Belgie – Izrael 3:1 (kon.) | Francie – Itálie 1:3 (kon.)
Belgie
3:1 (1:1)
Izrael
Pátek 06.09.2024, 20:45 • Nagyerdei Stadion, Debrecín • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 2

Zápas mezi Belgií a Izraelem dopadl lépe pro reprezentaci vedenou Domenicem Tedescem. Belgičané zvítězili po dvou gólech Kevina De Bruyneho a jednom zásahu Youriho Tielemanse 3:1 a připisují si tři body do tabulky. Kromě koncovky první půle měli hráči Belgie zápas plně pod kontrolou a zaslouženě si došli pro tři body.

Ode mě je to dnes vše, všem čtenářům přeji hezký víkend. (22:46:22)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 17:7. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 10:7.

90+5

90+4
    Svěřenci Alona Hazana stejně jako na konci prvního poločasu dokázali vstřelit branku, ale opět tam byl menší ofsajd, ve kterém se ocitl Dean David. Rozhodnutí lajnového rozhodčího ještě posvětil VAR.

90+2
    Izraelci ještě kombinovali okolo šestnáctky Belgie, ale žádné nebezpečí nepřišlo. Naopak Belgičané se dostávali do brejku, ale obrana hostí zasáhla a následovat bude pouze rohový kop.

90+1
    První minuta z nastavení byla věnována jednomu z domácích hráčů, který zůstal na zemi po souboji po rohovém kopu. Nakonec je ale vše v pořádku a před námi jsou ještě tři minuty hry.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Izraelci se ještě pokusili ohrozit branku Belgie. Po sražené střele se probojovali k rohovému kopu.

88
    Svěřenci Domenica Tedesca se snažili o dlouhý míč za obranu, ale je jim máván a pískán ofsajd. Za pár vteřin se dozvíme, kolik hlavní rozhodčí ještě přinastaví.

86
    Znovu aktivní Julien Duranville ve vápně soupeře. Tentokrát se snažil dostat před dva obránce soupeře, ale byl zastaven.

85
    Julien Duranville vtrhl do vápna z levé strany a střelou na bližší tyč chtěl překonat brankáře soupeře. Yoav Gerafi ale vytáhl skvělý zákrok a následovat bude rohový kop.

84
    Belgičané už zápas pouze dohrávají, nikam se neženou a vyměňují si přihrávky na své polovině.

82
    Střídání v týmu Belgie:
    ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Johan Bakayoko.

81
    Roy Revivo si poradil s nepřesným centrem Arthura Theata, ale následně proti němu dobře vystoupil Dodi Lukebakio, který vybojoval autové vhazování pro svůj tým.

80
    Střídání v týmu Izrael:
    ze hřiště odchází Manor Solomon, přichází Dan Biton.

80
    V postavení mimo hru se ocitl Manor Solomon a toto ofsajdové postavení neuniklo pomeznímu rozhodčímu, který hned zvedl praporek.

79
    Arne Engels se na polovině hřiště dopustil lehkého faulu a Sagiv Jehezkel rozehraje standardku těsně před půlící čárou.

78
    Sagiv Jehezkel se znovu ocitl na zemi a vypadá to, že ho postihly křeče. Po krátké pauze je zpět na nohách a hra může pokračovat.

Tadeáš Zeman

Branky: 21. De Bruyne (Doku), 48. Tielemans (Openda), 52. De Bruyne (pen.) – 36. Castagne (vla.)

Karty:   77. De Bruyne (BEL) – 33. Abú Fání (ISR)

Neproměněná penalta: 56. Openda (BEL), brankář Gerafi zneškodnil

Belgie: Casteels – De Cuyper (64. Debast), Theate, Faes, Castagne – Onana, Tielemans (74. Engels) – Lukebakio (82. Bakayoko), De Bruyne (C), Doku (74. Duranville) – Openda (64. De Ketelaere).
    Náhradníci: Kaminski, Sels – Mangala, Meunier, Saelemaekers, Vermeeren, Bornauw.

Trenér: Domenico Tedesco

Izrael: Gerafi – Nachmias, Šlomo, Gandelman (63. Revivo) – Jehezkel, Lavi, Abú Fání (68. Jaber), Gropper (63. David) – Gloukh (63. Do. Peretz), Solomon (C) (80. Biton) – Khalaily.
    Náhradníci: Kayouf, Niron – Abada, Azulay, Baribo, Feingold, Safouri.

Trenér: Alon Hazan

Rozhodčí: Oliver (ENG) – Betts (ENG), Cook (ENG)