2:5 (1:0, 1:1, 0:4)
Česko
Sobota 07.09.2024, 11:00Přípravný zápas U23

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mládežnického florbalu. V tomto přípravném zápase hráčů do 23 let proti sobě nastoupí Lotyšsko a Česko.

Lotyšsko odehrálo v rámci tohoto reprezentačního okna jeden přípravný zápas. Včera dokázalo porazit Finsko těsně 3:2. Česko odehrálo v září už tři zápasy. Nejprve remizovalo se Švýcarskem 4:4, a pak orazilo Německo 6:3 a v posledním zápase celkem jednoznačně porazilo Švýcarsko 9:1.

Lotyšsko: Trepšs (Zarins) – Griezītis, Akmeņlauks, Vilmanis, Ragovskis, Balodis – Raitums, Trekše, Malkavs – Bitmanis, Jansons, Tiltiņš – Beķeris, Keišs, Januševskis – Gredzens, Celms, Bitmanis, Kovalevskis

Česko: Kříž (Hodík) – Malič, Kawulok, Horký, Čermák, Eliáš, Piskáček, Sidunov – Fukala, Zubek,Buršík – Wiener, Smutný, Faksa – Vavroušek, Majer, Bachmaier – Kún, Zoufalý.

00:01

07:11
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšsko se dostává na počátku osmé minuty do vedení, po šikovné přihrávce spoluhráče se prosazuje za záda Lukáše Kříže JORENS MALKAVS. Asistence: Pēteris Trekše.

20:00

20:01

20:27
    Autorem branky je TOMS AKMEŅLAUKS.
    20:27 Toms AKMEŅLAUKS - 2:0

22:30
    Gustavs Griezītis rozehrává od své branky, následně ale přišel o míček a tak mohou hrát Češi.

22:41
    Česko rozehrává na své polovině, oba kluby střídají a do hry jdou odpočinutí hráči.

23:35
    Česko právě vstřelilo branku!
    Rychlá akce českého týmu znamená kontaktní branku, ránou z osy hrací plochy dokázal překonat brankáře JAKUB FAKSA. Asistence: Vojtěch Wiener.
    23:35 Jakub FAKSA - 2:1

24:30
    Kawulok rozehrává od své branky, český tým je nyní aktivnější a snadněji se dostává do zakončení. Rána byla zblokovaná.

26:15
    Tiltiņš rozehrává na polovině hrací plochy, míček ale vrátil českému týmu, který tak rozehrává od své branky.

26:45
    Smutný z velké dálky zkoušel překvapit brankáře, ale ten byl připravený a dokázal si poradit s jeho pokusem.

29:30
    Fukala byl připravený před brankou pro zakončení, ale s jeho pokusem si poradil první obránce.

30:01
    Lotyšsko se dostalo po rychlé akci do střelecké pozice, ale Kříž byl připravený a dokázal si poradit.

31:15
    Hra se nyní uklidnila a delší čas čekáme na nějakou výraznější střeleckou pozici. Optickou převahu mají Češi.

31:41
    Piskáček hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale akci zastavila obrana soupeře.

32:06
    Tým vedený jako domácí rozehrává od své branky, Celms zkoušel středem hrací plochy přihrávku, ale obrana si poradila.

34:20
    Gredzens se dostal před branku Česka, byl sám, ale v rozhodující moment netrefil balónek podle představ.

35:49
    Eliáš prodloužil přihrávku spoluhráče na polovinu soupeře, ale do šance se český tým nyní nedostal.

36:46
    Lotyšsko přišlo o míček, a tak mohou soupeři kombinovat na polovině hrací plochy.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Česko hraje poslední minuty aktivněji.

37:11
    Kawulok to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice.

38:25
    Vyloučení v týmu Lotyšsko:
    Rudolfs Vilmanis – 2 min., Nedovolené vrážení.

38:30
    Úvodní přesilovku zápasu si zahraje Česko.

39:00
    Začala poslední minuta hry ve třetině, Česko dál hraje přesilovku.

39:34
    Smutného rána mířila pouze do středu branky.

40:00

40:01

40:20
    Česko hraje přesilovku, snaží se vyrovnat, ale zatím je obrana pozorná.

41:08
    Jansons odchází pro zranění z hrací plochy, zápas bude podle všeho pokračovat bez něj.

41:50
    Přesilovku Česko neproměnilo, a tak se stav zápasu nemění.

42:12
    Autorem branky je PETR MAJER. Asistence: Šimon Vavroušek.
    42:12 Petr MAJER - 2:2

43:39
    Zcela volný před brankou zůstal JAKUB FAKSA, který dostal přihrávku a zakončoval z první. Asistence: Filip Smutný.
    43:39 Jakub FAKSA - 2:3

44:30
    Malkavs mohl rychle odpovědět, ale jeho rána končí vedle branky.

45:17
    Januševskis byl volný před brankou, ale spoluhráči mu nedokázali přesně doručit míček.

46:25
    Bleskové přenesení hry a střela ze strany končí gólem, prosazuje se dobře hrající JAKUB FAKSA. Asistence: Filip Smutný.
    46:25 Jakub FAKSA - 2:4

46:30
    České vede rázem o dvě branky, Lotyšsko se nyní na řadě a uvidíme, jak bude reagovat.

48:05
    Toms Akmeņlauks – 2 min., Nedovolené vrážení.

49:15
    Česko dál pokračuje v dobré hře, Buršík pálil bez přípravy a jeho rána míří vedle branky.

51:25
    Česko má k dispozici nájezd, provede ho Zoubek.

51:25
    Trepšs se vyznamenal, výborným zákrokem zastavil nájezd českého hráče.

52:12
    Tiltiņš vybojoval rozehrávku na útočné polovině, ale do střelecké pozice se nedostal.

53:16
    Lotyšsko rozehrává od své branky, rychle přeneslo hru na polovinu soupeře, kde kombinuje.

54:00
    Pēteris Trekše pálil z pravé strany, jeho rána míří vedle branky.

54:10
    Česko tento zápas vyhraje, gól do prázdné branky dává z bezprostřední blízkosti JAKUB FAKSA. Asistence: Vojtěch Wiener.
    54:10 Jakub FAKSA - 2:5

55:18
    Trekše stál na konci dlouhé kombinace, ale rána mu nesedla podle představ.

55:42
    Česko zakončovalo z velké dálky, míček míří vedle. Následný pokus byl také nepřesný.

56:05
    Dlouhou dobu Lotyšsko hraje bez brankáře.

57:30
    Tým vedený jako domácí hraje nyní aktivně, tlačí se do zakončení, ale finální rána se nedaří.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině i v tomto zápase.

58:30
    Čeští hráči se pokouší nyní hrát aktivně a drží hru daleko od branky.

59:30
    V poklidném tempu se tento duel dohrává, Česko tento zápas vyhraje.

Lotyšsko – Česko 2:5
    Branky a nahrávky: 8. Malkavs (Trekše), 21. Akmeņlauks – 24. Faksa (Wiener), 43. Majer (Vavroušek), 44. Faksa (Smutný), 47. Faksa (Smutný), 55. Faksa (Wiener). Vyloučení: 2:0. Po třetinách: 1:0, 1:1, 0:4.

Přípravný zápas dokázalo Česko vyhrát 5:2, Česku se povedla poslední třetina, ve které dalo hned čtyři branky. (12:56:06)