Kometa Brno – Jihlava 7:1 (kon.) | Poruba – Berani Zlín 1:2 (po pr.) | Mountfield HK – Pardubice 2:3 (1:2 po s.n.)
Třinec – Přerov 7:2 (kon.) | HC Litvínov – Pilsen Wolves 5:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Berani Zlín
Pátek 06.09.2024, 17:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • 1 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sezóně ZDAR!!!

Rok se s rokem sešel a máme tu start nové sezóny Extraligy dorostu.

HC RT TORAX Poruba spolu s RI Okna Berani Zlín otevřou základní část soutěže čítající 44 kol v RT TORAX ARENĚ.

Pro Porubany to bude první sezóna kompletně odehraná v rekonstruované ARENĚ ke které během podzimu přibude i nová tréninková hala.

Zdravím ze slunné Ostravy!

Jen co doleští rolba ledovou plochu, nastoupí dorostenci Poruby se Zlína k prvnímu utkání Extraligy dorostu.

Trenéři nahlásili tyto úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Skoumal (Pernica) – Planka, Mitura, Kohut, Kubálek, Beljaev, Vudarčík – Vrůbel, Socha, Žídek – Centkowski, Vinklárek, Bjaček – Jozefček, Zamborsky, Vogl – Brym, Tyrna.
    Trenér: Tomáš Potěšil

Berani Zlín: Zábojník (Kocyan) – Frömel, Kubečka (C), Provazník, Číhal, Dastych, Coufalík, Mi. Sedláček (A) – Venený, Páže, Riedl – Škrip, Dubrava, Matula – Bečka, Kočica, Jo. Marek – Pánek.
    Trenér: Lubomír Vosátko.

00:01

00:33
    Puku se ujali Berani a hned v první možnosti střílel Riedl.

00:58
    Na druhé straně zamířil puk na bránu Dragon.

01:52
    Odraz střely od modré se odrazil od Skoumala a obránce Kohút jej dostal hned mimo pásmo.

02:15
    Porubané se neudrželi v pásmu a musí se rychle vracet.

03:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Adam Bjaček.

04:05
    Přes všechny čáry vyhazuje Planka.

04:28
    Další vyhození až k bráně Zábojníka.

04:58
    Střela Michala Sedláčka končí půl metru od levé Skoumalovy tyče.

05:10

05:40
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje v porubské obranné třetině.

05:57
    Bjaček bojuje za soupeřovou brankou o puk. Nakonec jej zachytil na modré čáře Mitura a Porubané tak pokračují v tlaku.

06:15
    Venenému se daří dostat hru do středního pásma.

07:27
    Berani pokračují v okupování útočné třetiny. Střela Matuly z osy hřiště končí tečována v levém rohu.

07:58
    Jozefček vyváží kotouč do útočné třetiny, kde vybízí ke střele Vogla. Puk má v lapačce Zábojník.

08:25
    Po vhazování střílí Beljajev.

08:45
    Další vhazování před Zábojníkem. tentokrát kvůli icingu.

09:11
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Tomáš Páže – 2 min., podrážení.

09:45
    Střela Beljajeva je hostujícím gólmanem vyražena do pravého rohu. Vinklárek pak nabízí nahrávkou do brankoviště skórování Centkowskému.

10:40
    Puk je u Skoumala. Porubané zakládají bleskový útok.

11:11
    Nakonec není ani tato přesilovka proměněna a Zlín hraje v plném počtu.

11:55
    Riedl je blokován Vudarčíkem za porubskou brankou. Hostující útočník tak nemá prostor a klid k nahrávce spoluhráčům.

12:40
    Hosté nenechávají Porubany vjet do svého obranného pásma a mají teď více ze hry a více možností proměnit tlak v branku. Souboje jsou rameno na rameno s mírou trpělivosti.

13:35
    Domácí celek se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

13:58
    Na pár vteřin měli svěřenci trenéra Potěšila útočné pásmo v moci. Střelba ovšem scházela.

14:20
    Protiútok zakončuje Matula střelou na lapačku. Bude se vhazovat po Skoumalově pravici.

14:48
    Další zákrok porubského brankáře.

15:25
    RT TORAX se ne a ne dostat na delší dobu mimo defenzivní pásmo. Jen díky přesným pohotovým zákrokům Skoumala je skóre pořád nerozhodné.

15:48
    Teď Skoumal vůbec nevěděl, kde puk skončil a rychle zajel do brány, kdyby náhodou kotouč spadl na jeho záda. Objevil se na zadním mantinelu a i pokus Škripa u své pravé tyče spacifikoval.

16:15
    Souboj na zadním mantinelu vyhrává Vrůbel a Poruba může zaútočit.

16:49
    Střela Žídka končí na hokejce obránce a Zlín otáčí hru.

17:15
    Matulova střela přistála v lapačce. Bude se vhazovat v levém kruhu porubského obranného pásma.

17:50
    Krátká hra ve středním pásmu a Berani jsou opět v útočné třetině. Skoumal likviduje střelu Kočicy.

18:15
    Defenzivní hra je na straně Poruby stále stoprocentní. Vhazuje se po Skoumalově levici.

18:40
    Hosté zahráli vysokou holí. Vhazování se připravuje po Zábojníkově pravici.

19:15
    V závěru úvodní třetiny sledujeme hokej nahoru dolů.

19:40
    Poslední pokus Zlína získat z výrazného tlaku gól. Skoumal byl ovšem proti.

20:00

V první třetině branka nepadla, i když byly k dispozici přesilovky. Ani jeden mančaft ji nevyužil. Více šancí si v první dvacetiminutovce vypracovali hosté, ale Mathias Skoumal byl všude včas se svými betony, lapačkou i vyrážečkou.

20:01

20:09
    Po střele Zlína je hra přerušena.

20:35
    Venený dostal od domácího obránce skvělou nahrávku do brankoviště. Jen těsně minul pravou Skoumalovu tyč.

21:25
    Boje na mantinelu vyhrávají hosté, ale nahrávky před branku zase cloní porubští hráči. Nakonec to zkusil Škrip z úhlu a puk končí v lapačce.

22:02
    Vhazování vyhrávají Zlínští.

22:24
    Špatné zpracování kotouče za vlastní brankou mohl potrestat Vrůbel s Voglem. Zábojník se ale včas přesunul proti najíždějícímu druhému jmenovanému a nakonec vykryl i dorážky. Rozhodčí pak ještě hasili jiskřivé emoce před zlínským brankovištěm.

23:29
    Hra je vyrovnanější. Jakoby RT TORAX našel cestu jak se bezpečně a s kotoučem na holích dostávat do útočné třetiny.

24:28
    Gólmani nemuseli zasahovat. Hráči si přebírají puky během bránění a otočili několikrát hru na obě strany.

24:45
    5/5
    Zlín právě vstřelil branku!
    Z dalšího útočného výpadu se už hosté prosazují!
    VOJTĚCH KOČICA byl na hranici brankoviště pohotovější a zápěstím hbitější, čímž otevírá skóre. Asistence: Antonín Riedl a Tomáš Páže.
    Kočica V., Riedl A., Páže T., Číhal T., Kubečka J.
    Mitura O., Kohut M., Žídek J., Centkowski K., Zamborsky P.

25:35
    Po střele Žídka se přerušuje hra.

27:15
    Dlouho se hrálo bez přerušení i přesto, že hráči zašlapovali kotouč pod mantinelem. Sudí pořád vybízel ke hře a byl z toho další porubský protiútok. Jen bez střely, protože hosté dobře bránili svou modrou.

30:00
    Porubě je pískán icing.

30:11
    Další icing posouvá hru před Skoumala.

30:35
    Poruba vyhrává vhazování a Zábojník se musel trochu protáhnout a dokonce si na led i lehnout, aby zabránil vyrovnání.

30:40
    Samuel Vogl – 2 min., nedovolené bránění.

30:58
    Pravou tyč Skoumal utěsnil při střele Riedla. Následně se dobře přesunul proti střele od modré v podání Číhala.

31:59
    Skoumal si připisuje jeden zákrok za druhým. Puk má v lapačce po střele Kubečky.

32:40

33:02
    Zlínští se dostali do ofsajdu. Po ubráněném oslabení se dostali Porubané do herního útlumy.

33:25
    Další porubské vyhození přes všechny čáry.

33:34
    Lukáš Vinklárek – 2 min., krosček.

33:59
    Střela od obránce končí na zadním hrazení.

34:06
    Po vhazování střílí Matula jen do gólmana a po dalším buly se puk díky Zamborského dostává přes všechny čáry.

34:40
    Skoumal nepropustil projektil Frömela a bude se vhazovat v pravém kruhu.

35:00
    Žídkovi se až na druhý pokus podařilo dostat kotouč za modrou čáru.

35:34
    Domácí jsou v plném počtu a zároveň i na kotouči. Střelu Sochy Zábojník přikryl lapačkou.

35:40
    Druhé ubráněné oslabení vlilo domácímu celku rozhodnost do žil a opět se dostávají častěji před soupeřovu branku.

37:18
    Bjeljajev si sjel pro puk za svou brankou, jenže nemá komu rozehrát. Napadající Páže získává kotouč pro svůj tým. Dál se ale hraje na mantinelu.

38:00
    Jsou to boje o kotouč na celém kluzišti. Pro brankáře nepříjemné situace, protože jsou pořád ve střehu. Nikdy neví, odkud se puk vynoří a kdo bude okamžitě pálit.

38:40
    Bruslí se, přetahuje o puk a jen občas vidí diváci střelu na bránu.

39:06
    Zlín zavezl kotouč do útočné třetiny. Střele zabránil Kubálek.

39:40
    Třetina se dohraje s největší pravděpodobností ve středním pásmu.

40:00

Po pěti minutách druhé třetiny Zlínští svůj tlak a produktivitu střel proměnili ve vedoucí branku. Skoumal nestihl reagovat na střelu Vojtěcha Kočicy. Další minuty se hrálo nahoru dolů, hosté získali i početní výhody, stav se nikam nepohnul.

40:01

40:31
    Porubané si nahrávali na dlouho a bylo z toho další zakázané uvolnění.

41:29
    Vogl se dostal do ofsajdu.

41:40
    Tyrna se protáhl kolem střídaček a zakončil k první tyči. Zábojník si tu pravou tyč pohlídal.

41:57
    Do třetího dějství vstoupili domácí s jinou energií. Zábojník má další zákrok.

42:56
    Dva úniky a bravurně zastavené obránci. Gólmani nemuseli zasahovat.

43:21
    Domácí únik zakončil střelou Vinklárek. Dorážka Žídka přišla až po odpískání.

44:25
    Domácí rozehrávka není přesná. Puk sbírá ve středním pásmu Provazník a dostává hru zpět před Zábojníka.

45:02
    Sedláček si počínal na hranici pravidel, když přidržel soupeři hokejku. Dostal od sudího jen napomenutí.

46:00
    Po střelách domácích obránců si sáhl na kotouč Skoumal.

46:24
    Únik dva na jednoho neskončil gólem. Vinklárkovi sjel puk z čepele.

47:08
    Jáchym Kubečka – 2 min., sekání.

47:45
    Čtveřice výborně brání. Momentálně drží Porubu před vlastní brankou poté, co Matula kotouč vyhodil.

48:35
    Zlínu stačí být u kotouče dřív a vyhazovat jej přes všechny čáry.

49:08
    Takže v momentě návratu Kubečky na led jsou Berani v útočné třetině a mohou své vedení navýšit.

49:49
    Skoumal dal lapačku nad hlavu a skryl puk vystřelený Provazníkem.

49:55
    Po buly pak stejný hráč trefuje nešťastným odrazem svého spoluhráče a buly se stěhuje do středního pásma.

50:10
    Křižná nahrávka na Jozefčeka sice prošla, ale než si kotouč zpracoval, už jej měl Coufalík.

50:40
    Icing Zlína. První v utkání. Dlouhou nahrávku nezpracoval Kočica.

50:58
    Druhý icing Beranů, kdy na druhé straně nezachytil puk včas Páže.

51:37
    Porubě nejde plynulý přechod středním pásmem. Soupeř odražené puky sbírá a tím dostává pak domácí pod tlak.

52:01
    Skoumal hranou lapačky vytěsnil puk po střele Riedla.

52:26
    Icing Poruby a vhazování v pravém kruhu.

52:46
    Střelu od modré si Skoumal našel a puk schoval v lapačce.

53:19
    Zlínští se drží v útočné třetině. Pokus Kočicy končí na Voglových bruslích, hru přerušuje až střela Pánka.

53:54
    Přihrávka rukou na straně hostů. Jsou tak vykázáni z útočné třetiny.

54:23
    Adam Matula – 2 min., faul kolenem.

54:55
    RT TORAX neudržel útočnou třetinu. Celkem rychle se ale dostal zpět a na Zábojníka vyslal několik střel. Vše zarazil Zlín vyhozením puku z pásma.

55:47
    Střela Bryma končí ve zlínské lapačce.

56:05
    Zábojník dobře utěsnil pravou tyč při třech střelách z rohu.

56:20
    Centkowski si najel na osu před gólmana a z těsné blízkosti trefuje jen plastron.

56:23
    Hosté udrželi jednobrankové vedení, i když měla Poruba velké šance vyrovnat. Berani jsou již v plném počtu.

57:40
    Za domácí brankou se odehrálo několik soubojů. Poruba je vyhrála a nakonec si v útočné třetině vydobyla přesilovku. Brankář Zábojník nedovoleně zakročil.

58:19
    Radek Zábojník – 2 min., nedovolené bránění, odpyká Tomáš Páže.

58:19
    Oddechový čas pro tým HC RT TORAX Poruba.

58:30
    5/4
    Poruba právě vstřelila branku!
    Jedenáct vteřin stačilo domácím na využití přesilovky. Vyrovnání zařídil LUKÁŠ VINKLÁREK. Asistence: Pavlo Beljaev a Kryštof Socha.
    Vinklárek L., Beljaev P., Socha K., Planka M., Žídek J.
    Kubečka J., Sedláček Mi., Venený J., Matula A.

59:05
    Skoumal vychytal Matulu v jasné gólovce.

59:23
    I Zábojník se blýskl zákrokem za jeden bod.

59:40
    Nebezpečný závar před porubským brankovištěm. Skoumal myslel, že má puk pod betony, nakonec střelu od modré zablokoval Vinklárek, který pak ještě zkusil ujet a vystřelit.

60:00

60:01

60:11
    Puk má Zlín. Vyčkává na rozehrávku a když se dostal do útočné třetiny, kotouč hráči v modrých dresech ztratili.

60:40
    Do protiútoku tak šel Žídek se Sochou. Dostali se za obranu, dvakrát si to dali a Socha protlačil puk k brankové čáře. Zábojník ale zázračně kotouč zastavil betony.

61:50
    Zlínu je pískán ofsajd.

62:10
    3/3
    KRYŠTOF DUBRAVA měl volný prostor k zakončení, když šli dva hráči v bílém po kotouči a vystřelil kolem tyče, která zazvonila RT TORAX ARENOU a puk zapadnul za brankovou čáru. Asistence: Vojtěch Kočica a Jáchym Kubečka.
    Dubrava K., Kočica V., Kubečka J.
    Mitura O., Vogl S., Vrůbel M.

Domácím se podařilo na začátku poslední minuty dostat utkání do prodloužení proměněnou přesilovkou, kterou jim daroval brankář Zábojník nedovoleným bráněním. Stačilo jen vyhrát buly a za jedenáct vteřin opustil náhradník trestnou lavici díky Lukáši Vinklárkovi.

Poslední minuta byla vůbec hodně dramatická. Od ukončení utkání byli blízko jak hosté, tak domácí svými důrazy na brankovištích. K prodloužení ale nakonec přeci jen došlo.

Dva na gólmana jeli hned v první minutě nastavení Žídek se Sochou, Zábojník zázračně puk zastavil před brankovou čarou. Následovaly útoky Zlína a přesně v polovině prodloužení jej ukončil Kryštof Dubrava.

Body z prvního utkání si celky rozdělily a Zlín si po právu vzal ten bod navíc.

Z RT TORAX ARENY se loučím, přeji příjemný zbytek dne a pohodový zářijový víkend. (19:37:29)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 59. Vinklárek (Beljaev, Socha) – 25. Kočica (Riedl, Páže), 63. Dubrava (Kočica, Kubečka)

Trenér: Lubomír Vosátko

Rozhodčí: Blaževič – Vojtášek, Návrat