Monaco – Lens 1:1 (kon.) | Angers – Nice 1:4 (kon.) | Le Havre – Auxerre 3:1 (kon.)
Remeš – Rennes 2:1 (kon.) | Lille – PSG 1:3 (kon.)
Lille OSC
1:3 (0:2)
Paris Saint-Germain
Neděle 01.09.2024, 20:45 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Francouzská Ligue 1 McDonald’s • 3. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:49:40)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:0. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:5.

Domácí nesehráli vůbec špatnou první půli, ale měli smůlu v koncovce. Tu největší ve 12. minutě kdy trefil tyč Diakité. První větší šanci PSG měl ve 26. minutě Barcola, ale na Chevaliera v brance Lille nevyzrál. To se povedlo až ve 33. minutě Vitinhovi, který proměnil penaltu po faulu Ribeira na Dembélého. Ve 37. minutě už to bylo 2:0, když se po pěkné akci prosadil zakončením na zadní tyč Bradley Barcola. Lille mělo silný závěr prvního poločasu, ale znovu nevyužilo žádnou ze svých šancí.

Ve druhém poločase si PSG zkušeně hlídalo své dvoubrankové vedení ,ale jen do do 73. minuty, kdy přišla komplikace v podobě gólu Edona Žegrovaya snížení na 1:2. O pár minut později se už domácí radovali z vyrovnání, gól Anrého ale nakonec kvůli ofsajdu neplatil. V 92. minutě PSG definitivně rozhodlo o svém vítězství, hlavou se prosadil střídající Randal Kolo Muani.

Zápas je u konce, Lille na domácím hřišti prohrálo s PSG 1:3. Zatímco PSG je po třech kolech stoprocentní a s devíti body je první v tabulce, Lille zůstává na šesti bodech a je šesté.

90+6

90+6
    Míč končí v brance PSG, ale opět neplatí kvůli zřejmému ofsajdu.

90+4
    Lille to ještě bude zkoušet, ale už ani fanoušci moc nevěří, někteří už opouštějí stadion.
    90+2. Randal Kolo Muani - 1:3

90+2
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    Po souhře dvou střídajících fotbalistů vedou hosté 3:1 a to je zřejmě konec nadějí pro Lille na bod z tohoto utkání. Doué dokázal udržet téměř ztracený míč na hřišti a pak našel přesným centrem před brankou RANDALA KOLA MUANIHO, který se hlavou nemýlil. Asistence: Désiré Doué.

90+1
    Za faul na Kolo Muaniho v souboji o míč dostává žlutou kartu Bafodé Diakité,

90+1
    Po nepřesném centru bude rozehrávat Donnarumma od branky. Nemůže moc zdržovat, protože už má jednu žlutou kartu.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Lille se rohovému kopu ubránilo a hned se hnalo kupředu. Akce byla ale zastavena ještě daleko před brankou PSG.

89
    Protiútok PSG byl zakončen střelou letní posily PSG z Rennes Désirém Douém. Jeho střela byla sražena na rohový kop.

87
    Hosté sítí, že Lille ještě bude hodně nebezpečné a snaží se hodně kouskvovat hru a držet míč do nejdál od své branky.

86
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Tiago Santos, přichází Rémy Cabella.

84
    Gianluigi Donnarumma dostává za zdržování pří rozehrávce žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
    ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Senny Mayulu.

Petr Sumbal

Branky: 78. Žegrova (B. Diakité) – 33. Vitinha (pen.), 37. Barcola (Asensio), 90+2. Kolo Muani (D. Doué)

Karty:   31. Ribeiro (LIL), 47. Mukau (LIL), 90+1. B. Diakité (LIL) – 25. Beraldo (PSG), 84. Donnarumma (PSG)

Lille OSC: Chevalier – Mándí, B. Diakité, Ribeiro – T. Santos (86. Cabella), Haraldsson (46. Sahraoui), André (C), Gomes (46. Mukau), Gudmundsson – Žegrova, Bayo (66. David).
    Náhradníci: Caillard – Bouaddi, Fernandes, Meunier, O. Touré.

Trenér: Genesio

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí (84. Mayulu), Marquinhos (C), Pacho, Beraldo – Zaïre-Emery, Neves (65. Ruiz), Vitinha – Dembélé (74. Kolo Muani), Asensio (65. D. Doué), Barcola (74. I Kang-in).
    Náhradníci: Tenas – Mbaye, Škriniar, Zague.

Trenér: Enrique

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu