Växjö – Sheffield 2:3 (po pr.) | Ilves – Zürich 1:4 (kon.) | Storhamar – Fribourg 1:0 (2:0 po s.n.)
Pardubice – Tappara 5:1 (kon.) | Osvětim – Eisbären 1:4 (kon.) | Sparta – Fehérvár 5:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Storhamar Hockey Hamar
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Fribourg-Gottéron
Sobota 07.09.2024, 16:00 • CC Amfi, Hamar • Hokejová Liga mistrů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V tomto duelu hokejové Ligy mistrů se utkají norský Storhamar se švýcarským Fribourgem. Pro oba celky již půjde o 2. kolo této soutěže. Zatímco domácí Norové do ní vstoupili domácí prohrou s dalším švýcarským týmem z Curychu (1:4), hosté doma přemohli anglický Sheffield poměrem 4:3.

V prvním zápase se za úřadující norské šampiony předvedl v dobrém světle mladý gólman Stensrud, který inkasoval jen 3krát z 37 střel. Jediný gól pak vstřelil člen první foramce Jacob Berglund, který oplývá zkušenostmi z KHL.

Hosté z Fribourgu měli nečekané problémy s anglickým outsiderem, jehož vzdor zlomili až ve 3. třetině gólem Killiana Motteta (v zápase 2+0). V tomto zápase se prosazoval právě pouze první útok ve složení Sorensen – Walmark – Mottet, což pro švýcarský tým není příliš dobrá zpráva. Zkušený Reto Berra přitom za svá záda propustil 3 puky z 19 střel, což také není nejlepší vizitka.

Tento zápas může být vyrovnanější, než by se mohlo na první pohled zdát. Norové budou mít navíc výhodu domácího prostředí. Uvidíme, zdali Fribourg potvrdí roli favorita nebo jestli ho v momentálně ne příliš dobré fazóně překvapí domácí outsider.

Storhamar Hockey Hamar: Stensrud (Vestavik) – Gatenby, Ronningen, Espeland, Hurrod, Hjelm, Danielsen, Karlsen, Papuga – Berglund, Cangelosi, Martinsen – Ronnild, Salsten, Dahl – Bakke Olsen, Svensson, Solem – Morken, Sandnes, Bryhnisveen
    Trenér: Petter Thoresen

Fribourg-Gottéron: Ruegger (Berra) – Diaz, Borgman, Rathgeb, Jecker, Gunderson, Streule, Sutter, Naf – Sorensen, Wallmark, Mottet – Bertschy, De La Rose, Sprunger – DiDomenico, Schmid, Dorthe – Binias, Walser, Gerber
    Trenér: Patrick Emond

Rozhodčí: Wannerstedt, Bakken – Dehn, Bråten.

00:01

01:03
    Zápas se odehrává zatím ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se zatím nedokáže usadit v tom soupeřově.

01:34
    Tečovaná přihrávka končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici gólmana Stensruda.

01:43
    Nebezpečné nahození Samuela Solema bylo ztečováno směrem na branku mladíka Rueggera. Ten si připsal první úspěšný zákrok.

02:30
    Švýcarský tým poprvé v utkání sevřel domácí ve vlastním obranném pásmu. Výsledkem je však jen střela doprostřed brány, s kterou neměl Stensrud větší problémy.

03:40
    Nebezpečné nahození Cangelosiho před bránu, kde stál připravený Berglund. Puk od jeho hokejky putuje ovšem pouze do ochranné sítě.

05:06
    Střelou z úhlu prověřil domácího gólmana Sprunger.

05:27
    Ani Bertschyho střela z levého kruhu změnu ve skóre nepřinesla. Brankář Stensrud jí našel ve svém náručí.

06:10
    Další útočné snahy hostů zastavuje odpískané postavení mimo hru, po kterém následuje první komerční přestávka.

06:41
    Sorensen měl spoustu času na to zamířit z levého kruhu. Vybral si pravý horní roh branky, ale o pár centimetrů minul.

06:56
    Nebezpečná akce také na druhé straně. Do zajímavého blafáku se zakončením mezi nohy se pouštěl Salsten, ale Ruegger byl betonem na svém místě.

09:46
    Hra nyní plyne bez větších příležitostí na žádné ze stran.

10:18
    Po rutinním zákroku Rueggera proti nahození od modré si hráči obou týmů vyměnili názory ve vzájemné strkanici.

12:15
    Sandnes se dostal do dobré pozice na pravém kruhu. Jeho střelu nepříliš jistě vyráží gólman Fribourgu.

12:44
    Mottet se dostal z pravé strany před brankáře domácích, který byl však na jeho šikovný blafák připraven a zabránil tak změně ve skóre.

13:06
    Již na začátku zápasu odehrává první formace hostů dlouhá střídání.

13:22
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Storhamar Hockey Hamar:
    Ronnild – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu Fribourg-Gottéron:
    Borgman – 2 min., hrubost.

Vzájemný fyzický, několik vteřin trvající, souboj za brankou rozhodčí museli ohodnotit dvouminutovými tresty za hrubost na každou ze stran.

15:01
    Přestože plyne hra ve velkém tempu, na množství šancí se to zatím nepodepisuje. Nyní je hra přerušena pro přihrávku rukou. Následuje vhazování v útočné třetině domácího týmu.

15:58
    Opět je na ledě první formace Fribourgu. K dispozici dostává vhazování v útočném pásmu.

16:40
    Svensson – 2 min., hákování.

16:48
    DiDomenico a Bertschy mohli nabídnutou výhodu bryskně využít, ovšem Stensrud předvedl dva výborné zákroky.

17:56
    Berglund – 2 min., podrážení.

17:56
    Hosty čeká téměř minutu dlouhá přesilovka 5 na 3.

18:43
    Na konci dvojnásobné přesilovky dostal skvělou křižnou přihrávku od Wallmarka Rathgeb. Skvělým přesunem se však zaskvěl Stensrud.

19:58
    Mottet při poslední střele třetiny láme hůl.

20:00

První třetina se nesla ve svižném tempu, kdy ani jeden z týmů neměl výrazně navrch. Na jejím konci však nabídli domácí Fribourgu hned dvojnásobnou přesilovku. Za velkého přispění brankáře Stensruda však obě vyloučení ubránili a do kabin se tak jde za stavu 0:0. Druhá třetina by měla začít zhruba v 16:50.

20:01

20:42
    Cangelosi jel sám na bránu Rueggera, ten však dokázal proti zakončení vytasit pravý beton. Poté byl faulován dojíždějícím Martinsenem.

20:44
    Martinsen – 2 min., nedovolené bránění.

21:43
    Rathgeb měl na pravém kruhu dost času zamířit. Jeho střelu si však pohotově lapačkou našel domácí brankář.

22:44
    I přes pár povedených kombinací nedokázali hosté využít ani třetí přesilovou hru v zápase.

24:22
    I po konci přesilovky zůstává Fribourg aktivnějším celkem.

25:04
    Za domácí zahrozil člen 4. útočné formace Morken. Střela z levého kruhu skončila ale pouze na hrudi brankáře Rueggera.

25:32
    Po faulu Martinsena bylo Marcusi Sorensenovi nabídnuto trestné střílení. Jeno forhendové zakončení však našlo pouze připravenou lapačku domácího brankáře.

26:11
    Přechod přes modrou čáru teď nevyšel domácím. Po odpískaném postavení mimo hru je na řadě komerční přestávka.

27:38
    Výborná přihrávka před bránu z čepele Morkina mířila na hůl jeho spoluhráče, avšak těsně před ním dokázal na poslední chvíli zasáhnout obránce Fribourgu a gólovou šanci tím zmařil.

29:17
    Danielsen dostal přihrávku na modrou čáru, sjel si trochu níže, zamířil, ale jeho střela zamířila těsně vedle horního rohu Rueggerovi branky.

31:30
    Těsně po půlce zápasu mají oba týmy ve statistice očekávaných gólů podobné číslo. 0,8 očekávaných gólů pro Storhamar, 1,3 pro Fribourg.

32:19
    Andreas Dahl se řítil na Rueggera z levé strany. Gólman hostí však i tento souboj vyhrál a zůstává stoprocentní.

35:05
    Sutter – 2 min., sekání.
    První přesilová hra také pro domácí tým. Sutter hasil sekáním přes ruce vlastní neobratnost.

36:07
    V první minutě početní převahy se Storhamar nedokázal usadit v útočném pásmu.

37:17
    Cangelosi naservíroval kotouč před branku svému spoluhráči, ten však nedokázal puk zvednout, a ten tak skončil na betonech brankáře Rueggera.

39:45
    Cangelosi je dnes při chuti opět nabízel puk nahozením před branku. To si ale stáhnul gólman Fribourgu a kotouč radši podržel.

40:00

Právě skončená druhá třetina přinsela dvě rozdílné poloviny. V té první dokázal Fribourg využít momentum získané v přesilovce, avšak v té druhé se strany obrátily a byli to právě domácí, kteří soupeře tlačili a dostávali se do zajímavých šancí. O vyrovnanosti zápasu vypovídají také střely na branku, kterých si oba týmy připsaly rovných 15.
    Poslední třetina zápasu začne zhruba v 17:38.

40:01

41:52
    První střelu třetiny si připsali hráči Fribourgu. Proti slabé střele z mezikruží si však Stensrud neměl problémy poradit.

42:58
    Walser také vyzkoušel pozornost brankáře norského celku. Ten proti jeho střele z úhlu zasahuje betonem.

45:04
    Během prvních 5 minut poslední části hry sledujeme opatrnou partii z obou stran.

46:00
    Domácí se nyní osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

46:33
    Andreas Borgman vyslal dělovou ránu z první od modré čáry. Ta však našla jen prostředek brány a v ní připraveného Stensruda.

47:29
    Rozhodčí přerušují hru, co po tvrdém zákroku zůstal v rohu kluziště ležet hostující Streule. Mstít se ho vydal Sorensen, který však byl ve wrestlingovém zápasu se Salstenem hozen na čistá záda.

48:42
    Skrytá střela od modré v podání Hjelma a následný pokus z první z čepele Svenssona, kteýr musí pacifikovat brankář Ruegger. Ani jeden v síti nekončí a utkání je tak stále bez branek.

49:50
    Při hře 4 na 4 se hra daleko více oživila a byla nahoru dolů. Uvidíme, jestli se tento trend propíše i do hry 5 na 5.

51:03
    Storhamar zahrává puk po fyzicky náročné sekvenci na zakázané uvolnění a nebude moct střídat.

52:57
    Nepřesná přihrávka z druhé strany znamená také zakázané uvolnění. Hra je v tuto chvíli opět více opatrná a bojovná.

53:56
    Marcus Sorensen zavezl puk do útočné třetiny, přihrál Schmidovi, který se snažil objet branku a zasunout puk za tyč. Tento záměr mu byl překažen domácí obranou.

55:04
    Dělovkou od modré se prezentoval Raphael Diaz. Stensrud měl však svojí lapačku připravenou. Následuje poslední komerční přestávka.

55:39
    Dahl – 2 min., hrubost.

Zbytečné a jasné vyloučení ze strany Dahla, který natlačil Borgmana na svého vlastního brankáře.

56:55
    Ronnild – 2 min., hákování.

Další vyloučení a Storhamar jde do tří. Fanouškům se verdikty rozhodčích vůbec nelíbí.

57:34
    Defenziva domácích v čele s brankářem Stensrudem zatím drží bezbrankový stav.

57:40
    Přesilová hra 5 na 3 je pro Švýcary minulostí.

58:29
    Skvělá souhra Fribourgu, která byla směřovaná na Motteta v mezikruží. Tomu však střela vůbec nesedla.

60:00

Za 60 minut se v Hamaru nerozhodlo. V poslední periodě měli jedinečnou šanci v přesilovkách rozhodnout hosté, ale pevná obrana Storhamaru v čele s brankářem Stensrudem udržela stav nerozhodný. Prodloužení ve formátu 3 na 3 začne co nevidět.

60:01

61:12
    DiDomenica vychytal ve výborné šanci skvělý Stensrud a drží akcie domácích vysoko.

62:20
    Marcus Sorensen si protančil cestu až před Stensruda, ale zasunout kotouč do branky se mu už nepodařilo.

63:46
    Lucas Wallmark měl na konci střídání možnost samostatného úniku, ale opět si vylámal zuby na domácím brankáři.

64:11
    Schmid – 2 min., sekání.

Při dravém průniku Schmid musel tahat za záchrannou brzdu za cenu nedovoleného zákroku.

64:11
    Oddechový čas pro domácí tým.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení přineslo několik šancí, avšak žádná z nich nebyla využita. Gólmani se na obou stranách patřičně činili. Za malou chvíli budou následovat nájezdy, ve kterých se rozhodne o dnešním vítězi.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Wallmark zvolil střelu zápěstím. Poslal jí těsně vedle.
    WALLMARK

1. série
    1:0
    Solem našel mezeru mezi betony v postavení Rueggera.
    SOLEM

2. série
    1:0
    Marcus Sorensen patřičně Stensruda nerozhýbal a vystřelil do připraveného postoje.