Jablonec B – Kolín 1:1 (kon.) | Pardubice B – Chlumec n/C 0:0 (kon.) | Č. Lípa – Živanice 3:1 (kon.)
FK Arsenal Česká Lípa
3:1 (1:0)
TJ Sokol Živanice
Sobota 07.09.2024, 17:00 • Městský stadion - Česká Lípa • 3. Česká fotbalová liga (B) • 5. kolo

Domácí získávají do tabulky důležité tři body po dnešním zápase, ve kterém byli lepším celkem. Ve druhém poločase na svého soupeře nastoupili ve velkém stylu. Za obrovské podpory z domácích ochozů se jim v krátkém časovém sledu podařilo vstřelit dvě branky a tím tak uzemnit svého soupeře. V 52 minutě se po rohovém kopu prosadil Jakub Kopřiva. V 58. minutě se trefil Matyáš Kazda a poslal svůj tým do tříbrankového vedení. V 72. minutě se hostům podařilo snížit zásluhou Ondřeje Hajníka. V závěru zápasu se však už na další branku nezmohli, a tak z dnešního utkání odjíždějí s prázdnou. (19:07:03)

89
    V samotném závěru zápasu budou mít domácí hráči k dispozici velice dobrou standardní situaci.

87
    Žlutá karta pro tým FK Arsenal Česká Lípa (Kopřiva).

85
    Hra se teď hodně kouskuje, což samozřejmě vyhovuje domácím.

82
    Hosté budou mít k dispozici roh.

81
    Dnešní utkání sleduje 350 diváků!

80
    K předchozímu faulu se nyní vrátil hlavní rozhodčí. Míč pro domácí.

75
    ze hřiště odchází Pajkrt, přichází Wendler.

74
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Živanice (Hajník).
    72. HAJNÍK - 3:1

72
    Živanice právě vstřelily branku!
    Autorem branky je ONDŘEJ HAJNÍK.

65
    Domácí fandové vytváří opravdu skvělou kulisu dnešnímu zápasu. Velký palec nahoru!

62
    ze hřiště odchází Weselowsky, přichází Nemšovský.

60
    Ve druhém poločase se sotva dotkli míče hostující fotbalisté. I přes to výrazné vedení České Lípy jsou hosté pod neustálým náporem.
    58. KAZDA - 3:0

58
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Po rohovém kopu se nejlépe ve vápně zorientoval MATYÁŠ KAZDA a posílá svůj tým do vedení už 3-0!

56
    Hodně důrazný byl teď jeden ze stoperů hostujícího celku a mohl být rád, že rozhodčí ukázal pouze k rohovému praporku!

54
    Domácí fotbalisté teď mačkají svého soupeře před jeho vlastní šestnáctkou.
    52. KOPŘIVA - 2:0

52
    Míč doputoval od rohového praporku až na zadní tyč, kde nikým nehlídaným JAKUB KOPŘIVA usměrnil balón do sítě!

51
    Rohový kop pro domácí.

46

První poločas je u konce. Do kabin rozhodně odcházejí spokojenější domácí fotbalisté, kteří zásluhou svého kapitána Jana Filipa vedou 1-0.
    Ten se prosadil v 9. minutě ze standardní situace hlavou. Po půl hodině hry jsme viděli i dvě nastřelená břevna na obou stranách. Skóre se však neměnilo ani po tvrdé ráně ze 40. minuty od hostujícího Hajníka.

45+2

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Střídání v týmu TJ Sokol Živanice:
    ze hřiště odchází Petrus, přichází Filip Pánek.

43
    Po velkých příležitostech na obou stranách se hra zklidnila.

40
    Tahle pumelice od hostujícího Hajníka prosvištěla jen kousek od levé tyčky gólmana Myšky!

36
    Hlavou poslal míč do břevna na druhé straně jeden Michal Svoboda!

33
    Matyáš Kazda se ocitl tváří v tvář brankáři Zimovi, kterého přehodil svým pěkným lobem, ale míč skončil pouze na břevně!

31
    Špatně vhozený aut ukazuje rozhodčí. K míči se zadarmo dostávají hosté.

27
    Rychlonohý Pajkrt nyní vybojoval pro svůj tým první rohový kop zápasu.

25
    Za nelibosti fanoušků rozhodčí přisuzuje míč hostujícím fotbalistům.

21
    Další dobrá standardní situace pro domácí tým.

18
    K vidění je teď vidět spousta nepřesností na obou stranách.

12
    Živanice se snaží o rychlou odpověď, ale zatím naráží na pozornou obranu domácích.
    9. FILIP - 1:0

9
    Po centru z pravé strany hřiště se hlavičkou prosazuje kapitán domácího mužstva JAN FILIP!

8
    Domácí budou mít teď hodně dobrou možnost ohrozit branku soupeře z přímého volného kopu.

2
    Fanoušci domácího celku od začátku zápasu vytváří velice dobrou atmosféru.

1

Hráči už nastupují na hrací plochu.

FK Arsenal Česká Lípa: Myška – Filip (C), Hajdo, Kazda, Kopřiva, Krejčík, Pajkrt, Šimon, Šolc, Vít, Weselowsky
    Náhradníci: Bodi – Eder, Král, Kucr, Nemšovský, Valta, Wendler
    Trenér: Pavel Hradiský

TJ Sokol Živanice: Zima – Chocholatý (C), Hajník, Macháček, Pánek D., Petrus, Sedláček, Staněk. Svoboda M., Svoboda T., Zvěřina
    Náhradníci: Bobek – Buriánek, Frydrych, Kaufman, Pánek F., Petráň
    Trenér: Roman Oliva

Rozhodčí: Tryzna Lukáš – Stieber Filip, Svoboda Radek.

Česká Lípa nasbírala po pěti odehraných kolech čtyři body. V posledním svém zápase nestačila na Chlumec nad Cidlinou, proti kterému vyhořela na stadionu soupeře výsledkem 1-4. Před vlastními fanoušky tak budou jistě chtít svěřenci Pavla Hradiského odčinit blamáž z minulého zápasu.

Živanice se nachází na začátku sezóny v podobné situaci jako fotbalisté České Lípy. Nasbírali oproti nim o jeden bod víc a nachází se tak na 11.místě tabulky. V posledním utkání remizovali na domácím hřišti proti rezervě Hradce Králové 1-1.

Vzájemné zápasy

Tyto týmy mají spolu odehrané pouze dva zápasy, a to z minulého ročníku. Obě dvě střetnutí vyhrála Česká Lípa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.