Kometa Brno – Jihlava 7:1 (kon.) | Poruba – Berani Zlín 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.)
Třinec – Přerov 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Pilsen Wolves 5:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Pátek 06.09.2024, 17:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • 1 • Skupina B

Z RT TORAX ARENY se loučím, přeji příjemný zbytek dne a pohodový zářijový víkend. (19:37:29)

Domácím se podařilo na začátku poslední minuty dostat utkání do prodloužení proměněnou přesilovkou, kterou jim daroval brankář Zábojník nedovoleným bráněním. Stačilo jen vyhrát buly a za jedenáct vteřin opustil náhradník trestnou lavici díky Lukáši Vinklárkovi.

Poslední minuta byla vůbec hodně dramatická. Od ukončení utkání byli blízko jak hosté, tak domácí svými důrazy na brankovištích. K prodloužení ale nakonec přeci jen došlo.

Dva na gólmana jeli hned v první minutě nastavení Žídek se Sochou, Zábojník zázračně puk zastavil před brankovou čarou. Následovaly útoky Zlína a přesně v polovině prodloužení jej ukončil Kryštof Dubrava.

Body z prvního utkání si celky rozdělily a Zlín si po právu vzal ten bod navíc.

62:10
    3/3
    Zlín právě vstřelil branku!
    KRYŠTOF DUBRAVA měl volný prostor k zakončení, když šli dva hráči v bílém po kotouči a vystřelil kolem tyče, která zazvonila RT TORAX ARENOU a puk zapadnul za brankovou čáru. Asistence: Vojtěch Kočica a Jáchym Kubečka.
    Dubrava K., Kočica V., Kubečka J.
    Mitura O., Vogl S., Vrůbel M.

61:50
    Zlínu je pískán ofsajd.

60:40
    Do protiútoku tak šel Žídek se Sochou. Dostali se za obranu, dvakrát si to dali a Socha protlačil puk k brankové čáře. Zábojník ale zázračně kotouč zastavil betony.

60:11
    Puk má Zlín. Vyčkává na rozehrávku a když se dostal do útočné třetiny, kotouč hráči v modrých dresech ztratili.

60:01

60:00

59:40
    Nebezpečný závar před porubským brankovištěm. Skoumal myslel, že má puk pod betony, nakonec střelu od modré zablokoval Vinklárek, který pak ještě zkusil ujet a vystřelit.

59:23
    I Zábojník se blýskl zákrokem za jeden bod.

59:05
    Skoumal vychytal Matulu v jasné gólovce.

58:30
    5/4
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jedenáct vteřin stačilo domácím na využití přesilovky. Vyrovnání zařídil LUKÁŠ VINKLÁREK. Asistence: Pavlo Beljaev a Kryštof Socha.
    Vinklárek L., Beljaev P., Socha K., Planka M., Žídek J.
    Kubečka J., Sedláček Mi., Venený J., Matula A.

58:19
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

58:19
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Radek Zábojník – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Tomáš Páže.

57:40
    Za domácí brankou se odehrálo několik soubojů. Poruba je vyhrála a nakonec si v útočné třetině vydobyla přesilovku. Brankář Zábojník nedovoleně zakročil.

56:23
    Hosté udrželi jednobrankové vedení, i když měla Poruba velké šance vyrovnat. Berani jsou již v plném počtu.

56:20
    Centkowski si najel na osu před gólmana a z těsné blízkosti trefuje jen plastron.

56:05
    Zábojník dobře utěsnil pravou tyč při třech střelách z rohu.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 59. Vinklárek (Beljaev, Socha) – 25. Kočica (Riedl, Páže), 63. Dubrava (Kočica, Kubečka)

HC RT TORAX Poruba: Skoumal (Pernica) – Planka, Mitura, Kohut, Kubálek, Beljaev, Vudarčík – Vrůbel, Socha, Žídek – Centkowski, Vinklárek, Bjaček – Jozefček, Zamborsky, Vogl – Brym, Tyrna.
    Trenér: Tomáš Potěšil

Berani Zlín: Zábojník (Kocyan) – Frömel, Kubečka (C), Provazník, Číhal, Dastych, Coufalík, Mi. Sedláček (A) – Venený, Páže, Riedl – Škrip, Dubrava, Matula – Bečka, Kočica, Jo. Marek – Pánek.
    Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Blaževič – Vojtášek, Návrat