Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Přerov 3:2 (5:4 po s.n.)
K. Vary – Berani Zlín 4:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 06.09.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Přestože to s pardubickým celkem na začátku třetí třetiny nevypadalo dobře, prohrával po gólu Spěváčka 1:2, nakonec si ze Slezska odveze všechny tři body, protože dvěma slepenými góly otočil výsledek na svou stranu a v závěru ubránil zesílenou přesilovku soupeře. (19:14:22)

59:51
    Šilarova dělovka z pravého kruhu prolétla nad horní tyčí pardubické branky.

59:20
    Třinečtí se vyhodili z útočného pásma.

58:59
    Volasovu střelu z druhé vlny na poslední chvíli ztečoval mimo branku obránce Koudelka.

58:21
    Domácí trenéři vsadili na hru se šesti hráči v poli, brankář Forst je na střídačce.

58:21
    Za sekání byl vyloučen Korec. Třinec bude hrát v závěru třetí části přesilovou hru.

58:21
    Trenéři Třince sáhli po oddechovém čase.

58:21
    Ošmerovu střelu z levé strany vyrazil brankář Tuláček na druhou stranu, kde se k dorážce do odkryté branky skláněl Spěváček, ale byl seknut soupeřem.

58:03
    Karas je zpět na ledě, domácí mají necelé dvě minuty na vyrovnání.

57:25
    Sedláček zachytil přihrávku zpoza branky a vyhodil puk na druhou stranu.

56:51
    Vojáček zachytil nepřesnou přihrávku soupeře, vyvezl puk do útočného pásma, ale tam už se neodhodlal vystřelit.

56:01
    Problém pro Třinecké, protože na obranné modré čáře fauloval soupeře Antonín Karas a nabídl tím přesilovku pro Pardubice. Karas byl vyloučen na dvě minuty za podrážení.

55:52
    Pardubití se s trochou štěstí ubránili oslabení.

54:54
    Parádní akce Spěváčka, třinecký útočník si z pravého křídla nabruslil až před brankou a forhendovou střelou orazítkoval horní tyč pardubické klece!

54:20
    Kubiesa dostal přihrávku zpoza brány od Gerycha, ale z mezikruží vystřelil puk po ledě do brankáře Tuláčka, ten kotouč vyrazil.

53:53
    Volasovo nastřelení od modré čáry zkoušel před brankou tečovat Kubiesa, ale gólman Tuláček střelu zkrotil.

53:34
    Strkanici mezi střídačkami řečí rozhodčí vyloučením na straně Pardubic. Jevtěchov byl vyloučen na dvě minuty za krosček, následně po dvojce dostali i Šilar s Lučanem za hrubost. Třinec bude mít přesilovou hru.

53:17
    Jevtěchov si sebral puk u levého mantinelu, popojel k třinecké brance a prudce vypálil k přední tyči, kde prostor utěsnil gólman Forst.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 28. Ošmera (Spěváček), 43. Spěváček (Rybnikár, Volas) – 1. Pavlata (Kalužík, A. Fiala), 46. Krčál (Štěpánek, Koudelka), 48. Pavlata (Kalužík, D. Burda)

HC Oceláři Třinec: Forst (Skácel) – Sedláček, M. Pospíšil (A), Horváth, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Šilar, Rybnikár, Zduba – M. Vojáček, Spěváček, Mikula – Karas, Kubiesa (A), Kozlík – Gerych (C), Makula, Dohnal.
    Trenér: Mucha.

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Moustafa) – Křečan, Kubánek, Koudelka, Úlehla, Vápeník, Oliva, Lučan – Pavlata, Krčál, Korec – A. Fiala, Macek, Dostál – Štěpánek (A), D. Burda (C), Kalužík – Pumpiņš, Š. Bartoň, Jevtěchov.
    Trenér: Venc.

Rozhodčí: Šutara, Cabák – Hanzlík, Frais.