Dánsko – Srbsko 2:0 (kon.) | Chorvatsko – Polsko 1:0 (kon.) | Portugalsko – Skotsko 2:1 (kon.)
Švýcarsko – Španělsko 1:4 (kon.)
Švýcarsko
1:4 (1:2)
Španělsko
Neděle 08.09.2024, 20:45 • Stade de Genève, Ženeva • Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 4

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu.
    Přeji Vám hezký zbytek dne.
    (22:49:32)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:9.

Máme za sebou bláznivé utkání ligy národů, ve které domácí Švýcarsko tristně prohrálo proti Španělsku 1:4.
    Hned ve 4. minutě se měnilo skóre poprvé, když se prosadil Joselu. V 7. minutě vyrovnával domácí Embolo, ale branka kvůli předchozí ruce neplatila. Hosté se ujmuly dvoubrankového vedení, když se ve 13. minutě prosadil Ruiz. Komplikace pro Španělsko přišla ve 20. minutě, když se nechal vyloučil Robin Le Normand. Švýcarsko bylo po zbytek první půle lepší a bylo obměněno ve 41. minutě, když se prosadil Zeki Amdouni.
    Po změně stran se Zeki Amdouni radoval podruhé, ale branka kvůli tomu, že branka opustila hřiště, neplatila. Tlak Švýcarska slábl, čehož využil svým druhým gólem v utkání Ruiz, když zužitkoval dobrou práci Torrese. Druhý jmenovaný pak využil brejk v 80. minutě a stanovil skóre 1:4.

90+4

90+3
    Domácí hráči budou rozehrávat volný přímý kop z hranice vápna.

90+2
    Po faulu na Joselua budou hosté zahrávat volný přímý kop.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Domácí hráči budou zahrávat volný přímý kop.

90
    Švýcaři vypadají velmi odevzdaně a není se jim čemu divit.

88
    Remo Freuler si nepohlídal své postavení a byl mu odmáván ofsajd.

87
    Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.

87
    Hráči Španělska ví, že tento výsledek jim bohatě stačí. Proto hra již nemá potřebné tempo.

85
    Střídání v týmu Švýcarsko:
    ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Renato Steffen.

84
    Yeremi Pino se dostal k míči ve vápně a snažil se najít své spoluhráče. Nicméně centr odbyl, a tak se k míči dostali domácí.

82
    Opaření hráči Švýcarska kombinují s míčem a útočné polovině, ale bez nějaké myšlenky na vstřelení branky.

81
    Střídání v týmu Španělsko:
    ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Aleix García.
    80. Ferrán TORRES - 1:4

80
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FERRÁN TORRES, asistoval mu Joselu!!!
    Obrana Španělska dneska funguje perfektně, což dokázal i moment z 80. minuty, když se k míči dostal Joselu a nakopl míč dopředu, kde si na něj naběhl osamocený FERRÁN TORRES, který tváří v tvář brankáři Kobelovi uspěl. Nutno podoktnout, že brankář domácích Gregor Kobel to dneska nemá vůbec jednoduché.

79
    Gregory Wüthrich se dostal ke střele z hranice vápna, ale dnes dobře bránící obrana Španělska skvěle zasáhla.

Jan Janča

Branky: 41. Amdouni (Embolo) – 4. Joselu (Yamal), 13. Ruiz, 77. Ruiz (F. Torres), 80. F. Torres (Joselu)

Karty:   18. Vargas (SUI), 52. Wüthrich (SUI), 53. Freuler (SUI) – 69. F. Torres (ESP), 69. Carvajal (ESP)   20. Le Normand (ESP)

Švýcarsko: Kobel – Wüthrich, Akanji (C), Rodríguez (62. Rieder) – Omeragić, Freuler, Zakaria (62. Sierro), Aebischer (76. Monteiro) – Amdouni, Embolo (76. Duah), Vargas (85. Steffen).
    Náhradníci: Mvogo, Omlin – Bislimi, Widmer, Ugrinić.

Trenér: Murat Yakin

Španělsko: Raya – Carvajal, Le Normand, Laporte, Grimaldo – Rodri (C) (59. Zubimendi), Ruiz (81. A. García) – Yamal (46. F. Torres), Pedri (28. Vivian), Williams (59. Pino) – Joselu.
    Náhradníci: Remiro, Sánchez – Cucurella, Mingueza, Pepelu, Pérez, P. Torres.

Trenér: Luis de la Fuente

Rozhodčí: Peljto – Ibrišimbegović, Beljo