Plzeň – Sparta 5:4 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 2:6 (kon.) | HC Litvínov – Přerov 3:2 (5:4 po s.n.)
K. Vary – Berani Zlín 4:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Jihlava – Liberec 2:0 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:4 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:4 (0:1, 1:3, 3:0 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 06.09.2024, 13:30 • LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Krásné páteční odpoledne z plzeňské LOGSPEED CZ Arény. V rámci druhého kola DHL Extraligy juniorů se proti sobě postaví domácí Škodovka a pražská Sparta.

HC Sparta Praha prožila ne úplně povedenou zápasovou přípravu. Z devíti přípravných zápasů dokázala vyhrát po základní hrací době pouhé dva, a to proti Pardubicím a švýcarskému Davosu. V prvním ligovém kole ovšem Pražané zvládli zapomenout na dvě prohry v pražském derby z přípravy a proti Slavii vyhráli 3:1. V tomto utkání se nejvíce dařilo Ondřeji Hrabíkovi se třemi asistencemi, který je jedním ze tří overage hráčů v sestavě Sparta. Naváže rudá skvadra na dobrý vstup do soutěže i na ledě Plzně, proti které se vždy dá očekávat velká bitva?

HC Škoda Plzeň může být naopak s přípravným obdobím spokojena. Západočeši sehráli celkem deset přípravných duelů a po šedesáti minutách odcházeli poraženi pouze jednou. Přípravu si indiáni zpestřili souboji s německými soupeři, ve dvojzápasech s Düsseldorfem i Ingolstadtem vždy zvítězili. To se jim povedlo i v úvodním zápase extraligy proti českobudějovickému Motoru. Vyrovnané utkání urvala Škodovka na svou stranu v nájezdech a rovněž začala vítězně. Jak se jí povede v tradičním střetnutí proti pražské Spartě?

HC Škoda Plzeň: Houdek (Bašta) – Cícha, Kocek, Prošek, Skala, Hnát, Tolar, Pšenička – Řehoř, Pittr, Sabiniok – Koubek, Makovec, Hořejší (C) – Klatovský, M. Beran II, Úbl – Mazanec (A), Borák (A), J. Matějka.
    Trenér: Petr Vojan

HC Sparta Praha: Tvrzník (Vedral) – T. Malínek, T. Bartoň, Cichoň, J. Červenka (A), M. Beran I, Žižka, Reisnecker – Stěpančuk, Fábry, Chlán – Bareš (A), Ji. Pospíšil, Baláž – F. Novák, McGovern, Odehnal – Žmola, Daníček (A), Leinweber.
    Trenér: Tomáš Netík.

00:01

00:30
    Úvodní buly vyhrála domácí družina a pokusila se o vstup do útočného pásma. To se jí však nepovedlo a útočí Sparta.

01:15
    Štěpán Houdek si připsal první úspěšný zákrok proti střele od levého mantinelu.

03:06
    Marek Hořejší to zkusil svižnou střelou od pravého mantinelu, ale bránu netrefil.

03:50
    V souboji kapitánů si domácí Hořejši počkal na Bareše a pěkným hitem ho poslal k zemi.

04:15
    Aleš Mazanec nic nevymýšlel a nahodil puk na brankáře soupeře, Tvrzník ho přidržel v rukavici.

04:39
    Velká šance Plzeňských! Matyáš Borák si našel odražený kotouč a zblízka ho poslal jen do Tvrzníkova ramena.

05:50
    5/5
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FILIP NOVÁK. Sparta se ujímá vedení! Nahození Tomáše Malínka od modré chytře tečoval Filip Novák a puk skončil až v plzeňské síti. Asistence: Tomáš Malínek Jakub Červenka.
    Fábry A., Malínek T., Novák F., Červenka J., Stěpančuk B.
    Kocek P., Skala T., Koubek T., Klatovský A., Sabiniok O.
    05:50 Filip NOVÁK - 0:1

07:43
    Brejkovou situaci vzal Odehnal na sebe, ale jeho tvrdý pokus skončil jen na břiše připraveného Houdka.

09:04
    Další dobrá příležitost se naskytla před Andrejem Fábrym. Ten zcela volný vyplaval na hranici vrcholků kruhů a jen kvůli nepovedené střele Houdek zasahovat nemusel.

10:12
    Skákavý kotouč maskovaný muž Pražanů raději přidržel v lapačce a vhazovat se bude po jeho pravici.

10:16
    Ihned po buly se do toho opřel Sabiniok, Tvrzník připraven.

10:43
    A další šance Sabinioka! Bekhendový pokus vytáhlého útočníka vytáhl Tvrzník levým betonem.

11:45
    Sparťané měli dvě velké šance v krátkém sledu! Nejprve z nebezpečné pozice vychytal Bareše Houdek, o půlminutu později zase musel zasahovat znovu proti ostré ráně Berana.

13:35
    Tomáš Malínek svými pokusy od modré neuspěl, a tak to záhy vzal na sebe Albert Bareš. Zakončení kapitána hostí vytáhl Houdek pravým ramenem.

14:32
    Icing indiánů.

14:43
    Z pravé strany se řítil na bránu Marek Hořejší. Rozhodl se pro střelu na bližší tyč, Tvrzník byl připraven.

15:52
    Po odebrání puku Klatovskému se Andrej Fábry obtočil kolem brány a zakončoval na přední tyč. Štěpán Houdek s jeho úmyslem počítal.

15:56
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Matyáš Cícha – 2 min., vysoká hůl.

17:04
    Tomáš Žižka si vyměnil kotouč s Daníčkem a střílel od modré, bránu však přestřelil.

17:50
    Pěkný ťukes Sparťanů chtěl zakončit Malínek. Z pravého kruhu trefil jen prvního hráče a Škodovka se osvobodila.

19:17
    Ve sprintovém souboji Klatovský na puk nedosáhl a naopak mohla útočit Sparta, nezvládla však přechod přes modrou čáru.

20:00

První dvaceti minutovka je za námi. Herní převahu v ní měli hosté, kteří šli zásluhou Andreje Fábryho do vedení. Oba týmy si poté vypracovaly i další šance, brankáři na obou stranách ale chytali velice dobře. Druhá část začne ve 14:16.

20:01

20:08
    5/5
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Autorem branky je ALEŠ MAZANEC. Škodovka bleskurychle srovnává skóre. Ihned po buly vyzval Pšenička najetého Mazance, jenž střelou o tyč nedal Tvrzníkovi šanci. Asistence: Marek Hořejší a Max Pšenička.
    Mazanec A., Pšenička M., Cícha M., Borák M., Hořejší M.
    Červenka J., Malínek T., Chlán R., Odehnal M., Bareš A.
    20:08 Aleš MAZANEC - 1:1

21:59
    Situace dva na jednoho se vytvořila před dvojicí Řehoř, Koubek. První jmenovaný se rozhodl pro přihrávku, ale Koubka svým pasem nenašel.

22:18
    Tadeáš Koubek – 2 min., podrážení.

23:11
    Žižka nabil na pravý kruh Daničkovi, jeho pokus vyrazil Houdek betonem do rohu.

23:48
    5/4
    Autorem branky je ALBERT BAREŠ. Hostující družina si bere vedení zpět a využívá přesilovou hru. Matyáš Beran se nezdráhal a od modré nahodil kotouč na Štěpána Houdka. Jeho střela byla tečována a později po dorážce Bareše puk skončil až za zády bezmocného Houdka. Asistence: Matyáš Beran a Jakub Červenka.
    Beran M. I, Červenka J., Bareš A., Chlán R., Odehnal M.
    Cícha M., Hnát J., Klatovský A., Sabiniok O.

26:18
    Jasná tutovka brankou nekončí. Krásnou kombinaci vyšperkovala Škodovka příhrou na volného Makovce v mezikruží, toho ale výborně vychytal Tvrzník.

28:24
    Prošek zkusil nahodit od modré kotouč, mířil jen vedle.

29:22
    Tak to je neuvěřitelné! To, co nyní nedal Denis Řehoř, se jen tak nevidí. Útočník Západočechů měl na holi zcela prázdnou bránu, ale zázračným způsobem do jeho střely stihl vložit beton Tvrzník a na brankové čáře zamezil brance.

30:23
    Štěpán Houdek se po střele Daníčka z otočky nestačil ohlížet, ale k jeho štěstí se puk od tyčky do brány nedostal.

31:27
    Výpad Pražanů zakončil Malínek střelou do hrudi Štěpána Houdka.

32:22
    Přečíslení dvou na jednoho nevyřešila Škodovka vůbec dobře. Makovec dal Skalovi příliš tvrdou přihrávku a ten nezakončil.

32:55
    Dobrá možnost Fábryho z mezikruží skončila těsně nad.

34:14
    5/5
    Autorem branky je RADOSLAV CICHOŇ. Sparťané odskakují na rozdíl dvou branek. Pohlednou individuální akci předvedl Radoslav Cichoň, který s kotoučem protancoval až mezi kruhy, odkud překonal Houdka střelou do teploměru. Asistence: Tobiáš Tvrzník.
    Cichoň R., Pospíšil Ji., Žmola J., Daníček M., Bartoň T.
    Hnát J., Prošek H., Klatovský A., Matějka J., Sabiniok O.
    34:14 Radoslav CICHOŇ - 1:3

34:31
    Hosté měli záhy další dvě tutovky a obrana Plzně nyní opravdu nestíhá. Houdek musel nejprve zasahovat proti úniku Stěpančuka, poté i proti dorážce Pospíšila. Vše ale zvládl.

36:20
    Tutovka hostí nekončí brankou! Do poloodkryté klece zakončoval McGovern, Houdek předvedl skvělý zákrok lapačkou.

37:14
    Po dlouhé době náznak šance i na druhé straně. Pšenička se vydal na ofenzivní výpad a z pravého kruhu minul vzdálenější tyč.

37:50
    Pokus Úbla ukryl Tvrzník do výstroje.

38:35

39:10
    5/4
    Autorem branky je ALBERT BAREŠ. Netrvalo dlouho a Sparta početní výhodu využila. Opět to byl Matyáš Beran, kdo nahazoval puk na branku, tentokrát do jeho střely vložil Albert Bareš hůl a kotouč skončil až v brance. Asistence: Matyáš Beran a Filip Novák.
    Bareš A., Beran M. I, Novák F., Chlán R., Červenka J.
    Pšenička M., Hnát J., Hořejší M., Mazanec A.
    39:10 Albert BAREŠ - 1:4

40:00

Druhá třetina je minulostí. Škodovka do ní vstoupila skvěle a prosadila se již po osmi sekundách hry zásluhou Aleše Mazance. Hosté ale rychle našli odpověď a třemi brankami v řadě si vzali vedení zpět na svou stranu. Prosadili se Matyáš Beran, Radoslav Cichoň a Albert Bareš. Třetí třetina začne v 15:04.

40:01

41:41
    Marek Daníček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

42:20
    Hosté se osvobozují a Plzeň pouští na led čerstvé síly.

43:03
    Bareš vyhazuje puk do bezpečí.

43:53
    Icing hostí.

44:11
    Aleš Mazanec nic nevymýšlel a nahodil puk na Tvrzníka, ten zasahuje.

44:55
    Po Malínkově nenápadném nahození dorážel Fábry, ale Houdek zůstal pozorný.

45:13
    Jakub Červenka – 2 min., podrážení.

46:20
    5/4
    Autorem branky je MATYÁŠ BORÁK. Západočeši využívají přesilovku a snižují. Pšenička nabil na pravý kruh Borákovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Max Pšenička a Aleš Mazanec.
    Borák M., Pšenička M., Mazanec A., Hořejší M., Úbl M.
    Červenka J., Odehnal M., Pospíšil Ji., Bartoň T.
    46:20 Matyáš BORÁK - 2:4

47:08
    Denis Řehoř – 2 min., hrubost.

Andrej Fábry – 2 min., hrubost.

47:38
    Pšeničkovo nahození Tvrzníkovi vypadlo, ale obrana dobře zakročila.

47:56
    Úbl dobře nabil Sabiniokovi, který trefil hruď Tvrzníka.

48:54
    Marek Hořejší po vybruslení zpoza brány nabil Vojtěchu Tolarovi, který ale trefil jen prvního hráče.

49:57
    Matyáš Beran přestřelil Tvrzníkovu svatyni.

51:17
    Před Kockem vyplaval kotouč a obránce indiánů měl před sebou hotovou dálnici. Rozhodl se pro střelu na zadní tyč, ale úspěšný nebyl.

51:43
    Oddechový čas pro tým HC Sparta Praha.

52:07
    Tomáš Pittr se snažil nachytat Tvrzníka skrytým pokusem na zadní tyč, gólman Sparty měl ale dobrý výhled a poradil si.

52:34
    5/5
    Autorem branky je MATYÁŠ ÚBL. A máme zaděláno na drama! Matyáš Úbl to vzal po spolupráci s Koubkem na sebe, překonal Tvrzníka a dostává svůj tým zpátky na koně. Asistence: Tadeáš Koubek a Denis Řehoř.
    Úbl M., Koubek T., Prošek H., Hnát J., Řehoř D.
    Cichoň R., Beran M. I, Pospíšil Ji., Žmola J., Fábry A.
    52:34 Matyáš ÚBL - 3:4

53:50
    Prošek z levého kruhu minul bránu.

55:22
    Po dlouhé době se na delší dobu usadili v útoku i Sparťané. Tomáš Malínek si hrál s pukem, až ohrozil Houdka skrytým nahozením. K úspěchu to ale nevedlo.

55:50
    Icing Škodovky.

56:05
    Vojtěch Tolar nadělal Tvrzníkovi menší obtíže, ovšem nakonec si maskovaný muž hostí s jeho ránou poradil.

57:24
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň.

57:26
    Plzeň to zkouší v šesti!

57:51
    6/5
    Autorem branky je MATYÁŠ BORÁK. Škodovka využívá hru v šesti a vyrovnává! Matyáš Borák si s kotoučem sjel do středu hřiště a střelou do horního rohu překonal Tvrzníka. Asistence: Marek Hořejší a Matyáš Úbl.
    Borák M., Beran M. II, Hořejší M., Úbl M., Mazanec A., Pšenička M.
    Červenka J., Cichoň R., Pospíšil Ji., Žmola J., Fábry A.
    57:51 Matyáš BORÁK - 4:4

59:54
    Albert Bareš – 2 min., podrážení.

59:57
    Rychlý signál z bule a Škodovka mohla rozhodnout! Pšenička nahrál po úspěšné buly Hořejšímu, jehož dělovku Tvrzník ukryl do výstroje.

60:00

Plzeň třemi brankami ve třetí třetině vyrovnala skóre a čeká nás tak prodloužení. Dvakrát skóroval Matyáš Borák a jednou jeho jmenovec Úbl. Do nastavené části bude navíc domácí tým vstupovat v početní převaze. Prodloužení začne v 15:43.

60:01

60:25
    Dělovku Boráka vytáhl Tvrzník nad!

60:45
    4/3
    Autorem branky je MATYÁŠ BORÁK. Plzeň dokonává obrat v prodloužení a Matyáš Borák završuje hattrick! Po vyrovnávací brance se prosazuje i v prodloužení ranou z první a získává pro svůj tým bod navíc. Asistence: Max Pšenička Matyáš Úbl.
    Borák M., Pšenička M., Úbl M., Hořejší M.
    Červenka J., Pospíšil Ji., Žižka T.
    60:45 Matyáš BORÁK - 5:4

Je konec! Škodovka v napínavém zápase poráží pražskou Spartu 5:4 po prodloužení. Pražanům nestačilo ani vedení 4:1, které domácí tým dotáhl ve třetí třetině. Vítěznou branku vstřelil v prodloužení dnes třígólový Matyáš Borák a rozhodl. (16:09:23)

Jiří (PLZ) Beníšek

Branky a nahrávky: 21. Mazanec (Hořejší, Pšenička), 47. Borák (Pšenička, Mazanec), 53. Úbl (Koubek, Řehoř), 58. Borák (Hořejší, Úbl), 61. Borák (Pšenička, Úbl) – 6. F. Novák (T. Malínek, J. Červenka), 24. Bareš (M. Beran I, J. Červenka), 35. Cichoň (Tvrzník), 40. Bareš (M. Beran I, F. Novák)

HC Sparta Praha: Tvrzník (Vedral) – T. Malínek, T. Bartoň, Cichoň, J. Červenka (A), M. Beran I, Žižka, Reisnecker – Stěpančuk, Fábry, Chlán – Bareš (C), Ji. Pospíšil, Baláž – F. Novák, McGovern, Odehnal – Žmola, Daníček (A), Leinweber.
    Trenér: Tomáš Netík

Rozhodčí: Turhobr, Hucl – Malý, Rubáš