Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Přerov 3:2 (5:4 po s.n.)
K. Vary – Berani Zlín 4:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 06.09.2024, 18:00 • Jihlava, Malá hala • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u druhého kola DHL extraligy juniorů, která se první zářijový víkend rozjíždí naplno pátečními a sobotními dvojzápasy. V pátek od 18 hodin se na Zimáčku v Jihlavě utká domácí HC Dukla Jihlava proti týmu Bílí Tygři Liberec.

Oba celky vstoupily do extraligy naprosto odlišně. Dukla bude mít co napravovat, jelikož v neděli hrála na ledě Komety a proti stříbrnému celku loňského ročníku vybouchla poměrem 1:9. Liberec si naopak dovezl hodně cennou výhru z Mladé Boleslavi, derby ovládl výsledkem 2:0.

HC Dukla Jihlava: Málek (Sigmund) – Vildomec, Jeletz, Vovsík, Löffler, Pražák, Číhal, Mrtka – Já. Jungwirth, Kuprijanov (C), Burkov – Peš (A), Kudrna, Chlubna – R. Váňa (A), Niederhafner, Nosek – Kupčo, Báťa, Chvátal.
    Trenér: Michal Broš

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Macourek) – Galvas, Ehrenberger (A), M. Macháček, Pilíšek (A), Seidl, Jarabko, Jan Vaněček – Handl (C), Křížek, Rozsíval – Kratochvíl, Stahoň, Hois – Prokůpek, Vološín, S. Jansa – Saxa, Šťástka, Bajer.
    Trenér: Valdemar Jiruš

Rozhodčí: Přemysl Skopal, Jakub Jančí – Patrik Augusta, Ondřej Polák.

00:01

01:18
    Úvodní minuty zápasu jsou otukávací, oba celky se dvakrát dostaly před branku soupeře, ale žádnou šanci nevytěžily.

02:23
    První zákrok si zapsal Ondřej Málek, který u své levé tyče pokryl puk po akci hostí. V trmě vrmě před brankou raději kotouč zastavil.

02:47
    Také Jihlava zahrozila. Od modré střílel Matěj Vildomec, ale přes předbrankový provoz neprošel puk až na Hambálka.

04:04
    JIhlava i Liberec zatím hrají hodně důsledně do obrany, ani jeden z týmů nechce udělat výraznější chybu.

04:24
    Dvouminutová pasáž bez přerušení končí znovu u brankáře Dukly Ondřeje Málka.

04:58
    Marek Šťástka si sice rychle najel do útočného pásma, kde na pravém kruhu zkusil na Číhala stahovačku, jenže při své akci spadl a přišel o puk.

05:26
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec:
    Jakub Seidl – 2 min., hákování.

06:00
    Hosté se krátce po buly osvobozují a ani napodruhé se Dukla nedokázala udržet v útočném pásmu, jelikož Číhalovi na modré utekl puk do středního pásma.

06:38
    Nyní se Dukla při útočné akci provinila ofsajdem.

07:14
    Přesilová hra se Dukle vůbec nedaří, červenožlutí se nedokáží dostat před Hambálkovu branku.

07:26
    Hosté hrají v plném počtu.

09:25
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Ilarion Kuprijanov – 2 min., hákování.

Patrik Křížek – 2 min., nedovolené bránění.

09:44
    Vyloučený Patrik Křížek je jihlavskému publiku dobře znám, však je to jeden z místních odchovanců, který ale na přelomu žákovského/dorosteneckého věku odešel jinam.

10:28
    Báťa s Vološínem absolvovali u střídačky Liberce tvrdý zákrok, za který se nakonec bude vyloučen domácí plejer, který už občas nastupuje i v Áčku.

10:39
    Šimon Báťa – 2 min., nedovolené bránění.

10:44
    Ránu od modré v podání Tomáše Galvase velmi dobře viděl Málek a vyrazil puk betonem. Poté Löffler odpaluje puk až na druhou stranu kluziště.

11:33
    Dukla se dobře brání, hosté musí začít opět od své svatyně.

11:52
    Při přerušení hry se na led vrací Křížek a Kuprijanov.

12:34
    Ofsajdem zřejmě přesilová hra Liberce bez využití skončí.

12:39
    Dukla je v pěti.

14:39
    Příliš zajímavého na ledě toho nyní k vidění není. Oba celky se soustředí na pozornou defenzívu, šance nepříchází.

15:56
    Jihlava zvládla dílčí tlak soupeře a bude se opět vhazovat u Málka, který působí jistým dojmem.

17:16
    Mezi kruhy si sjel Luboš Stahoň, jemuž ale puk sjel z hole a Málek měl snadnou práci. Puk vyrazil na své spoluhráče.

17:38
    Hokej nám opravdu zatím příliš radosti nenabízí, což je ale zejména ze strany Dukly pochopitelné. Po debaklu z minulého kola si chtějí červenožlutí i pod bedlivým dohledem Viktora Ujčíka napravit reputaci. V ochozech je také odchovanec Dukly a její někdejší trenér A-týmu a juniorů Patrik Augusta, nyní kouč reprezentační dvacítky.

17:55
    Po zakázaném uvolnění hostí se hra stěhuje před Hambálka.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny a protože hokej příliš krásy nepřináší, už se těším na čepovanou zrzku za 49 Kč v jihlavském kiosku.

19:41
    Jihlavští v posledních sekundách první třetiny zabrali a zamáčkli soupeře před brankou. Sudí nyní zřejmě přehlédli podražení, kterého se dopustil jeden z hráčů hostí. Do kabin se tak půjde bez branek za plného stavu.

20:00

První třetina skončila zaslouženě bez branek. Ani jeden z týmů si nevytvořil žádnou výraznější šanci, kterou by soupeře zaskočil, a to ani během své přesilovky. Brankáři příliš práce neměli a věřme, že druhá část nabídne pohlednější hokej – 0:0.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

20:01

21:32
    Do druhé části nastoupily oba celky hodně aktivně, mantinely na malém jihlavském zimáčku pořádně duní.

22:05
    Váňa dostal puk do útočného pásma a na pravém kruhu zkoušel kličku, ale puk mu uskočil od hole.

23:12
    Útok hostí končí ofsajdem.

24:23
    Dost možná nejpohlednější akce dosavadního průběhu utkání. Dukla trošku propadla ve středním pásmu, čehož využil Stahoň, jenž se osou hřiště dostal do pásma. Zde přihrál na levou stranu pro Vojtěcha Hoise, který z levého kruhu nepropálil Málka.

26:33
    Liberečtí jsou nyní o maličko aktivnější a operují s pukem před Málkem, ale nedokážou najít recept na pozornou jihlavskou defenzívu.

27:30
    Také Dukla se nyní dokázala dostat do útočného pásma a zakombinovat, jenže opět bez patřičného zužitkování.

27:55
    Rostislav Nosek ukázal rychlé nohy a v souboji o puk za brankou přebruslil soupeře, ovšem více již soupeře neohrozil.

28:58
    Utkání má i nyní celkem spád. Dlouhá pasáž bez přerušení končí u brankáře Vojtěcha Hambálka, který v prvních dvou zápasech inkasoval jen dvakrát. Nejprve vymazal Mladou Boleslav a až do času 30:08 se s ním trápili i střelci Komety. Držel tedy 90 minut čisté konto. Při výhře v Brnu 5:2 dostal druhou branku v čase 43:44 a nyní tak neinkasoval znovu přes 45 minut.

30:58
    Po teči střídačky se bude vhazovat ve středním pásmu u střídačky Dukly.

31:17
    Číhal se na modré otočil s pukem, ale byl kryt soupeřem a jeho pokus o nahození byl zblokován.

32:49
    Patrik Křížek byl na levém kruhu první u puku. Rychle se otočil a vystřelil, ovšem na pozorného Málka si nepřišel.

33:43
    Hosté využívají toho, že mají střídačku blíž útočného pásma. Tygři uzamkli Duklu před její brankou, ale k jejich smůle stále nedokázali vyprodukovat gólovou šanci.

34:04
    Už se to mele. U střídačky Liberce vznikl hlouček hráčů, kteří si něco vyříkávají a nakonec došlo k pořádné mele. Šimon Báťa byl úspěšnější a povalil Tadeáše Vološína na zem. Zaznamenává tak první dílčí výhru za doposud bezbrankového stavu.

34:04
    Šimon Báťa – 2+2, hrubost.

Tadeáš Vološín – 2+2, hrubost.

34:58
    Patrik Krížek se chce proti svému bývalému týmu, kde trávil žákovská léta, vytáhnout. Nyní zkusil střelu z kruhů, ta ale byla na poslední chvíli zblokovaná.

35:23
    Ondřej Málek opět dobře zasáhl a u své pravé tyče pokryl puk.

36:33
    Kapitán hostí Radim Handl se přes obránce snažil dostat před Málka, ovšem na Vovsíka si stahovačkou nepřišel.

37:20
    Samuel Jansa – 2 min., vysoká hůl.

37:30
    Dukla začala lépe a tentokrát se po buly udržela v útočném pásmu. Ale jen na chvíli, nyní už o puk přichází.

38:21
    5/4
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští jdou do vedení a po téměř 39 minutách vidíme branku. Číhal si na modré dobře počkal, aby dostal přihrávku na střelu. Váňa před brankou nevědomky ztečoval puk lehce nalevo pro JIŘÍHO KUPČA, který neměl problém dopravit touš do volné části branky. Asistence: Robert Váňa, Lukáš Číhal.
    Kupčo J., Váňa R., Číhal L., Nosek R., Niederhafner T.
    Ehrenberger J., Macháček M., Handl R., Křížek P.
    38:21 Jiří KUPČO - 1:0

39:35
    Dukla hraje poslední minutu aktivně a nepouští soupeře před svou branku.

40:00

Druhá třetina rozhodně přinesla pohlednější hokej. O něco více šancí měl Liberec, za který je vidět zejména Patrik Křížek, ale brankář Málek je zatím bezchybný. Bezbrankový stav byl prolomen v čase 38:21, kdy Číhal v přesilovce vystřelil od modré, před branku se puk od Váni odrazil nalevo a Jiří Kupčo neměl problém zasunout puk do volné branky – 1:0. Vojtěch Hambálek tak po 54:55 minutách opět inkasoval a Jihlava si nese do třetí části nejtěsnější náskok.

Další třetina začne přibližně v 19:34.

40:01

40:59
    Třetí část začíná ofsajdem Liberce.

Dnešní utkání sleduje 158 diváků.

41:23
    Jihlavští také zahrozili, ovšem Hambálek si prostor u levé tyče pokryl.

42:05
    Liberečtí ukázali rychlou útočnou akci. Na pravé straně nabral rychlost Samuel Jansa, najel si na pravý kruh a vystřelil, ovšem Ondřej Málek byl pozorný a schoval puk ve výstroji.

43:57
    Burkov předvedl svá typická kouzla, kterými byl znám z loňské sezony. Na levém kruhu dvakrát zamíchal s pukem, na soupeře si však nepřišel. Jihlava ještě krátce zůstala na puku, než se Liberečtí osvobodili.

44:29
    Útok hostí ruší ofsajd.

45:10
    Tobias Chlubna předvedl tři rychlé kroky, nabral tempo, projel přes modrou a z levého kruhu vypálil nad branku.

45:30
    Tobias Chlubna – 2 min., hákování.

45:37
    Dukla se hned po buly osvobozuje.

45:48
    Liberečtí se ale rychle dostali do útočného pásma. Jakub Ehrenberger po rychlém vpádu do pásma na nic nečekal a tvrdě vystřelil, z levého kruhu si však na Málka nepřišel.

46:03
    Střela Tomáše Galvase od modré byla jihlavskými hráči zblokována nad branku.

46:21
    Rostislav Nosek neměl pochopení pro stahovačku Tomáše Galvase, který si na něj nepřišel. Jihlavský útočník navíc ještě vyhodil puk.

47:11
    Jihlava hraje i toto oslabení výborně a opět se osvobozuje.

47:30
    Domácí jsou v plném počtu.

47:40
    Chlubna se z trestné lavice ihned zapojil do útočné akce. Najel si k levé tyči, kam dostal přihrávku, ale z bezprostřední blízkosti už neměl příliš prostoru, jak Hambálka překonat.

48:50
    Bekhendové zakončení Váni z pravé strany srazil Hambálek betonem nad branku do ochranné sítě.

49:16
    Liberec měl velkou šanci na srovnání. Hosté ujeli do situace dva na jednoho, ovšem Löffler na pravé straně před brankou výborně zablokoval Tomáše Galvase. Puk se poté odrazil k pravému kruhu k volnému Křížkovi, který zakončoval z pokleku k bližší tyči, ovšem Málek se fantasticky natáhl a kotouč vytěsnil koncem lapačky.

50:44
    Další akce hostí již tak nebezpečná nebyla, ovšem Málek raději pokryl puk a nabídl spoluhráčům i sobě možnost nabrání nových sil.

51:28
    Ofsajd Dukly.

51:40
    Matěj Vildomec dobře zapracoval na modré a nepovolil soupeři dostat se do pásma.

53:22
    5/5
    Jihlavští dělají důležitý krok k vítězství. Vovsík vyhazoval puk z pásma, který se od libereckých hráčů dostal dobrým napadáním k MAXIMU BURKOVOVI. Estonský útočník ukázal rychlé nohy, dostal se přes faulujícího Stahoně do samostatného úniku, najel si před Hambálka a trefil se nad jeho pravý beton pod lapačku. Asistence: Jáchym Jungwirth.
    Burkov M., Vovsík M., Löffler D., Kuprijanov I., Jungwirth Já.
    Ehrenberger J., Galvas T., Rozsíval D., Handl R., Křížek P.
    53:22 Maxim BURKOV - 2:0

54:50
    Hodně emocí nyní vzbudil zákrok za jihlavskou brankou na Matěje Vovsíka, kterého povalil na led Marek Šťástka, naštěstí je ale jihlavský lídr v pořádku.

55:00
    Jan Vaněček – 2 min., nedovolené bránění.

55:45
    Jihlava drží puk za vlastní klecí, což jí ale vůbec nemusí vadit.

56:24
    Vovsík udržel puk na útočné modré a Jihlava je tak nadále před brankou Hambálka.

56:40
    Až nyní se hosté osvobozují a oslabení zřejmě zvládnou.

57:00
    Hosté jsou v pěti.

57:10
    Šance pro Liberec po tom, co je potřetí v zápasu vyloučen Šimon Báťa, nyní za hákování.

57:22
    Jihlava se hned po buly opět osvobozuje.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:52
    Hambálek nadále zůstává ve své brance a nevypadá to, že by hosté zkusili hru bez brankáře.

59:15
    Jihlava hraje v pěti a hned po návratu z ledu šel do úniku Šimon Báťa, ovšem u pravé tyče puk nad beton gólmana nezvedl.

Ve třetí třetině Dukla navázala na trefu z konce druhého dějství, když Jáchym Jungwirth naslepo vysunul do brejku Maxima Burkova, estonský štírek si udělal dobrý den z obránce a i přes jeho faul se trefil na teploměr Hambálka, čímž Dukle pojistil tři body – 2:0. Po debaklu na ledě Komety 1:9 tak Jihlava zabrala a zapisuje první výhru v nové sezoně.

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava díky trefám Kupča a Burkova a také díky čistému kontu brankáře Ondřeje Málka poráží Liberec 2:0, se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (16:39:05)