Spišská N. Ves – Debreceni 5:3 (kon.) | Motor ČB – Black Wings Linz 7:3 (kon.) | Přerov – Šumperk 5:0 (kon.)
Slavia – Icefighters Leipzig 9:1 (kon.) | Benátky n/J – Füchse 2:3 (po pr.) | Kopřivnice – Havířov 2:7 (kon.)
Plzeň – Eispiraten Crimmitschau 3:0 (kon.) | VER Selb – Znojmo 2:3 (kon.) | EHC Chemnitz – Kadaň 3:2 (1:0 po s.n.)
HC Benátky nad Jizerou
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
EHC Lausitzer Füchse
Pátek 06.09.2024, 18:00 • ZS Benátky nad Jizerou • Přípravné zápasy

Je konec. HC Benátky nad Jizerou doma v přípravném utkání nestačily na tým EHC Lausitzer Füchse poměrem 2:3. Domácí po dvou vyrovnaných třetinách šli do prodloužení, ale v něm vstřelil vítěznou branku útočník Lišek Lane Schidl. Dvě branky domácích vsítil útočník Dominik Řepík a výborný výkon v brankovišti podal Jaroslav Brázdil. Benátky už v sobotu 7. září oslaví 90 let hokeje utkáním, ve kterém se proti sobě postaví "Legendy" HC Benátky nad Jizerou a Veteráni České republiky. (20:20:45)

61:07 SCHEIDL - 2:3

61:07
    Lausitzer Füchse právě vstřelili branku!
    Lišky rozhodují zápas v prodloužení. Dylan Plouffe nastartoval po šanci Benátek svého kolegu, který jel do rychlého kontru. Tím byl LANE SCHIDL, jenž v plné rychlosti poslal zblízka forhendem černou gumu nad beton domácího brankáře – 3:2. Asistence: Dylan Plouffe.

60:57
    Benátky jsou v pásmu hostů, ale je to bez střely.

60:39
    To Filiminow raději na druhé straně podržel touš ve své výstroji před najíždějícím hráčem Benátek.

60:28
    Brázdil u pravé tyčky likviduje nahození hostů a pak rychle rozehrává.

60:09
    Lišky vyhrály úvodní buly a jdou útočit.

60:01

Třetí dějství je minulostí a vítěze neznáme. HC Benátky nad Jizerou hrají po 60 minutách hry doma s týmem EHC Lausitzer Füchs nerozhodně 2:2. Jdeme do prodloužení.

60:00

59:58
    Brázdil po rychlém kontru hostů dostává černou gumu do své lapačky.

59:45
    Lišky jsou v útočném pásmu, ale je to bez zakončení.

59:26
    Branka Benátek je posunuta, hra je nyní opět přerušena.

59:07
    Hosté ve snaze o rychlý kontr na levé straně zahráli jenom na icing.

58:39
    Jeden z domácích končí na ledě v pásmu hostů. Hra je přerušena.

58:17
    Benátky nahodily puk po prknech za branku hostů a nyní bojují o puk na zadním mantinelu.

57:49
    Lišky aktivně napadají rozehrávku Benátek za brankářem Brázdilem.

57:26
    Lišky se dostaly na pravé straně k zablokované střele.

57:15
    Oba celky si rychle vyměnily puk, ale bylo to bez zakončení.

56:56

56:39
    Ani tentokrát se domácí neusadili v přesilovce v útočném pásmu.

56:19
    Hosté opět vyhazují puk přes všechny lajny.

55:59
    Lišky se rychle osvobozují po špatném nahození Benátek.

55:39
    Hozák z pravého kruhu forhendem trefuje jenom hokejku soupeře.

55:08
    Hosté v oslabení vyhazují puk přes všechny lajny.

54:56
    Vyloučení v týmu EHC Lausitzer Füchse:
    Sezemsky – 2 min., hákování.

Jsou tady ještě lehké emoce před brankou Lišek, ty se už ale obešly bez trestu.

54:39
    Domácí budou zahrávat přesilovku, nyní mají výhodu.

54:18
    Brázdil dostal do své lapačky nahozen od modré čáry. Hosté si zopakují po chvíli vhazování v útočném pásmu.

54:14
    Brázdil dostal puk do své lapačky a domácí hráči mohou jít v klidu vystřídat.

53:49
    Hosté se aktivním napadáním dostali na puk ve třetině Benátek, ale ten vzápětí odevzdávají domácím.

53:20

53:09
    Tlak Lišek nyní pokračuje, ty nyní mačkají obranu Benátek.

52:59
    Valentin to měl na lopatě po sérii střel hostů. Jenže hostující útočník netrefil puk v mezikruží čistě a ten pak zamířil, po teči, jenom do ochranné sítě.

52:36
    Lišky jsou už přes půl minuty v pásmu Benátek a je to bez zakončení.

52:05
    Lišky pumelicí od modré trefili jenom obránce Benátek. Tlak hostů pokračuje.

51:49
    Scheidl byl volný u pravé tyčky, ale k zakončení se nakonec nedostal.

51:28
    Lišky jsou na puku v pásmu Benátek a roztahují přesilovkový deštník.

51:20
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    Chalupa – 2 min., nedovolené bránění.

51:20
    Jeden z hostů padá před domácí brankou a bude se vylučovat.

50:56
    Puk je za brankou hostů a ti nikam s rozehrávkou nespěchají.

50:28
    Oba celky si rychle vyměnily držení puku, ale zakončení jsme neviděli.

50:05

49:37
    Domácí se dostali konečně na touš a roztahují přesilovkový deštník.

49:16
    I tentokrát se lišky lehce osvobozují.

48:56
    Toto není pro domácí dobrá přesilovka, ti se už dvakrát neudrželi v útočném pásmu.

48:05
    Zauner – 2 min., vysoká hůl.
    47:30 ŘEPÍK - 2:2

47:30
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Benátky srovnávají stav v přesilové hře po závaru před brankou Lišek. Hozák a po něm i Havelka netrefili branku, ale puk se poté odrazil na levou stranu. Tam byl volný DOMINIK ŘEPÍK, který poslal touš do volné části branky Lišek – 2:2. Asistence: Havelka a Hozák.

47:15
    Lišky se v oslabení nemohou stále dostat na puk.

46:49
    Filiminow dostává do své lapačky nahození od modré, oba celky nyní střídají.

46:25
    Přesilovku budou mít ale nyní k dispozici i domácí hráči.
    45:32 BREITKREUZ - 1:2

45:32
    Hosté se radují v přesilové hře po pěkné souhře. Jahnke poslal puk od levého mantinelu k pravé straně brankoviště. Tam byl volný BREITKREUZ, který překonává bezmocného Brázdila – 1:2. Asistence: Jahnke.

45:14
    Benátky se v oslabení osvobozují jednoduchým vyhozením.

45:02
    Brázdil dostal do svého náručí nahození z dálky, na které měl dobrý výhled.

44:56
    Lišky jsou na puku a roztahují přesilovkový deštník.

44:36
    Ruka je nahoře po pádu jednoho z hostů. Bude se vylučovat.

43:48
    Puk je za brankou hostů a Benátky nyní aktivně napadají rozehrávku Lišek.

43:19
    Dosch ukázal na ose hřiště své rychlé nohy, ale nakonec hostující útočník nechal puk za sebou.

42:49
    Lišky ztratily na modré puk, ale Benátky nyní jenom nahodily puk do třetiny.

42:11
    Lišky zachytily na modré lajně pokus Benátek o rychlý kontr. Hosté šli do útoku, ale ten likviduje svou lapačko brankář Brázdil.

41:45
    Filiminow dostává do své lapačky nahození z dálky. Puk je za brankou Lišek a oba celky jdou střídat.

41:07
    Benátky nahodily puk na brankou hostů, ale to bylo ze strany domácích pro tuto chvíli také všechno.

40:52
    Ta přišla až nyní, ale Brázdil měl na nahození od modré dobrý výhled a nedopustil dorážku.

40:40
    Tlak hostů pokračuje, ale Lišky se prozatím ke střele nedostaly.

40:15
    Lišky si po úvodním buly vyrobily první střelu na branku, ale puk dostal do své výstroje Brázdil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:36.

Druhá třetina je minulostí. Po 40 minutách hry HC Benátky nad Jizerou hrají doma v přípravném zápase s týmem EHC Lausitzer Füchse nerozhodně 1:1. Charlie Jahnke dostal hosty na střeleckou listinu po pěkné souhře. Benátky ale odpověděly ve 34. minutě Dominikem Řepíkem, který se radoval po rychlém kontru.

40:00

39:56
    Brázdil vyrazil do rohu střelu od modré a to už vypadá pro domácí dobře.

39:39
    Lišky ve snaze o rychlý kontr vyrobily jenom ofsajd na pravé straně.

39:27
    Benátky dostaly puk ze své třetiny a nyní aktivně napadají rozehrávku Lišek.

39:16
    Brázdil dostal puk do své lapačky a hosté mají z rychlého kontru alespoň buly v útočném pásmu.

38:57
    Benátky projely po pravé straně do pásma a nyní oba celky srdnatě bojují o touš na zadním mantinelu.

38:37
    Hosté se dostali po prknech do pásma, ale čároví hlásí ofsajd.

38:08
    Lišky se dostaly necelé dvě minuty před koncem druhé periody do pásma Benátek vysokým lobem. Střela se z toho ale neurodila.

37:39
    Benátky aktivně napadají rozehrávku Lišek.

37:14
    Hozák poslal na modré hostů na led tvrdě jednu z Lišek. Důvod k vyloučení to ale podle pana rozhodčího nebyl.

36:45
    Filiminow raději podržel touš před brankou Lišek, na který si mysleli dva hráči Benátek.

36:26
    Viděli jsem zmatky před brankou hostů, ale na odražený touš na ose se nedostal nikdo z hostů.

36:07
    Benátky zahrozily na levé straně rychlým Mrňou, ale ten se nyní k zakončení nedostává.

35:36
    Mrňa ujel po ose do rychlého kontru, ale pak mu touš sebral obránce Lišek.

35:05
    Oba celky si rychle vyměnily držení puku, ale bylo to bez zakončení.

34:37
    Filliminow se jenom ohlédl za střelou z pravého kruhu. Tlak Benátek nyní pokračuje.

34:04
    Lišky ve snaze o rychlé založení útoku na pravé straně dopustily jenom ofsajdu.

33:56
    Jeden z domácích spadl na hrazení za brankou Lišek, tentokrát se ale vylučovat nebude.
    33:10 ŘEPÍK - 1:1

33:10
    Domácí se zapisují na střeleckou listinu po polovině utkání. DOMINIK ŘEPÍK nabral na levé straně rychlost a pak překonává brankáře Lišek střelou nad beton – 1:1.

32:18
    Benátky se dostaly z tlaku hostů, ale domácí pak chybují na pravé straně. Brejk hostů nakonec Brázdil vyrazil betonem mimo ohrožený prostor.

31:49
    Kliment na levé straně vložil hůl do přihrávky hostů na zadní tyčku.

31:05

30:45
    Benátky se v oslabení podruhé osvobozují.

30:21
    Lišky vyhrály buly v přesilové hře v útočném pásmu, nyní ale vůbec nikam nespěchají.

29:58
    Brázdil měl puk ve své moci a pak došlo na pravé straně na lehké emoce. Vylučovat se ale nakonec nebude.

29:56
    Lišky vyhrály buly a nyní dominují na puku u braky Benátek.

Hosté budou hrát přesilovou hru.

29:16
    Pětník – 2 min., krosček.

29:09
    Domácí ale jenom ztrácí puk v útočné třetině a musí rychle vyklízet získané pozice.

28:55
    Benátky vyhrály buly a roztahují svůj útočný deštník.

28:26
    Filiminow musel zasahovat až nyní. No a to si poradil s pumelicí od modré, která jej trefuje do znaku na dresu.

28:11
    Domácí si už dvakrát objeli branku Lišek, ale je to stále bez střely na Filiminowa.

27:37
    Benátky udržely pásmo, ale po dvaceti vteřinách je to stále bez zakončení.

27:06
    Domácí sevřeli na chvíli Lišky u vlastní branky, ale bal z toho jenom nakonec tečovaná střela z pravého kruhu.

26:41
    Ofsajd na pravé straně přerušuje útočné snažení Benátek nad Jizerou.
    24:59 JAHNKE - 0:1

24:59
    Hosté jdou do vedení na začátku druhé periody po rychlé akci. Puk šel na levý kruh, kde byl Lane Scheidl. Ten po ledě oslovil svého kolegu na pravé straně. CHARLIE JAHNKE byl nepokrytý před brankovištěm a poslal černou gumu do volné části branky – 0:1. Asistence: Lane Scheidl.

24:26
    Jahnke na pravé straně trefuje jenom nohu obránce Benátek.

23:56
    Benátky se dostaly po pravé straně do pásma Lišek, ale pak jsme viděli v podáních jenom tečovanou střelu, která skončila v rohu. Na puku jsou Lišky a ty se nikam neženou.

23:26
    Oba celky si rychle vyměnily držení puku, ale zakončení se z toho nakonec nenarodilo.

22:56
    Benátky nastřelily puk na branku Lišek a nyní mohou jít v poklidu vystřídat.

22:27
    Vacín v tísni nabral puk na vidle a vyhodil jej lobem ze vlastní třetiny.

22:05
    Brázdil se jenom ohlédl po ostrém nahození od modré, to od hráče Lišek doputovalo jenom do zadního mantinelu.

21:36
    Brázdil zastavuje puk do své lapačky a hosté se dostávají alespoň k buly v útočném pásmu.

21:14
    Puk je za brankou hostů, ale tam jej hráči Benátek, k nelibosti domácích fanoušků, rychle ztrácí.

20:49
    Lišky si najely po levé straně do pásma Benátek, ale v něm se neudržely ani deset vteřin.

20:24
    Lišky se dostaly po buly na puk, ale jejich snažení na levé straně na chvíli kazí ofsajd.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51.

První dějství je minulostí. HC Benátky nad Jizerou po něm doma hrají s týmem EHC Lausitzer Füchse bez branek. Domácí celek se může spolehnout na svého brankáře Jaroslava Brázdila, který dnes chytá ve velké pohodě. Lišky mají více střel i slibnějších akcí, ale domácí gólman prozatím nekapituloval.

20:00

19:59
    Rychlý kontr na levé straně ukončuje Liškám siréna.

19:16
    Benátky ujely do kontru na levé straně, ale chvíli trvalo než do pásma dorazili další útočníci. Domácí nyní útočí do plných.

18:56
    Domácí fanoušci se dočkali tečované střely, hosté pak ujeli do svižného kontru, který likviduje, dnes skvěle chytající, Brázdil.

18:26
    Benátky jsou ve třetině hostů už přes dvacet vteřin, ale zatím je to bez zakončení.

18:07
    Necelé dvě minuty do konce prvního dějství a na puku jsou Benátky ve třetině hostů.

17:59
    Taupert to zkusil na levém kruhu z otočky, ale trefuje jenom hráče v bílém. Lišky pak měly k dispozici střelu z pravé strany, Brázdil byl ale připraven.

17:36
    Brázdil šel rychle na led a u levé tyčky přikrývá svou lapačkou volný puk.

17:17
    Brázdil ve spolupráci s vlastním brankářem dostal puk mimo ohrožený prostor.

16:46
    Jahnke na ose raději přihrál dozadu a Lišky nyní začínají od vlastní branky.

16:09
    Brankář Lišek našel touš ve své lapačce a poté došlo i na náznak emocí.

15:59
    Filiminow dostal puk do svého držení a oba celky nyní střídají. Benátky alespoň získávají buly v útočném pásmu.

15:24
    Breitkreuz vyplaval volný u levé tyčky, ale puk dostal jenom na paty.

15:00
    Brázdil přerušuje raději hru před najíždějící dvojicí hostů. Oba celky nyní střídají.

14:29
    Lišky zahrozily znovu z pravé strany, ale trefily jenom nohu domácího beka.

14:08
    Brázdil betonem vykopává nahození z pravé strany, ale tlak hostů nyní pokračuje.

13:45
    Ofsajd na levé straně přerušuje na chvíli útočné snažení Lišek.

13:33
    Ziesche pláchl po levé straně a prošel jako nůž máslem. Jenže jeho příklep z levého kruhu končí na těle brankáře Benátek.

13:11
    Benátky ve snaze o rychlé založení útoku zahrály jenom na zakázané uvolnění.

12:59
    Domácí brankář dostal kotouč do své lapačky a hra byla přerušena. Poté došlo na lehké emoce, ale vylučovat se nebude.

12:16
    Puk je nyní za brankou Lišek a oba celky nyní střídají.

12:05
    Oba celky si rychle vyměnily držení touše, ale bylo to bez zakončení.

11:16
    Domácí protečovali puk po prknech do pásma Lišek. Střela se z toho ale nenarodila.

10:49
    Ziesche ukázal na levé straně rychlé nohy a dostal puk do pásma Benátek. Na levém kruhu si ale pak špatně zpracoval puk.

10:27
    Plouffe to zkusil z levé strany, ale jeho forhend těsně míjí branku Benátek.

10:07
    Benátky v oslabení dobře tahají čas.

09:59
    Brázdil se nyní vytáhl proti střele hostů z pravé strany. Oba celky nyní střídají.

09:49
    Antoš nedokázal lobem vyhodit puk z domácího pásma, tlak Lišek pokračuje.

09:27
    Hosté na pravé straně udrželi puk a roztahují přesilovkový deštník.

08:48
    Benátky vyhodily puk přes všechny lajny.

08:34
    Pětník – 2 min., držení.

08:12
    Ruka je nahoře Lišky budou hrát přesilovku.

07:57
    Mrňa číhal na zadní tyčce branky hostů, ale kotouč z levé strany zablokoval obránce Lišek.

07:15
    Benátky nahodily puk za branku Lišek a domácí jedou střídat.

06:46
    Ziesche ukázal na ose své rychlé nohy, ale z levé tyčky se na ostrý puk od modré nedostal.

06:18
    Hra je přerušena, domácí branka je totiž mimo a v akci jsou ledaři.

Hozák si nalej po ose hřiště, ale z trestného střílení trefuje jenom beton brankáře Lišek.

Domácí mají k dispozici trestné střílení po faulu Beudryho.

04:49
    Benátky se na chvíli osvobozují z tlaku Lišek, ale poté domácí ztratili touš ve vápně.

04:26
    Lišky prošly po levé straně do pásma a už kombinují v pásmu domácích přes dvacet vteřin.

03:49
    Scheidl byl volný na pravé straně u tyčky Benátek, puk k němu ale nedoputoval.

03:16
    Benátky se nyní na pravé straně prezentovaly ofsajdem.

02:47
    Hosté při pokusu o rychlé založení útoku zahráli jenom na icing.

02:16
    Domácí prošli po levém hrazení do pásma Lišek, ale narodila se z toho jenom ztráta kotouče.

01:49
    Domácí ztratily puk na levé straně u mantinelu a musí rychle vyklidit útočné pozice.

01:15
    Benátky však prohrály buly na modré a hosté zahrozili na pravé straně brankoviště. Trefují ale jenom beton Brázdila.

00:45
    Ofsajd na levé straně přerušuje útočné snažení Benátek.

00:26
    Hosté vyhráli buly a po pravé straně ohrozili domácí branku, jenže ta byla posunuta.

00:01

Oba týmy nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z hokeje. V pátek šestého září je na programu přípravné utkání mezi týmy HC Benátky nad Jizerou a EHC Lausitzer Füchse. Úvodní buly se odehraje v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 34. Řepík, 48. Řepík (Havelka, Hozák) – 25. Jahnke (Scheidl), 46. Breitkreuz (Jahnke), 62. Scheidl (Plouffe)

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – Klodner, Antoš, Chalupa, Havelka, Kliment, Němeček, Pejchal – Jankovský, Šafránek (C), Mrňa, Hozák, Pětník, Řepík, Vágner, Havlas, Dvořák, Vacín, Hamršmíd.
    Trenér: Jiří Kadlec

EHC Lausitzer Füchse: Filiminow, Morrone – Zauner, Elten, Braun, Plouffe, Beaudry – Sezemsky, Scheidl, Jahnke, Stumpel, Grafenthin, Makitalo, Taupert, Anders, Valentin, Breitkreuz, Dosch, Bartuli, Knobloch, Ziesche.
    Trenér: Christof Kreutzer

Rozhodčí: Horažďovský – Dědek, Kettner