Chelsea – Crystal Palace 1:1 (kon.) | Newcastle – Tottenham 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – Liverpool 0:3 (kon.)
Chelsea FC
1:1 (1:0)
Crystal Palace FC
Neděle 01.09.2024, 14:30 • Stamford Bridge, Londýn • Anglická Premier League • 3. kolo

Máme tu nejen konec londýnského derby, ale i dvou dlouhých sérií. Chelsea po 14 vítězstvích v řadě poprvé od podzimu 2017 ztrácí s Crystal Palace body a dokonce po 27 zápasech končí zápas těchto soupeřů nerozhodně! Naposledy se body v Premier League dělily roku 1995.
    Chelsea byla dnes lepší v prvním poločase, kdy po dvou neproměněných tutovkách Madueke zvolil v brejku přihrávku na Palmera a jeho pobídku uklidil do prázdné brány Jackson. Hned zkraje druhé půle však vyrovnal krásnou střelou k tyči Eze a skóre 1:1 se již nezměnilo. Hosté získávají první bod do ligové tabulky. (16:30:24)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:13.

90+9

90+8
    Polovysoký centr posouval patičkou na přední tyči Mitchell, ale následná střela ve skrumáži byla zblokována.

90+8
    Do rychlého protiútoku vyrazil po pravém křídle Sarr, letní posila Crystal Palace z Marseille. Míč mu ukopl jen za cenu rohu Colwill.

90+6
    João Félix po přihrávce Enza Fernándeze zakončil po zemi velmi slabě, to byla lahůdka pro Hendersona.

90+5
    Žlutí přerušili silný tlak Chelsea, proti odkopnutému míči vyrazil za velké vápno Sánchez a hlavičkou zrychluje rozehrávku.

90+4
    Vzápětí se Jackson dostal do zakončení z ještě výhodnějšího místa, když byl v souboji o Mudrykem nakopnutý skákavý míč důraznější než Clyne. Zblízka však nastřelil jen nohy vybíhajícího Hendersona.

90+3
    Nicolas Jackson dostal od Nkunkua výborný míč do uličky, střílel tváří v tvář brankáři z velkého vápna, ještě než ho mohli vzít do kleští obránci Crystal Palace. V dobré pozici však rozvlnil jen boční síť.

90+1
    Cole Palmer (Chelsea) si také zblízka prohlédl žlutý kartonek.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

89
    Daniel Muñoz (Crystal Palace) dostává žlutou kartu za útočný faul na Colwilla.

88
    Dvě minuty do konce řádné hrací doby. Crystal Palace drží nerozhodný výsledek stejně jako ve čtyřech z pěti posledních utkání, přesto z nich nevybojoval ani bod. Dočká se dnes ukončení dlouhé série porážek?

86
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Daiči Kamada, přichází Jeff Schlupp.

86
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Christopher Nkunku.

84
    Domácí pronikli do volného prostoru zásluhou Mudryka a Félixe, jenže nikdo se neodhodlal včas k zakončení a nakonec se míč vrací zpět až k Sánchezovi.

83
    Dnešní utkání sleduje 39 298 diváků.

82
    Po dalším přerušení může Dean Henderson rozehrát dlouhým odkopem.

80
    Míč má v rukavicích brankář hostů Henderson, mezitím si sedá a zouvá botu jeho spoluhráč Guéhi, kterého chytají křeče. Fanoušci Chelsea na odchovance domácího klubu mocně pískají.