Kopřivnice – Jičín 28:27 (kon.) | Zubří – Nové Veselí 32:33 (kon.) | Lovosice – Dukla 33:33 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
28:27 (16:14)
HBC Medipoint Jičín
Sobota 07.09.2024, 18:00 • hala ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice • Chance Extraliga mužů • 1. kolo

KH ISMM Kopřivnice – HBC Jičín 28:27 (16:14)
    Nejvíce branek: Ošmera 8/4, Brito Benítez 5, Lefan 5 – M. Hájek 6/1, Ženatý 4, Z. Ježek 4. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 7/5 – 2/1. Vyloučení: 2:4. (19:44:17)

Kopřivnice vstoupila do nového extraligového ročníku těsným vítězstvím 28:27 nad Jičínem. Hostům se ve druhém dějství podařilo otočit stav, domácí ale dvougólové manko smazali a v poslední možný okamžik strhli vítězství na svou stranu proměněným sedmimetrovým hodem. Kopřivnice tak porazila Jičín potřetí v řadě a zapsala do tabulky dva body. Za týden se svěřenci trenéra Sklenáka představí na palubovce Strakonic. Jičín bude o první triumf usilovat v Plzni.

Konec zápasu. (28:27)
    60
    Zdeněk Čadra si počínal naprosto chladnokrevně a trefou pod břevno strhává vítězství na stranu Kopřivnice! (28:27)

60
    David Ošmera byl tři vteřiny před koncem utkání při střele z pravé strany faulován. Domácí mohou rozhodnout sedmimetrovým hodem! (27:27)

60
    Hosté se při signalizované pasivitě dopustili nepřesné přihrávky. Rovněž Kopřivnice si při svém pobytu na útočné polovině vyžádala oddechový čas. (27:27)

60
    Minutu před koncem si Jičín vyžádal oddechový čas. Teď už může rozhodovat sebemenší chybička. (27:27)

59
    Martin Střelec selhal! Velká radost na straně Jičína, který už kombinuje na kopřivnické polovině. (27:27)

59
    Filip Veverka vyškrábl střelu z pravé strany na břevno! Kopřivnice však bude házet sedmičku! (27:27)

59
    Do konce utkání schází dvě minuty. Kopřivnice už je opět v útoku. (27:27)
    58
    Chvíli poté, co zneškodnil akci Jičína Matěj Brychlec, vyrovnal na 27:27 David Lefan! Teď už jde opravdu do tuhého. (27:27)
    56
    Místo rozdílu tří branek pouze jedna. Důležitou trefu zaznamenal David Lefan. Kopřivnice se drží v kontaktu. (26:27)

56
    Jiří Dolejší střílel skrze clonu na střed branky. Matěj Brychlec dokázal padající balon vytěsnit. (25:27)

55
    Kopřivnice se nepřesnou souhrou sama připravila o balon. Jičín může útočit na třígólový náskok. Ten by byl pět minut před koncem už poměrně komfortní. (25:27)
    54
    V krátkém sledu se znovu prosadil Zdeněk Ježek. Obdržel míč do brankoviště před Pšenicu a byl neomylný. (25:27)
    53
    Akci Kopřivnice drží nad vodou David Ošmera. Vyběhl si zprava a našel skulinu mezi rukama Veverky. (25:26)
    53
    Hosté jsou při chuti. Matěj Ženatý skóruje ranou do spodní části branky. (24:26)
    52
    Jičín dokonává obrat! Už to zavánělo pasivitou, míč se ale nakonec povedlo procedit na Zdeňka Ježka, jenž se prosadil takřka milimetrovou střelou pod břevno. (24:25)
    50
    Deset minut před koncem utkání srovnává po povedené kombinaci střelou z pravé strany Jan Hájek. (24:24)