Motor ČB – Plzeň 3:4 (po pr.) | Kladno – K. Vary 0:7 (kon.) | Liberec – Slavia 6:3 (kon.)
Mladá Boleslav – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 4:3 (kon.) | Jihlava – Poruba 8:0 (kon.)
Přerov – Vítkovice 1:5 (kon.) | Pilsen Wolves – Sparta 1:6 (kon.) | Berani Zlín – Mountfield HK 3:5 (kon.)
Třinec – Tábor 5:6 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:4 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Sobota 07.09.2024, 12:00 • Budvar aréna, České Budějovice • Extraliga dorostu • 2 • Skupina A

To je z tohoto zápasu vše, děkuji za pozornost a přeji krásný víkend. (14:27:26)

Dnešní utkání sledovalo 77 diváků.

Máme dobojováno! Plzeň byla v dnešním utkání sice pokaždé o krok napřed, nicméně ve třetí třetině se chopil žezla Martin Hečko, vyšvihl parádní individuální akci a srovnal na 3:3. Motor měl dokonce před závěrečnou sirénou třetí třetiny ještě možnost obrátit utkání ve svůj prospěch, neboť obdržel výhodu přesilové hry, avšak byly to právě početní výhody, které domácím dnes vůbec nevycházely podle představ. Proto utkání dospělo až do prodloužení, kde se prosadil Václav Pitter a zajistil svému celku druhý bod.

62:35 Václav PITTER - 3:4

62:35
    3/3
    Napodruhé to již vyšlo! Václav PITTER nabral ve středním pásmu rychlost, obdržel přihrávku a proháčkoval se až před branku domácích, kde poslal kotouč za Jelínkova záda.
    Asistence: Matěj Tománek, Filip Stupka.
    Pitter V., Tománek M., Stupka F.
    Koníř D., Šrámek J., Hečko M.

62:04
    Plzeň mohla rozhodnout, avšak únik hostujícího útoku nedopadl vstřelením gólu.

61:24
    Motor si vybojoval vhazování před hostujícím strážcem svatyně.

60:35
    S pukem hrají domácí. Zatím však spíše kontrolují hru, než aby se pokoušeli o vytvoření nějaké nebezpečné akce. Je znát, že nechtějí udělat chybu.

60:01

Téměř dvanáct minut to vypadalo, že si Plzeň pohlídá své vedení, nebo dokonce navýší skóre, avšak pak vzal celý zápas do rukou Martin Hečko, proháčkoval se skrze houf hostů a po parádní krasojízdě vyrovnal na 3:3. Na řadě je prodloužení.

60:00

59:20
    Ani tentokrát přesilová hra domácímu týmu nevyjde.

58:45
    Koníř se rychlým pohybem probojoval do útočného pásma, následně však jeho spoluhráči o kotouč přišli.

58:30
    Jenže Plzeň dvakrát za sebou vyhazuje...

58:02
    Pravděpodobně naposledy mají domácí možnost ukázat, že jejich přesilovka může být účinná.

57:20
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Václav Pitter – 2 min., podrážení.

56:55
    Plzeň kombinovala v útočném pásmu, nicméně jeden z domácích vystihl přihrávku mezi obránci a míří do útočného pásma.

55:42
    Další šance pro Motor. Koníř, který číhal v předbrankovém prostoru, se však ke kotouči nakonec nedostal.

55:12
    Motor si vybojoval vhazování v útočném pásmu.

54:45
    Tentokrát to mohl být pro změnu Motor, který se mohl ujmout vedení! Přečíslení ovšem nevyřešil jeden z hráčů ideálně a stav zůstává nerozhodný.

52:32
    Filip Stupka perfektně pronikl skrze domácí obranný val a mohl vrátit svému týmu vedení, jeho střela však nebyla dostatečně přesná.
    51:15 Martin HEČKO - 3:3

51:15
    5/5
    Plzeň byla sice dlouho aktivnějším týmem, nicméně ani tento fakt nezabránil tomu, aby Motor vyrovnal. Martin HEČKO je hrdinou domácího celku, neboť si po krasojízdě z obranného pásma připisuje svůj druhý gól v tomto zápase.
    Asistence: Bez asistence.
    Hečko M., Koníř D., Přibyl O., Schmied M., Smejkal J.
    Stupka F., Ferda T., Matoušek E., Bělík Š., Kamas J.

51:09
    Plzeňští nahazují kotouč do útočného pásma, tam jej však přebírají obránci domácího celku.

51:00
    Novotný vyhrál vhazování v útočném pásmu, nicméně jeho spoluhráči o kotouč brzy přišli, a tak je zase na holích hráčů Plzně.

50:55
    Zakázané uvolnění hostů.

50:02
    Plzeňské útočné operace nicméně neskončily úspěchem, neboť obranný val Motoru zafungoval tak, jak by měl, a uzmul hostujícím útočníkům kotouč.

49:28
    Plzeň operuje v útočném pásmu.

48:38
    Stupka, který je dnes velmi aktivní, zavezl kotouč do útočného pásma Plzně. Tam se ho však ujali domácí obránci.

48:02
    Šrámek hledal svou přihrávkou spoluhráče před brankou. Nebyl to vůbec špatný pokus, nicméně nakonec z něho nic nebude.

47:21
    Vypadá to, že snad nepůjde o nic vážného. Hráč se za pomoci svých spoluhráčů zvedá a odjíždí po svých na střídačku.

47:21
    Před brankou Plzně zůstal ležet jeden z domácích hráčů a nezvedá se. Držme palce, aby vše dobře dopadlo.

46:30
    Plzeň se dostala dokonce do dalšího přečíslení, avšak jeden z aktérů celé situace minul branku.

46:12
    A znovu. Tohle nevypadá ze strany domácích vůbec dobře.

46:02
    Plzeň znovu vyhazuje.

45:33
    Kdepak... Ani nyní se přesilová hra Motoru nedaří. Plzeň dvakrát za sebou vyhazuje.

45:00
    Motor má perfektní možnost srovnat, musí však zahrát přesilovou hru lépe, než tomu bylo v minulých případech.

44:24
    Matěj Tománek – 2 min., vražení na hrazení.

43:55
    Pitter se probojoval do útočného pásma, nicméně tam o puk přišel.

43:33
    Plzeň rozjíždí zpoza vlastní branky pokus o vstup na útočnou polovinu.

42:35
    Utkání se začíná přiostřovat a diváci mohou být svědky nemalého počtu střetů a konfliktů. Žádný nicméně zatím nepřerostl v něco vážnějšího.

42:01
    Na opačnou stranu se s pukem přemístila Plzeň.

40:50
    Hřebejk našel krásnou přihrávkou svého spoluhráče, který mohl zamést kotouč do odkryté klece. Bohužel pro Motor ovšem stál v brankovišti.

40:20
    Třetí třetina začala lépe pro Motor, který se usazuje v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina přinesla ještě více šancí než ta první. Nejdříve Plzeň navýšila své vedení na 2:0 a vypadalo to, že bude dnes úspěšnějším týmem, neboť aktivita Motoru nebyla na vysoké úrovni. To se ovšem změnilo po vstřelení snižovacího gólu, o který se postaral Martin Hečko. Motor získal sebevědomí a za tři minuty upravil skóre utkání na 2:2. Jenže Plzeň zdaleka nepoložila své zbraně a ve dvaatřicáté minutě se znovu chopila vedení. Následně si vytvořila několik nebezpečných příležitostí a Motor může být ještě rád, že rozdíl ve skóre není výraznější.

40:00

39:02
    Matěj Švec střílel z modré čáry, avšak střela mu příliš nesedla.

38:46
    Domácí hrají v plném počtu.

38:33
    Další kombinace Plzně skončila na hokejce domácího obránce. Motor znovu vyhazuje.

38:21
    Motor vyhazuje a alespoň na chvíli se tak může nadechnout.

37:35
    Hosté naprosto rozebrali obranu domácích několika křižnými přihrávkami, nicméně nakonec celou akci překombinovali až příliš.

37:12
    Plzeň vyhrála vhazování a může roztočit kolotoč přihrávek.

36:46
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Tobby Hřebejk – 2 min., faul kolenem.

36:23
    Plzeň teď hýří aktivitou a vypracovala si další dvě přečíslení za sebou. Motor má co dělat, aby neinkasoval další branku.

36:12
    Marek Šulan se proháčkoval do útočného pásma, kde však přišel o kotouč.

34:48
    A další velká šance pro Plzeň! Ani tentokrát však zakončující hráč neuspěl.

33:59
    Znovu to byl Stupka, který vymyslel krásnou křižnou přihrávku! Tentokrát nicméně bohužel pro něho neskončila až vstřelením gólu.

33:04
    U pravého mantinelu došlo k menší šarvátce mezi hráči, avšak o nic vážného zřejmě nešlo.
    31:58 Tadeáš FERDA - 2:3

31:58
    5/4
    Tak jsme se nakonec dočkali i pěkně sehrané přesilové hry. Stupka našel překrásnou křižnou přihrávkou volného Tadeáše FERDU, který nekompromisně celou akci zakončil a přenesl otěže utkání na stranu svého týmu.
    Asistence: Filip Stupka, Eliáš Matoušek.
    Ferda T., Stupka F., Matoušek E., Mertl J., Bělík Š.
    Přibyl O., Voráček F., Schmied M., Šrámek J.

30:43
    Z pravé strany to zkoušel Filip Stupka, nyní Plzeň kombinuje v útočném pásmu.

29:35
    Ani Plzni se přesilová hra příliš nedaří. Dokonce si v ní příležitost vypracoval naopak Motor, když jeden z jeho hráčů ujel hostujícím obráncům.

28:36

28:25
    Plzeň si vypracovala další šanci, nicméně ani tentokrát to ke skórování nevedlo.

27:48
    Nebylo daleko k tomu, aby přestřelka pokračovala, neboť v zajímavé příležitosti se teď ocitl druhý útok Plzně. Změna skóre se ovšem tentokrát nekoná.
    25:33 Jiří NOVOTNÝ - 2:2

25:33
    5/5
    A máme srovnáno! Budějovicím se podařilo z aktivity vytěžit maximum a zásluhou Jiřího NOVOTNÉHO vyrovnávají skóre utkání.
    Asistence: Lukáš Chaloupka, Jakub Pekař.
    Novotný J., Chaloupka L., Pekař J., Benák A., Šíma M.
    Tománek M., Fodor J., Maxa J., Ferda T., Kamas J.

23:33
    Vstřelený gól domácí hráče nabudil a Motor je teď aktivnějším celkem.
    22:31 Martin HEČKO - 1:2

22:31
    5/5
    Netrvalo to příliš dlouho a domácí České Budějovice dramatizují utkání! Zasloužil se o to Martin HEČKO, jehož pokus doplachtil až za záda hostujícího brankáře.
    Asistence: Dominik Koníř, Josef Šrámek.
    Hečko M., Koníř D., Šrámek J., Smejkal J., Přibyl O.
    Ferda T., Kamas J., Fodor J., Maxa J., Tománek M.
    20:58 Jan FODOR - 0:2

20:58
    5/5
    Jan FODOR se ujal puku ihned po vhazování v útočném pásmu a z pravého kruhu vyslal dělovou ránu, která zaplula až pod horní roh domácí branky. Plzeň se ujímá vedení 2:0 a domácí budou muset zabrat, aby měli dnes ještě šanci na zisk bodů.
    Asistence: Šimon Bělík, Filip Stupka.
    Fodor J., Bělík Š., Stupka F., Pitter V., Boskovic M.
    Voráček F., Bartuška J., Hřebejk T., Švec M., Šrámek J.

20:24
    Martin Hečko našel krásnou křižnou přihrávkou jednoho z domácích útočníků, avšak ten nezpracoval kotouč ideálně.

20:06
    České Budějovice se usazují v útočném pásmu. Ještě mají přibližně půl minuty na využití přesilové hry.

20:01

První třetina nabídla všem přítomným divákům poměrně akční hokej. Jako první pohrozili domácí, nicméně nebyli to oni, kdo vstřelil první branku. Hned vzápětí totiž proklouzl mezi domácími obránci Šimon Bělík, který následně přihrával neobsazenému Eliáši Matouškovi, jenž namířil do odkryté klece a přinesl hostům vedení. Motor měl následně dvě přesilové hry, ve kterých měl možnost srovnat, nicméně nezahrál je vůbec dobře. Plzeňská defenziva fungovala v oslabeních skvěle.

20:00

18:59
    Skvělou obrannou práci předvedl Jan Fodor, který ukrojil z přesilovky Motoru možná dobrých dvacet vteřin.

18:29
    Eliáš Matoušek – 2 min., sekání.

18:12
    Ale Pozor! Plzeň měla zajímavou příležitost, když se Eliáš Matoušek objevil nehlídaný na vrchu pravého kruhu, sjel si blíže k brankáři Motoru a vyslal tvrdou střelu švihem.

17:59
    Jan Bartuška předvedl skvělý obranný zákrok, když v brankové oblasti obral o kotouč jednoho z útočících hráčů Plzně.

17:12
    Neohřála se tam ovšem na dlouho, neboť jeden z hráčů Motoru České Budějovice se ujal puku a zahájil protiútok, který skončil až na připraveném brankáři hostů.

15:35
    Hra se nám dlouze přelévala ze strany na stranu, nyní se v útočném pásmu ohřívá Škoda Plzeň.

13:35
    Koníř našel kotouč, který se po střele z horní oblasti pravého kruhu odrazil od Poustkova betonu do předbrankového prostoru, avšak jeho dorážka srovnáním skóre neskončila.

12:02
    Protiútok, který vedl Dominik Koníř, ztroskotal na připraveném obranném valu hostujícího celku.

11:12
    Plzeň krouží ve svém útočném pásmu.

10:35
    Na opačné straně to z levého kruhu zkoušel Bartuška, ovšem jeho střela skončila na hrudníku hostujícího brankáře.

09:29
    Po skončení početní nevýhody se ujala aktivity Plzeň. Přečíslení tři na dva nicméně tentokrát navýšením skóre neskončilo.

08:40
    Hosté hrají v plném počtu.

08:28
    Na závěr početní výhody si přece jenom Motor vypracoval zajímavou příležitost, když z pravého kruhu mířil Eliáš Matoušek do horního rohu branky, avšak Poustka jeho střelu vykryl ramenem.

08:10
    Motoru se přesilová hra vůbec nedaří. Plzeň ukrojila velkou porci času zavezením puku do útočného pásma. Následně se domácímu celku ani nedařilo zavést kotouč zpět.

07:12
    Hosté vyhazují.

06:40
    Vojtěch Svoboda – 2 min., vysoká hůl.

05:12
    Protiútok Plzně tentokrát ztroskotal na připraveném obranném valu Českých Budějovic.

04:12
    Motor si teď vypracoval zajímavou příležitost, která zaváněla vyrovnávacím gólem. Nakonec z toho však bude jen vhazování před hostujícím strážcem svatyně.
    02:23 Eliáš MATOUŠEK - 0:1

02:23
    5/5
    Plzeň se ujímá vedení! Protiútok hostujícího celku nakonec vyústil až v přečíslení, v němž se hráčům na puku podařilo vyšachovat domácího brankáře. Do odkryté klece zakončoval Eliáš MATOUŠEK.
    Matoušek E., Bělík Š., Stupka F., Fiala M., Šulan M.
    Benda M., Novotný J., Chaloupka L., Benák A., Smejkal J.

01:12
    České Budějovice se usadili ve svém útočném pásmu a snažili se kombinovat. Jejich záměr jim ovšem nevyšel podle představ, neboť jeden z hráčů Plzně vystihl přihrávku a přerušil tím pasáž, ve které byl Motor na puku.

00:25
    Rychlá útočná akce domácího týmu skončila na pozorném brankáři Plzně.

00:12
    Ondřej Přibyl sice prohrál úvodní vhazování, avšak do útočného pásma se jako první probojoval Motor.

00:01

Hráči obou týmů již krouží po ledové ploše, utkání každou chvílí vypukne.

Banes Motor České Budějovice: Jelínek (Schejbal) – Schmied (C), J. Šrámek (A), M. Švec, Pekař, Smejkal, Benák – Hřebejk, Koníř, Hečko (A) – J. Novotný, M. Šíma, Voráček – Přibyl, Benda, L. Chaloupka – Bartuška.
    Trenér: Radim Skuhrovec

HC Škoda Plzeň: Poustka (Osvald) – Ferda, Pitter, M. Fiala, Boskovic, Kamas, Šulan – Mečl, Bělík (A), Tománek (A) – Mertl, Maxa (C), Fodor – V. Svoboda, Matoušek, F. Stupka – Hobl.
    Trenér: Michal Straka.

Krásný den všem hokejovým příznivcům, vítejte u textového přenosu, ve kterém se budeme věnovat druhému kolu extraligy dorostu, konkrétně zápasu, v němž se dorostenecký tým Banes Motor České Budějovice postaví hostům z HC Škoda Plzeň. Domácí Motor má za sebou úvodní zápas, v němž po napínavé přestřelce podlehl Karlovým Varům v poměru 5:6. V tomto zápase se individuálně blýskl Dominik Koníř, který si připsal čtyři góly. Role dvorního nahrávače se pro změnu ujal Ondřej Přibyl, který si připsal tři asistence. Zahajovací zápas Plzně byl o něco klidnější, neboť si připsala přesvědčivou výhru 4:1 proti Kladnu. Sice inkasovala ihned po sedmnácti vteřinách, nicméně ve dvanácté minutě vyrovnala a následně ve druhé třetině otočila zápas na svou stranu. Největší bodovou zásluhu na tom měl Eliáš Matoušek, který si připsal dva góly a jednu asistenci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 23. Hečko (Koníř, J. Šrámek), 26. J. Novotný (L. Chaloupka, Pekař), 52. Hečko (Schmied) – 3. Matoušek (Bělík, F. Stupka), 21. Fodor (Bělík, F. Stupka), 32. Ferda (F. Stupka, Matoušek), 63. Pitter (Tománek, F. Stupka)

Trenér: Michal Straka

Rozhodčí: Matoušek – Polák, Tichý