Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | K. Vary – Motor ČB 6:5 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Sparta – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
HC Sparta Praha
3:4 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 05.09.2024, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha • Extraliga dorostu • 1 • Skupina A
    Adam NĚMEC - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec rozdílem 2:1, celkové skóre zápasu je pak 4:3 ve prospěch libereckých hokejistů.
    Autorem vítězného nájezdu je ADAM NĚMEC.
    Matyáš MICHÁLEK

5. série
    1:2
    Matyáš Michálek se prosadit nedokázal! Takřka dokonalá práce Sebastiana Charváta pokračovala i při finálním nájezdu dnešního mače, který precizně vyrazil nad.

69:58
    Těžko říct, zda přesně tohle Žemlička plánoval, Filip Novák nicméně brilantně ujel bekům soupeře a jeho bekhendové kličce chybělo k rozhodnutí duelu minimum. Charvát ovšem opět předvedl famózní práci hokejkou a touč vypíchl.

66:15
    Geniální Němcovo nahození mířilo na Vaněčka před bránu a vzhledem k tomu, že Makarius se již jevil jako zcela překonaný, jsou z nepřesného zakončení příznivci hostujícího celku značně zklamaní.

44:10
    Veliká příležitost Strachoty úspěchem neskončila, po parádní kombinaci s Novákem přestřelil odkrytou bránu!
    41:26 Adam NĚMEC - 3:3

41:26
    5/5
    Liberec právě vstřelil branku!
    ADAM NĚMEC v pádu srovnává na 3:3! Velmi rychlá akce hostujícího týmu při signalizované výhodě rezultuje po výtečné spolupráci dua Šejc-Němec v třetí libereckou branku, Makarius byl vytlačen mimo bránu a měl velmi ztížené možnosti reakce.
    Němec A., Šejc Š., Novák D., Kučera M., Tureček M.
    Michálek M., Žuffa S., Strachota J., Novák F., Prichodko S.

35:51
    Vzápětí jsou ovšem domácí hráči posláni do oslabení, držením se provinil Vojtěch Černý.

35:40
    Velmi nebezpečně nyní z levé strany najížděl Jakub Vaneček, který následně před zdánlivě odkrytou brankou našel Chomu. Tomáš Makarius ovšem vytasil famózní zákrok a drží vedení domácích.
    33:36 Adam NĚMEC - 3:2

33:36
    5/5
    Tomáš Makarius nyní neposlechl pokyn domácího kouče, aby podržel puk a riskl rozehrávku. Ke kotouči se ovšem bleskově dokázali dostat hráči ze severu a po sparťanské nevyužité přesilovce je tu tak okamžitá kontaktní branka, kterou z dorážky po střele Šejce dává ADAM NĚMEC! Asistence: Šimon Šejc.
    Němec A., Šejc Š., Kučera M., Kachlíř L., Vaněček J.
    Toms M., Burda A., Holoubek Š., Blažek F., Heřman D.

30:24
    Za hru vysokou holí je na dvě minuty vyloučen Dominik Krajdl, pokud by Sparta dokázala tuto přesilovou hru využít, bude na tom Liberec již hodně špatně.
    24:16 Jiří STRACHOTA - 3:1

24:16
    5/5
    Sparta právě vstřelila branku!
    JIŘÍ STRACHOTA dokázal před brankou Charváta tečovat nahození Filipa Nováka takovým způsobem, že liberecký brankář absolutně neměl možnost zareagovat! Kvalitní sparťanský presink nese ovoce, domácí odskakují již o dvě branky. Asistence: Filip Novák a David Hoznourek.
    Strachota J., Novák F., Hoznourek D., Burda A., Prichodko S.
    Beneš D., Šubin J., Choma D., Novák D., Tureček M.
    19:09 Daniel HEŘMAN - 2:1

19:09
    4/5
    DANIEL HEŘMAN posílá Spartu nečekaně do vedení! Brejk v oslabení založil přihrávkou přes střední pásmo Štěpán Holoubek a Heřman si následně s Charvátem dokázal poradit zkušeným bekhendem pod víko. Asistence: Štěpán Holoubek.
    Heřman D., Holoubek Š., Toms M., Černý V.
    Krajdl D., Kinter F., Šubin J., Vaněček J., Filo P.

18:32
    Hru 5 na 5 jsme si dlouho neužili, dvě minuty za hákování si totiž odsedí navrátilec z trestné lavice Filip Novák, kterému se zřejmě možnost nerušeného odpočinku v tomto prostoru zalíbila.

16:12
    Dvě minuty za sekání si odkroutí, neprosadí-li se Liberec podruhé, Filip Novák.

08:14
    Po pokusu vyjet s pukem zpoza branky soupeře posílá domácího hráče k zemi Antonín Pufr a ze své podražení si odsedí na trestné lavici dvě minuty.
    06:54 Dominik NOVÁK - 1:1

06:54
    5/4
    Po dělové ráně z pravé strany mezi betony Makariuse přišla výtečná dorážka DOMINIKA NOVÁKA na kterou již domácí gólman neměl absolutně žádnou šanci zareagovat. Asistence: Filip Kinter a Lukáš Kachlíř.
    Novák D., Kinter F., Kachlíř L., Čančík M., Krajdl D.
    Michálek M., Žuffa S., Nejedlý R., Cvikl J.

05:36
    Vzápětí je situace domácího týmu ještě horší, za krosček zcela mimo hru je na trestnou lavici na dvě minuty odeslán Matěj Toms.

04:23
    Za podražení soupeře ve snaze zabránit vzniku rychlého kontru hned v jeho zárodku dostává dvouminutový trest Dominik Beneš.
    01:11 Filip NOVÁK - 1:0

01:11
    5/5
    Domácí družstvo se velmi rychle ujímá vedení, po bídné rozehrávce libereckých se kotouč v předbrankovém prostoru Liberce dostal k duu Jiřímu Strachotovi, který našel před odkrytou brankou postaveného FILIPA NOVÁKA! Asistence: Jiří Strachota.
    Novák F., Strachota J., Prichodko S., Michálek M., Žuffa S.
    Němec A., Šejc Š., Kučera M., Srnský T., Pufr A.

Tadeáš Rulf

Branky a nahrávky: 2. F. Novák (Strachota), 20. Heřman (Holoubek), 25. Strachota (F. Novák, Hoznourek) – 7. D. Novák (Kinter, Kachlíř), 34. Němec (Šejc), 42. Němec (Šejc), rozh. náj. Němec