Norsko – Rakousko 2:1 (kon.) | Slovinsko – Kazachstán 3:0 (kon.) | Turecko – Island 3:1 (kon.)
Černá Hora – Wales 1:2 (kon.)
Černá Hora
1:2 (0:2)
Wales
Pondělí 09.09.2024, 20:45Liga národů UEFA - Liga B • Skupina 4

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. V tomto zápase Ligy národů B proti sobě nastoupí Černá Hora a Wales.

Fotbalisté Černé Hory v úvodním zápase skupiny prohrály 0:2 s Islandem. Wales remizoval 0:0 s Tureckem. Utkání nebylo příliš bohaté na šance.

Hrát se bude na Podgorica City Stadium, který má kapacitu lehce přes 11 tisíc fanoušků.

Černá Hora: Mijatović – Marušić, Rubežić, Šipčić, A. Vukčević – Brnović, Jovović – Camaj, Jovetić, Krstović – Mugoša.
    Náhradníci: Petković, Nikić – Vešović, Djukanović, Eraković, Osmajić, Perišić, Radunović, M. Vukčević, Tući, I. Vukotić, M. Vukotić.

Wales: Darlow – Mepham, Rodon, B. Davies – Roberts, Cooper, Ampadu, Williams – Koumas, Moore, Wilson.
    Náhradníci: A. Davies, Ward – Beck, Cabango, Harris, J. James, Johnson, Ramsey, Sheehan, Thomas, R. Colwill.

1

1
    Zápas začal, domácí hrají v červeném, hosté mají bílé dresy.

1
    Wales právě vstřelil branku!
    Hostující celek se prosazuje hned po půlminutě hry, po chybě obrany se k balonu ve vápně dostal a snadno prostřelil brankáře KIEFFER MOORE. Asistence: Neco Williams.
    1. Kieffer MOORE - 0:1

3
    Krásná rána a hosutjící celek vede už o dvě branky. Nechytatelně pověsil míč pod horní tyč HARRY WILSON. Asistence: Neco Williams.
    3. Harry WILSON - 0:2

5
    Z prvních dvou střel na branku se hostující celek dokázal prosadit. Domácí prožívají nepovedený vstup do zápasu.

6
    Oli Cooper vybojoval rozehrávku na polovině hrací plochy. Hosté pokračují v dobré hře.

7
    Domácí se zkoušeli dostat do zakončení, ale Nikola Krstović byl nachytaný v postavení mimo hru.

8
    Nikola Krstović se propracoval do střelecké pozice, ale jeho rána se do branky nevešla. Gólman nyní zasahovat nemusel.

10
    Wales prožil velmi povedený vstup do zápasu, naopak domácí se za hustého deště vůbec nemohou dostat do tempa.

13
    Ben Davies rozehrává po útočném faulu domácího hráče na své polovině.

14
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji prosadit.

14
    Domácí nyní měli dobrou střeleckou pozici, ale Stevan Jovetić pálil příliš přesně, trefil brankovou konstrukci.

16
    Po delší pasáži bez střelecké pozice to nyní zkoušel Harry Wilson, Jeho rána míří vedle b ranky.

17
    Vladimir Jovović to vzal na sebe, jeho dobrý střelecký pokus dokázal na poslední chvíli zastavit brankář Karl Darlow.

20
    Ben Davies po faulu soupeře rozehrává na své polovině, nyní sledujeme klidnější pasáž hry.

21
    Domácí fotbalisté se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana je pozorná.

Driton Camaj rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, Andrija Vukčević zakončoval a jeho pokus zblokoval Harry Wilson.

22
    Oli Cooper rozehrával rohový kop, míč poslal od praporku před branku, ale obrana si následně dokázala poradit.

23
    Domácí fotbalisté se jen těžko dostávají do střeleckých pozic, obrana Walesu byla pozorná.

25
    Pětadvacet minut hry je pryč, rohový kop rozehrával Wilson, ale jeho kolegové se po centru před branku nedostali k balonu.

26
    Neco Williams rozehrával rohový kop, centr se snesl před vranku, ale obrana Černé Hory si dokázala poradit.

30
    Stevan Jovetić to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, Karl Darlow vytáhl výborný zákrok, následný pokus o zakončení nebyl povedený.

31
    Camaj rozehrává rohový kop, obrana si znovu poradila pouze za cenu rohového kopu. Černá Hora je aktivnější, ale čeká na gólovou šanci.

32
    Wales se pokouší vrátit k aktivní hře, vybojoval rohový kop. Harry Wilson posílal míč před branku, ale jeho kolegové zakončit nedokázali.

35
    Půlhodina hry je pryč, Wales vede o dvě branky, je nyní aktivnější, ale Černohorská obrana je nyní pozorná.

35
    Vladimir Jovović fauloval v souboji o míč soupeře, jeho tvrdou hru odnesl Ben Davies. Následně rozehrává Ethan Ampadu.

37
    Souboje o balon se odehrávají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek nyní nechce chybovat.

38
    Stefan Mugoša se dobře pohyboval před vlastní brankou a dokázal zblokovat střelecký pokus soupeře, zkoušel to Chris Mepham.

39
    Další zblokovaný střelecký pokus, nyní neuspěl Davies, jehož ránu zblokoval Stevan Jovetić.

40
    Domácí rozehrávali rohový kop, Driton Camaj poslal centr před branku, následně Nikola Krstović pálil vedle branky.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, jen těžko se Černá Hora dostává do zakončení.

42
    Aktuálně velmi hustě prší, což oběma celkům značně komplikuje hru.

43
    Střídání v týmu Wales:
    ze hřiště odchází Connor Roberts, přichází Brennan Johnson.

44
    Miloš Brnović fauloval v souboji jeden na jednoho soupeře, jeho tvrdou hru odnesl Lewis Koumas.

45+1
    V nastavení zakončoval Camaj, ale jeho rána končí vysoko nad brankou.

45+1

Wales vede naprosto zaslouženě po prvním poločase o dvě branky.

46

46
    ze hřiště odchází Lewis Koumas, přichází Sorba Thomas.

46
    Během poločasové pauzy jsme viděli jedno střídání. Uvidíme, jak se to projeví na hře.

49
    Žlutá karta pro tým Černá Hora (Miloš Brnović).

Žlutá karta pro tým Wales (Neco Williams).

49
    Klidnou pasáž hry v úvodu druhého poločasu narušily dvě žluté karty. Mnoho šancí zatím k vidění v tomto poločase nebylo.

52
    Vladimir Jovović rozehrával rohový kop, následně se do zakončení dostal Andrija Vukčević, jehož rána byla zblokovaná.

53
    O malý moment později pálil vedle branky domácí aktivně hrající Stefan Mugoša.

54
    Driton Camaj bude mít možnost rohového kopu. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, stále platí dvoubrankové vedení Walesu. Černá Hora na nějakou šanci výraznější zatím čeká.

57
    Adam Marušić byl faulovaný soupeřem, rozehrávat tak budou fotbalisté domácího celku.

58
    Brennan Johnson se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus kryje brankář. Následně Neco Williams minul branku.

60
    Stevan Jovetić to vzal na sebe po hodině hry, ale jeho pokus dokázal Davies zblokovat.

60
    ze hřiště odchází Oli Cooper, přichází Jordan James.

61
    Harry Wilson mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Jeho pokus míří vedle branky.

63
    Souboje o balon se odehrávají na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce nyní chybovat.

66
    Kieffer Moore to vzal na sebe, jeho tvrdá rána míří vedle branky.

69
    Domácí dokázali zahrozit po rohovém kopu, jenže Camaj ani Jovovič nedokázali přesněji trefit branku.

70
    Střídání v týmu Černá Hora:
    ze hřiště odchází Stefan Mugoša, přichází Marko Bakić.

70
    ze hřiště odchází Miloš Brnović, přichází Milutin Osmajić.

71
    Stevan Jovetić mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým si poměrně snadno poradil brankář. Karl Darlow kryje míč.

73
    Černá Hora právě vstřelila branku!
    Tento gól po dlouhém rozhodování VARu platí, míč do branky dokázal dostat s vypětím všech sil DRITON CAMAJ. Byla to hraniční situace, ale kalibrovaná čára odhalila, že to ofsajd nebyl. Asistence: Nikola Krstović.
    73. Driton CAMAJ - 1:2

74
    ze hřiště odchází Adam Marušić, přichází Marko Vukčević,
    ze hřiště odchází Stevan Jovetić, přichází Novica Eraković.

76
    Neco Williams mohl přispěchat s odpovědí, ale jeho pokus byl na poslední chvíli zblokovaný.

77
    ze hřiště odchází Andrija Vukčević, přichází Risto Radunović.

77
    Driton Camaj rozehrává rohový kop ve chvíli, kdy znovu velmi hustě začalo pršet.

78
    Domácí fotbalisté se do výraznější střelecké pozice nyní nedokázali dostat.

80
    ze hřiště odchází Kieffer Moore, přichází Mark Harris.

80
    ze hřiště odchází Harry Wilson, přichází Aaron Ramsey.

82
    Risto Radunović se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale byl v souboji příliš důrazný a fauloval soupeře.

83
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o balon se odehrávají na polovině hrací plochy. Hra je poznamenaná celou řadou nepřesností.

85
    Pět minut a nějaké nastavení nás dělí od konce zápasu.Wales sice inkasoval branku, ale dál má náskok a diktuje tempo hry.

Neco Williams rozehrával volný kop po faulu soupeře. Do šance se nyní Wales nedokázal dostat.

88
    Tým vedený jako hostující bude rozehrávat rohový kop, Aaron Ramsey poslal míč před branku, ale obrana si dokázala poradit.

90
    Začala poslední minuta hry v poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Domácí rozehrávali rohový kop, Risto Radunović poslal míč před branku, a pak Marko Bakić pálil vedle.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+3
    Sorba Thomas rozehrává rohový kop, podařilo se mu poslat míč před branku, následně si poradila obrana.

90+4
    Žlutá karta pro tým Wales (Jordan James).

90+5

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:9.

Díky skvělému úvodu zápasu vyhrává Wales na půdě soupeře, Černou Horu porazil 2:1. (22:41:54)