Spišská N. Ves – Debreceni 5:3 (kon.) | Motor ČB – Black Wings Linz 7:3 (kon.) | Přerov – Šumperk 5:0 (kon.)
Slavia – Icefighters Leipzig 9:1 (kon.) | Benátky n/J – Füchse 2:3 (po pr.) | Kopřivnice – Havířov 2:7 (kon.)
Plzeň – Eispiraten Crimmitschau 3:0 (kon.) | VER Selb – Znojmo 2:3 (kon.) | EHC Chemnitz – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Slavia Praha
9:1 (4:0, 2:0, 3:1)
Icefighters Leipzig
Pátek 06.09.2024, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Přípravné zápasy

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a u dalšího onlajnu brzy napočtenou (19:40:13)

Slavia Praha si v generálce na ligu zastřílela. Icefighters Leipzig se sice jedné branky dočkali, Pražané ale vsítili další tři, a tak je výsledné skóre 9:1.

59:54

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Jiří Průžek – 2 min., faul kolenem.
    57:25 Martin NOVÁK - 9:1

57:25
    Slavia právě vstřelila branku! Ještě není konec a sešívaní jsou krůček od vstřelení deseti branek. MARTIN NOVÁK obdržel přihrávku mezi dva obránce, správně si popíchl puk a dostal se před Kesslera. Hostujícího brankáře zmátl kličkou a přidává devátou branku Pražanů. Asistence: Martin Šťovíček, Šimon Slavíček.

56:39
    Václav Veber si několikrát vyměnil nahrávku s Kočím. První jmenovaný z hranice levého kruhu vystřelil, včasný přesun brankáře ale zneškodnil celou akci.

55:33
    Také Lipsko zahrozilo. Marek Brada čekal na pohyb Cihoně a snažil se mu procpat puk k bližší tyči. Pozorný brankář však v této situaci překonán nebyl.

53:54
    Velmi blízko k jejímu dosažení byl Šimon Slavíček! Útočník se pustil do rychlého úniku a před Kesslerem vykouzlil blafák. Hostující brankář na poslední chvíli vytasil svůj beton.

53:00
    Pražané i nadále drží svého soupeře zamčeného v útočném pásmu. Dočkáme se další branky?
    52:00 Martin ŠŤOVÍČEK - 8:1

52:00
    Slavia právě vstřelila branku! Sešívaní využívají i další přesilovou hru a vedou 8:1. MARTIN ŠŤOVÍČEK se dostal ke střele nejprve z pravého mezikruží, napoprvé neuspěl. Následně však dostal pobídku od Martina Nováka z mnohem lepší pozice a proměnil. Asistence: Martin Novák, Šimon Slavíček.

51:13
    Fabien Kočí si klepl o nahrávku, kterou následně dostal. Z hranice levého kruhu vyslal ostrou ránu, kterou zastavila Kesslerova tyč.

50:25
    Vyloučení v týmu Icefighters Leipzig:
    Amadeus Egger – 2 min., podrážení, odpyká Marek Brada.

49:18
    Na druhé straně za pukem uháněl Marek Brada, ani on však proti početné přesile obránců neuspěl.

48:01
    Za pukem se u levého rohu útočného pásma dral Marek Slavík, hostující obránci se včas vrátili a překazili jeho snahu.
    46:00 Matěj BERAN - 7:1

46:00
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané rychle odpovídají a berou si zpět šestibrankové vedení. Lukáš Strnad svou druhou asistencí v zápase našel z levé strany nyní už čtyřgólového MATĚJE BERANA, který puk vystřelil do ideálního prosotru. Asistence: Lukáš Strnad.
    44:49 Luke VOLKMANN - 6:1

44:49
    Tým Icefighters Leipzig právě vstřelil branku! Tentokrát už se Lipsku přečíslení dvou na jednoho podařilo a dochází ke snížení na 1:6. Daniel Visner naservíroval krásný pas pro LUKEHO VOLKMANNA, a ten poprvé překonává Cichoně, Asistence: Daniel Visner.

43:41
    Martin Novák našel přihrávkou zpoza branky volného Šimona Slavíčka. Proti vstřelené brance stál připravený brankář Lipska, který pohotově chytil do lapačky.

43:30
    Matěj Beran přejel červenou čáru dříve než puk. Pískán je proto ofsajd.

43:02

42:25
    Šimon Slavíček se v poslední minutě oslabení dostal do zajímavého úniku. Pozorný Kessler ho vykryl.

41:07
    Lipsku se opět nedaří proniknout do útočné třetiny: Nyní byl při přechodové fázi odpískán ofsajd.

40:02
    Pražané začnou třetí třetinu po trestu Fabiena Kočího ve čtyřech lidech. Dohrávat v oslabení budou necelé tři minuty.

40:01

Druhá třetina se co se do počtu gólů týče, nesla v klidnějším duchu. Za Pražany se prosadili Slavíček s Beranem. I Lipsko si vytvořilo několik příležitostí, nic z toho však nedokázalo gólově zužitkovat.

40:00

39:02
    Fabien Kočí – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    A také Daniel Visner se nyní snažil zahrozit. Z otočky vystřelil, ale trefil pouze Cichoňův levý beton.

37:20
    Andre Schietzold a Michael Burns jeli v přečíslení dvou na jednoho. Druhému jmenovanému na poslední chvíli ujel puk.

36:18
    Od modré čáry získal Roberto Geiseler puk a jelikož měl hodně času, rozhodl se vystřelit. V jeho nápřahu mu ale jeden z domácích sebral puk.

35:47
    František Hrdinka se dral s pukem po pravé straně kluziště, přes dobře postavenou obranu neprošel.

33:58
    Na druhé straně předvedli rychlé přečíslení hráči německého celku. Finální zakončení zlikvidoval Cichoň.
    32:40 Matěj BERAN - 6:0

32:40
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané velmi rychle využívají zkrácenou přesilovou hru a po polovině utkání vedou 6:0. Opět u toho bylo duo Přikryl – MATĚJ BERAN. Druhý jmenovaný obdržel nahrávku z pravé strany a prostřelil betony Kesslera. Asistence: Roman Přikryl, Fabien Kočí.

32:22

32:16
    Jan-Luca Schumacher – 2 min., držení hole.

31:03
    Zatím to vypadá, že ano. Lipsko se po necelé minutě nedokázalo plně usadit v útočné třetině a ohrozit Cichoně souvislejší kombinací.

30:41
    Jen co skončilo jedno oslabení, zahrají si Pražané další. Zvládnou ho také ubránit?

30:22
    František Hrdinka – 2 min., sekání.

30:03

29:25
    Sešívaní kombinují daleko od svojí braky a krátí Lipsku čas.

28:41
    Jan-Luca Schumacher naservíroval puk zpoza branky kapitánovi Volkmanovi. Ten vyslal na Cichoně tvrdou střelu, branku ale nevsítil. Domácí brankář se dobře přesunul k levé tyči.

28:03
    Jiří Stejskal – 2 min., sekání.

27:49
    A opět hokejista s pětasedmdesátkou na zádech. Tentokrát se snažil překvapit Cichoně od levého mantinelu, ale minul.

25:59
    Za pukem rychle sprintoval Luke Volkmann, včasný návrat obrany jeho snahy překazil.
    24:47 Šimon SLAVÍČEK - 5:0

24:47
    Slavia právě vstřelila branku! Pátá branka Pražanů je na světě a opět u toho byl Martin Novák. Ten v roli nahrávače našel ŠIMONA SLAVÍČKA v mezikruží. Slávistický hokejista svoji střelu umístil do levé šibenice. Asistence: Martin Novák, Fabien Kočí

23:35
    Pražané jsou teď delší čas nastěhovaní v útočném pásmu a kombinují pomocí nahrávek na modré čáře.

22:38
    Průnik Michaela Burnse zastavil hitem Jiří Stejskal, hrát tak opět mohou Hráči Slavie.

21:46
    Na druhé straně se do rychlého brejku dral Daniel Visner, u levého mantinelu ho odzbrojila domácí defenziva.

20:18
    Roman Přikryl zkraje druhé části našel Strnada. Mladý útočník Slavie následně vystřelil, jeho projektil ale pouze rozehřál Kesslera.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:22.

Slavia má za sebou perfektní dvacetiminutovku. Skóre otevřel Šimon Slavíček, druhou branku o chvíli později Martin Novák. Vyzdvihnout zatím musíme také duo Beran – Přikryl, které se postaralo o třetí a čtvrtou branku.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:29
    Tvrdá střela Lukáše Strnada z mezikruží prověřila Kesslera. Ten si s pukem nadvakrát poradil.

17:29
    Další přečíslení, které mohlo skončit pátou brankou. Jiří Průžek však prováhal ideální čas na nahrávku pro Maxima Havrdu, a tak je skóre stále 4:0.
    16:05 Matěj BERAN - 4:0

16:05
    Slavia právě vstřelila branku! Sešívaní proměňují další přesilovou hru a po více než patnácti minutách hry vedou o čtyři branky. Roman Přikryl našel přesně MATĚJE BERANA, který navyšuje vedení svého celku. Asistence: Roman Přikryl, Fabien Kočí.

15:45
    Schumacher – 2 min., sekání.
    14:58 Matěj BERAN - 3:0

14:58
    Slavia právě vstřelila branku! Pražané proměňují svůj drtivý tlak a střílí i třetí branku. Přečíslení dvou na jednoho vedl Strnad s MATĚJEM BERANEM. Právě druhý jmenovaný se následně dostal k puku a dává na 3:0. Asistence: Lukáš Strnad, Roman Přikryl.

13:41
    Slávisté jsou i nadále při chuti. Jiří Stejskal naservíroval spoluhráčům před branku exkluzivní pas, najíždějící hokejista v červeném těsně míjí.
    12:11 Martin NOVÁK - 2:0

12:11
    Slavia právě vstřelila branku! Toto už druhou brankou končí a sešívaní se velmi rychle dostávají do pohodlného vedení. Jiří Průžek byl před brankou v obklopení obránců, a tak z otočky nahrál MARTINOVI NOVÁKOVI, který poloodkrytou brankou nepohrdnul. Asistence: Jiří Průžek, Martin Šťovíček.

11:43
    Brzy to mohlo být o dvě branky. Fabien Kočí napřáhl od modré čáry a maskovaný muž v brance na poslední chvíli vyrazil.

10:57
    Burns – 2 min., sekání.
    10:09 Šimon SLAVÍČEK - 1:0

10:09
    Slavia právě vstřelila branku! Domácí se po deseti minutách zápasu ujímají vedení. Nahození Václava Vebera sice ještě hostující brankář vyrazil, k puku se však jako první dostal ŠIMON SLAVÍČEK, který otevírá skóre. Asistence: Václav Veber.

09:15

08:01
    Také sešívaní zahrozili v početní nevýhodě. Václav Veber šikovně obral soupeře o puk a z úhlu vystřelil. Kessler schoval puk ve své výstroji.

07:15
    Maxim Havrda – 2 min., nedovolené bránění.

07:00

06:24
    Hosté se ve vlastním oslabení dostali do gólové situace! Burns v klíčovém okamžiku neprostřelil Cichoně, který si připisuje velmi důležitý zákrok.

05:26
    Po polovině přesilové hry byla k vidění další nebezpečná kombinace, na jejímž konci stál Jiří Průžek. Kessler předvádí další pohotový zákrok.

04:57
    Hosté se poprvé dostávají z obranné třetiny a značně unaveni odjíždějí střídat.

03:46
    Nejprve střílel Strnad, ještě z lepší pozice dvakrát Vojtěch Polák. Obrana Lipska ale zatím zůstává zavřená.

03:00
    Visner – 2+2, vysoká hůl.

02:34
    Další nepříjemná střela. Schumacher vyslal z mezikruží nepříjemný pokus, který Cichoň schoval ve výstroji.

01:45
    Jiří Průžek dorážel před lipským brankářem. Ačkoliv byl neúspěšný, obrana německého celku nyní nezvládla tuto situaci.

01:08
    Na druhé straně si také první zákrok připisuje Oldřich Cichoň. Vhazovat se bude po jeho pravici.

00:22
    Hned o první šanci se sešívaní postarali v úvodu duelu. Strnadova nahrávka našla Matěje Berana, který z blízka nepropálil Kesslera.

00:01

Oba celky nastupují na ledovou plochu. Domácí v červeném, hosté v bílých dresech

HC Slavia Praha: Cichoň (Hölsä) – Stejskal, Veber, Hrdinka, Holý (C), Sýkora, Kočí – Beran (A), Přikryl, Strnad, Zvagulis, Slavíček, Novák (A), Havrda, Polák, Průžek, Smola, Slavík, Šťovíček
    Trenér: Aleš Totter

Icefighters Leipzig: Kessler (Hoffman) – Egger, Geiseler, Hübner, Hertel, Thalmeier – Brada, Visner, Schietzold, Burns, Chyzowski, Volkmann, Bongers, Schumacher
    Trenér: Patric Wener.

Krásný páteční podvečer z pražského Edenu, kde za pár minut začne duel mezi Slavií Praha a Icefighters Leipzig.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Schuster

Branky a nahrávky: 11. Slavíček (Veber), 13. Novák (Průžek, Šťovíček), 15. Beran (Strnad, Přikryl), 17. Beran (Přikryl, Kočí), 25. Slavíček (Novák, Kočí), 33. Beran (Přikryl, Kočí), 46. Beran (Strnad), 52. Šťovíček (Novák, Slavíček), 58. Novák (Šťovíček, Slavíček) – 45. Volkmann (Visner)

Trenér: Patric Wener