Česko – USA 0:4 (kon.) | Německo – Turecko 4:0 (kon.) | Slovensko – Wales 2:3 (kon.)
Německo
4:0 (3:0)
Turecko
Pátek 06.09.2024, 17:00 • Hustopeče • Ježek Cup (U18)

Je konec. Německo jednoznačně zvítězilo nad Tureckem 4:0.
    Střelecký účet otevřel už v sedmé minutě Taycan Etcibasi. O tři minuty posléze jej doplnil také skvěle hrající Nick Cherny. Turci si během první půle vytvořili jednu velkou možnost, kterou ale neproměnili a tak přišel trest v nastavení prvního poločasu, kdy se prosadil Kilian Sauck. Do druhé půle udělal turecký kouč čtyři změny a ty rozhodně pomohly vylepšit obraz hry. Turci si vypracovali několik dobrých šancí, ale všechny vychytal Leon Klanac. Domácí navíc přidali ještě jednu branku, o kterou se postaral Francis Onyeka. (18:53:21)

90+3

90+2
    Boris Lum se snažil prokličkovat do vápna, ovšem turecká defenzíva jej dál nepustila.

90+1
    Turkům dnes není přáno, neboť se znovu dostali k zakončení, ale opět z toho nebylo nic vážnějšího.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

87
    Po centru se sice Turci dostali k zakončení, ale to nepřineslo nic nebezpečného, neboť míč letěl nad bránu.

86
    Turecko získalo rohový kop z pravé strany, o který se postará Berkay Aslan.

84
    Denis Husser se sice dostal do vápna soupeře, ale tam nedokázal vymyslet něco vážnějšího a dopustil se faulu.

82
    Turecko si vypracovalo další šanci, ale střela Hüseyina Maldara skončila opět na zákroku Leona Klanace a další pokus letěl nad.

80
    Střídání v týmu Turecko:
    ze hřiště odchází Enes Solakoğulları, přichází Enes Cinemre,
    ze hřiště odchází Ömer Arda Kara, přichází Boran Eligüzel.

80
    O chvíli později pálil na druhé straně Montrell Culbreath, ale jeho fantastická střela orazítkovala horní tyč!

80
    Hüseyin Maldar se nyní dostal rovněž do velké šance, ale opět zasáhl skvělý Leon Klanac!

79
    Tyč! Po střele tureckého hráče zazvonila branková konstrukce. Hosté pokračují v nátlaku rohovým kopem.

77
    Střídání v týmu Německo:
    ze hřiště odchází Till Neininger, přichází Ben Nink.
    76. Francis ONYEKA - 4:0

76
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci zvyšují svůj náskok na 4:0! Tiago Poller posunul míč FRANCISU ONYEKOVI, který se fantasticky prodral přes několik tureckých hráčů a následně zakončil k levé tyči.

75
    Tentokrát se ale rohový kop Turecku nepovedl, protože následně uviděl za svůj faul kartu žluté barvy Ege Araç.

74
    ze hřiště odchází Haktan Şener, přichází Enes Öğrüce.

74
    Enes Solakoğulları se dostal z pravé strany ke střele, kterou ale Leon Klanac fantasticky vyrazil. Posléze ještě přišla dorážka, ale německý brankář Leon Klanac byl znovu připraven!

73
    Turecko je znovu na míči a snaží se prodrat k nějaké střele.

72
    Berat Luş se postaral o rozehrání rohového kopu, ovšem ten byl obranou soupeře odvrácen.

70
    ze hřiště odchází Taycan Etcibasi, přichází Denis Husser,
    ze hřiště odchází Luis Engelns, přichází Naba Mensah.

69
    Hra znovu pokračuje a Německo získalo rohový kop z pravé strany.

67
    Nyní rozhodčí opět nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

66
    Tentokrát se dopředu dostalo také Německo, ale přišel jen útočný faul.

65
    Hüseyin Maldar posílal míč naslepo pod sebe dovnitř šestnáctky, ale tam opět nebyl žádné z jeho tureckých spoluhráčů. Hosté si ve druhé půli dokážou tvořit nebezpečné akce a přechody, ale finální fáze zatím chybí.

64
    Tentokrát se na druhé straně předvedl Montrell Culbreath a vybojoval rohový kop z levé strany.
    63. Střela Solakoğullarına nepřekvapila německého brankáře.

63
    Enes Solakoğulları si připravil míč na levou a z nějakých dvaceti metrů vystřelil nebezpečnou ránu, se kterou si ale Leon Klanac poradil. Turecko je ve druhé půli nebezpečnějším týmem.

Dnešní utkání sleduje 401 diváků.

62
    Berkay Aslan si pohrál s obráncem na pravé straně a posílal před bránu velmi nebezpečný centr, ovšem ten nedokázal žádný z jeho spoluhráčů zavěsit.

60
    ze hřiště odchází Nick Cherny, přichází Tiago Poller,
    ze hřiště odchází Kilian Sauck, přichází Francis Onyeka,
    ze hřiště odchází Mick Schmetgens, přichází Luca Erlein,
    ze hřiště odchází Darnell Keumo, přichází Rafael Pinto Pedrosa.

59
    Kilian Sauck si tentokrát našel prostor pro střelu, ale jeho pokus letěl nad bránu.

58
    Po standardní situaci se Kilian Sauck snažil probít obranou, přičemž jej zfauloval Berat Luş a uviděl žlutou kartu.

57
    Zblokovaná střela ze strany tureckého hráče skončila v zámezí a následuje roh.

56
    Zatím toho ve druhé půli z fotbalového hlediska moc vidět nejde. Turecko je více na míči, ale nedokáže si vypracovat žádnou větší příležitost.

55
    Roh Turecka ale nepřinesl v Hustopečích žádné větší pozdvižení. Němci se ale dlouho u míče opět nezdrželi, protože se Nick Cherny dopustil faulu a obdržel žlutou kartu.

54
    Standardní situace domácích přinesla jen rychlý brejk Turecka, které také získalo rohový kop a to z levé strany.

53
    Kilian Sauck se z pravé strany dostal do vápna, ale jeho přihrávka pod sebe byla zblokována a následuje rohový kop.

51
    Taycan Etcibasi se dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy, ale Turecko jde stejně s míčem okamžitě dozadu.

50
    Rohový kop z pravé strany se ovšem Němcům moc nevydařil a Turecko jde velmi rychle do protiútoku.

49
    Mustafa Özbay uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok a německo tak má opět míč ve svém držení.

47
    Turecký trenér sáhl v poločasové přestávce hned ke čtyřem změnám v sestavě a rozhodně se snaží něco změnit, neboť první půle nebyla ze strany Turecka vůbec dobrá.

46
    ze hřiště odchází Fritz Fleck, přichází Montrell Culbreath.

ze hřiště odchází Kubilay Gülmen, přichází Mustafa Özbay,
    ze hřiště odchází Mehmet Çetin, přichází Hüseyin Maldar,
    ze hřiště odchází Hasan Hüseyin Bulut, přichází Ege Araç,
    ze hřiště odchází Battal Ömer Duldar, přichází Berat Luş.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

První část tohoto utkání je za námi a Německo vede nad Tureckem zcela zaslouženě 3:0. Od samého počátku se domácí prezentují vysokým presinkem a skvělým přechodem přes střed hřiště. Střelecký účet otevřel už v sedmé minutě Taycan Etcibasi. O tři minuty posléze jej doplnil také skvěle hrající Nick Cherny. Turci si během první půle vytvořili jednu velkou možnost, kterou ale neproměnili a tak přišel trest v nastavení prvního poločasu, kdy se prosadil Kilian Sauck.

45+2
    45+1. Kilian SAUCK - 3:0

45+1
    V nastaveném čase první půle dává Německo třetí branku! Centr Flecka z pravé strany proskákal ke dvěma volným hráčům a nakonec to byl KILIAN SAUCK, který i se štěstím zakončil ke vzdálenější tyči. Turecký brankář sice míč chytil, ale už za brankovou čárou.

45+1
    Fritz Fleck se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho pokus trefil pouze obránce.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Turci se dopustili faulu a Německo má k dispozici přímý kop z dobré pozice.

44
    Domácí si pohráli s presinkem soupeře uvnitř vlastního vápna a posléze rozjeli další akci přes Saucka.

43
    Němci si vytvořili další možnost k zakončení, ale tentokrát šel míč hodně mimo.

42
    Posléze musel být jeden z tureckých hráčů ošetřen, neboť zůstal ležet na trávníku.
    41. Fleck neprostřelil Cakmaka!

41
    Německo si vytvořilo gólovku, která ale brankou neskončila! Fritz Fleck se po skvělé přihrávce dostal zcela sám do zakončení, ale Burak Alp Çakmak předvedl famózní zákrok!

40
    Kilian Sauck to zkusil z dálky, ale míč si vůbec nepřipravil a byla z toho jen rána pánu bohu do oken.

39
    Opět to byli hosté, kteří se vydali do útoku, ale centr skončil bezpečně v rukou Klanace.
    38. Aslan neproměnil obrovskou příležitost na snížení!

38
    Turecko se hned dvakrát objevilo v obrovské příležitosti, ale první zakončení Berkaye Aslana zblokoval německý obránce a u druhé šance míč prolétl hostujícímu hráči mezi nohama!

37
    Tentokrát standardní situace nepřinesla žádné ohrožení brány a dopředu upalují Turci.

36
    Opět se Německo dostalo dovnitř vápna a Burak Alp Çakmak musel vyrazit střelu z levé strany. Následuje další roh domácích.

35
    Po chvíli si Nick Cherny famózně obhodil soupeře, ale jeho přízemní centr do vápna zblokovala obrana Turecka a následně sudí přerušil hru pro faul domácího hráče.

34
    Domácí celek nyní získal další rohový kop z levé strany, ale ke hlavičce se Němci nedostali.

32
    Je obdivuhodné, jak se Němci dokážou na pár přihrávek dostat ze svého vápna k hranici šestnáctky soupeře.

31
    Hasan Hüseyin Bulut se fantasticky prodral na levém křídle přes dva obránce, ale posléze z úhlu zakončil jen do boční sítě.

30
    Půl hodina utkání je za námi a Německo stále vede nad Tureckem poměrem 2:0. Je třeba dodat, že zcela zaslouženě, neboť hosté se ještě pořádně nedostali k bráně Leona Klanace.

29
    Mehmet Çetin se sice divil, že sudí neodpískal faul ve středu hrací plochy, ale bude muset pokračovat. Poté se Německo opět probojovalo až do vápna, ale ani tentokrát si domácí nenašli trochu prostoru na zakončení.

28
    Několik soubojů ve středu hrací plochy, po kterých se Němci opět dostali do vápna, ale Kacper Koscierski nedokázal přihrát nebo zakončit.

27
    ze hřiště odchází Kerem Arık, přichází Berkay Aslan.

27
    Standardní situace nebyla vůbec špatná, ale nakonec ji Turci dokázali přežít a sami se vypravili směrem dopředu.

26
    Další roh pro Němce. Centr Kacpera Koscierského byl zblokován Oflim a Nick Cherny už si staví míč.

25
    Nyní se opět pokračuje a Taycan Etcibasi to přehnal se svou agresivitou, jelikož narazil do obránce Ömera Arda Kary, který si chtěl míč posunout kolem něj.

24
    Tentokrát ale standardní situace nepřinesla nic nebezpečného a posléze sudí Jan Machálek nařizuje krátkou přestávku na občerstvení.

23
    Po chvíli Německo získalo další rohový kop, mezitím se nám v Hustopečích opět zvedl vítr, což je pro brankáře velice nepříjemné.

22
    Po rohovém kopu se Till Neininger snažil dostat ke hlavičce, ovšem tu poslal daleko vedle brány. Rovněž byl ještě atakován brankářem Çakmakem.

21
    Němci čekají na hranici vápna a okamžitě jdou po rozehrání dopředu, vysoký presink je zatím velmi účinný a Turecko si s ním neví rady.

20
    Centr německého hráče se ale vůbec nepovedl a vysoký míč letěl pouze do zámezí za bránou.

19
    Arda Öztürk se dopustil faulu a domácí mužstvo bude zahrávat standardní situaci z levé strany.

18
    Kilian Sauck si tentokrát vzal na sebe příliš velké sousto, jelikož se snažil jít do kličky proti třem hráčům, což se mu nepovedlo.

17
    Deniz Emre Ofli odehrál dlouhý pas soupeře do zámezí. Německo tak pokračuje autovým vhazováním.

16
    Na chvíli míč sice získali Turci a už se zdálo, že se dostanou do rychlého brejku, ale ten byl zastaven na polovině hřiště. Zatím je obrázek hry naprosto jednoznačný.

15
    Němci jsou znovu usazeni na polovině soupeře a snaží se vymyslet třetí gólovou příležitost.

14
    Nick Cherny chtěl navázat na svou branku v předešlých minutách, ale dlouhý nákop za obranu si tentokrát nedokázal zpracovat.

13
    Battal Ömer Duldar nyní vyčítá svému spoluhráči přihrávku do prostoru nikoho. Turecku se vůbec nedaří v poslední třetině hřiště.

12
    Kilian Sauck se hnal za dlouhým nákopem, ale Deniz Emre Ofli jej kontroloval do zámezí. Turecko ale po autovém vhazování dlouho míč neudrželo.

11
    Turecko se ještě pořádně nedostalo blíž ke svatyni Leona Klanace, který tak zatím nemá žádnou práci.
    10. Nick CHERNY - 2:0

10
    Němci jdou do dvoubrankového vedení! Turecký obránce a zároveň kapitán Deniz Emre Ofli předvedl fatální chybu při odkopu a do volného míče se opřel NICK CHERNY, který zavěsil přesně k levé tyči.

8
    Znovu se Němci dostali na hranici vápna soupeře, ale tentokrát vystřelit nedokázali. Turci posléze postupovali dopředu a sudí odpískal faul domácím.
    7. Taycan ETCIBASI - 1:0

7
    Domácí mužstvo se ujímá vedení! TAYCAN ETCIBASI dostal skvělou přihrávku skrze obranu a následně prostřelil brankáře Burak Alp Çakmaka, který si na míč sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.

5
    Turci ovšem velmi dobře presují a Německo má problémy ve výstavbě svých akcí. Till Neininger odkopl míč z nouze.

4
    Zatím nám tohoto začátek utkání moc nepřináší, oba týmy se snaží neudělat chybu při svých rozehrávkách.

3
    Kacper Koscierski se sice nechal přeskočit soupeřem, ale míč skončil pouze v zámezí. Německo tak bude znovu na míči v podobě autového vhazování.

2
    Němci se snažili něco vymyslet přes levou stranu, ovšem pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

1
    O úvodní výkop tohoto utkání se postaralo Německo. To ovšem hned v úvodu mělo problémy a brankář Leon Klanac se musel rychle zbavit míče před dotírajícím se útočníkem.

1

Německo: Klanac – Schmetgens, Neininger, Keumo – Lum (C) – Fleck, Cherny, Engelns, Koscierski – Etcibasi, Sauck.
    Náhradníci: Schlich – Pinto Pedrosa, Culbreath, Mensah, Husser, Poller, Onyeka, Erlein, Nink.
    Trenér: Christian Wörns

Turecko: Çakmak – Ofli (C), Kara, Öztürk, Gülmen – Arık, Şener – Bulut, Duldar, Çetin – Solakoğulları.
    Náhradníci: Camcı – Özbay, Eligüzel, Araç, Aslan, Luş, Maldar, Öğrüce, Cinemre.
    Trenér: Uğur İnceman

Rozhodčí: Machálek – Podaný, Pospíšil.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.