Fiorentina – Monza 2:2 (kon.) | Janov – Hellas 0:2 (kon.) | Juventus – AS Řím 0:0 (kon.)
Udinese – Como 1:0 (kon.)
ACF Fiorentina
2:2 (1:2)
AC Monza
Neděle 01.09.2024, 18:30 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Italská Serie A • 3. kolo

V tuto chvíli je to ode mě vše a přeji příjemný zbytek posledního letního večera. (20:44:17)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:22.

Colombo zapískal dnes naposledy do píšťalky a ukončuje tak dnešní velice zábavný zápas, ve kterém hrozilo překvapení. Fiorentina to ale dokázala v úplném závěru odvrátit a pohromu zažehnává. Je to ale její pátá remíza v řadě a třetí v lize.
    Jako první se v dnešním zápase prosadil Milan Đurić po krásné přihrávce od Pedra Pereiry. O 14 minut později se prosadil syn legendárního fotbalisty Daniel Maldini a poslal tak svůj tým už do dvougólového vedení. V úplných závěrech poločasů to byli ale domácí kteří dvakrát udeřili. V závěru prvního poločasu to byl Moise Kean, který snížil po rohovém kopu. A v tom druhém v šesté nastavené minutě vyrovnal Robin Gosens.

Finální výsledek dnešního zápasu je tak 2:2.

90+10

90+10
    O penaltu se nejedná a rozhodčí vzápětí hned ukončuje celý zápas.

90+9
    Rozhodčí poslouchá v sluchátku asisenta u videa zda-li předchozí zákrok nebyl nedovolený a tím pádem by se jednalo o penaltu.

90+8
    Fiorentině to ale nestačí. Stále útočí a tímto tempem to možná i zvládnou. Otázka je jestli jim bude stačit čas.

90+7
    Žlutá karta pro tým AC Monza (Roberto Gagliardini).
    90+6. Robin GOSENS - 2:2

90+6
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Rohový kop v 96. minutě, který kopal Yacine Adli našel hlavu nového hráče domácích Robina GOSENSE a vyrovnává tak v závěru celého zápasu.

90+5
    Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Dodô).

90+3
    Další pád ve vápně tentokrát hráče domácích. Rozhodčí zareagoval identicky jako v předchozí situaci. Hrajte dál signalizuje.

90+2
    Protiútok domácích zakončil Kean, ale jeho pokud byl zablokován.

90+1
    Hostující hráč padá v pokutovém území, ale rozhodčí rozpažuje a odmítá pískat pokutový kop.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje X minut.

90
    Turati! Neskutečně teď zabránil gólové šanci, protože vychytal dorážku do prázdné brány a z brankové čáry odvrátil balón.

88
    Závěrečný tlak domácích stupňuje na své nebezpečnosti, ale stále nic stoprocentního.

86
    Nebezpečné zakončení z tohoto rohového kopu nepřišlo.

85
    Další rohový kop pro domácí a domácí už jsou blízko.

Simon Menke

Branky: 45. Kean (Ranieri), 90+6. Gosens (Adli) – 18. Đurić (Pereira), 32. Maldini (Kyriakopoulos)

Karty:   23. Mandragora (FIO), 90+5. Dodô (FIO) – 21. Pessina (MOA), 75. Izzo (MOA), 81. Alessandro Nesta (MOA), 90+7. Gagliardini (MOA)

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Comuzzo (79. Martínez Quarta), Ranieri, Biraghi – Dodô, Cataldi (69. Adli), Mandragora (58. Bove), Gosens – Colpani (69. Ikoné), Beltrán (58. Kouamé) – Kean.
    Náhradníci: Martinelli, de Gea – Pongračić, Kayode, Kouadio, Parisi, Richardson, Sottil.

Trenér: Raffaele Palladino

AC Monza: Turati – Izzo, Marí, Carboni (79. Caldirola) – Pereira (78. D'Ambrosio), Bondo, Pessina (C), Kyriakopoulos – Caprari (63. Gagliardini), Maldini (69. Vignato) – Đurić (63. Petagna).
    Náhradníci: Pizzignacco, Mazza – Sensi, Valoti, Forson, Marić, Bianco.

Trenér: Alessandro Nesta

Rozhodčí: Colombo – Berti, Mokhtar