Norsko – Rakousko 2:1 (kon.) | Slovinsko – Kazachstán 3:0 (kon.) | Turecko – Island 3:1 (kon.)
Černá Hora – Wales 1:2 (kon.)
Norsko
2:1 (1:1)
Rakousko
Pondělí 09.09.2024, 20:45 • Ullevaal Stadion, Oslo • Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 3

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (22:54:42)

Dnešní utkání sledovalo 23 171 diváků.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 6:8.

Utkání Ligy národů mezi Norskem a Rakouskem končí vítězstvím domácího celku 2:1.
    Norové do zápasu vstoupili lépe a hned v deváté minutě se dostali do vedení, když se po samostatné akci Sørlotha prosadil přesnou ranou k zadní tyči Felix Myhre – 1:0. Domácí poté byli asi do pětadvacáté minuty lepším týmem, ale od té chvíle přebrali iniciativu hosté. Mweneho nástřel sice ještě v brance neskončil, o sedm minut později už ale Marcel Sabitzer po nahrávce Wimmera vyrovnal na 1:1.
    Ve druhé půli byli lepším a aktivnějším celkem hráči Norska. Hned zkraje poločasu mohl vrátit svěřencům trenéra Solbakkena vedení kapitán Ødegaard, ale z dobré pozice trefil jen boční síť. Záložník Arsenalu se poté zranil a musel odstoupit ze hřiště. I bez jeho účasti byli Norové lepší, Nusovu nebezpečnou střelu na přední tyč ale vyrazil brankář Pentz. V 80. minutě ale Gundersenův pas našel na hraně ofsajdu stojícího Erlinga Haalanda, který se otočil kolem obránce a skóroval – 2:1. Branka původně nebyla uznána kvůli ofsajdu, ale po dlouhém zkoumání u videa gól platil. Rakušané se v závěru dostali k velkému tlaku, Norové už ale své těsné vedení ubránili a po domácím vítězství 2:1 si připisují do tabulky skupiny 3 první výhru.

90+8

90+7
    Haaland sice neudržel balon u rohového praporku, ale Rakušané budou muset začínat až u brankáře Pentze.

90+7
    Střídání v týmu Norsko:
    ze hřiště odchází Alexander Sørloth, přichází Sondre Langaas.

90+7
    Ten sice nevyšel, ale aspoň domácí ušetřili několik cenných sekund.

90+6
    Stögerův nákop odvrátila obrana Norů a domácí míří do rychlého protiútoku.

90+5
    Sabitzer nakopl balon do jednoho z obránců Norska, hosté vhazují.

90+4
    Seiwaldovi míč v rozhodující moment trochu odskočil, Norové zatím poctivě brání jednogólové vedení.

90+4
    Kevin Stöger si sice dobře zasekl Thorsbyho, ale následně nahrál jen Nusovi.

90+3
    Haaland teď signalizoval na hlavního rozhodčího, že jeden z hostů zahrál rukou, hra ale plyne dál.

90+2
    Jostein Gundersen rázně odkopnul přihrávku zprava do bezpečí, Rakušané už budou zvyšovat svůj tlak.
    90+1. Laimer byl sice v dobré šanci, ale gól by neplatil kvůli ofsajdu.

90+1
    Konrad Laimer sice svou ranou protáhl brankáře Nylanda, který předvedl výborný zákrok, ale ani teoretický gól by neplatil, neboť fotbalista německého Bayernu Mnichov předtím vybíhal z ofsajdu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90
    Dobrý centr doletěl až k volnému Arnautovićovi, který ale míč netrefil z voleje čistě.

90
    Alexander Prass si na levé straně vynutil faul na svou osobu a Rakousko má k dispozici přímý kop od postranní lajny.