Kladno – Letohrad 4:2 (kon.) | Hr. Králové – Mladá Boleslav 4:5 (kon.) | Svítkov – Ústí n/L 7:5 (kon.)
Karviná – Hostivař 4:11 (kon.) | Kert Park Praha – Dobřany 3:2 (kon.) | Plzeň – Pardubice 4:0 (kon.)
HC Kert Park Praha
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
TJ Snack Dobřany
Sobota 07.09.2024, 16:00CROSSDOCK Extraliga • 1. kolo

Kert Park Praha vstoupil do nového ročníku hokejbalové extraligy vydřeným vítězstvím 3:2 nad Snackem Dobřany. Hosté sehráli s mistrem vyrovnanou partii a v utkání dokonce dvakrát vedli. Vaz jim zlomilo zbytečné vyloučení z 39. minuty. Barnošák ihned po vyhraném vhazování svou druhou trefou v duelu vyrovnal na 2:2 a o dalších 27 vteřin později dokonal obrat Pavlík.

Statistiky utkání
    Střely na branku: 26:25
    Vyloučení: 3:3
    Využití: 1:1
    V oslabení: 0:0 (17:39:52)

44:58
    Dvě vteřiny před koncem buly před brankou Kertu. Dobřany jsou v šesti. Jedinou šancí je vyhrát vhazování a rychle vystřelit. Většina domácích hráčů nenechává nic náhodě a cloní před brankou.

44:48
    V závěru ještě oddechový čas na straně Kert Parku.

44:48
    Aktéři zápasu se stěhují před branku Dobřan. Ty se provinily zakázaným uvolněním a s jejich nadějí na bodový zisk už to vypadá dvanáct vteřin před koncem velmi bledě.

44:03
    Mohlo být rozhodnuto! David Šperl přihrál nalevo úplně volnému Marku Mejzlíkovi, jenž se octl zcela sám před Kuchařem. Po kličce se snažil střílet nad jeho lapačku, ale nevyšlo mu to.

43:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:42
    Domácí tým se provinil zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levé ruce Jiřího Návary.

42:26
    Hostující trenér Václav Šlehofer si vyžádal oddechový čas.

42:20
    Kert Park se v krátkém sledu dvakrát osvobodil vyhozením přes půlku. Nyní už je zpátky kompletní v plném počtu.

41:08
    Přesilovkovou kombinaci Snacku mohl zakončit po přihrávce z levé strany z prostoru mezi kruhy David Braun, míček ale nezasáhl ideálně!

40:20
    Vyloučení v týmu HC Kert Park Praha:
    Vojtěch Jágr – 2 min., vysoká hůl.

40:00
    Dobřany mají na reakci posledních pět minut. Za svůj výkon by si dnes rozhodně bodovat zasloužily.
    39:06 Jan PAVLÍK - 3:2

39:06
    Kert Park právě vstřelil branku!
    Pražané dvěma slepenými góly otáčejí stav ve svůj prospěch! Suchánek nejprve v zakončení neuspěl, pak ale posunul míček na zadní tyč, odkud ho za padajícího Kuchaře dopravil zleva JAN PAVLÍK. Asistence: Lukáš Suchánek a Jakub Kovárník.
    38:39 Dominik BARNOŠÁK - 2:2

38:39
    Tak to byla rychlovka! Mejzlík posunul po vhazování míček pod sebe na střed a DOMINIK BARNOŠÁK přízemní ranou z první propálil Kuchaře. Kert Parku stačily na využití přesilové hry dvě vteřiny! Asistence: Marek Mejzlík.

38:37
    Vyloučení v týmu TJ Snack Dobřany:
    Daniel Michálek – 2 min., zdržování hry.

38:37
    Dobřany trestuhodně chybovaly při rozehrávce a Radim Drnec mohl jít zničehonic sám na branku. Ondřej Kuchař jeho ránu parádně zlikvidoval! Jenže následoval naprosto zbytečný faul, po němž půjde Snack do čtyř.

38:07
    Michálkův trest je u konce. TJ Snack Dobřany přesilovku ubránil a pokračuje v plném počtu.

37:30
    Komerční přestávka. Jak je v hokejbale nepsaným pravidlem, oba týmy si v rámci fair play vymění v polovině poslední třetiny strany.

37:19
    Kert Park se vlastní nepřesností v kombinaci připravil o možnost zakončit. Rozehrávat naopak musí znovu až od vlastní branky.

37:01
    Hráči Dobřan dnes zejména v obraně předvádí skutečně heroický výkon. Platí to i o tomto oslabení. Téměř polovina už je pryč a Pražané se zatím k ničemu pořádnému nedostali.

36:07
    Daniel Michálek – 2 min., držení.

35:51
    Kert Park stupňuje tempo. Vyložené šance z toho zatím nejsou, Ondřej Kuchař se ale musí mít čím dál častěji na pozoru.

34:28
    Útočník Dobřan už je na nohou a odchází naštěstí po svých. Bude v pořádku. Může se pokračovat.

34:28
    Momentálně se nehraje. Uvnitř kruhu pro vhazování leží Jaroslav Svoboda, jenž inkasoval nepříjemný úder.

34:22
    Ondřej Kuchař bez větších potíží vyrazil nahození z pravé strany. Krátce nato je pískáno. Vhazovat se bude po jeho pravici.

33:15
    Při hře pět na pět se momentálně hraje hokejbal nahoru dolů. Dobřany jsou mistrovi nadále maximálně vyrovnaným soupeřem.

31:59
    HC Kert Park Praha je zpátky v plném počtu.

31:42
    Václav Šlehofer střílel bez přípravy z pravé strany. Ranou na bližší tyč zařízení minul. Hosté jsou nadále natlačeni v pásmu Kertu.

31:10
    Hra přerušena. Dobřany střídají. Pokusí se uspět při vhazování v útočném pásmu.

30:48
    Před brankou číhal Daniel Michálek. Přihrávka z levé strany se k němu nedostala. Poté se Kert Park osvobodil.

30:01

Další třetina začne přibližně v 17:06.

Druhá třetina už byla podstatně záživnější. Dobřany poslal ve 24. minutě do vedení v přesilové hře Michálek, jenž těžil ze skvělé přihrávky Matouška. Už za minutu vyrovnal střelou od pravého mantinelu Barnošák, jenže za další dvě zaskočil Návaru ranou zpoza modré čáry Zelenka. Snack si tak do třetího dějství ponese hubený jednogólový náskok a výhodu jednoho muže v poli.

Střely na branku po 2. třetině: 16:18

30:00

29:59
    Lukáš Suchánek – 2 min., podražení.

29:48
    Stejný obrázek jako na konci první části zápasu. Dobřany opět dohrávají třetinu za vlastní svatyní.

29:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Dobřanům se podařilo osvobodit.

28:42
    Kert Park se tlačí za opětovným vyrovnáním. Pražané jsou usazeni na útočné polovině.
    26:51 Lukáš ZELENKA - 1:2

26:51
    Dobřany právě vstřelily branku!
    Snack jde podruhé do vedení! Rovněž LUKÁŠ ZELENKA zaskočil Návaru přesnou ranou z větší vzdálenosti, když napřáhl ještě zpoza modré čáry. Asistence: Jan Kovářík a Ladislav Sýbek.

26:06
    Kert Park vybojoval vhazování v útočném pásmu. Míček ale rychle získaly Dobřany.
    24:30 Dominik BARNOŠÁK - 1:1

24:30
    Domácí velmi rychle srovnávají stav! Hrdlička oslovil dlouhým pasem na pravou stranu DOMINIKA BARNOŠÁKA a ten dělovkou od pravého mantinelu zaskočil Kuchaře. Tohle bylo poměrně z dálky. Asistence: Pavel Hrdlička.
    23:27 Daniel MICHÁLEK - 0:1

23:27
    Hosté využívají přesilovou hru! Matoušek narýsoval z levé strany parádní pas ke vzdálenější pravé tyči a DANIEL MICHÁLEK z bezprostřední blízkosti prostřelil Návaru. Asistence: Jan Matoušek a Václav Šlehofer.

22:51
    Pavel Hrdlička – 2 min., sekání.

22:51
    Hostující souhra vyrezultovala v přihrávku mezi kruhy, kde byl faulován Jan Kovářík. Dobřany si zahrají svou první přesilovku.

21:47
    Milan Jelen operoval s míčkem za hostující brankou. Zbavil se protihráče a zkusil zasunout podél pravé tyčky. Ondřej Kuchař se nachytat na švestkách nenechal.

21:03
    Dobrá šance i na druhé straně! Jiří Návara pouze vyrážel pumelici zpoza modré čáry. Míček se odrazil k Aleši Duchkovi, před kterým byla odkrytá část branky. Do cesty mu ale vložil hůl jeden z domácích.

19:57
    Tomáš Král obdržel z levé strany zpětnou přihrávku do střelecké pozice. Jeho pokus nadvakrát likvidoval Ondřej Kuchař.

19:17
    Hostující formace se octla pod tlakem. Kert Park ze svého tlaku nicméně nic nebezpečného nevytěžil. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Kuchařem.

18:40
    Milan Jelen se na levé straně odpoutal od protihráče a dostal se před Kuchaře. Na poslední chvíli jej dostoupil jeden z beků Dobřan.

17:48
    Snacku už se podařilo úvodní tlak soupeře otupit. Nyní jsou to hokejbalisté v červených dresech, kdo je o něco častěji na míči.

16:01
    Jakub Kovárník si po souboji u pravého mantinelu vyběhl do střelecké pozice. Jeho přízemní pokus lapil Kuchař. Domácí vstoupili do druhého dějství hodně aktivně.

15:47
    Po zákroku Ondřeje Kuchaře přišlo další vyhození hracího předmětu na protější konec palubovky. Další vhazování.

15:38
    Kert Park se hned od buly vřítil do útoku. Dobřany po chvíli odehrály balonek na zakázané uvolnění.

15:01

Další třetina začne přibližně v 16:31.

Úvodní třetina žádné branky ani výraznější šance nenabídla. Je znát, že jde o první zápas sezony a že se týmy ještě potřebují sehrát a dostat do optimálního tempa. Střelecky aktivnější byl Kert Park, jenž si zahrál i jednu přesilovku. Dobřany si ale zatím počínají v defenzivě mimořádně zodpovědně.

Střely na branku po 1. třetině: 8:5

15:00

14:46
    Hokejbalisté v červených dresech znovu vyčkávají za vlastní brankou. Kert Park nejeví zájem hrát. Už se zřejmě nic nestane.

14:00
    Hraje se v rychlém tempu bez častých přerušení. Již se rozbíhá poslední minuta úvodní třetiny.

13:45
    Náznak zajímavé akce domácích. Marek Mejzlík si sbíhal mezi kruhy. Obdržel přihrávku zleva, mířil ale do nohy před sebou stojícího protihráče. Následně zasahoval Ondřej Kuchař proti pokusu z pravé strany. Prostor na bližší tyči dokázal utěsnit.

12:45
    Kert Park získal vhazování v útočném pásmu. Dobřanům se ihned podařilo odehrát míček do bezpečí.

11:30
    Ondřej Kuchař se zatím mezi svými tyčemi musí překvapivě nudit. Kert Park se zatím skrze parádně bránící Snack nezvládá dostat na dostřel.

10:37
    Z větší dálky vystřelil Daniel Kovářík. Jiří Návara neměl problém jeho pokus vyrazit.

09:49
    Kert Parku se nepovedla rozehrávka o mantinel. Je z toho zakázané uvolnění a vhazování po pravé ruce Jiřího Návary.

09:01
    Dominik Barnošák obkroužil hostující branku. Z levé strany pak střílel do přehuštěného prostoru před Kuchařem.

07:38
    A znovu pomalá rozehrávka Dobřan zpoza vlastní branky. Jako by se oba celky až příliš bály udělat chybu.

06:50
    Tečovaná střela Václava Šlehofera ze středního pásma doplachtila obloučkem do výstroje Jiřího Návary.

05:16
    Zatím sledujeme dost poklidné utkání. Dobřany aktuálně drží míček na svých holích. Kert Park nijak extra nenapadá. Je to taková vyčkávaná.

03:33
    Úvodní přesilová hra změnu skóre nepřinesla. Hrálo se většinou na polovině Dobřan, ty však nadále drží na půdě favorita nerozhodný výsledek.

02:24
    Dobřanům se po vyhraném vhazování podařilo vyhodit hrací předmět až k protější brance. A to hned dvakrát po sobě.

01:33
    David Braun – 2 min., podražení.

01:22
    Milan Jelen se dral středem hrací plochy až do zakončení. V závěru akce mu balon utekl.

00:36
    Po odrazu od zadního mantinelu poprvé zasahoval Ondřej Kuchař. Kert Park hraje ve žlutých dresech, Dobřany v červených.

00:01

HC Kert Park Praha: Návara (Toth) – Hrdlička, Kovárník, Macek, Rozenberg, Šperl (A), Šťastný, Vrabec – Barnošák, Drnec, Fejfar, Jágr (C), Javůrek, Jelen, Král, Mejzlík, Myškovský, Pavlík, Suchánek
    Trenér: David Kuna

TJ Snack Dobřany: Kuchař (Malotín) – A. Duchek, T. Duchek, Fiala, Michálek (A), Šilhán, Šlehofer (C), Štulc, Vajda – Braun, Kolařík, D. Kovářík, J. Kovářík, Malý, Matoušek (A), Prokop, Stránský, Svoboda, Sýbek, Truchlý, Zelenka
    Trenér: Václav Šlehofer

Rozhodčí: Jakub Musil, Lukáš Hrubý.

Hezké sobotní odpoledne. Nový ročník CROSSDOCK Extraligy dnes odstartuje kompletním úvodním kolem. V tomto textovém přenosu se podrobně zaměříme na souboj mezi týmy HC Kert Park Praha a TJ Snack Dobřany.

Jednoznačnými favority zápasu budou hokejbalisté domácího celku, kteří jsou vítězi posledních sedmi sezon. V loňském dramatickém finále přehrál Kert Park nejtěsnějším rozdílem 3:2 na utkání Hostivař.

To Dobřany se vůbec nedostaly do play off, když po základní části obsadily desáté místo. Mezi oběma nadcházejícími soupeři byl propastný rozdíl 36 bodů.

Obě loňská vzájemná utkání vyhrál Kert Park – doma vysoko 8:1, venku pak těsně 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 25. Barnošák (Hrdlička), 39. Barnošák (Mejzlík), 40. Pavlík (Suchánek, Kovárník) – 24. Michálek (Matoušek, Šlehofer), 27. Zelenka (Kovářík, Sýbek)

Rozhodčí: Jakub Musil, Lukáš Hrubý