Osvětim – Salzburg 2:3 (po pr.) | Skellefteå – Pelicans Lahti 4:2 (kon.) | Eisbären – Pardubice 3:2 (3:2 po s.n.)
Zürich – Straubing 3:2 (kon.) | Sheffield – Sparta 5:1 (kon.)
Re-Plast Unia Osvětim
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
EC Red Bull Salzburg
Pátek 13.09.2024, 17:30 • Hala Lodowa MOSiR Oświęcim • Hokejová Liga mistrů • 3. kolo

To je ode mě pro dnešek vše, díky za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (20:15:32)

Dnešní utkání sledovalo 2700 diváků.

Salzburg porazil po velice vyrovnaném zápase polskou Osvětim 3:2 po prodloužení. Skóre otevřel brzkou brankou Hampus Olsson, kterému se střela odrazila od kolene. Následně vyrovnal po krásné individuální akci Danny Robertson. Brankový stav zvýšil Philipp Krening. Na konci druhé třetiny potom po chybě hostů vyrovnal Krystian Dzubinski. Stejný hráč mohl potom proměnit trestné střílení, ale minul branku. V prodloužení poté po spolupráci s Alim Wukovitsem rozhodl Nikolaus Kraus.

62:02 KRAUS - 2:3

62:02
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jenom vítězí! Osvětim se dostala pod tlak ve svém obranném pásmu, toho využil Wukovits, který před brankou našel NIKALUSE KRAUSE, který zakončil do poloprázdné branky. Na tuto dorážku byl padající Lundin krátký – 2:3.
    Asistence: Ali Wukovits a Dennis Roberton.

61:10
    Skvělý Tolvanen! Karjalainen jel v samostatném nájezdu a chěl kotouč dát mezi betony jenže Tolvanen je sklapl včas.

60:40

60:15
    Salzburgu zbývá ještě chvilka přesilovky ze třetí třetiny.

60:01

Po bezbrankové třetí části hry přijde na řadu prodloužení. Velkou šanci na rozhodnutí zápasu měl Krystian Dzubinski, který ale neproměnil trestné střílení.

60:00

59:44
    Hosté měli obrovskou šanci! Raffl mohl střílet do odkryté branky, ale Lukawski předvedl skvělý obranný zákrok v pádu.

58:37
    Vyloučení v týmu Re-Plast Unia Osvětim:
    Dziubinski – 2 min., hákování.

57:39
    Teď Auer mohl rozhodnout! Už měl Lundina roztáhnutého, ale dojel ho Noworyta, který mu puk zablokoval.

56:40
    Krystian Dziubinski trestné střílení neproměňuje! Bekhdendovým blafákem minul branku Tolvanena.

56:22
    Peter Schneider fauloval Krystiana Dziubinskeho a rozhodčí se půjdou na tuto situaci podívat na video. Jednak kvůli případnému trestnému střílení a kvůli případnému vyššímu trestu.

56:08
    Bourke teď střílel přes dobrou clonu, ale kotouč k brance nedoputoval.

Filip Kobza

Branky a nahrávky: 1. Olsson (Dziubinski, Krzemien), 40. Dziubinski (Karjalainen, Olsson) – 16. Robertson, 30. Krening (Auer, Rowe), 63. Kraus (Wukovits, Robertson)

Re-Plast Unia Osvětim: Lundin (Plonka) – Noworyta, Bezuška, Uimonen, Dyukov, Ackered, Soderberg, Lukawski, Prokopiak – Olsson, Dziubinski, Krzemien – Karjalainen, Heikkinen, Ahopelto – Marklund, Olsson-Trkulja, Holm – Kowalowka S., Galant, Prusak.
    Trenér: Nik Župančič

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Robertson, Murphy, Genoway, Lewington, Sinn, Nienhuis, Stapelfeld, Schreier – Raffl T., Nissner, Schneider – Krening, Rowe, Huber – Kraus, Bourke, Thaler – Auer, Wukovits, Hochkofler.
    Trenér: Oliver David

Rozhodčí: Baca, Kosidlo – Sztwiertnia, Zak