Pelicans Lahti – Färjestad 0:5 (kon.) | Lausanne – Třinec 1:2 (po pr.) | Bremerhaven – Ženeva 3:2 (kon.)
Straubing – SønderjyskE 3:0 (kon.) | Rouen – Klagenfurt 2:4 (kon.) | Salzburg – Skellefteå 3:4 (kon.)
Les Dragons de Rouen
2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
KAC Klagenfurt
Pátek 06.09.2024, 20:00 • Patinoire Nathalie Péchalat, Rouen • Hokejová Liga mistrů • 1. kolo

Hokejisté Rouenu na úvod Ligy mistrů podlehli rakouskému Klagenfurtu 2:4. Hosté byli lepším týmem. Utkání měli pod kontrolou. V první části udeřili dvakrát. Už ve 4. minutě otevřel skóre Matthew Fraser a na 2:0 upravil Nicholas Petersen. Ve druhé třetině KAC ještě navýšil náskok. Všechny tři branky padly v divoké pasáži mezi 27. a 28. minutou. Nejprve využil přesilovku hostující Senna Peeters. Na 1:3 rychle snížil Jared Dmytriw, ovšem o pouhých 12 sekund později vrátil Rakušanům třígólové vedení Johannes Bischofberger. Draky přiblížil ve 44. minutě na rozdíl dvou tref Tomas Simonsen, ale to už bylo z jejich strany také vše. (22:21:51)

Střely na branku – 23:33

59:49
    Hosté ale vyhráli buly a dostali puk daleko od své branky.

59:41
    Domácí branka je už prázdná! Dahm přerušil hru po střele od modré čáry. Trenér Rouenu Fabrice Lhenry si ještě vyžádal oddechový čas.

59:02
    A je tu již poslední minuta třetí třetiny.

58:18
    From dobruslil kotouč a nahrál ho před branku Nickovi Pastujovovi. Ten mířil do vyrážečky brankáře domácích. Setänen navíc vykopl betonem i konstrukci.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Rouen zatím ani neměl možnost odvolat gólmana.

57:16
    Hosté ještě prozkoušeli brankáře Setänena, který musel zasahovat levým betonem.

56:21
    Hosté v plném počtu. Rouenu utíká čas na zvrat.

55:51
    Jared Dmytriw individuálně zavezl puk do útočného pásma a také vystřelil. Pokus po ledě vyráží Dahm.

54:46
    Robin Colomban střílel z levé strany. Dahm zasáhl ramenem.

54:20
    Paul Le Lem schytal za brankou ostrý hit od Thima Nickla, který dostává dvě minuty. Další přesilová hra francouzského týmu.

53:48
    Domácí se nyní marně snaží vrátit do útočného pásma. Ještě mohli být rádi, že jim neujel Schwinger.

53:02
    Nyní ofsajd domácích.

52:45
    Dobrá přihrávka na pravý kruh, odkud přišla střela Sebastiana Bengtssona z jedničky. Dahm se stačil přesunout.

52:02
    Bude se vylučovat až nyní. Tobias Sablattnig potrestán za napadení a Rouen má šanci na vstřelení kontaktního gólu.

51:19
    V přerušené hře si sudího našel Alexander Lindelöf, který chtěl vědět, proč se za zákrok na Perrona nevylučovalo. Na tom se už ale nebude nic měnit.

50:25
    Francis Perron byl tvrdě atakován u mantinelu. Z ledu se zvedal velmi pomalu a pak odjel v bolestivém předklonu na střídačku. Rozhodčí zákrok neřeší.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Dmytriw, 44. Simonsen (Colomban) – 4. Fraser (Hundertpfund), 11. Petersen (Hundertpfund), 27. Peeters (From), 28. Bischofberger

Les Dragons de Rouen: Setänen (Richard) – Tommila, Chakiachvili (A), Duquette, Glad, Cantagallo, Lindelöf – Dmytriw, Perron, Bengtsson – Simonsen, Hervé, Rech (A) – Vigners, Nesa, Lampérier (C) – Perret, Colomban, Le Lem.
    Trenér: Fabrice Lhenry

KAC Klagenfurt: Dahm (Vorauer) – Nickl, Jensen Aabo (A), Maier, Unterweger (A), Strong, Sablattnig, Preiml – Petersen, Hundertpfund (C), Fraser – Gomboc, Herburger, Bischofberger – From, Pastujov, Peeters – Hochegger, Obersteiner, Schwinger – Van Ee.
    Trenér: Kirk Furey

Rozhodčí: Dehaen, Debuche – Ugolini, Fauvel