosté mohli jít do vedení! Vasil Kušej poslal do úniku Lukáše Maška, který nepřekonal vybíhajícího Němečka. Odražený míč si našel Tomáš Ladra, jenž domácího gólmana přehazoval, ovšem přestřelil také jeho bránu!

82
    Abdallah Gning našel efektní patičkou Ondřeje Kričfalušiho, jehož ránu z hranice šestnáctky srazil mimo bránu obránce! Pokud by balón prolétl, Trmal by měla si velký problém zasáhnout.

83
    Domácí Filip Havelka zatáhl za záchrannou brzdu a za svůj faul dostal žlutou kartu.

83
    Neúnavný Abdallah Gning napadal brankáře Trmala a donutil ho zakopnout míč na tribunu.

84
    Filip Havelka si navedl míč na pravačku a zkusil to tak z 23 metrů. Ne úplně špatná střela skončila metr nad.

84
    Tomáš Ladra s Vasilem Kušejem umějí trápit obrany soupeřů! Spolupráce této dvojice vynesla šanci Ladrovi, jemuž skočil do střely v poslední chvíli Lukáš Havel. Ladra se pak dostal k ještě jednomu zakončení z levé strany šestnáctky, ale to nasměroval vedle vzdálenější tyče.

85
    Teď už jdou hosté do vedení! Základem byla vyhraná hlavička ve středu hřiště po výkopu domácího brankáře Němečka. K balónu se dostal na pravém křídle Vasil Kušej, který pláchl teplické obraně a předložil míč na zadní tyč nabíhajícímu LUKÁŠOVI MAŠKOVI a ten ho uklízel už vlastně do odkryté brány – 1:2.
    85. Lukáš MAŠEK - 1:2

86
    ze hřiště odchází Nemanja Mičević, přichází Roman Čerepkai.

87
    Domácí už mají jen posledních pár minut na odpověď. Pokud by prohráli i tento zápas, dostali by se už do hodně nepříjemné situace.

89
    Tomáš Ladra udržel míč u rohového praporku a ještě stačil odcentrovat. Míč dolétl do rukavic Němečka.

90
    ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Matěj Pulkrab,
    ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Lamin Jawo.

90+1
    Rozhodčí nehasil nastaví ještě pět minut!

90+2
    Hosté odehráli dobrou minutku na útočné polovině. Až teď bude rozehrávat brankář Teplic Němeček.

90+3
    Výkop Němečka našel Abtallaha Gninga. Ten roztáhl doprava na Harušťáka. Jeho centr si však pohlídali obránci soupeře.

90+3
    Po rohovém kopu, na který už šel před bránu soupeře i brankář Němeček, se domácím nepodařilo propálit obranný val soupeře. Bude z toho ještě jeden roh.

90+4
    Hosté se ubránili a v době, kdy ještě Němeček zdaleka nebyl v bráně, se dostal k míči Lamin Jawo. Daniel Trubač ho fauloval a inkasoval žlutou kartu.

90+5
    Mašek ještě poslal do brejku Matěje Pulkraba. Ten střílel z pravé strany šestnáctky mimo. Hosté ale ušetřili cenný čas.

90+6

Fotbalisté Teplic si v 7. ligovém kole zapisují už šestou porážku! Mladé Boleslavi doma podlehli 1:2. Nový hostující kouč Andreas Brännström si tak po úspěšném debutu v play-off o Konferenční ligu připisuje také vítěznou premiéru v Chance Lize.

Domácí se přitom ve 20. minutě ujali vedení. Brankář Trmal po rohovém kopu vyrazil míč jen k Jakubovi Emmerovi a ten ho z hranice šestnáctky přehodil. Středočeši srovnali za šest minut. Vasil Kušej vyhrál souboj s Havlem a podél brankové čáry prošel až do pokutového území, kde našel Tomáše Ladru a ten se nemýlil. V úvodu druhého dějství byli domácí aktivnější. Dobrou příležitost měl Gning, jenž polonůžkami zakončoval těsně vedle brány. Rozhodující gól však přišel v 85. minutě. Asistenci si opět připsal Kušej, jenž nabídl balón před bránu střídajícímu Lukášovi Maškovi a ten měl už poměrně snadnou pozici.

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:3. Fauly: 15:10. (19:03:08)